Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

jutro :)

joj ivalok,i ja ću za koji tjedan opet na 4d,jedva čekam....sve me zanima,posebno stanje maternice,cervixa,je li hematom potpuno nestao,ma sveeee što ne mogu osjetiti sama....

ja sam sanjala tako lijep san,da letim,ajmeee koji osjećaj....i baku pokojnu,a nju kad sanjam,uvijek mi se nešto lijepo dogodi....

sad sam takva euforična skuhala kavu i ispekla si palačinke za doručak ^_^

Tangerine, ivanaica i ivalok volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivalok, a kod koga si sad bila..? Mislim, gde je spejs satl? :)) I jel znas mozda koliko je obican uz kod tog tvog dr.. I sta ti pise za grlic i posteljicu.. Oni milimetri i to..

Drangulicu,prim. dr Stojanovic Nemanja,vrhunski dr, Visegradska, kontrola fertiliteta. ordinacija ginekoligija011. Obican uz je 4500din, euz 8000. Posteljica na prednjem zidu, normalno usadjena, homogena, pise i debljina iste, I stepen. Grlic 36mm, zatvoren, bez tunelizacije.

U nekom trenutku je upalio neki poseban mod, ljudi, bukvalno kao rendgnen snimak, vidis svaku moguci koscicu u telu. Moj m je vise bio odusevljen masinom-muska posla! 

Drangulić voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naxy, ne znam kako i zasto, meni se astma potpuno smirila-da ne ureknem!!! Drzi se , druze, sloboda je blizu!!

Naxy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super draga, bas mi je drago!!! Meni se smirila kad sam pocela sa pumpicama, samo se s vremena na vreme pojavljivala gusenja, ali u poslednje dve nedelje, malo plice disem, ne mogu da udahnem punim plucima kao do sad. A i stomak mi je porastao jos, pa mi se cini da mi i materica dodatno stvara problem...

ivalok voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja isto imam i baš mi znači, pogotovo poslednjih mesec dana. 

Vredi svaku paru 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Magarence,pa gdje si ti,kako si,kako pupac

:)

koliko si ti ono sada,mene ubi što više ne vidimo tickere,pa nagađam

<_<

Računaj da sam dve nedelje iza tebe. ;)

Pupa raste, hvala na pitanju, ne mogu da verujem kojom brzinom.

Ja opet prehlađena. Moje dete mi fino to donese iz vrtića, ona tek malo slini, a mene obori skroz. Kašljem kao magare. Pijem čajeve i malo belog sleza, drogiram se citrusima, ne znam šta bih još mogla. Neki predlog?

Inače me jednom godišnje uhvati neka sitna prehlada od po 3 dana, a sad se samo nadovezuje od prvog dana trudnoće. Uopšte ne znam šta da radim. Živim zdravo, imam kvalitetnu ishranu, san, nemam stresove, sve je kako treba, a ja toliko kilava. Uskoro ćemo na planinu, valjda će mi prijati.

Ivalok, super vesti. Bacaj se sad na nadoknađivanje. :D

ivalok voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Magarence, nama je imunitet oslabljen samim stanjem( imunosupresivno stanje), plus ovo ludacko vreme, tako da nije ni cudo sto smo smrkavi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam da je tako, ali u prvoj trudnoći me ništa pipnulo nije. Mogla sam biti među gripoznima i ništa. Čak su mi se i alergije povukle. Sad je sve kontra. Mislila sam da ću malo biti jača izlaskom iz prvog trimestra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Magarence, kasiku meda pomesaj sa sokom od celog limuna. Ako ne volis med, kasiku secera. I to kusaj.

Magarence voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drangulicu,prim. dr Stojanovic Nemanja,vrhunski dr, Visegradska, kontrola fertiliteta. ordinacija ginekoligija011. Obican uz je 4500din, euz 8000. Posteljica na prednjem zidu, normalno usadjena, homogena, pise i debljina iste, I stepen. Grlic 36mm, zatvoren, bez tunelizacije.

U nekom trenutku je upalio neki poseban mod, ljudi, bukvalno kao rendgnen snimak, vidis svaku moguci koscicu u telu. Moj m je vise bio odusevljen masinom-muska posla! 

O ovom dr sam cula sve najbolje kao strucnjaku i coveku. Doduse, cene mu nisu bas popularne, ali, iskreno, ni ja nikad nisam zalila para kad nesto mora da se odradi privatno. U ovoj trudnoci sam bas imala srece sa dobijanjem uputa i zakazivanjem kod vrhunskih strucnjaka drzavno, dok sam pre sve ekspertske recimo radila privatno, kao i prakticno sve ostalo sem amniocenteze i prvog pregleda posle porodjaja. 

ivalok voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam namerno isla kod njega privatno, iako on uopste nije lovator i bas nista protiv nema da te sprovede i drzavno( kao svog pacijenta). Medjutim, u Visegradskoj sigurno ne bi bilo ovako detaljno i nemaju takav aparat. Eto, ja cu za celu teudnocu dati max 20.000 din, za sve preglede i uz. Cak mi dabl i kvadripl uopste nije naplatio kao euz, vec kao najobicniji( a takodje je radio uz po sat vremena i ukljucivao 4d). Stvarno je dobar covek, entizijasta i voli svoj posao. 

Uh, svekrva jutros donela ustipke. Odvalila sam pola vangle!! A ne da ne smem....molim boga da budem ok. Uzas sta uradih od jutros!!! Mrzim sebe!!! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

vi u drugom trimestru samo o klopi pricate! Pravite nam zazubice. Onima u prvom muka, mi u trecem se samo zalimo.

ivanaica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivalok, da znas da cu se razmisliti da odem i kod njega privatno, nego sto mi je zeznuto sto sam privatno vec kod ove isto iz visegradske pa se verovatno znaju.. Hm.. :/ Gde on inace radi..? A usput-kad se preracunam, on mi je povoljniji od ove moje.. Ne mogu da kazem-prvi put kod nje sam stvarno bila zadovoljna, ali ovaj drugi put je bas nekako preletela pregled.. Imala je neke dve zene  pre mene, videla im je neke miome ili sta vec pa se sve to oduzilo, posle nam se izvinjavala sto smo cekali, kasnilo se dosta sa pregledima pa je mozda zato tako zurila ili.. Ne znam stvarno..

A za ustipke-jaaaooo.. Evo jos iz kreveta ustala nisam, a vec mi ide hoda na usta.. :))) pritom doktorka zabranila hleb i tesetenine.. Mislim-nije da je slusam, jedem ja hlebic i dalje :)) ali bi mi ustipci sad taaako legli, uh.. I mekike.. Nigde ih ne prave kao u Nisu.. Trebali smo ici do mojih tamo sad za neki dan ali necemo moci i propade mi plan da deka jedno jutro pre nego sto ustanemo ode po vruce mekike i hladan jogurt.. :( a vec od 28.nedelje dr zabranila da putujem.. :(((( Sad nam je bila prilika. Mislim, aj za mekike, nego sto deku necu videti jos uvek..

Ubacih u ishranu cveklu, jedem je svaki dan, med ujutru po kasicicu i sto sam voce malko pojacala.. Tothemu ne mogu da pijem, pregrozna mi je, tera me na povracanje. Uzimam i dalje onaj pregnacare plus, magnezijum i folnu. Videcu da dodam nesto drugo za to gvozdje pa da opet prekontrolisem krvnu sliku.. Valjda se malo popravila..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dramgulicu, satro sok od aronije je odlican za kss. Ja i dete smo poceli da ga pijemo, videcemo. Uz to nutricionista kaze obavezan vitam c- vestacki.

Sto se dr tice, sta te briga. Tvoje pravo da te vodi i porodi onaj kojeg ti zelis!! Ovaj dr sigurno nije sujetan, provereno, i nece praviti problem. On moze i da te porodi,ja bih ga svakoj zeni preporucila. Elem, on je u Visegradskoj, na kontroli fertiliteta, sa prof. dr Plecasom i prof. Dr Plesinac. Primarno se bavi jako komplikovanim trudnocama, izvlace nemoguce! Naravno, imaju i pacijentkinje bez tegoba. Privatno radi u ordinaciji ginekologija011, tako ces ih naci na netu, inace nbg. Kad su u pitanju caraki, u Visegradskoj javno vazi za najboljeg-to i drugi lekari govore.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uu jos mi je na Nbg.. Super.. Pa za to jesi u pravu-imam pravo da vodim trudnocu kod koga hocu nego sve kao da se ne zamerim mozda ovoj doktorki.. Ostalo nam je generalno jos malo do smizle.. Bice mozda jos jedan dva pregleda privatno do kraja trudnoce i pred kraj se vec prebacujem u bolnicu na preglede-mislim da je to ok.. Da se jos malo pozabavim krvnom slikom i ishranom, pa za nekih 3nedellje mozda da odem kod njega, tamo sredinom decembra, pa onda jos jednom sredinom, krajem januara-i vec u februaru sam usla u deveti.. :) Joj, priblizilo se.. :) 

Citam i po netu-drugim forumima malo, stvarno svi hvale tog doktora.. A o ovoj mojoj nisam mogla mnogo da nadjem, tako da.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, zasto ste se ucutale? Uzivate u vikendu? Akcija,druzenja, ruckovi. Red baba i deda, red drustva. Lep je taj vikend, no brzo prodje!

Gde nam je TJ? Nesto je nema da se javi. Tj, jesi li dooobrooo? :)

moje dete je cvrsto odlucilo da se bata zove Mali Ivan. Glupo ime do bola,ali on se pokida ako se pomene neko drugo ime. Hm...upomoooc :). Pita njega m sta misli o imenu Kosta. Kaze on: "Bata skeleton?". Ahahha, strasno. 

Pisite.

Drangulić voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kazi 'pih-Ivan, to je kao Ivana, a Ivana je kao devojcica, a ako bata bude kao devojcica bice kao zenski petko i svi ce da ga zezaju, a onda ce i tebe da zezaju..' i tako u nedogled kreni sa nabrajanjem.. :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hm,bogme,Ivalok,ne mogu da ti pomognem tu. Mada verovatno bih i ja pokusala tako kao Drangulic... Ni meni se licno ne svidja ime Ivan.. Kad smo kod imena, mozda je malo van teme, ali mm i ja se nikako ne slazemo.. Msm,ima jos vremena,ali imena koja se meni dopadaju,njemu su nja,i obratno.. Pre par dana se mm dosetio da na delove  stomaka gde bebac najvise udara, postavimo pocetna slova imena koja nam se dopadaju,pa da on svojim udarcem,odabere.. Ime koje se meni jako svidja, postavili smo na mesto gde najvise udara, a ono koje se dragom svidja,na mestu gde je bas redak udar. I stvarno,malac vise puta kucnuo na ime Matija,koje oboma je ok,ali nista posebno... Tako,ko zna,mozda je ipak bebac odabrao sebi ime.. :-) :-) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo resili da bude po njegom tati koji nije sa nama vec 15god. :( Dugo smo pricali o imenima jos pre nego sto smo znali pol i oko muskog imena smo se slozili, ali oko zenskog nismo imali nekih istih ideja.. Sve sto sam predlozila mu nije nekako zvucalo za nju-da vam ne pricam kakve je veze nalazio sa imenima.. :) Kad sam istrosila sva imena iz rukava ja lupim-a sta mislis da bude npr Sara.. On kaze, ne moze, ima svi da je zezaju.. Ja rekoh sto-kaze, ma nema sanse, znas sa cim se rimuje 'Sara'.. (ka*a) Mislim, muskarci..  :)))

I onda mi pade na pamet da je mozda hteo ili zeleo da ime  bude po njegovom tati i kad sam ga pitala jel hoce mozda da se tako zove i sta misli o tome-on kao, pa svidja mu se, hoce.. Ja reko'-pa sto mi covece nisi sam rekao, pricamo o ovome toliko dugo, a on kaze da mi je bilo glupo ili bezveze ili sta vec da da li namece tu ideju ili sta.. Nisam zelela vise ni da razmisljam na tu temu, rekla sam da ce biti onda tako bila devojcica ili decak.. On je rekao da ako bude deckic da bude moje ime,a ako bude devojcica da bude ovako kako smo se dogovorili.. Bas sam svim silama navijala da bude devojcica, sto zato sto volim devojcice, sto zbog toga.. Sad se samo jos nadam da cemo mozda ubosti i datum.. Rodjendan njegovog tate je blizu termina pa eto mozda se desi da se o to poklopi.. Bilo bi lepo.. Tj termin mi je bio do skoro 4.mart medjutim sada kad smo bili na pregledu posto je smizla malo manja-za nedelju dana, termin je sada po poslednjem pregledu 10.mart tako da se vrlo lako uklapamo u taj 'rodjendanski' datum.. Naravno, kad god da dodje-jedva je cekamo, pricamo svaki dan sa njom, a dragi tako krene nesto da joj prica pa utanji i krene da joj sapuce nesto.. Naravno, ja ne mogu da cujem sta sapuce na stomak, pa sam strogo zabranila to domundjavanje, ali me niko ne slusa.. :) Ni on, ni Nevenica nasa draga. Inace, danas ceo dan reaguje kad joj se obracam.. Na 'lutko moja' najvise se mrda.. :))) Naravno, verovatno je koencidencija ali meni je lepo da mislim da smo nas dve to danas pricale i imale prvi razgovor-mama i cera.. :)) sta da radimo-tata je otisao na svadbu neku tako da smo morale da iskoristimo vreme za nas dve..

Nego, ja sam vikend prespavala.. Ovo je neverovatno koliko mi se spava.. Je l' se i vama spava, da nije zbog vremena..? Ili je do mene..? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nevena je divno ime! U prosloj trudnoci,mm je dao nasoj devojcici ime,pa je sad red na mene,ali dzaba kad se njemu retko koje ime svidja.. Najveca fora je da otkad smo saznali da sam trudna, on je stomacicu tepao Meshko, pa onda Neshko i eto, 5.mesec trudnoce,on ga stalno tako zove i sad bi hteo da  bebcu nadenemo to ime,ali ne dam! :-) 

I mm tata je preminuo,dok se dragi nije ni rodio i ja sam htela da se mali zove po njegovom tati, Djordje,ali imamo previse Djordja u familiji,pa smo odustali.. Volja se racuna..

Sto se tice vikenda, ja sam danas spavala do 12.. To je nesto sto se jako dugo nije desilo,iako sam spavalica po prirodi.. Mogu reci da mi je prijalo to izlezavanje... 

Pada li sneg kod vas? Mozda vreme utice na spavanje..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sinoc je padao, a sad sa prozoora vidim da je mokro dole ali ne primetih sneg.. A vala jutros je bilo belo kad sam ustala.. Danas inace ustah u 10h sto je poprilicno rano za mene, spavam duze, mada mi se desi da se probudim oko 6h kad dragi krece u dnevnu i da onda budem budna do 9-10h i u 10h nazad do 1h.. Danas sam dremnula od 7h do 9h, mislim da je taj period bio.. Juce od 6 do pola 10h.. Na uvece mislim..  Ne znam sta mi je.. :)  Doduse budem budna do bas kasno..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje koje verovatno spavate-evo ja umreh sa glavom nocas.. Zaspah jedva oko 4h, sad se zbog dragog probudila i naravno nema sile da se uspavam opet, a ovo tinja li tinja.. Da mi je tu kabinet za tehnicko iz osnovne pa da ubacim glavu u stegu i da je zavrnem do kraja, eto do te mere mi ide na zivce vise.. A smizla udara sve u 16.. Bar me ona oraspolozi tim svojim javljanjem..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U,bre, Drangulic...

Pa otkud sad glavobolja ? Nadam se da nemas temperaturu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.