Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

*TJ*, jeste, kod nje sam išla na ekspertne i u ovoj i u prošloj trudnoći. I mm i ja volimo da idemo kod nje. :)

Koga si odabrala za CR?

Što se tiče vitamina, pijem Pregnacare original i super je jer nisam gladna od njega. Od Elevita sam imala rupu u stomaku.

 

*TJ* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja pijem onaj prastari prenatal, naturaweltov+omega difend. Sad  tih vitamina koliko ti dusa hoce. Imsm utisak da mi se mucnina, bil u zeludcu, osetljivost na mirise vraca. Je l to moguce? Evo jos malo istine u slikama!! 

Drangulicu, ta spustena postelixa uopstw nije naivna stvar, ali uopste. Posteljica na prednjem zidu sama po sebi daje pribleme: hipertenzije, preeklampsije, odlubljivanja, pa jos na sve to i niska....ja sam u istom sosu i debelo pazim. Upozorena sam. Takoda, budi ozbiljna. Najbolje se opredeliti i drzati se hednog dr kojem verujes. 

Tj, taj sindrom "stadikupionista" mene ubija  ec duze vreme:D

 

pregnant-mother-problems-comics-illustrations-kos-og-kaos-41__605.jpg

*TJ* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, da, zamislite koja deracina. Kod nas mustelu placam npr. kupku 2500din. Drug mi doneo iz Pariza 3 za 1680 din. Kod nas najjeftiniji njihov proizvod oko 1700, kod njih proizvodi svi od 2-7 evra!! Vlazne maramice pakovanja kao pampersova 2 e. Eto gde zivimo!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, da, zamislite koja deracina. Kod nas mustelu placam npr. kupku 2500din. Drug mi doneo iz Pariza 3 za 1680 din. Kod nas najjeftiniji njihov proizvod oko 1700, kod njih proizvodi svi od 2-7 evra!! Vlazne maramice pakovanja kao pampersova 2 e. Eto gde zivimo!!

A pa znam ja za to..moja svekrva zivi u Parizu i sad nam je poslala neke stvari i primer samo,ja sam ovde vichy kremu za lice placala 1900,skoro 2000 din,a ona je meni tamo kupila vichy set od kreme,gela za ciscenje lica i nesto ko serum za 13 evra..mogu tek da zamislim koliko su baby stvari jeftine..tako da,cim se bebica rodi,ima da stigne paket stvari,pa barem za higijenu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drangulicu, nije ti dobro rekla i zbog toga sam te i pitala, jer ako se ne pije pravilno nista nece pomoci. Gvozdje obavezno mora da se pije uz vitamin C, jer on podstice apsorpciju gvozdja, a mlecne proizvode treba izbegavati minimum 2h pre i 2h posle koriscenja gvozdja, jer kalcijum sprecava apsorpciju. Ja sam poslusala doktorku i stavljala ampule u cedjenu narandzu i naravno pila na slamcicu, ali posle odredjenog vremena ce ti se zubi svakako obojiti. Cim budes prestala sa terapijom vratice se u normalu tako da nemoj da se brines oko toga. ;) Posto sam pila Tot'Hemu 2x dnevno, za svaku terapiju sam cedila samo po pola narandze. Naravno, tu i tamo bih ponekad' "zgresila", pa pojela mlecno odmah nakon terapije, ali to je bilo jako, jako retko i stvarno sam se trudila da se prilagodim terapiji. Na pocetku sam svaki dan pravila onaj cuveni mix od cvekle, sargarepe, jabuke, limuna i meda mada ti ne bi bilo lose da probas da napravis onu muckalicu sa medom sto nam je Izi napisala, gde ide seme koprive, jer je ono odlicno za hemoglobin, a ja sam nazalost morala to da ostavim po strani, jer mi je zabranjen i med zbog insulina. U svakom slucaju, hemoglobin sam popravila iako je i dalje ispod granice, ali i to je sasvim normalno u trudnoci, a pogotovo gde ima vise beba. ^_^ A sto se tice doktora, slazem se sa Ivalok da treba da se drzis jednog kome verujes. Verujem da si zabrinuta, ali to ti je kao ona poslovica "sto ljudi, sto cudi" samo malo drugacije formulisano "sto doktora, sto misljenja". Mozda ne bi bilo lose da pocnes da nosis pojas (ako ga vec ne nosis)?!

Magarence, ona je stvarno vrhunski doktor. Da nije bilo nje, ne znam da li bismo sada u ovom trenutku bili trudni. A na CR cu kod dr. Petrovica. Za njega sam cula samo lepe reci - da je prvenstveno covek, a onda doktor.

Ivalok, od svih slika, najvise se pronalazim u ovoj gde je kravica. :lol: Hahaha! I ja imam takvu facu kad' se probudim usred noci i zapitam:"Hmm... Kako se sada okrenuti na drugu stranu?" :lol: Sto se tice baby kozmetike, ja se jos uvek dvoumim da li da kupim SebaMed ili Mustelu. Kako mirisu ti Mustelini proizvodi? SebaMed mi nema nikakav poseban miris (bar meni), ali je dobra kozmetika. A ja volEm kad' miriseeeeee... :D

Devojke, drzite mi danas fige posto idem kasnije da vadim zub. Nadam se da me nece boleti posto nisam nikada vadila zub. :unsure:

Ninimimididi i Magarence volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

drangulic, delim misljenje sa TJ. i ja sam dodue ja sam pila sa limunom i jako vodila racuna o mlecnom cak ni slag nisam htela. A uspput mi dr rekla da moram piti litru jogurta svaki dan tako da je bilo bas tesko ukombinovati ali uspela sam. Ja sam ceo osmi pila tothemu u prvoj trudnoci. A i doktora ne menjam od prve tr pa , pregleda posle, novih tr......

*TJ* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Drage zenice, evo i mene par dana posle ekspertnog. Sva sreca da idemo kod coveka kog gledamo kao prijatelja, i koji nam je i vise od doktora pa me nije bilo sramota da se isplacem malo. Bebac je super, sve sve je superiska. Kaze doktor bice duga beba, poceo je da se mrda, lupka. Ja imam samo problema sa ledjima, mrsica sam i svih 6kg koliko sam se ugojila je otislo samo u stomak. Pa mi je preporucio  pojas, juce sam uzela i malo mi je lakse. Kaze da je beban bas bas aktivan, samo skace. Jedino mi je placenta malo ulevo, pa mi je savetovao da na desnoj strani kao spavam i manje na levu. I da zaboravim na slatkise i testo, ono sto najvise voliiiiiim! :) A da, nismo znali pol do sada, i majkin sin je!:D

Izmenjeno od strane NikAa
ivanaica, *TJ* i Parizanka volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Caooo devojke i mame:)) Rado vas citam, ali jos ne mogu da se prebacim u drugi trimestar(11a sam nedelja), a jedva cekam. Zanimljive ste mi bas*** A najvise sam svratila da pozdravim moje drugarice iz prvom trimestra Parizanku i Iraelu:).. Ljubac velikiii za vas****

Parizanka i *TJ* volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sada zapravo ne znam kome da verujem.. Drzala sam se ove doktorke koja je sad pokudila i ovu iz gradske i Zivanica, a da mi je pritom i ona sve to isto sto i oni rekla na proslom pregledu.. Plus mi rece da je posteljica nisko jer sam je kao podsetila da sam lezala u bolnici zbog niske posteljice, a i ona i svi su rekli da mi se stanje  popravilo skroz i da jr posteljica tu gde treba da bude.. Mislim, na expertskom pre nedeljy dana u gradskoj dr mi nije rekla da mi je posteljica nisko.. Stvarno nisam pametna.. Idem svakako do ginekologa sutra prekosutra konacno po recept za utrogestan jer svih ovih meseci uzimam bez recepta pa cu da vidim sa njom da li na ultrazvuku moze da mi pogleda tu posteljicu.. Ili cu pak ako ona ne moze-otici do gradske.. 

Inace-dobro da si mi rekla to za mlecne proizvode jer mi nije nista za to rekla.. To cu morati izmedju obroka jer mi jogurt, pavlaka-nesto od ta dva obavezno uz jelo ide.. A ujutru nes tako da-izmedju dorucka i rucka onda najbolje.. Videcu da nadjem taj recept na prethodnim stranixama mada ne znam koliko cu moci da pijem to.. :((( ja sam na te zdrave stvari bas teska.. :( pogotovo kombinacija sargarepe sa bilo cim.. A jos i cvekla.. Nju ovako jedem, ali sargarepu svezu ni da pomirisem. Jedino u jelu i tursiji.. A plus te semenkice.. Uf.. Znam da zvucim grozno razmazeno ali meni su zeludac i stomak toliko osetljivi na ukuse koji su mi strani i novi da je to haos.. Ovsene kase ne mogu da pomirisem, musli onako.. Korn fleks jedino sa jogurtom i to dok jos uvek krcka.. Ako se natopi i omeksa-pegla u najavi.. To mi onda bude bljutavo i ne mogu da pojedem nikako..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao zenske..ja moram da pitam,posto sam prvorotka,jel normalno da ja nisam jos dobila na tezini?U 14.sam nedelji,i mrsavica sam inace a visoka..i pre trudnoce sam imala 65kg i zbog mucnina smrsam 3kg i sad imam 64..nisam ni vratila tih 3kg..a stomacic mi se malo vidi sada,ali nista preterano..kada se inace dobija na tezini?Naravno,ne zelim da se ugojim sada ne znam ni ja koliko,ali sve citam,ova trudnica navucena na ovo,ona na ono,a ja nesto nemam preterano neku zelju za necim..plus,slatkise skoro i da ne jedem,nemam nikakvu zelju za njima..imace,bebica je skroz ok,raste,sa njom nema nikakvih problema..nego,samo ja eto razmisljam dal je sve ok,a pola njih bi me ubilo sto se zalim.. :)

mala zvoncica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao zenske..ja moram da pitam,posto sam prvorotka,jel normalno da ja nisam jos dobila na tezini?U 14.sam nedelji,i mrsavica sam inace a visoka..i pre trudnoce sam imala 65kg i zbog mucnina smrsam 3kg i sad imam 64..nisam ni vratila tih 3kg..a stomacic mi se malo vidi sada,ali nista preterano..kada se inace dobija na tezini?Naravno,ne zelim da se ugojim sada ne znam ni ja koliko,ali sve citam,ova trudnica navucena na ovo,ona na ono,a ja nesto nemam preterano neku zelju za necim..plus,slatkise skoro i da ne jedem,nemam nikakvu zelju za njima..imace,bebica je skroz ok,raste,sa njom nema nikakvih problema..nego,samo ja eto razmisljam dal je sve ok,a pola njih bi me ubilo sto se zalim.. :)

ako s ti osecas ok onda je i to ok, ipak si dobila 2kg. Beba je jos uvek mrvica. Vazno je da ne gladujes i da unosis tecnost. Bebe najvise dobijaju na tezini u trecem tromesecju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E dobro onda..jesam dobila tih 2kg,ali se nisam vratila na tezinu pre trudnoce,pa mi zato bilo malo frka..ne gladujem uopste,imam 3 obroka i dve uzine,samo jedem manje jer i dalje zna da mi bude muka kad se prejedem..i pijem tecnost,iako piskim non stop ali ne odustajem od vode i sokova..onda da uzivam u ovom malom cvrcku.. :) hvala puno..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Parizanka , cuti zenoo i budi zahvalna :D ja bih d...pe dala da sam mogla tako da regulisem kilazu. Inace je idealno u prvom trimestru dobiti 2 kg, u sta se ti uklapas, ukljucujuci i gubitak. Blago tebi!! 

Tj, boli li zub? Bices ok! Sto se mustele tice, meni mirise na starinsku, bakinu kozmetiku :P  ali lepo mirise ( bar se meni dopada, bez obzira na moguce asocijacije na osnovu opisa:D). Moje dete je imalo ekcem. Od kada redovno koristimo mustelu, svaki dan, ekcema nema. Nama zaista najvise odgovara i toplo je preporucujem svima. Kosica je sjajna i mekana nakon pranja samponom, koza glatka i hidrirana nakon kupke i losiona. Takodje, imaju odlicne preparate za temenjacu. I izvrstan preparat za ojede. Ne bih je menjala ni za sta. Jedva cekam da mi drug donese kontigent.

E,da. Gvozdje mi je spalo na 11. Da li je to ok ili ce mi uvesti lekove? 19. idem na kontrolu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NikAa, cestitke za pisonju! :baby:Ljubi ga majka. :D Pojas je odlicna stvar - ja ga nosim od 4. meseca, jer inace imam ozbiljnih problema sa ledjima, ali zahvaljujuci pojasu i tome sto sam reagovala na vreme, nemam nikakvih tegoba. A sto se tice ishrane, dobrodosla u klub. :D

Drangulicu, ne zvucis razmazeno, ali veruj mi da nista od toga nije ruzno. Sargarepu ni ne moras stavljati, a jabuka i med daju tu slatkocu, pa se ostalo onda ni ne oseti. Mozes i sve to u blenderu da usitnis. A i ta druga muckalica nije ruzna, jer se svi ti sastojci takodje izblendaju i onda se nista ni ne oseti osim meda i malo semena koprive, jer je to ipak usitnjena travcica. Ja da mogu, ja bih radije to jela nego pila ovu Tot'Hemu, ali ne smem ni med niti suvo voce. <_< Mm je sada preuzeo tu "obavezu" da pojede to da ne bih bacala bezveze. :)

Parizanka, super ti je kilaza. Sad' kad' tek budes krenula da ih dobijas onda ces da nam kukas. :P ;) Ja sam u prva 3 meseca dobila 2kg, pa sam do 18. nedelje nabacila jos 4kg i u 24. nedelji sam bila na tacno +12kg. Naravno ipak su dve bebe u pitanju, ali tih 12kg se zaista ne vidi, jer mi je sve otislo u stomak (sto i nije bas dobro, jer sam mrsavica). U svakom slucaju, cuti i uzivaj - bitno je da bebac lepo napreduje i da se ti dobro osecas. ;)

Ivalok, nisu mi vadili zub, jer mi nisu dali uput za oralnu hirurgiju nego za neko drugo odeljenje, pa su mi na kraju samo skidali kamenac sa svih zuba i sad' se sijaju kao na reklami. :D Danas idem po taj novi uput, pa cu sledeci cetvrtak ici da ga vadim. A za gvozdje ces sigurno dobiti terapiju. Kakav ti je hemoglobin?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Parizanka, idealna si :)

Ja sam do sada dobila 14 kg :o, jedino me tješi što mi relativno brzo spadnu poslije poroda. U prvoj trudnoći ugojila sam se 25 kg, u drugoj 18 kg, vidjećemo koliko ću u ovoj.

Žene, idete li vi na posao?

Ja sam još uvijek aktivna, mislila sam otvoriti porodiljsko krajem januara, a termin mi je 25. februara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jutro :)

uff,vi o kilama...ja se napenalila poplašit onu vagu kod doca,a ono klinac.....na 80 sam,a s toliko sam i ostala trudna ^_^

još od bljuckanja i neklopanja bila u manjku 3 kilice,sad se evo pomalo vratilo na staro....

dobila nalaze krvi,sve ok,urin ponoviti,uzorak je bio loš valjda....ne trebam više piti duphastone....ja sretna :)

jedino nisam pitala za keks,mislim da sad smijem,al žene moje,meni se neeee daaaaa :rolleyes:

rekla sa mm-u da ne mogu do sljedećeg uzv-a  :D,tako da će dobiti za sv.nikolu eventualno :lol:

Anna,sad ćeš i to pomalo za nama u drugi trimestar,brzo će proći još tih par dana ;) ja se još uvijek prebacujem amo-tamo,meni sve to nekako blizu,pa čitam i pišem i ovdje i u prvom....

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

TJ,a koji to pojas nosis?Mislim da cu i ja morati,mene ledja strasno bole..inace,imam problem sa ledjima ali vec sada osecam bolove kad ustanem ujutru..jos kad krene stomak da raste,sigurno ce mi biti problem..

Zvoncice,ja ne radim od pocetka..imala sam 15 dana odmora sto mi je ostalo i odmah sam uzela posle bolovanje..inace radim u jaslicama,sa bebama i nisam prelezala varicele i uopste nisam htela da se igram sa tim..plus,tamo stalno i dizes decu i cucis,a to ne znam kako bih mogla sa onim mojim mucninama i nesvesticama..super ako radis,brze prodje vreme i manje razmisljas mozda o nekim stvarima..ali ja sam odavno vec na bolovanju.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

oho,Parizanka,kolegica po struci :)

i ja sam od početka na bolovanju iz istih razloga + krvarenje u ranoj trudnoći/prijeteći pobačaj....

srećom sam kozice preboljela kao mala,ali ipak ima sijaset boleština koje samo čekam da mala donese kući....zasad,bogu hvala,nije ništa....kozice je imala prije 5 mjeseci....

 

Parizanka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

TJ,a koji to pojas nosis?Mislim da cu i ja morati,mene ledja strasno bole..inace,imam problem sa ledjima ali vec sada osecam bolove kad ustanem ujutru..jos kad krene stomak da raste,sigurno ce mi biti problem..

Zvoncice,ja ne radim od pocetka..imala sam 15 dana odmora sto mi je ostalo i odmah sam uzela posle bolovanje..inace radim u jaslicama,sa bebama i nisam prelezala varicele i uopste nisam htela da se igram sa tim..plus,tamo stalno i dizes decu i cucis,a to ne znam kako bih mogla sa onim mojim mucninama i nesvesticama..super ako radis,brze prodje vreme i manje razmisljas mozda o nekim stvarima..ali ja sam odavno vec na bolovanju.. :)

parizanka, jesi li ti u dz Savski venac? Dr Cvijanovic?

Tj, hemoglobin mi je 120. Dakle, dobicu lekove? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iraela, kako ti se ne da keks. Meni hormoni udarili u glavu mogla bi svaki dan, sad me i muž počeo izbjegavati. Vjerovatno misli ova nije normalna hahahaha.

Meni je na poslu super, sada sam na poštedi pa me ne šalju na teren, mada bi ja voljela. Inače sam dipl.inž.građ. pa sada radim na sanaciji klizišta po Kozari, Grmeču i ostalim brdima. Dosadi sjediti čitav dan za račnarom, a svjež planinski zrak bi mi baš prijao.

Parizanka i *TJ* volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izvadila sam zuuub! Vuhu! k07118.gif

Zvoncice, ja sam na bolovanju jos od aspiracije. :D A sve i da sam htela da radim ne bih smela, jer sam od samog pocetka postedjena od posla (VTO, blizanacka trudnoca, krvarenje, sad' skracen grlic...). Ako imas urednu trudnocu i ako ti prija da radis onda trebas i da nastavis - sto da ne.

Parizanka, dok nisam jos imala toliko izrazen stomak onda sam koristila pojas koji je predvidjen bas za ledja (http://shop.aksa.rs/carriwell-pojas-za-trudniceboja-crnavelicina-m.html), a sad' koristim Farlin-ov pojas koji je i za stomak i za ledja (http://www.farlin.rs/sr/pojas-za-trudnice-bf-601/289). Pretpostavljam da jos uvek nemas veliki stomacic tako da bih ti onda preporucila taj prvi pojas. I naravno, nosis ga samo dok si na nogama - kada sedis i lezis ne.

Ivalok, dobro je pa ti je bar hemoglobin dobar. Dobices sigurno Referum, Tot'Hemu ili nesto od tih preparata gvozdja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ahahaha, zvoncice-super ti je pitanje-kako ti se ne da.. :))) vala i meni su hormoni podivljali, hoce mi se ali kao vodimo racuna.. mislim da se cak dragi i malo boji da nesto ne naskodimo bebi pa smo onda proredili malo.. pogotovo sto me je ova sad iznervirala tom konstatacijom da bi je nisko posteljica pa kao ne bismo trebali kontam uopste.. a ljudi moji meni je taj segment veze podjednako bitan i vazan kao i svi ostali.. to mi je takodje bas jedan veeeliki cin neznosti i intimnosti koji mi prosto treba i kad mi toga manjka bude mi bas onako... sta znam..

Nego TJ, kupih juce tothemu i sad kad citam da ti je ona gadnije od ovih muckalica-ne mili mi se da je popijem.. :(( ono sto ja muckam u blenderu je manje vise kombinacija uvek istog voca-banane, zelena jabuka, kivi, i nacedim 2narandze i dva limuna.. to mi ona bude kiselo i to mogu da pijem.. tj meni inace odgovaraju kiseli ukusi tako da se toga uvek drzim, slatkasta pica (osim nes kafe) nikako ne volim, ali ako se mora-mora se.. Nego meni kilaza varira.. Stomak mi je veci nego sto je bio a kilaza za kg manja.. pre par dana je bila 53. juce doduse 53.5 ali je isla i na 54.5.. imam ja jos da guram-krajem januara ulazim u 9ti-ako se racuna onako po poslednjem ciklusu, mada beba malo kasni-kaze dr za nedelju dana pa se onda i termin pomera kako sam shvatila.. samo da ne odem nesto mnogo u plus sa kilogramima.. za sada je sve u stomaku.. :) nadam se da ce to posle porodjaja brzo da se vrati u predjasnje ravno stanje.. 

Ne znam ko je pitao za posao-ja ne radim od bolnice-to je neki cetvrti mesec.. Inace radim nokte i sminku--sminku radim i dalje ali nokte sam prestala iz vise razloga.. prvo, glavobolje su mi prejake, a njima dodatno doprinose isparavanja i vestacko svetlo pod kojim radim, drugo, stavrno naprezem oci prilikom crtanja tako da to samo dodatno otezava, a sada ne mogu da pijem lekove koji mi inace pomazu u tim situacijama tako da je to jedan od razloga.. trece-ti 'mirisi' su mi jaki i ne znam koliko mogu da budu stetni za bebu tako da ne bih da se igram, a cetvrto-sedenje mi ne prija-pogotovo ne neko bez pauza tako da trpim bolove zbog noktiju-stvarno ne zelim..posle bolnice sam sacekala malo i mislila da cu moci da radim medjutim odradila sam jedne i tri dana me je boleo stomak.. valjda se pravi neki pritisak potisak na njega plus sam savijena na napred dok radim i uz dobru volju-nisam mogla..

sad cu da se bacim na neke kreativnije stvari.. :) pocecu da pravim neke stvarcice dekorativnog tipa pa da da vidimo kako ce to da ide.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivalok,jesam u dz Savski venac,dr Cvijanovic mi jeste bila doktorka ali sam imala losa iskustva sa njom,tako da sam je promenila pre par godina..sad mi je dr Radenkovic i ona mi je super..koja je tvoja doktorka?

TJ,nemam jos stomacic,tek je poceo da se vidi,tako da cu sigurno uzeti taj prvi pojas..danas sam setala malo i bas su me ledja zabolela..verujem kad poraste stomak,da cu biti bas u problemu,pa zelim to da sprecim..

Inace me ceo dan kljuca glava pomalo,u poslednje vreme je bas pocela da me boli..mislim da cu otici malo da prilegnem..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Parizanka, He he, koja koincidencija!!! Pitah te jer mi je tvoja prica zalicila na pricu devojke koju upoznah u cekaonici. Ocigledno, ti nisi ta devojka, ali jesi u istom dz. Hahaha, super. Ja sam kod dr Cvijanovicke samo formalno, tamo vadim krv, uzimam utrogestan i zbog doznaka. Sto si imala loseg iskustva? 

Parizanka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tj, pisi sta kaze zubic vila!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.