Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Kako je bilo na ultrazvuku..? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sve je ok,posteljica visoko straga,beba malo veća od tt,za njesec dana kontrola....

dobila dozvolu za "bračno družnje",mm se bacio u brijanje,tuširanje,sav nadobudan :wub:.....sad kad ga ovakva prehlađena navečer iskihnem van,ahhahahha :lol::D

ivanaica i Parizanka volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odlicno da je sve u redu sa bebcem!

Oh,te kucne radinosti s muzicem... Ja ne smem da imam odnose,a zelja mi je ogromna.. Toliko sam time opterecena da cesto sanjam nevaljale snove. ;)

Ja danas bila vredna, radila generalku,bar onoliko koliko smem,sad cekam muzica da dodje s posla,da odradi ostatak tezih poslova.

Inace, bebca danas bas slabije osecam, malo se brinem,mada pretpostavljam da nemam razloga,ali navikla sam da me lupka jako.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma nemoj imate brige.. Moja se zenska smirila na dva dana.. Jedva da sam je osetila i sva sam se bila unervozila i evo je sad nadoknadjuje to.. :) Valjda im tako naidje.. Ja ne znam, ovo mi je prvo dete pa mi je sreca neopisiva kad se tako mrda i pomera, jutros smo imali pravo poroodicno jutro.. :) dragi legao sa jedne strane stomaka a sa druge ga zagrlio i tako zaspao.. Morala sam da ga slikam.. U jednom trenutku se ona izbocila tu gde je lezao i ja ga probudim da mu pokazem to i salimo se da je doosla da je ljubi.. On poceeo da ljubi stomak tu, kad eto ti nje-promeskolji se bas tu, kaze on-eto i ona mene ljubi.. :) i tako su se igrali, sutirali i ljubili jedno 15min njih dvoje.. I htedoh da kazem ako je ovo ovolika sreca ja nee znam sta ce biti kad je budemo uzeli u ruke.. :)) jedva cekam..

ivanaica i Parizanka volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drangulic,mi je jos ne osecamo,iako je ja osecam samo ovako..ali sto kazes,meni muz stavi glavu na stomacic i onda brblja nesto sa njom..pa je ljubi i mazi..i stalno je pita kada ce da nam se javi i da je cekamo zeljno....:) Ja se sva raspilavim i kad ga vidim tako,place mi se od te kolicine srece i ljubavi..sto ti kazes,prvo je dete i nekako je sve novo..i kada dodju ti bebci na svet,verujem da ce biti bas bas voljeni.. :)

Drangulić voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako da ne budu.. I on non stop cavrlja nesto sa njom.. Ona se sad uveliko i mrda pa oni kao jos nesto i razgovaraju.. :) i to je bas to-istopis se od srece kad vidis svog dragog tako.. Ja mu kazem da nema domundjavanja sa njom i da mi kaze sta joj prica,  a on mi odgovara da prave neke planove i iznenadnjenje za kad izadje iz stomaka.. Ali kao ti planovi imaju veze sa mnom pa ne moze da mi kaze jer onda nece biti to to.. :) podetinjio skroz.. 

Parizanka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hahaha,isto to radi i moj..brblja nesto i ja mu kazem da kaze i meni,a on kao,sta ja imam da slusam njihove price i razgovore?Pa dodje i kaze bebi da se prvo njemu javi pa tek onda meni..haha,slatki su i smesni i vidim ga da sa tako puno ljubavi prica sa njom i odusevljenjem,da verujem da ce biti fenomenalan tata.. :)I obavezno ujutru dobije poljubac za dobro jutro i uvece za laku noc..zato jedva cekam da krene da se mrda,jer ne znam ko ce onda biti vece srece od nas dvoje.. :) I on,koji je sad ovakav,a tek kad krene da oseca bebu.. :)

Drangulić voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najlepsi su to osecaji i stvarno smo blagoslovene sto mozemo da osetimo i prodjemo kroz sva ta cuda radjanja. <3

Svaki njegov pokret u meni izaziva nove izlive emocija, ponekad cak i pustim suzu kad se javi. 

Prosto je neverovatno koliko se to bice vec voli,od istog trenutka kad saznamo da smo trudne,a tek kad se rodi.. Uh,jezim se od pomisli!

Cini mi se kad se bude rodio,da cu sve vreme da posmatram to savrsenstvo koje smo stvorili...

Drangulić voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Caooo svima.:)  Evo i ja da se prebacim u drugi trimestar.. Kako ste vi spavale? Ja nesto lose vec dve noci..Mozda je zbog ovog sucmurastog vremena.. Ugodan dan vam zelim:)

Parizanka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ola :)

ja odvela malu u vrtić,našetala se po gradu,obavila šoping....i sad laganini cuclam kavicu ^_^

vani magluština,vlaga,baš je lijepo biti u toploj kući :)

bebac se svaki dan javlja sve više,sad su akrobacije počele...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobrodosla,Ana :D

Sto se tice spavanja, ja otkad sam usla u 2.trumester, nmg da spavam kako treba.. Em me ledja bole, em bebac zna da bude preaktivan,narocito nocu,pa vec navikava mamu na nespavanje. :rolleyes:

Ja sad zavrsila sa pravljenjem baklave, umorih se od stojanja i pranja sudova.

Sipala sam sebi hladan pepsi i odmaram uz tv i uzivam u setkanju malca po stomaku. :-) :-) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala IVANAICA:) Uh, moze biti da je zbog ulaska u drugi trimestar..Mada vidis iako si neispavana, funkcinises dobro:) I ja se tome nadam. Jer sam bas velika spavalica i nadam se da necu biti dzangrizava ako budem malo spavala..Ali dobro, sve za bebana*** Idem sad da napravim jedan nes i da uzivam;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prijatno uživanje, Ana! :)

I ja sam spavalica, tako da te razumem,ali navikneš se na manjak sna... Bebci sve to taktički rade, navikavaju nas na minimum sna. :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala IVANAICA:) Uh, moze biti da je zbog ulaska u drugi trimestar..Mada vidis iako si neispavana, funkcinises dobro:) I ja se tome nadam. Jer sam bas velika spavalica i nadam se da necu biti dzangrizava ako budem malo spavala..Ali dobro, sve za bebana*** Idem sad da napravim jedan nes i da uzivam;)

Caos Anna..dobrodosla konacno ovde.. :) Ja bas lose spavam u poslednje vreme..nocas sam ubacila i ono moje cudo od jastuka za trudnice,ali dzaba..vec dva dana me pomalo boli stomacic dole i sa strane a i bebana se obicno uvece javlja i nocu,pa i nju osecam cesto..nocas nisam spavala skoro nista,mada sam isla i da piskim par puta..inace,imam problem sa gasovima,to mrzim najvise na svetu,ali creva mi rade kao luda i cuju se kad rade i bas zna da me bude stid kad sam negde u javnosti..to samo krkljai kao da huci..o Boze,i sad me stid kad pisem..:wub: Ali dobro,sve to ide u rok sluzbe,sta cu..pregrmece se..

A otkud nes tako kasno pijes?Ja kafu posle 4-5 popodne nema sanse da popijem..mene to bas rasani..najlepsa mi je prepodne posle dorucka ili oko podneva..

Inace,proslavili smo dragi i ja danas godisnjicu i bili smo u jednom italijanskom restoranu i ja nisam mogla ni pola porcije da pojedem..meni se bas smanjio apetit..ja sam se terala da jedem,inace ne bih nista ni pojela..a hrana bila super,ali dzaba..mene nece taj apetit,pa nece..

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Parizanka, srecna godisnjica! :-) 

Eh,ja bih stalno nesto jela...

Kao bebac sam, na 3 sata moram nesto da klopnem,makar i vockicu...

Sreca,pa sam za sada dobila samo 5 kg..

Strah me da ne postanem tenk. :-( 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jutro :)

jeste srknule kavicu?ja još pijuckam....kod nas kišica neka sitna,nije lijepobiti vani....trebala sam do banke,ali nisam imala volje ovako rano,kasnije ću...ljepše mi se rastezati po kutnoj :D

bebac se probdio,klepnuo me par puta za dobro jutro i sad opet tajac....hehee,dok ima mjesta,lako tako,a kad se počne plesti u svoje nogice,bit će veselo....

 

 

ivanaica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro i od nas !:rolleyes:

Ja sad skuvala nes i uzivam uz tv..

I kod nas je budjavo vreme,sve se nadam snegu,ali ni S od njega..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro.. :) Sva sreca pa me beba ostavlja na miru kad je jutro i mogu da se naspavam malo..mmm,kafa,i meni se pije neka muckalica ali prvo moram da se nakanim da se obucem i izadjem iz kuce i da odem kod mame..napolju je grozno vreme i hladno,bas me mrzi da izlazim,ali kad pomislim na sarmu za rucak,idem definitivno.. :) Jos samo da je pojedem.. :D 

Ivanaica,pa ti se uopste nisi ugojila puno..meni je rekla doktorka pre nekih mesec dana da je vreme da se gojim i to dp kraja trudnoce optimalno 10kg..ja je gledam,rekoh,gde ja da nadjem te kilograme.. :) Imam i ja ceste obroke,uvek kad je uzina neka,ja jedem voce,popijem kafu..samo mene sve to zasiti brzo i dosta..nemam te napade za hranom..mada mi se jede malo cesce slatko,ali to vise izbegavam jer nije zdravo..a dobro,ja mislim da beba dobija koliko treba,osim sto cu ja mozda biti mrsavija kad se porodim..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a ja odoh kod prijateljice na kavicu i kokodak party :D,a kasnije ću kuhati ručak....pozz svima :)

ivanaica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutroo curke:)) Parizanka hvala na dobrodoslici:) Nocas sam lepo spavala. Sto se tice hrane i meni je oslabio apetit..Nisam se ni grama ugojila:( Stojim na 57..Ali valjda cu uskoro poceti da dobijam na kilazi..Vezano za nes..Ne pijem ga inace nikad tako kasno, nego sam dobila od kume iz Nemacke neki novi, pa me vuklo da probam:)) Bas ces da uzivas kod mame. Jos sarme na meniju(njam):D. Inace meni i suprugu je danas godisnjica. Jedva cekam da dodje sa posla i da idemo na veceru*       IvanaIca i ja bih volela da padne sneg. Prijalo bi bas***  Uzivajte u danasnjem danu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutroo curke:)) Parizanka hvala na dobrodoslici:) Nocas sam lepo spavala. Sto se tice hrane i meni je oslabio apetit..Nisam se ni grama ugojila:( Stojim na 57..Ali valjda cu uskoro poceti da dobijam na kilazi..Vezano za nes..Ne pijem ga inace nikad tako kasno, nego sam dobila od kume iz Nemacke neki novi, pa me vuklo da probam:)) Bas ces da uzivas kod mame. Jos sarme na meniju(njam):D. Inace meni i suprugu je danas godisnjica. Jedva cekam da dodje sa posla i da idemo na veceru*       IvanaIca i ja bih volela da padne sneg. Prijalo bi bas***  Uzivajte u danasnjem danu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa Anna,srecna i vama godisnjica.. :) Bas smo se naredjale sa tim.. :)

Vratila sam se od mame i sad smuckala na brzaka neki kolac,lako se pravi a bas je lep..inace,pojela sam cak 3 sarme,sto je za mene i previse.. :)Al zato je moj muzic stukao 8 komada..nisu velike bile,ali ukusne,a on obozava sarmu..tako da smo mami pojeli pola serpe.. :D

Kako mi prija kad mi je muz tu popodne,ovog meseca radi prvu smenu i bas je lepo kada cujem da jos neko tumara po stanu..:P

 

 

Naxy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da znas da je mnogo lepse kad cujes korake u stanu, dovoljno ti je da znas da je neko uz tebe. Ja sam bila bas usamljena u prvoj T, tj.tako sam se osecala, jer mi muz dolazi uvek tek u pola pet s posla, a ujutru rano ide. Ali kad se rodio Laki, sve se promenilo i nikad nisam usamljena. Heh, tek kad dodje na svet i ova druga bebirona, tek mi onda nece biti dosadno :-D.

 

Kakav kolac je u pitanju, mozes li nam dati recept?

Pravila bih nesto, ali bih volela nesto novo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naxy,da znas koje su smene mom muzu,jaoo,pa ja bih obozavala da radi uvek prvu smenu..on je radio mesec dana nocnu,npr.od 21-05.. I onda krene u 8 uvece na posao..to mi bilo najgore,da nocu budem sama..ali otkad sam trudna,nema tih smena..ima od 14-22, e ta mi je najgora..i to je sada otkad ne radim ja,i kako sam imala one mucnine,a sama po ceo dan skoro..uzas..zato mi sad super kad je tu,uvek mi prepodne prodje u kupovini,rucku,kafi nekoj.. :)

Kolacic je bas lagan,a smuckala sam ga za 20 min i jos toliko pecenja..zove se mramorni kolac,ili grcki..kako ko zove..ukratko:5 belanaca ulupas da napravis sneg od belanaca,dodas 5 soljica secera pomesan sa vanilin secerom i 2,5 soljice ulja i to dobro umutis..posle dodas jedno po jedno zumance i umutis..zatim dodati 5 soljica brasna i polako umutiti..pola smese izrucis u pleh a u drugu polovinu stavis kasiku kakaoa i promesas kasikom i ostatak smese stavis u pleh,preko one prve polovine..i peces oko 20min na nekih 180-200 stepeni..i to je to.. :)

Mina1502 i ivanaica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.