Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Dobro jutro,trudnice! :rolleyes:

Mene malopre probudi moj bebac, pomerao se odozdo na gore,pa se sav izbocio.. Divna dobroslica za dobro jutro.:wub:

Sto se tice kilca,ja sam sa viskom kg ostala trudna,i za sada sam dobila 5kg.. Dr na poslednjem merenju nije nista rekla u vezi s tim,tako da verujem da je to ok. Mada,sada krece period slava i rodjendana,pa cu verovatno da nabacim i vise no sto treba,ali kako da odolim tortama i sarmi? :-) 

Ivalok,javi nalaze uz... Je l ti to privatno ides na uz,pa dobijas slicice? Ja u ovoj trudnoci imam samo 2 slicice i bas zato imam veliku zelju da odem privatno,da dobijem jos slicica za cuvanje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro svima..i ja imam samo dve slicice,imala bih jednu u stvari,nego sam isla kod privatnika prvi put..zao mi sto nemam vise,prva mi bebica,ja bih sada album da napravim,ali ne moze..opet cu za 2-3 nedelje kod privatnika,da barem i tata vidi bebu jednom..

Ivalok,srecno na uz..nemoj da izlazis iz ordinacije dok ti ne daju papiric.. :)

Ja sam kupila jastuk za trudnice,onaj veliki potkovica..ako ga ubacim u bracni,mislim da ce morati muzic na kauc,tako da jos uvek odolevam.. :)Ali mi pomaze,recimo,da zguzvam cebad i stavim izmedju nogu..onda bas lepo spavam i nemam vise onaj osecaj da mi se razvlaci stomak kao zvaka..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro devojke, evo i ja da se javim.. :) ivalokmeni se moja smizla bar po 5-6 puta na dan tako izboci i stvrdne mi ceo stomak.. nije toliko bolno koliko je 'neprijatno'.. ne cak ni neprijatno nego neki bas cudan osecaj, nije ni kontrakcija, ne zanm sta je.. Inace-sinoc mi se tako slosilo odjednom-neka muka, zeludac me je boleo, pa i stomak, kao da sam pojela nesto sto nisam trebala, a jela sam isto sto i dragi. i trenutku su mi noge od kolena na dole pretrnule i cele sake, vrtoglavica, ma bas nemocan neki osecaj.. a nece da se ispovraca.. mislim, nije ni da sam htela da se nateram posto se toga bojim vise od porodjaja, to i zubar su mi dve najvece traume i straha u zivotu.. kaze mm da mi je mozda pritisak pao ili tako nesto, doneo mi je malo meda i vode pa mi bi bolje malo kasnije, ali sam se vala bas uplasila.. rekla sam mu da cu da ga budim u toku noci ako mi bude bilo jos gore.. 

Inace, jastuk izmedju nogu je diiivna stvar.. :) kad spavam okrenuta od dragog jastuk je resenje, kad sam okrenuta ka njemu-on mi menja jastuk tako da se ja ne prebacujem u dnevnu sobu-niti dajem njemu da menja krevet.. ovako mi je bas lepo.. :wub: 

Za slicice, ja ih imam gomilu ali samo se sa expertskog konkretno nesto vidi.. :) blago tebi, danas ces sve lepo da vidis.. Pa da se sva nekako istopis.. :) Doduse, ja na expertskom u gradskoj nisam razaznala nista na onom snimku, bas se nista nije lepo videlo-mislim da je do aparature, ali ovamo privatno bas, bas sve.. i prstice, i ustasca, i kako se nesto ceska po licu, i kako trlja stopalca.. malo, malo pa prelistam opet slicice i snimke.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam razmisljala da kupim taj jastuk u obliku slova U. Koliko je kostao,Parizanka? Ja nasla na netu,4000 je. Cini mi se da je preskup. A i meni pade na pamet da ako ga kupim,muzic ce morati da se preseli na ugaonu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja koristim obican jastuk ali jedan od onih malo vecih.. debljih da kazem.. i idealan je.. a i zao mi da dam tolike pare na taj jastuk, za taj iznos mogu da kupim dva dormeo jastuka.. :)) Inace, spavam na bas niskom-tanjem jastuku, navika mi je da ruku podvucem ispod, medjutim sad je pocelo da mi smeta to toliko nisko.. kao da mi prija da sam uzdignutija malo.. ne znam da li ima veze sa trudnocom ili sta vec, ali ranije ni za milimetar visi jastukod ovog nisam mogla da trpim, a sad mi ovo prenisko... O.o 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam si taj jastuk i one rolice za bebu (da spava na boku) sama napravila,smotala 2 deke od flisa u dugu rolu,povezala dolje krajeve trakicom,a na par mjesta malo koncem i iglom prihvatila da se ne razdvaja,možete i u plahticu umotati,super nam služilo,a kasnije se sve može koristiti za druge namjene...

ivanaica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima na netu sablon kako se pravi ti jastuci i kasnije gnezdo za bebe. Nije komplikovano i sigurno nije 4000- preterano!!!! Ta gnezdasca su super za razvoj mozga, ja sam mom pravila od peskira. 

Idem privatno. Moj dr ima neki spejs-satl od uz. Imanm jednu sliku iz 12.nedelje, ludilo kako se vidi. Nadam se da cu danas lepo videti na koga lici- mada su moja deca izgleda klonovi mog muza, bar prvo jeste:redmad:. Ja mu dodjem kao foto-kopir masina, nic vise.

Drangulicu, to znaci nisu ko trakcije? Drzite mi fige da mi se posteljica podigla, pa da mogu da ludujem opet!!!

ivanaica i Drangulić volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivalok, pa ja ne znam, mozda to i jesu kontrakcije.. meni vise lici kao da se skroz nabila tu u stranu, da pokusava da izadje ako moze.. :)) onda ja cesnem drugu stranu pa se stomak opusti malo, mada i kad ne cesnem posle miinuta se nekako vrati u normalu.. Inace-ona sutira kao luda, kakav li ce to zvrk da bude.. jedva je cekamo.. :) znam da ne treba da se lezi na ledjima, i i ne mogu dugo da budem na ledjima jer krenu da me bole, ali kako legnem na stranu-gospodjica se javlja, ronda, udara.. :))) ne znam da li joj smeta, ili joj pak prija pa hoce da se igramo.. svaki put kad krene da sutira ja stavim ruku, pa stavi i dragi, pa krene da ljubi stomak.. ja se salim da smo je vec sad razmazili pa da namerno trazi paznju.. :)) 

Za posteljicu drzim fige najcvrsce moguce jer je mene to na poslednjem pregledu najvise iznerviralo tako da ti ih drzim samo tako! Javi obavezno kako je proslo i sta si sve lepo videla.. :)

Sto se kilaze tice-bas se sinoc merih, sad sam na +7kg.. 55kg okruglo.. A ostalo je jos tri ipo meseca.. Nesto mi rapidno raste stomak poslednjih par dana, pre 4dana mi je kilaza bila 53 ipo, sad 55, a akd se najedem bude to i malo vise.. to sam se sinoc merila pre vecere :)) I mene zanima koliko se dobija u trecem trimestru..? da nekako imam u glavi kolika cu da budem.. :) 

A vi koje ste vec mame :) kazite mi koliko kg ode na samom porodjaju..? beba, plus voda, plus placenta, plus ako ode koje kilce na jos nesto..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao, kako sam volela taj jastuk u prošloj trudnoći! Tretirala sam ga kao člana porodice. :) Za spavanje, putovanje, a kasnije i za dojenje, pa sam njime preko dana ograđivala bebu na bračnom ležaju. Ma hiljadu namena! Onda ga platih 2500 i ne žalim para.

Što se tiče kilaže, niko ti ne može reći koliko ćeš dobiti i izgubiti. Prošli put sam najviše dobila u prvom, a najmanje u trećem. Posle porođaja -12kg, u sledećih mesec i po još -5kg. To je što sam dodala u trudnoći. A onda sam počela da gubim i ostale kg, pa sam kad je beba imala 3-4 meseca bila kao olinjala mačka. Mene je dojenje i znojenje istopilo. Ali to su moje brojke. Inače imam 180 cm i 15 kg više od tebe, Drangulić. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drangulić,meni su apsolutno sve otišle u onih par dana što sam bila u bolnici nakon poroda,znači -16 po povratku kući,sad na porodu ne znam točno koliko je otišlo....

tako da se ne sekiraj,pa ti si kao perce naspram mene :D

Magarence,pa gdje si ti,kako si,kako pupac :) koliko si ti ono sada,mene ubi što više ne vidimo tickere,pa nagađam <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iraela, toliko zam i visoka.. :) tri perca kad stavis na gomilu i dodas jos jedno perce.. Jedva nakupim 160cm.. i to kad se bas izpravim kao u vrstu kad smo stajali.. :)) No, za gubljenje kilograma da ne brinem mnogo.. :)) 

A ti si magarence taman! :) ja sam za 20cm niza od tebe.. :)) Takoreci, po idealnim si merama-visina minus 110.. U broj si tacna..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam kao Magarence visoka,samo + 10 kg ^_^

kako vi stojite sa jelom?mene kad uhvati glad,ajme....nije sad da ću pojesti što dohvatim,stalno si nešto nakuhavam,evo upravo zgotovila paradajz juhu,svinjski file i rižu s povrćem,pa čekam da mi se malo ohladi....

joj,stajanje u vrsti,uvijek sam bila najviša,između cura i dečki....koma....

al sad kad vidim curice kolike su :o pošto je mm 2 metra,ima naša persa da bude ihaj,sad je već prešla pola mene....

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se u prvoj t ugojila +40, a iz porodilista izasla sa -17 od te dobijene tezine . U ovu t sam usla sa +18 kg od moje uobicajne kilaze, koju imah citavog zivota. Sad cu opet biti dzomba i nikada sa necu vratiti na staro. I'm fat ass, but i'm cute ass. :)))

ivanaica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Haha,Ivalok. :-) :-) 

Ja sam se u prosloj trudnoci ugojila 12 kg i kad sam dosla iz bolnice,sve je otislo. Secam se da sam uzivala posle poroda da posmatram clanke i noge,jer su tada delovale kao da dolazim iz Etiopije,zato sto sam prethodna 3 meseca bila bas,bas otecena,narocito u zglobovima..

Dobra je ideja za pravljenje tog jastuka,naci cu na netu,pa da probam. U medjuvremenu i ja stavim jastuce pod noge,ali posto nemirno spavam,brzo mi spadne s nogu,pa se nadju,ne znam ni sama kako, muzu na glavi :-) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke drage, tako sam sretna:baby::baby:.

Bebac odlican, lepo napreduje, svi nalazi odlicni. 26.0 i ima ravno kilce( 1kg). Meni su protoci odlicni, test na preeklampsiju negativan. Jako su dobre sanse da sve prodje bez toga. Posteljica mi se konacno podigla i sad je sve super. Odobrio mi normalno ponasanje, ukinuo morvanje, cak po njemu ni utrogestan ne treba vise. Grlic odlican. Plodova voda takodje. Posteljica I stepen. 

Kontrakcija nema, vec se beba nabudzi i nogom mi pricepi dijafragmu-sto smo imali prilike da vidimo uzivo.

I ono najbolje, ovaj bebac izgleda lici na mene!! Juuupi :babycrib:. Dobih slike i snimke. Sledeca kontrola za 6 nedelja. Covek me je pregledao ravno sat vremena i 15 min. Eto...ljubim vas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

oooooooooooo,pa super vijesti :baby::baby::baby:

sad ćeš nadoknaditi sve mirovanje i propušteno :)

ivalok voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Al ste se raspisale devojke,ne mogu da vas pohvatam.. :) Ja sam danas bila ceo dan kod majke,sada usla u kucu i odmah sela da jedem..hvala Bogu da jedem,jer sam srela komsinicu koja je pitala dal sam oslabila.. A meni noge ko stiglic..inace,isto visoka 180cm a imam 64kg..ja reko,kako bre oslabila,pa ja trudna uveliko.. :)

Nego,jutros sam se bas prepala..krenula i da vam pisem ovde,da vas pitam,al mi muzic nesto sredjivao wi fi i nisam imala net i tako malo uznemirena sam otisla kod mame..naime,iz cista mira je krenulo srce da mi lupa,nit sam bila nervozna,nit sam radila nedto,krenula da se oblacim..i meni muz,zovi hitnu,ja reko,daj da vidim pritisak..i bio mi je 110/94,i puls 96..e sad,ja imam ceo zivot nizak pritisak,osim glave,nista me drugo nije bolelo,ali to lupanje srca sam bas jako osetila..i to je trajalo tako 15min i posle opet izmerim,bilo je 104/85,a puls 88..znam da je normalno da malo skoci pritisak u trudnoci,ali me je puls malo prepao..pa ne znam jel se i vama desavalo to..

Koliko inace kosta ekspertski uz kod privatnika?Jel moze da se na obicnom uz kod ginekologa vidi lepo bebica ili samo na euz?Ja bih isla za 10-ak dana sa muzem,da vidi i on,pa ne znam dal je euz skuplji dosta od obicnog..

Ivanaica,ja sam dobila taj jastuk na poklon,tako da nzm cenu..ali ako je 4000,ne kupuj,skupo je,nego improvizuj nekako..ovaj je u obliku potkovice,ali sto je veliki..ja stvarno ne znam kako cu da spavam sa njim i sa dragim..a oboje visoki,on je skoro dva metra.. :)

Ivalok,bas mi drago sto je sve u redu..super,super,da sa svim bebicama bude sve kako treba.. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da ti je nesto povisilo puls: kafa, caj, neki zacin, stepenice? Taj donji pritisak ti je bio malo visi i trebalo bi da ga ispratis narednih par dana. Kod pulsa osetis drhtanje iznutra, stravican nemir i celo telo pocne da ti pulsira ( znam po tokolizi). 

Euz kod ovog mog sa spejs satlom kosta 8000din. 

Blago vana na visinama. Muz, dete i ja, svi smo pigmejci, pa opet jedva stajemo. Pored vas dodjemo kao patuljci :))))

Ako si u mogucnosti, topla preporuka za euz: detaljniji pregled bebe ne moze-izgled, ekstremitete, prstice, sve organe, mozak, srce, abdomen, pluca, loko-motorni sistem u rebarca i prsljan, dopler bebinog srca, krvnih sudova, mozga, dopler tvojih krvnih sudova( leve i desne uterine), dopler i protok pupcanika, protok u bebinom mozgu: sve! Plus vidis kako beba izgleda, na koga lici i sta radi unutra. Nezaboravno. Prvi put sam isla kod dr Zivanica ( Analife), platila vise, ali ovako detaljan pregled nisam dobila!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaooo Ivalok,pa to je ludilo od ultrazvuka.. :) Moracu da vidim vala koliko kosta,j idem u euromedik pa cu bas da zovem da pitam..bas bih volela da vidimo oboje,ovo u Visegradskoj sve bude na brzaka..          Za puls ne znam sta je moglo da bude..ja sam doruckovala,popila jogurt,sela sa muzem malo,pricali..i odem u kupatilo,tu piskila,izlazim i krenulo srce..nit sam pila lafu,caj,ma nista..i evo,sad sedim recimo i osecam neku teskobu kaddisem..doduse,zapusen mi nos skroz,imam polipe u nosu i orl mi malo prekinula terapiju jer ne smem dugo da je koristim i sad se bas mucim sa disanjem..uvece pogotovo..sad cu opet da izmerim puls i pritisak..idem svakako kod ginekologa sledece nedelje pa cu da je pitam sta se desava..da,donji mi je visok i nikad nije bio toliki..videcu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve je ok..103/64,puls 74..onda mora da je od nosa zapusenog..

ivalok voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivalok, a kod koga si sad bila..? Mislim, gde je spejs satl? :)) I jel znas mozda koliko je obican uz kod tog tvog dr.. I sta ti pise za grlic i posteljicu.. Oni milimetri i to..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aaaaaaaaaaaaaaa, mrzim kad napisem post i odjednom sve nestaneeeeeeeeeeeeeeeeeeee 

Parizanka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav drage moje.

Nije me bilo neko vreme, mama mi je bila u poseti dve nedelje, pa nisam nesto ni sedala za komp. Proslavili smo malisi 7.nov. treci rodjendanac. Srecom pa mi je mama makar malo bila tu, jer mi u poslednje vreme bas nije bilo dobro . Stomak me i dalje cesto zaboli, ali nemam kontrakcije pa ne koristim utrogestan vise. CIm duze stojim ili setam, pocne da me boli. Ponekad ne mogu da stojim duze od  15 min. ALi dzabe, kad ja nemam mira,mora rucak da se spremi, peri, peglaj...dosta obaveza i oko malisee, ali nema veze, kad me on poljubi i zagrli sva se istopim pa i na bolove zaboravim :-D. 

Prosle nedelje sam isla na redovan pregled kod mog gin., povukao se visak plodove vode, kaze doca da je sve ok, beba je super, raste, imao je tog dana oko 1008 gr. Ali dr kaze da je sad 10 dana u zaostatku. S obzirom da je vec na pocetku konstatovao da sam kasnije zatrudnela, kaze da je to ok. Inace mi je urin bio los (masa leukocita, bakterija, sluzi....) , pa sam opet radila UK i morala da pijem neki uzasno jak antibiotik samo tri dana, koji mi je dole poremetio floru, pa muke mucim sa svrabom,crvenilom i peckanjem. Sredilo mi se stanje sa urinom, vise me bubrezi i jajnici ne bole, ali me ovo izludjuje. Dao mi dr ginodaktanol da stavljam, danas vec treci dan pa se stanje polako stabilizuje...

Inace, me danima povlace po lekarima, standardne kontrole endokrinologa, kardiologa i pulmologa. Dobra stvar je sto mi polako smanjuju i ukidaju presolol-jer su mi prestale aritmije, lekove za stitnu i dalje da uzimam kao i obicno, dovela sam te hormone u red a pumpice i dalje moram da koristim jer me astma zeza. Cesto mi se desi da teze disem, pogotovo sad jer su ceste i magle, vlaznost je ovde uzasno velika....ali sve se nadam da ce se i to srediti kad se porodim.

Nadam se da cu sad malo cesce da se druzim sa vama, hehe, mada mi je vreme da se upisem cini mi se i u treci trimestar :-D

 

Pozdrav svima i laku noc vam zelim :-*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.