Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

jao na sta lici odgovor.... Citaj molim te ono pre tvojih misli.... U nisam

:D:D shvatila. Upravo i jesam vadila krv i antitela, nazalost, nemam. Tako da...ne ginu mi kad-tad, alinsamo ne sad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drangulicu, za drugo stanje krvna slika ti uopste nije losa. Sto se bolova tice, to kako ih ti opisujes jako lici na priraslice. Jesi li imala neku operaciju stomaka u zivotu. Drugo, lici i na herniju, ato takodje hoce u trudnoci. Mozda si jednostavno osetljiva na rastezanje trbusnog zida.

Kad je Visegradska u pitanju, ja sam se tamo porodila, odrzavala trudnocu i opet cu. Univerzitetska klinika je i ja se osecam sigurno. Pomenutu dr ne znam, ali verujem da je dobra. Licno, meni je Zivanic bio odvratan i neprijatan i ovaj put sam sve zavrsila s dr iz Visegradske. 

Kilogrami su ti idealni, blago tebi. Ja se ugojih 7 kg do 23nedelje, alinsam usla u t s +18kg. Bice to sve super! 

Svaka od nas ima neku muku, ali sve bude divno na kraju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ivalok, nisam imala nikakve operacije nikada, cak sam da kucnem u drvo uvek bila super zdravlja i onda me ova ovakva stanja gde moram da se pridrzavam tog nekog odmaranja, nenaprezanja i slicno nerviraju i brinu.. ne secam se kad sam bila kod lekara mimo trudnoce.. a sada sa slobodnim vremenom bih svasta nesto preuredjivala po kuci, a ne smem ni stolicu da podignem.. a htedoh raspored po kuci da menjam.. mislim-to sam sve radila pre trudnoce-klizi namestaj po parketu :)) pa mogu sve da tumbam.. :) ali sada nee.. :(( Za herniju i priraslice nisam cula, iskreno-ne znam sta je to, sad cu da uzmem da citam malo..

Ova dr je nacelnica na odeljenju visokorizicnih trudnoca tako da se nadam da je ok.. mislim-valjalo bi biti ako je vec na tom mestu.. zivanic je bio malo cutljiv za vreme pregleda, kao da je sebi u bradu pricao, ali onda kad je usao dragi-oboma nam je ispricao to sto je manje vise sebi u bradu mrmljao i vracao snimke da i dragi vidi kako se beba mrdala i sta je radila.. (prepoznah delove koje sam nacula tako dok je za sebe pricao-a onda to sve nama ispricao posle). posle sam ga pitala za te bolove, rekao da sednem da mi objasni i obrni okreni-mi smo zadovoljni.. hvale ga,kazu da je strucnjak pa aj da mu verujem u sud.. ali jeste bio malo-ne znam ni kako bih rekla-veci deo pregleda je zvucao i delovao nepristupacno, ali kontam da on ustvari tako radi jer je na kraju eto-rekao sve sto nas je zanimalo, odg nam na sva pitanja.. sta znam.. bitno da je sa bebom sve ok.. video je i on tu cisticu kao i ova dr, rekao da nije nista strasno, tamo negde do 27-28nedelje se to kao povlaci, pa kao da ne pridajem znacaj tome i da se uopste ne opterecujem oko toga... to mi je doduse rekla i ova dr iz visegradske.. videcu bas sta ce taj kusljevic da mi kaze sledece nedelje.

A tata na porodjaju-bas smo se odlucili za to, prvo jer sam ja valjda navikla na njegovo prisustvo u smislu da kad me nesto boli-samim tim sto je tu-meni bude lakse, pa se nadam da ce mi olaksati i sam cin radjanja ukoliko bude bas nesto mnogo boleo.. :) drugo-volela bih da te trenutke podelimo zajedno-nikako nisam zagovornik onoga da gleda koliko se mucim da bi me vise cenio, nego prosto da u momentu kad nam smizla stigne na svet-da moze da vidi i tatu i mamu,a i da i tata i mama vide i poljube nju, a ne samo mama.. :) trece-mozda gresim ali sigurnije cu se osecati u pogledu lekara i babica ako on bude bio sa mnom-kontam, nece smeti da se ponasaju kako ne treba i kako nekad znaju-citajuci iskustva pojednih mama koje se zale na los tretman..naravno, ne ocekujem da me tretiraju ne znam kako-samo malo ljudskosti i poneki osmeh.. :) meni odmah bude lakse kad su ljudi vedri.. a cetvrta stvar-ne daj boze da nesto krene po zlu-najpre mi je bitno da je on tu.. odakle znam, nekako u tom slucaju ne bih brinula koliko bih da sam sama.. on se srecom slozio, nije bilo nagovaranja i slicno, da nije-opet ga ne bih terala ali mi je bas drago sto jeste pa rasterecenija prilazim celoj prici oko samog porodjaja.. nemamo u drustvu nijednog tatu koji je prisustvovao porodjau pa da sa njim popricamo o iskustvima, ali nista to nije strasno.. nece sedeti dole da gleda i snima sve to.. kod glave da mi bude, da me poljubi i drzi za ruku i zagovara tamo nesto i bice super.. ne znam da li u slucaju carskog reza moze da bude u sali i otac.. cula sam da postoji i opcija ne totalne anestezije za carski-nego tipa poput epidurala ili kako vec ali jel-lokalizovano tu gde treba da se sece ili sta vec.. jel zna neko nesto o tome..?

ivalok voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na carskom, nazalost, kod nas nema ulaska u salu. Sama sa sobom. Da, postoji opcija spinalne anestezije,koja se meni mozda ovaj put smesi zbog astme. Medjutim, ja nikako nisam za to!!!! Uspavaj me pa me tresi i kopaj :D. Ako je ta dr nacelnik VRT-a , budi spokojna. Tamo dole su svi careviB).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ivalok pa tebe onda stvarno svasta snadje... Cuvaj se...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uspavaj me pa me tresi i kopaj :D

Ahahahaha.. Neka, neka.. Da vidim ja sta oni seku, koga odakle vade, da mi ne zamene bebirona i slicno.. Ne to-ja spavam, a oni rondaju po mom stomaku.. E a da te pitam-posto si se vec poradjala-je l' su odvojeni ti boxovi nekim zavesama,paravanima i slicno..? Mislim-posto ce dragi da bude tu-zbog tih drugih zena koje su budu poradjale pitam.. Zbog neprijatnosti i slicno.. :) A i ako neciju muz bude bio tu dok se ja budem poradjala.. Mozda je pitanje glupo ali.. :)) Ja eto moram da pitam..

Inace-sreca pa je TJ napisala cene za Segedin-mislim da se ne isplati ici.. Koliko skontah-dodje ti na isto, ako ides po stvarcice samo.. Plus put do gore, cimanje i to.. A htedoh i ja da mi dupe vidi put.. ;))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Porodjajni boksevi su u staklu, tako da se kod komsinice sve vidi kao na dlanu. Sve je transparentno. Ipak, postoji jedan potpuno odvojeni boks, sala, tu se smestaju one zene ciji muzevi prisustvuju porodjaju. U tom slucaju si, dakle, izolovan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

'di ste trudnice moje?! t4624.gif Juce sam vadila nalaze i mogu vam reci da nisam bas nesto zadovoljna. Urin mi je u redu, KKS mi je malo bolja nego prosli put (hemoglobin mi je skocio sa 99 cak na 103), :D ali secer i insulin mi nisu dobri:
Glukoza naste - 4.4 (ref. vrednosti 4.1-6.1)
Glukoza 2h nakon opterecenja - 6.5
Insulin naste - 5.33 (ref. vrednosti 2.6-24.9)
Insulin 2h nakon opterecenja - 58.58
U petak imam expertni i zakazano kod endokrinologa, pa me bas interesuje sta ce mi reci, ali imam neki osecaj da cu morati na strogu dijetu. No, videcemo. A na sve to sam jutros ustala sa bolom u grlu i dalje ne mogu ni da gutam koliko me grebe i boli (pokupila u laboratoriji juce gde sam morala da sedim 2h, a svi dolazili bolesni). <_< Je l' zna neko sta smem da koristim za grlo u trudnoci?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

'di ste trudnice moje?! t4624.gif Juce sam vadila nalaze i mogu vam reci da nisam bas nesto zadovoljna. Urin mi je u redu, KKS mi je malo bolja nego prosli put (hemoglobin mi je skocio sa 99 cak na 103), :D ali secer i insulin mi nisu dobri:
Glukoza naste - 4.4 (ref. vrednosti 4.1-6.1)
Glukoza 2h nakon opterecenja - 6.5
Insulin naste - 5.33 (ref. vrednosti 2.6-24.9)
Insulin 2h nakon opterecenja - 58.58
U petak imam expertni i zakazano kod endokrinologa, pa me bas interesuje sta ce mi reci, ali imam neki osecaj da cu morati na strogu dijetu. No, videcemo. A na sve to sam jutros ustala sa bolom u grlu i dalje ne mogu ni da gutam koliko me grebe i boli (pokupila u laboratoriji juce gde sam morala da sedim 2h, a svi dolazili bolesni). <_< Je l' zna neko sta smem da koristim za grlo u trudnoci?

ja sam poslednja dva meseca sa bolom u grlu i kasljem, budem zdrava nedelju dana pa jovo nanovo. Koristila sam pantenol za sisanje i neke ISLA za sisanj od nane

imas ih vise vrsta ać ove smeju. A za KS sam celu trudnocu koristila sok od aronije, kupovala u man. Kovilj njihov sto prave. Trninicka mi rekla da je ok. Ona regulise i secer i ks. Nemam problema a evo me na pragu devetog m. Pozzzz

*TJ* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tj, ako, ne daj boze, bude morala dijeta, od srca preporucujem dr Draganu Miljkovic iz Ristica.

Bice to ok. Cini mi se da to i nisu tako losi nalazi s obzirom na sesti mesec. Drzi se.

*TJ* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

TJ,secer ti je dobar a insulin...pa to ces vec videti,ali ja kada sam radila dr.je rekao da uradim samo secer bez insulina iako sam ja to htela. Hgb gledaju uz druge parametre tipa MCV,MCHC,RDW ... pa ako su oni dobri onda ti je to ok. Koliko ti je gvozdje,jesi li ga radila?

Ja sam se pre 2-3 nedelje prehladila,za grlo sam pila jedan iscedjen limun,1.5dl vruce vode,supena kasika meda i malo rendanog djumbira,dobro je za grlo. Takodje i serbet ti je dobar i koristila sam isto Isla oriblete ali sa ukusom borovnice tako da mi je proslo grlo za dan,dva. Ako krene nos ja sam glupi fizioloski u toku dana ali sam uvece stavljala po jednu kap decijeg Nafazola jer nije bilo sanse da disem,ali samo 3 noci,posle sam mogla bez toga. Ako dobijes i T,onda smes Eferalgan ili paracetamol do 330mg,ne od 500. I naravno vit.C (ja sam pila prasak od 1000mg) i proslo me za 3-4 dana ali evo jos uvek nesto smrkcem ...

Klasicna prehlada ali su svi zivi bolesni,mene je mm zarazio a taman sam mislila da cu preterati bez prehlade. A nisam ni paracetamol popila doduse iako je tt bila oko 37.2,pa je proslo bez tableta.

Ajde samo pazljivo i proci ce jbg :) 

*TJ* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ninimimididi, ja kada sam pitala da li smem sok od aronije svaki dan po jednu rakijsku casicu, rekli su mi da ne preporucuju aroniju u trudnoci. :huh: A mi je imamo u dvoristu i sami pravimo sok. Eto, svako prica drugacije, ali ocigledno je da u trudnoci samo treba biti umeren u svemu i nista vise. Znaci Pantenol i Isla septolete smem? Odmah ujutru cu da ih kupim - mrzim taj osecaj u grlu kad' me toliko stegne da ne mogu ni gutljaj vode da progutam. <_<

Veko, jeste da mi secer ne odstupa puno od granice, ali mi je dosta losiji u odnosu na pre kada mi je 2h nakon opterecenja bio 5.3. A insulin je posebna prica - on je bio 25.43 2h nakon opterecenja. Znam da HGB gledaju uz druge parametre, ali svi koji su mi i prosli put bili snizeni i sada su:
LYM - 11.9 (20.0-40.0)
RBC - 3.20 (3.50-5.00)
HCT - 30.6 (37.0-47.0)
WBC, MCV, MCH, MCHC, RDW itd. su u granicama referentnih vrednosti. Iskreno, nista me od toga ne brine osim tog insulina. :unsure: A gvozdje cu morati sledece nedelje da uradim, jer sam ja ovima u laboratoriji samo dala izvestaj od doktorke sa trazenim nalazima, a uopste nisam obratila paznju da nije stavila i gvozdje. Verovatno je i ona zaboravila. :) Prosli put mi je gvozdje bilo preko granice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja bas nekoliko puta pitala. U prvoj trudnoci mi KS u haosu bila, pila tothemu. Drugu t KS super hgb mi bio136 i sve po redu, celu t pila aroniju. I sad evo pijem i ok mi KS. I bas sam joj opet pomenula rekla mi TO JE OK. A negde sam ovde na forumu procitala da su jos neke pile. E sad, ako su ti rekli tako ti naravno poslusaj. Meni je sve bilo ok do kraja t.

*TJ* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

TJ, meni je gvozdje do sada uvek bilo izmedju 20-28, a hgb na donjoj i ispod donje,takodje i eritrociti,hematokrit,limfociti... leukociti konstantno poviseni (uvek preko 10), i kada sam pitala dr.zasto mi je sve ovo nisko,bas to mi je rekao sto sam prenela,da se sam hgb nikad ne gleda,a posto je gvozdje dobro,to je sve ok za trudnice :) 

Ajde videcemo sta ce tvoj dr.da kaze....Pretpostavljam da si radila OGTT sa 75g glukoze,ja sam radila sa 100g na 3 sata,jedino mi je prvi sat bio iznad vrednosti,pa je dr.rekao ako su 2 od 4 rezultata u ref.vrednostima da je to ok.

Mislim da svaki dr.ima svoja tumacenja pa sta sada mi tu da radimo...mozda ce ti dati dijetu cisto zbog malenih da ne preteraju sa kilazicom bas :wub:

*TJ* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam bas puno, ali koliko se secam svojih ogtt testova, rekla bih da je u sestom mesecu ocekivana veca vrednost posle uzimanja i sporiji pad vrednosti. No, to ce dr da ti kaze.

Sto se tice odnosa hemoglobin-gvozdje, Veka je u pravu. U prvoj trudnoci hemoglobin mi bio 127, gvozdje 31. Sada, hemoglobin 146 cak, a gvozdje 19. Tako da hmg nije nikakav parametar malokrvnosti. Bilje kad ga ima dosta( protein koji prenosi kiseonik i gvozdje do celija), jer se i manji iznos gvozdja dobro iskoristi. Ali ni to sto je nizi ne znaci da je malokrvnost za lekove. S obzirom da imas dve bebe i s obzirom na gestacijsku nedelju, ja mislim da si ti super! 

*TJ* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je i gvozdje nesto nisko bas.. Jeste u granicama ali skroz na donjoj.. Zaplasise me pricom o anemiji, tako da ja moram malo da poradim na ishrani. Mada sam mislila da se sasvim ok hranim.. 

Nego, da podelim sa vama jedno super zapazanje.. Smizla nam voli muziku.. Slucajno to primetismo u voznji kolima jer je uvek upaljen radio i svaki put krene da sr mrda kad smo u kolima.. Ja mislila mozda zbog voznje, medjutim, pre neki dan gledah neki poduzi klip na telefonu, naravno proopracen muzikom kad eto nje ponovo.. :)) Kaze dragi-ma da nije stvarno zbog muzike.. Sinoc i jutros smo testirali-pustili muziku kad smo se zavalili u krevet i posle 5min eto je rondalica.. :) jutros se razvlacimo po krevetu i jaa rekoh-aj opet da pustim radio, i posle par minuta ona se javlja.. E sad-moze biti koencidencija.. Mrdala se ona i pre, ne uvek ali se mrdala, a sada svaki put kaad nesto svira.. :)) Samo se nadam da joj ne smeta.. 

ivalok i ivanaica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drangulicu,Djuskalica -balerina. Neka je razdragana i vesela.

Ja moram da podelim s vama jednu grozotu. Jutros sam videla uzasan prizor u ogledalu. Ladno mi iz uveta raste grozna, crna, debela dlaka!?!??!?! Ljudi, pretvaram se u muskarca!! 

*TJ* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima. U prvoj trudnoci sam bas bila aktivna na ovom forumu i dosta mi je pomogao. Sad jednostavno ne stizem od ovog malog zvrka sto mi se stalno mota oko nogu,ne da mi da budem razmazena trudnica :) Imam pitanje za vas...22 sam nedelja i u poslednje vreme imam bas pojacan sekret koji je nekako vodenast,desi se da mi ves bude mokar. Pre nedelju dana na kontroli je bilo sve ok,ali mene uhvatila neka panika. Cak se bojim da nije plodova voda. Desava li se nekoj od vas slicna situacija?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima. U prvoj trudnoci sam bas bila aktivna na ovom forumu i dosta mi je pomogao. Sad jednostavno ne stizem od ovog malog zvrka sto mi se stalno mota oko nogu,ne da mi da budem razmazena trudnica :) Imam pitanje za vas...22 sam nedelja i u poslednje vreme imam bas pojacan sekret koji je nekako vodenast,desi se da mi ves bude mokar. Pre nedelju dana na kontroli je bilo sve ok,ali mene uhvatila neka panika. Cak se bojim da nije plodova voda. Desava li se nekoj od vas slicna situacija?

da. Isto tako sam sumnjala na plodovu vodu, ali nije. Normalno je to u trudnoci.  

Vidim da u apoteci postoje ulosci za detekciju plodove vode; poplave u slucaju da voda otice. Medjutim, mnogo je nas sa identicnim sekretom i to je sve ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drangulicu,Djuskalica -balerina. Neka je razdragana i vesela.

Ja moram da podelim s vama jednu grozotu. Jutros sam videla uzasan prizor u ogledalu. Ladno mi iz uveta raste grozna, crna, debela dlaka!?!??!?! Ljudi, pretvaram se u muskarca!! 

m0168.gif Izvini, Ivalok, ali umirem od smeha. m0168.gif

mala zvoncica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol:e ivalok luda si.... Hahahhhhhaa....

 

cvrlee, ne brini dok je vodeno, ja non stop trcim u wc i brisuckam se a po potrebi i ves menjam. Ako predje u sirasto i svrbucka, kandida....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvrlee, slazem se sa devojkama - to je normalan sekret u trudnoci tako da mislim da nema potrebe da brines. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ivalok nas zasmejava od ranog jutra.. :))) Mislim-sta ces sad da radis.. :) pinceta, makaze.. 

Salim se malko.. ;))

A balerina na mamu.. Mislim-balerina.. :)) Bavila sam se profesionalno plesom, doduse ne konkretno baletom ali ima elemenata tako da se ne bunim.. Samo neka igra.. :) Stric tvrdi da ce biti na njega-rukometasica.. No-no.. 

A na ekspertskom nesto mrdala nogice, stopalca na isti nacin (sasvim slucajno, naravno) na koji i ja mrdam stopala kad legnem da spavam, pa smo se salili da je povukla na mene.. Ne znam da li moze da se ubaci snimak, probacu..

received_762297400583070.mp4

Izmenjeno od strane Drangulić
*TJ* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam....nesto se ne secam kako je sve to izgledalo u prvoj trudnoci pa sam malo zbunjena. 

Nesto mislim da je plodova voda,stalno bi curkalo. Ovako je to povremeno.

Od koje nedelje je 6. mesec? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od koje nedelje je 6. mesec? :)

Mislim da je od 23.nedelje.. A da je plodova voda-curkalo bi verovatno cesce ili stalno.. Meni je isto tako, vodnjikav sekret samo sto se ja svaki put uplasim da nisam prokvarila jer mi je osecaj isti kao kad dobijem pa osetim da je krenulo.. Srecom, nije to.. Imam zakazan pregled za 10ak dana kod doktorke pa cu je tada sve pitati.. Ti ako budes isla pre toga vas javi sta su ti rekli.. Nadam se da nam to tako nije nista alarmantno..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.