Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Milicice, ti si retka osoba koja ima reci hvale za dr Dukanac.

Ja sam proslog meseca imala uz kod nje i bila sam pod nevidjenom depresijom zbog nje i njenog ponasanja. I sada imam o5 zakazano kod nje, iako bude ista kao prosli put, pitacu da predjem kod nekog drugog. Prosli trudnocu mi je vodio Glisic,i bio je veoma korektan..

Parizanka, oprosti, mozda si vec rekla, kod kog dr ides u Visegradsku?

Pa ja sam sad zakazala kod dr Pilica..izricito sam njega trazila,jer sam prosli put isla kod njega na prvi euz..jeste da me je pregledao za dva minuta,ali razumem na nevidjenu guzvu koja je bila..a inace,moja drugarica je u 7.mesecu i ide kod njega sve vreme i kaze da je ok doktor..jos je ona imala probleme neke,pa ju je bas pratio i vodio racuna..tako da,verujem joj da je dobar doktor..e sad cu bas videti kad direktno odem kod njega..moje licno misljenje,doktor koji ti se ne svidja,menjaj ga..ne moze svakoj licnosti odgovarati isti doktor..svi smo mi razliciti i na njihove bezobrazluke razlicito reagujemo..jedino sto znam bas pouzdano,dr.Nemanja Stojanovic i dr.Sasa Kadija su fenomenalni lekari u gaku,ali je tesko zakazati kod njih..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivanaica, bas mi je zao sto je tako... meni je doktorica koja mi vodi trudnocu dala uput da to odradim u Visegradskoj, i sama mi je rekla da zakazem kod dr Dukanac. Trudnocu vodim drzavno tako da zaista nikakve veze, ma nista. Bas mi je detaljno odradila i FES i kolir dopler, i posto mi neke stvari nisu bile jasne pitala sam je da mi objasni ali onako po srpski, da mogu da razumem...bas sam se iznenadila koliko je ljubazna bila, eto...iskustva su razlicita, mozda joj nije bio dan, ma ko ce je znati...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milichitza,ja zavisim od republickog fonda,socijalnog,stagod da je to..koliko znam,deo bi trebalo da nam uplacuje firma a deo socijalno..al takodje znam da firma para nema,pa kad imaju,uplate nesto a socijalno kasni po par meseci..i onda naidje ovako susan period..ali vidim da je u zdravstvu jos gora situacija,moja drugarica je za par meseci dobila 5000 samo..ne znam sta da kazem na to,sva sreca pa mi muz radi u stranoj firmi gde je malo bolje placen,al opet,i moja plata bi dosta znacila..al dobro,snalazimo se ko i svi,familija nam je ok,najuza,pa ce pomoci..nama je dosta lakse sto ce te vece stvari uzeti roditelji,moji,njegovi..i onda nam ostaju stvarcice za bebu i kozmetika,pelene,itd..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nikome nije sjajno, svi manje vise imamo iste 'muke'. Bitno je da su nam bebci dobro i da smo mi dobro, a za ostalo polako. Moji se ni za sta nisu ponudili, ali bukvalno, mama mi ne radi, tata ima firmu ali se nista ne spominje. Baka je rekla da ce kupiti ono u cemu ce bekana izaci i to je to. Muzevljevi su u dr drzavi, eto njegova sestra se nudi pa videcemo... on ima supwr platu, ali mi smo podstanari i nije lako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam na sta mislis..da nije njegove mame koja zivi u Francuskoj,ne bismo ni mi ocekivali neke stvari..i ovako,pa nam posalje paket hemije,kozmetike,sto nama znaci,posebno sto je tamo sve to mnogo jeftinije nego ovde..a naravno,tu su i neizbezni cekovi i odlozena placanja,pa se sve svodi na to..al sto kazes,bitno je da su bebci ok,pa cemo sve drugo pregurati..

Nego,htela sam da vas pitam,sigurno ima neka grupa o tome koja pise,ali mene zanima vase misljenje..sta mislite o epiduralu?Ja se ozbiljno razmisljam o tome,uglavnom sam cula lepe stvari o njemu,ljude koji su ok prosli sa njim..a od januara je i besplatan,pa se ja razmisljam dal da ga uzmem kad bude vreme ili ne..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hahaha,e zenske,toliko pricamo o platama i uplati da sam prizvala novac..hahaha..upravo mi je leglo jos 8800.. :)Koliko god,obradovala sam se ko malo dete.. :)

ivanaica i jetzel pretzel volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj ja se uzasavam tog momenta kad cu zavisiti od placanja zavoda. Za sad jos kombinujem bolovanje s odmorima ,ali necu moci sve vreme.  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj ja se uzasavam tog momenta kad cu zavisiti od placanja zavoda. Za sad jos kombinujem bolovanje s odmorima ,ali necu moci sve vreme.  

Blago tebi kad mozes tako..ja sam vecinu odmora iskoristila tik pred trudnocu i onda sam posle uzela odmor sto mi je ostao..al to je samo 10 dana,nista posebno..al dobro..racunala sam da mi je zavod uplatio svojih 35% za novembar,al zato firma kasni ostatak za taj mesec..nacula sam da ce mozda biti neka uplata sad 20.,pa cemo videti..i ovo je ok,dovoljno da pregrmim za hranu i meni sto treba za vitamine i polipe..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hej cure:) Ne znam za vas ali meni je danasnji dan tako brzo proleteo. Parizanka super mi je ispao kolac. Kaze muzic cista desetka;) A musaku sam malo prepekla ali nije strasno:)  Bice od mene nesto....        Kad je epidural u pitanju ja sam vec odlucila da bez njega necu da se poradjam. Sve poznanice su se uz njega porodile i blagosiljaju ga.. Tako cu i ja, boze zdravlja..Bol ne bih trpela ni za sta na svetu..Ne znam kakav je tvoj prag tolerancije vezano za bol?:wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Blago tebi kad mozes tako..ja sam vecinu odmora iskoristila tik pred trudnocu i onda sam posle uzela odmor sto mi je ostao..al to je samo 10 dana,nista posebno..al dobro..racunala sam da mi je zavod uplatio svojih 35% za novembar,al zato firma kasni ostatak za taj mesec..nacula sam da ce mozda biti neka uplata sad 20.,pa cemo videti..i ovo je ok,dovoljno da pregrmim za hranu i meni sto treba za vitamine i polipe..

meni je na srecu ostalo 12 dana starog odmora koji mogu iz 2 puta da koristim. A treba mi 6 radnih dana da prekinem bolovanje. Pa taman. Izlazim na komisiju Ali jos uvek firma placa. Do februara cu da se provucem a ako budem mogla da uzmem tada malo novog bice super ako ne.... to je to onda. Mada duze ne bih ni mogla, jer ne mogu da mi traze zamenu dok ne odem definitivno na bolovanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj, sto se tice plate, ja radim u skoli, prvi mesec bolovanja su mi uplatili, ali sad vec kasne, cekaju da socijalno prvo izvrsi uplatu.. Prosle nedelje smo dobili 7000 pomoci od cika ministra, pa znaci bogami i ta svota.

Ja cu se i ovaj put poroditi carskim, tako da ne znam nista o epiduralu, ali znam da cete morati ranije da zakazete anesteziologa, jer ih nazalost nema u velikom broju..

Nije tema, ali to koliko je epidural besplatan, videce se sl.godine.. Ima manjka anesteziologa, a brdo zena zeli epidural, tako da se ne bih iznenadila da se preko ruke plati... Ipak je ovo zemlja dembelija..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jao,vi se već porađate i to pod epiduralnom :D

kod nas se može tražiti,ali dobije li se,to ovisi je li anesteziolog trenutno slobodan i koliko si otvorena,kakvi su trudovi i sl....ja nekako nemam volje za tim,ne sviđa mi se ideja da mi netko iglicom pika po kičmi...

nego kako smo se nas troje našetali,kod nas u starom gradu napravili božićno selo,sve puno jelki,lampica,štandova s kuhanim vinom i kobasicama,čvarcima,poslagana drva i peći za loženje,vrtuljak sa koševima od šibe.....prekrasno :wub: još neke cure oslikavale klincima lica,pa me mala nagovorila da i meni nešto naslikaju,ajme sreće :baby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da,Ivanaica,za anesteziologe si u pravu,sad je epidural besplatan a nema ih dovoljno..toga se i ja plasim..ali se tesim time da je u Visegradskoj epidural svakako bio besplatan i da necu morati da placam nesto,za razliku od Fronta gde je bio 15000..jos i da placam i to,pa onda stvarno..a o tom rezervisanju,to cu se sigurno raspitati ranije obavezno..a za uplatu,nas dve smo skoro u istom kosu,ja radim u vrticu,isto smo primili tu pomoc kad se izborismo konacno za nju..al eto,meni uplatise,barem ovih 35%,sto me cudi,ako socijalno uplacuje to direktno na racun,sto onda ne uplati svima lepo?Mozda i firme kasne sa dostavom dokumentacije,ko zna..

Anna,SVAKA CAST za kolac... :) Lagan je a vala,muskarcima napravis bilo sta slatko i oni zadovoljni.. :)A za musaku ,polako,uhodaces se..meni je prebranac ispao suv,nisam ulja stavila dovoljno..ali ja ga jedem,meni je ukusan kad ga posolim,a da ga bacam,ne pada mi na pamet.. :)   A bol podnosim..sad,naravno ne znam kako boli i koliko kad se poradjam,da nema epidurala,porodila bih se ko svaka zena..ali eto,moja kuma se porodila sa njom i kaze da joj je bilo super..osecala je ona bebu normalno kad izlazi i kontrakcije,ali taj bol sirenja misica,karlice,u mnogo manjoj meri..a i ja sam malo strecnuta zbog te igle,ali cini mi se da je to vise prenaduvana prica oko oduzetosti ledja,i da se to stvarno,stvarno,retko desava..

A ja sam sad sela..ustala sam sva nikakva ali sam se posle oraspolozila..sredila sam kuhinju i malo stan,cekam dragog,od 7 jutros sam sama i vise sam odlepila..jedva cekam ovaj vikend da malo budemo zajedno..a verujem da i vi cekate,jer vikendom skoro niko ne kucka ovde.. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage.. od juce me boli stomak kao menstrualni bolovi i kao neki pritisak dole osjecam.. cak i kad legnem nije mi lakse..sinoc me svu noc boljelo i danas.. nisu jaki bolovi nego tupi ali brine me taj pritisak dole nekad me ziga jajnik.. sta mislite je li alarmantno? Sumnjam da mi je doktor u bolnici vikendom ne znam sta da radim.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mina, ja bih za svaki slucaj otisla u hitnu ili u bolnicu. Verovatno nije nista, ali bi ti bar bile mirne misli..

Nadam se da je sve ok. Javi kad budes mogla..

Mina1502 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mina,i ja bih ti savetovala da odes kod lekara,ako vec nisi bila,posebno sto si krvarila ti na pocetku..meni je tako cesto bilo u prva tri meseca,i jajnik me zigao,mada i sad ponekad..ali kad boli dole stomak,i bebice pritiskaju pa te od te tezine boli..a i materica se siri i raste,ti nosis blizance,pa moguce da su kod tebe bolovi jaci..ali opet,idi kod lekara..ako je sve u redu,onda ti je sigurno ovo sto sam ti napisala..

Mina1502 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mina i ja se slazem sa devojkama. Trebala bi otici do lekara da te pogleda. Zasto trpeti i razmisljati sta je..Otidji i rastereti se. Javi nam sta je bilo. Cure laku noc vam zelim..

Mina1502 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage.. od juce me boli stomak kao menstrualni bolovi i kao neki pritisak dole osjecam.. cak i kad legnem nije mi lakse..sinoc me svu noc boljelo i danas.. nisu jaki bolovi nego tupi ali brine me taj pritisak dole nekad me ziga jajnik.. sta mislite je li alarmantno? Sumnjam da mi je doktor u bolnici vikendom ne znam sta da radim.. 

Ja imam slicne bolove... 17. sam nedelja. Meni se cini da je to zbog sirenja materice jer bukvalno osecam kako se rastezem. Ali u svakom slucaju cu sutra ici kod lekara. 

Mina1502 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zvala sam dr juce..on vikendom mije u bolnici.. rekao mi je isto sto i vi..ako nisu jaki bolovi i krvarenje da ne bi trebalo da je nista stasno nego se organi pomeraju i prva je tr. A blizanacka pa se materica rasteze mora da boli bas tako(tupo i kao menstr) Da lezim i odmaram sto vise sto i jesam juce..cijeli dan prelezala..i jutros me samo pomalo bolucka.. ako me ne pusti on je u ponedeljak tu pa da dodjem.. tako ce i biti.. vidjecu danas kako ce biti ako bude isto otici cu da me pogleda pa da mi on kaze da je sve ok.. hvala vam puno :*  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vazno da je sve ok! Nisam znala da nosis blizance, na mobilnom mi ne prikazuje stikere,pa predstave nemam ni koja ste nedelja,niti da cemo imati blizancice!:-)  Bas divno!

:-)  Koja si sada nedelja, Mina?

Mi juce imali goste ceo dan, i bas sam bila vredna. :-)  Pravila sam lazanje sa palacinkama i neki vocni kolac. Razvalili smo se svi od klopanja. Sreca, za danas imam rucak, tako da ce biti pravo nedeljno uzivanje,uz tv, muzica i udarce malca iz stomaka. 

Nadam se da uzivate i vi! :-)  :-) 

Drangulić, Parizanka i Mina1502 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao zenske..dobro je Mina kad nije nista..samo kad osetis tako da te boli,sedi i odmori..evo,i mene veceras bas boli,tacno osecam pritisak bebe dole,a i ona,ko za inat,celo popodne se mrda..bas je osecam..a ja bas umorna..ceo vikend smo landrali i bili van kuce i eto,sad ne znam gde sam..al kad dodje vikend,sa svima bismo da se vidimo,jer preko radne nedelje ni ja ne vidjam muzica..al zato od sutra,opet sama i onda ce biti odmora i za mene.. :)

Ivanaica...lazanje sa palacinkama..joooj,nisam probala ali mi je njami njami cim pomislim.. :) Mi smo bili na rucku kod mojih,al vec sutra ja pravim pileci krompir paprikas i mislim se da napravim kolac sa visnjama.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Parizanka, jako su ukusne lazanje sa palacinkama,socne,ma milina.. :-) Ako ih volite, napravi, neces se pokajati..

I mene danas,na trenutke, zaboli u levom donjem delu stomaka, pretpostavljam da se sire ligamenti. Bebac se danas popeo, setkao cak do grudi. :o Msm, ne znam da li je vec to moguce,ali sam ga tacno osetila ispod njih...

Btw, danas bila do mojih, i rekoh,ajde iz zezanje da stanem na vagu, odmah sam se pokajala. :-\  Ugojila sam se jos 3 kg od poslednjeg merenja,koje je bilo pre 2 nedelje. Nzm da li je to normalno. Zatrudnela sam sa 68 kg,sad imam celih 7 vise... U prosloj trudnoci sam na porodjaju otisla sa 80 kg, ugojila se svega 10,zato msm da cu sada da nadoknadim sve.. Jos stizu slave, moj divan dan,praznici... Bicu prava mala kravica! :-)  Sreca,pa je vecina kg otisla u stomak i dupence....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jutro....

ja odvela malu u vrtić,pa sad doručkujem,grickam kao zec,pukao mi kutnjak jučer :( sutra ću kod zubara,išla bi i danas,al ako će me raskasapit,ne da mi se takva ići popodne na uzv...

glavno da me ne boli,malo ću pripaziti kako jedem do sutra,pa mir....

inače sve je ok,sa kilažom sam još uvijek na istom-82-3 kile,ovisi gdje se važem :P  :D
joj,kolači....meni se prave,al mi se baš i ne jedu.....jučer sam pravila mađaricu,a muževa baka neki sa višnjama,pa sam pojela to zbog voća,inače jok da bi kakve koraste i suhe papala :P

i mi imali goste u subotu,ajme kako smo se smrzli u gradu,magluština bila cijeli dan,al ugrijali smo se uz kuhano vino i pečene kobasice  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Auu samo o hrani pricate ja ogladnim cim oci otvorim.. upravo sam se mjerila 70.5 aoo mukice. 3kg sam se tacno popravila za 3mjeseca a sad kao sve pazim jedem samo voce i povrce..danas ulazim u 4.. jupi ja joooo nadam se da dolazi mirniji period.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja i dalje ne smem da pricam o tezini,neko ce me zadaviti ovde.. :)Ja sam pre trudnoce imala 65kg pa smrsala 3kg,pa vratila to i dodala samo 1-1,5kg,zavisi kako koji dan se merim..i svaki dan se bojim dal je sve u redu,vec sam na polovini 5.meseca..ali svi mi kazu da cutim i budem srecna sto se ne gojim i da beba dobija koliko njoj treba,a da cu ja samo mozda biti mrsavica kad se porodim..tako da,sve je ok,ja jedem bolje,meni se apetit malo vratio od onih mucnina ali i dalje ne mogu da pojedem neku porciju kao pre trudnoce..

Ivanaica,ja msm da ti imas ok kilazu..moja drugarica je swdmi mesec,sad usla,i ugojila se 8kg..samo stomacic..doduse,njoj su pocele noge i prsti na rukama bas da oticu..meni mozda malo prsti oteknu uvece i to kad nosim prsten pa vidim,inace sam ok..psim ledja koja me ubijaju..nasla sam neku jogu za trudnice na netu,pa cu malo da se istezem,malo da me prestanu ledja..

Mina,nemas pojma koliko ce sve biti lakse..nema vise muke,gorusica nije toliko pojacana,manji umor,visak energije..preporodices se..kazu da se u drugom tromesecju sve nadoknadi sto nisi mogao u prvom i da se spremimo za trece.. :) Tako da uzivaj,setaj,ruckaj,budi sa dragim,jer je ovo stvarno najbolji period.. :)

Odoh da ja ruckam nesto i da odem u prodavnicu..menjam meni,necu kolac sa visnjama nego cu oblandu sa cokoladom,tj.pisinger da pravim..ljubim vas sve.. :babymommy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.