Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Mozemo mi i da oformimo novu grupu: Mame sa prvog,drugog i treceg trimestra nastavljaju sa druzenjem . :-) :-) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hej devojke! Konacno dodjoh sebi malo. :) Od juce nemam temperaturu (konacno je poceo da deluje antibiotik), ali me je izmucio pritisak - 2 dana sam imala 90 sa 47. Ovaj gornji se jos i popne, a donji ne mrda. Cudi me da mi se tako spustio, jer sam ovih dana pila oko 2l vode dnevno, a gde je jos i mleko, jogurt, sok od cvekle... Imala sam juce samo dve kontrakcije, ali bezbolne u trajanju od par sekundi, a to je normalno. Danas sam se cula sa doktorkom i rekla mi je da se slobodno malo pridignem u polusedeci polozaj zbog pritiska, ali i dalje nema mrdanja iz kreveta. Najbitnije je da su bebironi dobro i da su one jake kontrakcije prosle, a ostalo cemo izgurati. Brzo ce i februar. :rolleyes: Ne znam za vas, ali ja sam vec zaposlila mamu da za dve nedelje dodje da mi okiti jelku i kucu posto ja svake godine okitim sve pocetkom decembra. :D Ja sam OPSEDNUTA novogodisnjim i bozicnim praznicima i u tom periodu sam nekako najsmirenija (sto mi taman sada i odgovara). ^_^ Stalno svima govorim kako bih volela da kad' se budem probudila iz anestezije posle porodjaja ugledam sneg kroz prozor kako pada. m0741.gif

Alekseja, nadam se da te prst bar malo manje boli. Sva sam se najezila dok sam citala. :unsure: A i zasto bi se uopste bilo sta zavrsilo na ovom forumu? Samo cemo preci u caskaliste za mame sa decom i nastaviti da zavirujemo i na druge teme. ;) Ima ovde mama koje imaju odraslu decu, pa su i dalje aktivne. Nemoj da se jedis bezveze. :babymommy:

Ivanaica, srecna slava, domacice! Ajoj torta... Celu bih je sada smazala. :D Sto se tice vaginalnog pregleda, meni ga doktorka uradi svaki put kada se vidimo (na svakih 6 nedelja). Sve ce to biti super - ne brini nista. ;)

Veko, sva sreca, zub me nije uopste boleo, ali je napravio haos. Palitrex je tek juce poceo da deluje, a Eferalgan i Paracetamol sam smela do 3 dnevno zbog temperature (znaci maximum 1500mg), a ja sam pila 2x dnevno s' tim da mi Eferalgan mnogo brze deluje. I to sam smela da pijem samo kad' mi predje 38.5. Izlomila me je temperatura.

ivanaica i veka73 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

TJ, UDRI TI PO DOMACOJ SUNKICI I KOBAJI PA CE I PRITISAK DA SKOKNE! Sve ti je to normalno u trudnoci, meni zna da bude 90\60 a imam jednu bebu u stomaku a ti imas dve i koliko treba srcu vise snage da pumpa krv. Meni je imace van trudnoce normalan 130/90 a u tr redovno pada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E super. Onda cemo se druziti i kasnije. :)

Pa dobro mi je prst. Boli kad malo vise potegnem za necim. Zevnuo je malo. Ne mogu jos skinuti zavoj jer mi zapinje ostatak nokta pa se bojim da i to ne odvalim.

Ivanaica srecna slava. Moze svega pomalo, hvala. :)

TJ bice bolje. Bitno da si malo zivnula. :) Sutra vec bolje.

 

ivanaica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zenice, fine razlike, boga mi. Nama ce biti 3 god i 8m i meni je to vec mnoogo. Bas sam htela min razliku, ali nije se dalo. Pitam se, hoce li se igrati uopste. 

Zar zubici ispadaju vec s 5? Meni sve u glavi skola i prvi razred. Doduse, moj je krezav od 18 meseci, jer je uspeo da izbije zub sebi, pa sam navikla. 

Ivancice, sretna slava!! Eto mene drugi dan :baby:.

Tj, dobre vesti. Mene ubi lezanje, karlica me boli. Ne znam kako ti to podnosis. I ja jedva cekam novogodisnje uzbudjenje i porodicna okupljanja, jelke, poklone, radost. Brzo ce nam proci decembar! A sto se tice snega u februaru, budi sigurna u to! Do sredine januara sunce i 20 stepeni, a onda kad nas zakuje! Bice to najuzbudljiviji izlazak iz porodilista ( ja volim da budem pesimista. Sto bi rekao strumf "mrzim strumf gumice").

Ja u cet. idem ne ekspertski, ako uopste i bude moglo da se vidi sta u 26.n. jedva cekam!! Sledece ned ulazimo u treci rimestar. Ko sve "ide"? 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jutro,ivalok :)

ha eto vidiš,nekima ispadaju i sa 5 godina ;) mislim da je to do kvalitete zubića,ali i mjesta u čeljusti,mala je izgleda pokupila bijele zubiće na mm-a,ali i slabiju kvalitetu i užu čeljust -_- nadam se da će imati mjesta za sve zube,jer je on dosta morao vaditi kao dečkić da se ne bi zgurali....

a recimo od prijateljice mala ima razmak između svakog zuba,uski zubići kao štapići,eno nijedan se ne klima,tako da....

sve je to individualno....

uff,božić,jelka,ukrasi....mene još nije uhvatilo,ali bome bi moglo uskoro,mala je našla lampice,pa zasad u sobi ima disko kad dođe društvo,ali je već napenalila da prikupljamo češere za neke ukrase....

TJ,je li danas još lakše?e,šta te snađe...

ja se jučer čula sa curom s kojom sam ležala u bolnici,imala je spontani u 5.mj.tr.,blizance izgubila :( baš me šokiralo.....kaže imala hematom,krvarila stalno,i puklo,i sve otišlo....užas :(

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E dobro jutro zenice. Kako ste?

Ja inace danas upadam u treći trimestar. Biću još ovde pa se selim. Čekaću još nekog. :-) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Alekseja, eto i nas sledece ned. Pripremi nam teren tamo :P

Iraela, u 5 mesecu trudnoce?????? Od hematoma? ..... Ti zivot!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj Iraela mislim da nam te ruzne i tuzne price ni najmanje ne trebaju.. Mnogu samo neki nemir da unesu..

Ja danas idem komacno po recept za utroestan do doma zdravlja. Pitacu je za te vezbe za trudnice i zakazacu ultrazvuk da pogleeda tu posteljicu.. Inace-ma momente sam super, na momente boli opet nisko stomak isto kao i pre kad dizem nogu pri ulasku u kadu, kad pokusavam nogom da zatvorim fioku, kad slidam pantalome, obuvam patike, pri svakom nekom naporu.. Ne stalno ali zna ponekad.

Nego, gde se vama mrdaju bebe..? Jel prelaze nivo pupka na gore..? Meni nekad udara bas nisko, a evo sad je osecam za dva prsta iznad pupka.. Doduse ulevo skrooz ali svakako iznad..

I da vas pitam, jel vam se desilo da 'dole' osecate kao pulsiranje neko. Juce je beba krenula bas nisko da udara i onda kao da se identican tako neki osecaj-opisala bih ga kao neki puls-preneo dole skroz.. Bas mi je bilo cudno.. Trajalo je nekih pola sata dok smo bili u putu do prijatelja i posle je proslo..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ama Drangulić,znam,jbg,ali svašta se i tu pročita što se dogodi curama sa teme,pa ono....nisam ja nikoga htjela plašiti i drmati,sori...
dosta sve imamo svojih trzavica....

sve što si napisala-i mene zeza ^_^ patike sam neki dan (visoke doduše) popsovala ajme :P i to pulsiranje nekad osjetim sasvim nisko,ali mlataranje jače ne baš,meni maternica zavaljena,posteljica sprijeda,a bome i zimsku zalihu salašca baš na stomaku imam :huh::lol:,ne sad 5 šlaufa,ali točno se vidi kako stomak raste što je što...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bebu osetim skroz gore, kod želudca. Nekad ne mogu da sedim i dišem. Samo ponekad osetim dole ali sa udarcima i gore. Alekseja sam nosila nisko, nije prelazio granicu pupka, ustvari ponekad se dešavalo da me zagolica iznad. 

Inače, sinoć sam celu noć sanjala da se poradjam. Sve sam osećala dole baš to pulsiranje i kao napon da mi se obavlja velika nužda. Probudila sam se sva uplašena. Muž se sprema na posao A ja kroz bunilo govorim, celu noć sam se porodjaja, celu. Dodjemo poljubi me i Ajde ćao. Ne znam sta sam očekivala ali sam se skenjala. :-/  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ninimimididi, ne smem ni sunku ni kobasicu, ali zato smem pecenicu. :D Na dijeti sam za IR i smrsala sam 2,5kg tako da sam sada na +9,5kg. Meni je inace "normalan" pritisak 80/60, a otkad' sam ostala trudna 120/80 i naglo mi je pao kad' se sve to izdesavalo. Sta da ti pricam kad' mi pre kafe i slanog jela pritisak bude 80/50, a posle 90/47. :huh: To samo kod mene moze. :D 

Alekseja, Ivalok i ja ti se pridruzujemo u trecem trimestru za tacno 8 dana. :baby: 

Ivalok, nista mi ne govori za lezanje - svaka koscica me boli, a vrat pogotovo. Bar da mogu da jedem sta hocu onda mi lezanje ne bi toliko tesko palo. :lol:

Iraela, konacno sam dobro. Bas mi je zao zbog te devojke sto je izgubila blizance, ali nazalost blizanacka trudnoca je jako rizicna i ako se dogura do sedmog meseca bez problema to se smatra velikim uspehom. Strasno - ne daj Boze nikome. :unsure:

Drangulicu, mene tako boli zbog pritiska dve bebe i zato nosim pojas. A bebe inace osetim po celom stomaku. :D Nogice su im skoro stalno dole tako da obozavaju da mi "skacu" po besici, a vala i da mi ceprkaju po zelucu. ^_^

Inace, juce mi se odjednom slosilo kao kad' vam padne secer i na kraju sam morala pojesti jednu bananu (koju inace ne smem) i odmah sam dosla sebi, pa cu bas videti sa doktorkom u petak sta i kako, jer meni je secer ok, a insulin nije, a ne valja ni kada secer jako padne.

Ninimimididi voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad se ulazi u treci trimestar..? :))

Inace-dr u domu zdravlja danas nije hrela da mi zakaze ultrazvuk, kaze bila sam vec dva puta u novembru, ne treba kao opet.. Ja rekoh-htela sam samo da prooverim za tu posteljicu-ona kaze nema sta da se proverava, dr vam je rekla. Ja kazem-ali u roku od nedelju dana dve dr su rekle razlicito-kaze ona-po nalazima je to sve u granicama normale.. I ne zakaza mi.. O.o mozda i ja previse brinem, ko ce ga znati.

Tj, a novoj godini i ukrasavanju se toliko radujem, skoro kao bebi.. :))) pre neko vece smo dragi i ja isli u nabavku (po kraju i oko zgrada) skupih granciice, grane i sl, sisarke, par grancica jelkice, bora-sta li je vec, od svadbe skupila sav sundjer od ikebanica sto je ostao pa cu da se za koji dan bacim na kreativan posao.. Od grancica cu vencice da pravim, imam zlatne i srebrne boje za farbanje detalja-jedva cekam.. A isla sam i u konkretnu nabavku, do kineza i u uradi sam po jos neke zezalica pa igranje uskoro koze da pocne.. Fali mi jedino zica za vezivaanje-ona tanka, kaze tata-mora pocinkovana :)))) pa sad to moram jos da nadjem i onda pravac pravljenje... A uzela sam i tegle za tako neke dekoracije.. Bice veselo.. :))

Parizanka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ola,zeMske! Bila danas na Euz kod dr Dukanac u Visegradskoj.. Razocarana sam doticnom osobom.. Sva je nekako neljubazna,sarkasticna.. Nije uspela lepo da vidi lumbalni deo i ja je pitah da li je to nesto ozbiljno,da bi mi gospodja rekla da jeste,rekla bi vec..

Posto planiram opet porodjaj tamo,pitam je da li.nije problem,jer nisam iz Bg,rece sarkasticnim tonom i da sam u Njujorku,mogla bih tamo da se porodim...

Bas sam razocarana,iskreno! Proslu trudnocu mi je vodio Glisic,nije.ni.on nesto preljubazan,ali bar mi je odgovarao na pitanja,a ova nista..

Zakazala mi je opet uz za 5 nedelja.. ne znam da li bih mogla da zamenim dr... Citam na netu svakojake ruzne stvari o njoj.. Imate li vi mozda neko misljenje ili iskustva sa njom?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mislim da mozes da promenis.. Ne moze niko da te tera da ides kod odredjenog doktora ako neces.. Samo prilikom zakazivanja navedi ime drugog dr i to je to.. Ili reci da si proslu trudnocu vodila kao kod Glisica pa bi opet kod njega ako moze.. Cisto da izbegnes pitanja-zasto ne ova doktorka..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

imas pravo kod koga god zeles samo bi trebalo potpisati za izbor ili promenu lekara. Ne mogu da te odbiju, mozes da se zalis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivanaica,ja sam bila kod dr Pilica,on mi je prvi uz u Visegradskoj radio i ok je covek..i moja prijateljica ide kod njega i kaze da je dobar..a od moje druge drugarice sam cula da dosta hvale doktorku Karavdiju,to joj je prezime,al ja nisam uspela da zakazem kod nje,nije bilo mesta..a naravno da mozes da promenis,pa niko te ne moze naterati da ides kod dr koji ti se ne svidja..jooj,znaju da budu jako neljubazni,ali sve drugarice sto su se porodile su mi rekle da su lekari muskarci mnogo dobri ginekolozi..pa eto,vidi,ali menjaj obavezno..

Nego,htela sam da vas pitam,citam vas stalno,ali ne poznajem nikoga,a vidim da se svi dopisujete vec duze vreme,a ja kao padobranac.. :) Pokusavam da popamtim ko je koja nedelja..vi sigurno znate,kada pocinje beba da se oseca,tj.da osetim njene pokrete?I kako ste uopste osetile pokrete?Ja otkad sam trudna,meni zeludac radi ko blesav,stalno mi creva rade i cujem ih,ili imam neke grceve i onda se bojim da cu pomesati sve to sa bebinim pokretima..pretpostavljam da je i rano jos,sad sam u 15.nedelji..al kad bih mogla da ocekujem?Jedva cekam inace,prva mi je trudnoca,pa sam sva samo oko toga.. :) Hvala vam puno..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad se ulazi u treci trimestar..? :))

Inace-dr u domu zdravlja danas nije hrela da mi zakaze ultrazvuk, kaze bila sam vec dva puta u novembru, ne treba kao opet.. Ja rekoh-htela sam samo da prooverim za tu posteljicu-ona kaze nema sta da se proverava, dr vam je rekla. Ja kazem-ali u roku od nedelju dana dve dr su rekle razlicito-kaze ona-po nalazima je to sve u granicama normale.. I ne zakaza mi.. O.o mozda i ja previse brinem, ko ce ga znati.

Tj, a novoj godini i ukrasavanju se toliko radujem, skoro kao bebi.. :))) pre neko vece smo dragi i ja isli u nabavku (po kraju i oko zgrada) skupih granciice, grane i sl, sisarke, par grancica jelkice, bora-sta li je vec, od svadbe skupila sav sundjer od ikebanica sto je ostao pa cu da se za koji dan bacim na kreativan posao.. Od grancica cu vencice da pravim, imam zlatne i srebrne boje za farbanje detalja-jedva cekam.. A isla sam i u konkretnu nabavku, do kineza i u uradi sam po jos neke zezalica pa igranje uskoro koze da pocne.. Fali mi jedino zica za vezivaanje-ona tanka, kaze tata-mora pocinkovana :)))) pa sad to moram jos da nadjem i onda pravac pravljenje... A uzela sam i tegle za tako neke dekoracije.. Bice veselo.. :))

Po knjizi koju imam o trudnoci,ulazi se od 28.nedelje.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas me cudi ovo za dr Dukanac. Ja sam juce prvi put bila kod nje na pregledu(FES i color dopler), i zaista me je prijatno iznenadila! Pregled mi je dugo trajao, sigurno preko 20tak min, sve mi je lepo objasnila(odgovorila na moja pitanja i podpitanja)i bas sam izasla sa pozitivnim utiskom o njoj. Ja sam samo uput dobila, i preporuku od moje dr za nju, tako da sam isla bez ikakvih predrasuda. 

Ja sam bebicu prvi put osetila tako izmedju 15te i 16te nedelje, stavila ruke na stomak i cekala. Ma osetis ti kad ti krce creva a kad se javlja bebica:lol:ako ne iz prvog puta, onda iz drugog, treceg...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Parizanka,ja sam curu sa nekih 17 tjedana osjetila kao mjehuriće,a bome sad u 12.tjednu neko titranje i otada lagano vrtenje i migoljenje....udarci još nisu jaki,ima mjesta,ali uskoro će biti bubalović :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja vala sve zivo osecam,nemam pojma sta je sta..i krcenje creva,i grceve,pa sam juce osetila kao neki mali udarac,al sam utripovala da je grc neki..meni kaze jetrva,kao leptirice da imas u stomaku..ja reko,ja sada imam bumbare,a ne leptirice.. :) A valjda cu provaliti sta je sta,nego sam strasno nestrpljiva.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

eto Parizanka,nek si ti jučer pitala kada se osjeti bebac....dobi ja danas dobrano pod rebra par bubotaka :lol:,i to tako da se i na van vidjelo :wub:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jooj,al meni je tako slatko kad se to i napolju vidi.. :) Ali videcu posle,kad krene da me sutira,onda cu da kukam najverovatnije.. :)

Ne mogu da se nakanim da krenem na vezbice nikako..imam sutra ujutru u 10,ali moram prevozom da idem i da krenem oko 9 od kuce a bas me mrzi da krenem..danas sam landrala ceo dan i toliko sam umorna,da cu zaspati sedeci..ulenjila sam se malo sto se tice vezbica,ali prevoz mi se bas ne dopada,sve me istrucka i onda me stomacic zaboli..<_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gde ste, devojke? Danas je konacno taj dan kada idem na zakasneli ekspertski uz. Nadam se da ce moci da se vidi sve sto treba i da cu dobiti bar neku slicicu bebe, 4d. S prvim detetom imam cd, gomilu slicixa i sl., a s ovim nemam nista. Eto diskriminacije u startu :angry:

Kako ste vi danas? Otkrila sam cari spavanja s jastukom izmedju nogu i preporodila sam se. Mada, pred jutro nam se uvali mali u krevet ( zalud smo bacali pare na krevetic), plus muz, plus stomak, lepo covek da poludi. Razmisljam ozbiljno da se pretplatim na dvosed u dnevnoj sobi.

Izgleda da sam i ja juce imala neke kontrakcije. Nije me nista bolelo, ali neki cudan osecaj pritiska i tezine u stomaku, i stomak mi se nabudzi s jedne strane-dobijem izbocinu. Ne znam da li su to kontrakcije ili se beba nagura u jednu stranu pa pritiska. Videcu danas.

Dobih ja 11kg od pocetka. Nutrocionista me zesce naribala. To znaci da bez +20kg necu zavrsiti tridnocu?! Ne znam koliko se dobija u trecem trimestru?  Pisite kako ste. Ljubac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

oho,danas fotosession znači :wub: super,sretno vam oboma ^_^

ja i jastuk družimo se od samog početka,ajme,kad se navčer stanem namještati :rolleyes: kao sultanov šator u malo,to jedan pod glavu,te jedan među noge,pa treći iza leđa....a najgore se iščeprkati iz te hrpe kad moram u wc noću <_<:lol:što se kreveta tiče,ja sam naš bračni davnih dana prekrižila,em je pod jako niskom kosinom,em nizak,doslovno na samom podu stoji,tako da se po njemu mogu pola sta valjat,kao da sam u tijesto zapela,al džaba,nema van bez pomoći.....zato spavam na kutnoj već skoro 4 mj.,i super mi....

mala spava u svojoj sobi,ujutro dođe k meni na pola sata-sat,ovisi kako se probudi,meni ne smeta....

to što ti se stomak izvitoperi,to je kako se beba oomakne u stranu,i meni je znalo biti,pogotovo kad se probudim nakon spavanja postrance,a stomak sav na lijevom kuku :D onda malo pogurkam,pa se vrati....

kilice još nisu krenule kod mene značajno,možda jedna ako se uhvatila,ali ne visim po sebi da je otišlo igdje osim u stomak ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.