Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

:lol: :lol: :lol: nemam pojma...još uvek.... znaš ti kad sam ja zadnji put radila uz... :) ali se nadam tome :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene sta se radi moje trudnjace???? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene sta se radi moje trudnjace???? ;)

Ja se kanim da skuvam pire, sarma mi je kuvana,pa moram po dete u vrtić, a onda kod lekara... :D :D

Kako ste vi? Jesi na poslu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moji pregledi na UZ su dva puta mesecno, jednom u DZ zbog recepta za lekove,a jednom privatno jer taj lekar radi na odeljenju ginekologije i on ce me poroditi...moram tako

Htela sam da vas pitam kako stojite sa depilacijom?

Plasim se da depiliram sve kao pre,a ubise me ove dosadne dlacice :( :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ovo moje maleno se vec sutirka,doktor potvrdio,ne kazu dzaba da se drugo dete ranije oseti,doduse po uz je starija beba nedelju dana nego sto tiker pokazuje....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja na poslu radim,skuvala rucak po ovoj vrucii i sada dosla na posao...Ova vrucina ti ubija svaku volju... :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Women, zar moraš odmah i svaki mesec kod tog lekara privatno???

Ja se inače ne depiliram jer posle imam velike probleme sa urastanjem dlaka, tako da se ja samo brijem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Women, zar moraš odmah i svaki mesec kod tog lekara privatno???

Ja se inače ne depiliram jer posle imam velike probleme sa urastanjem dlaka, tako da se ja samo brijem.

Evo sad sam tamo radila i double test, on mi je najpouzdaniji dr. mada ako je trudnoca normalna ne moram toliko cesto ali bar jednom mesecno moram ici zbog sebe jer sam toliko radoznala ja bi po ceo dan visila na UZ i gledala to malo cudo :rolleyes:

Jaoooo ja sam se posvadjala sa brijacem odavno....ma pocupacu ja to valjda ce sve biti ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo sad sam tamo radila i double test, on mi je najpouzdaniji dr. mada ako je trudnoca normalna ne moram toliko cesto ali bar jednom mesecno moram ici zbog sebe jer sam toliko radoznala ja bi po ceo dan visila na UZ i gledala to malo cudo :rolleyes:

Jaoooo ja sam se posvadjala sa brijacem odavno....ma pocupacu ja to valjda ce sve biti ok.

biće to sve ok....ja znam dosta trudnica koje se depiliraju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: :lol: :lol: nemam pojma...još uvek.... znaš ti kad sam ja zadnji put radila uz... :) ali se nadam tome

O da! :lol::rolleyes:

A mozda sam ti prislutila :)

Ja se zene depiliram samo ne bas sve, kao i do sada. Mislim da ne skodi ni sve da se izdepilira, ionako mora pred porodjaj.

I ja sam na poslu, ma ulijenila sam se za medalju danas, sve sto radim radim tako mucno :) Na svu srecu, direktor je odsutan danas B):lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Woman, jel' poceo stomacic da se vidi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Woman, jel' poceo stomacic da se vidi?

t2712.gif

stavicu slike kad se uslikam ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

t2712.gif

stavicu slike kad se uslikam ;)

Citas mi misli, bas sam to htela da te pitam :D Ajde, bas bih volela da te vidim k'o trudnocu, jedva cekam sliku :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Women kako si napravila na tiketu koliko si trudna,ja kako god da napravim pokazuje mi koliko mi je jos ostalo?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Women kako si napravila na tiketu koliko si trudna,ja kako god da napravim pokazuje mi koliko mi je jos ostalo?!

Mislim da u trećem ili četvrtom koraku imaš opciju da ti računa redovno ili da odbrojava...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maki tvoj i njen tiket su sa dva razlicita sajta.:)

ili sam ja corava ili nemam pojma da podesim :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evogac :D:D:D

Napokon i ja sa tiketom :),samo ne znam zasto je malo pomeren,slicica ne prati vreme :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao Doorsy, isla sam ja u gradsku na euz! Gledaju nabore na bebinom vratu, posteljicu, anatomiju ploda, unutrasnje organe... znaci detaljan pregled ploda!

Hvala!Lenja sam mnogo,sve spavam do podne,nikako da odem da zakazem!Moram sutra,ne znam kolika je guzva?Reci mi samo,jel rade vaginalan ili obican UZ?Dobijes li slicicu?

Nervira me ova vrucina,al opet razmisljam da je bolje da duze traje!Lakse mi zbog garderobe,samo navucem haljinicu,i to je to!Zimus ne znam sta cu,moram sve kupovati!Najbolje kad pocne zima,da ne izlazim iz kuce do porodjaja! :D

E da,ja sam u DZ Stari Grad,volela bih da idem u skolicu za trudnice.Ide li neko,znatee li kad treba poceti,tj.prijaviti se?Ili je mozda bolje ici u porodiliste na te vezbice,ako je to bolje,ja bih u Gradsku?Nijedna od mojih drugarica nije isla,pa neemam koga da pitam!Al tu su divne devojke sa foruma! :) Kisss

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Doorsy ja bih ti preporucila ako vec zelis da ides na vezbice da ides tamo gde planiras da se porodis.Ipak ces upoznati malo babice,videti sta i kako,znaci bices tu.

I ja planiram u gradsku,ovih dana cu da vidim sta i kako,pa sledece nedelje da krenem na vezbice.:)

Samo sto ja smem samo da slusam teoriju i nikakve vezbice ne smem da radim.:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima!

Ja sam Ivana, nadam se da mi je sada ovde mesto, ja sam usla u 13. nedelju :lol: Nadam se lepom druzenju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Violeta!Tako sam i ja mislila,videcu jos.Bas cu sutra da se raspitam,kad odem u Gradsku,valjda necu zaboraviti,mnogo sam zaboravna!:) Steta za vezbice,al dobro ,bar slusaj teoriju,bice verovatno od koristi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo sta su meni(bebi) gledali na EUZ.(radila sam ga na VMA)

Kolicinu plodove vode,

srce

pokreti bebe

zeludac

dijafragma

polozaj posteljice

pupcanik i krvne sudove

sirina rogova bocnih mozdanih komora

prednji trbusni zid i kicmeni stub bebe

srcana radnja

presek srcane komore

onda nesto pise - cerebelum i cisterna magnum b.o.

intrakranijalnu strukturu

bubrege i besiku

pol

(znaci opis svega navedenog)

i one neke parametre i velicine- BPD<femur,AC,HC

I merili su mi duzinu grlica materice

I da u okviru EUZ uzimali su mi i citokine(briseve na mikroplazmu,ureoplazmu ,hlamidiju i ne znam sta jos)

-----------------------------------------------------------------------------------------------

A isla sam i u visegradsku isto da i tamo uradim EUZ(dva dana posle VMA)

Njihov EUZ nije temeljan izleda,oni su gledali:

Polozaj posteljice

kolicinu plodove vode

srcanu radnju

pol

i parametre-BPD,AC,FL, PG/kl, PG/uz

I to je to

Velika razlika izmedju te dve ustanove sto se tice EUZ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima!

Ja sam Ivana, nadam se da mi je sada ovde mesto, ja sam usla u 13. nedelju :lol: Nadam se lepom druzenju...

Dobro dosla IVana!! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima!

Ja sam Ivana, nadam se da mi je sada ovde mesto, ja sam usla u 13. nedelju :lol: Nadam se lepom druzenju...

Dobro nam dosla Ivana :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

biće to sve ok....ja znam dosta trudnica koje se depiliraju...

Ja sam se i u prvoj trudnoci depilirala do porodjaja a i sad se depiliram,malo vise boli ali mi zene smo hrabre,nije tako strasno.Nemam ja zivaca za brijac,mnogo cesto treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.