Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

E, ja sam se s prvim detetom glupirala- pantalone, dzemper, ludilo odelce itd. Jadnicka sam stalno paradno oblacila. Sad- samo o zekama, benkicama i trenerkama razmisljam. Da.mu bude udobno pre svega, a za izgled me bas briga :D. Jadno dete...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

juhu,mogu ja k vama,eto mene u 14.tt....

zasad 1 kg +,ali samo zato jer sam dosta povraćala....

ivalok, *TJ* i Dica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

juhu,mogu ja k vama,eto mene u 14.tt....

zasad 1 kg +,ali samo zato jer sam dosta povraćala....

Dobro nam dosla . blago tebi za taj 1 kg :rolleyes:. Za povracanje.. vazno da je proslo.

Ja ne znam kad da pocnem s pripremom stvari. Sve mi je nesto mnooogo daleko! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo,drage moje trudnjace! Otkad su promenili izgled foruma,ja ne znam gde bijem- ne stizu obavestenja,sve je cudno,narocito preko moba,ali nadam se da je sve ok sa trudnocama! :-) 

Ja se,bogme,malo brinem.. Elem,prosle nedelje sam  osetila bebca,ne cesto,ali dovoljno da znam da je tu i da mi pruzi utehu. Medjutim,vec par dana ne osecam pokrete,povremeno kad legnem,osetim nesto,ali to je jako blago,jedva primetno..

Malo me je trip,iskreno. Usla sam u 17.nedelju i vec sam ocekivala cesce pokrete,a ono nista.. :-\ 

Kad bih kod sebe imala neki uz aparat,pa da svaki put kad se zabrinem,samo bacim pogled na bebirona, da znam da je sve ok..

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivanaica, pa tek si 17 nedelja, ja nisam osetila do 20-te, mozda i kasnije. Kazu da je ok da ne osetis do 26-te nedelje. Svaka trudnoca je razlicita. Ja ne bih mnogo brinula da sam na tvom mestu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivanaica, pa tek si 17 nedelja, ja nisam osetila do 20-te, mozda i kasnije. Kazu da je ok da ne osetis do 26-te nedelje. Svaka trudnoca je razlicita. Ja ne bih mnogo brinula da sam na tvom mestu. 

Znam da mozda preterujem,ali svi vecito pricaji da se druga beba ranije oseti,pa me te misli jos vise kolebaju..

U prosloj trudnoci,beba mi je umrla mesec dana po rodjenju,pa sad sve sto mi se cini iole cudnim,me brine.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ivancice, tako identicno je i meni bilo. Bas sam se i ovde zalila. I onda tek od 20.nedelje, jasno, glasno i cesto osecam. Mada, i to je smesno u odnosu na prvu bebu iako su u milimetar i gram iste. Vidis koliko to nista nema veze. Opusti se i probaj manje da mislis na to i iscekujes i bice.

I ovu bebu sam def osetila i kasnije i slabije u odnosu na prvu.

Jako mi je zao zbog bebice, alinsad ce sigurno sve biti u redu!! Mora biti!! Probaj da se opustis

Izmenjeno od strane ivalok
ivanaica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam da mozda preterujem,ali svi vecito pricaji da se druga beba ranije oseti,pa me te misli jos vise kolebaju..

U prosloj trudnoci,beba mi je umrla mesec dana po rodjenju,pa sad sve sto mi se cini iole cudnim,me brine.

 

Eh, zao mi je, nisam znala. I meni se cini da sam prvu bebicu osetila mnogo vise nego ovu sada. Kod tebe ima i opravdanog straha, ali pokusaj da se opustis, jer kao sto vidis dosta nas nije osetilo pokrete tako rano. 

ivanaica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro veče drage moje.

Ja se nešto u poslednje vreme ne osećam baš sjajno. Prošle nedelje sam imala neke čudne bolove u stomaku pa sam otišla do mog dr na pregled ( a zakazan mi je naredni bio tek tamo posle 20. nov.). Rekao mi je da mi je grlić ok, čvrst,dugačak baš koliko treba i da nisam otvorena. Imala sam i neke male kontrakcije, ali mi on nije radio ctg, valjda se ne radi to u ovim nedeljama... ALi me je malo zbunio jer mi je rekao da imam nešto više plodove vode. Ne zna odakle, pa je gledao i bebca, merio mu glavicu i stomačić i najpre rekao da je sve ok, da je bebac u skladu sa tom 25 nedeljom,ali je onda malo duže gledao i rekao mi da mu deluje želudac malo više naduveno. Kao, moguće da se bebac nagutao malo više plodove vode,a pošto mu se dig.trakt razvija, kao to može proći ili je to neka "anomalija" možda. Nije siguran, pa je rekao da ćemo pratiti. Ali me najviše iznerviralo to što mi je rekao da dodjem na tu moju sledeću redovnu kontrolu,znači tek za 4 nedelja. Hmmmm...a ja do tad da izludim :-((((... Dao mi je preventitno utrogestan 2*200 mg, i da uradim urinokulturu. 

Sutra idem po rezultate urinokulture ali smo rešili da odemo i privatno kod drugog doktora, da tražimo još jedno mišljenje. Pošto mi je moj dr rekao da ako se bebac nagutao samo vode da će se to samo rešiti ali ako je anomalija u pitanju, tu ne možemo ništa, nego tek kad se mališa rodi :( ... Danima ne znam za sebe, ni ja niti mm. Jedino me Laki razveseli i kad osetim ovog malenog cvrleta kako lupka u stomaku :-)... Sutra uveče imam zakazano u Loznici kod privatnog dr-a expertni pregled pa ćemo videti šta on kaže.

Da li je neka od vas imala slično iskustvo?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naxy, ja samo znam da je moja drugarica isto imala previse plodove vode i da je citavu trudnocu brinula zbog toga, ali sve je ispalo kako treba! Evo je sada devojcica ima dve godine i sve je u redu. Svakako idi kod jos nekog po misljenje, cisto da i neko drugi pogleda. Nadam se da ce sve biti u redu. 

Naxy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala ti draga BgB. Nadam se i ja da će sve biti u redu, ali s obzirom da mi se sve nešto komplikuje s ovom trudnoćom ( štitna žlezda, aritmije,astma...) i da me kljukaju sa raznim lekovima, malo sam uplašena...  Da, svakako, to smo rešili definitivno da uradimo, da čujemo još nekog. Ja sam želela da odemo za Bg, s obzirom da imam više poverenja u te doktore tamo nego ove po manjim gradovima, pogotovo sto mogu naci dobre dr po preporukama mojih najblizih...ali se moj suprug jako brine i plaši da me vozi na malo duži put. Izgleda je on još veći paničar od mene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naxy kod kog doktora idete u Loznicu na euz?

Ja se iskreno nadam da je sve ok, umeju oni da isprepadaju nekad i bez razloga ali znam da ti sad nije lako. 

Drži se i javljaj šta je dr rekao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naxy, ako imas problema s astmom i uzimas kortikosteroide, moze ti biti blqgo povisen secer. Povisen secer u tridnoci daje visak plodove vode. Ja sam u prvoj od 36. Imala blago povecanu plodovu vodu. Nakon sto su uradili ogtt, vise nisu ni obracali paznju na to. Beba evo ima 3, 5 god, zdrav i prav.

Istina je da visak plodove vode moze biti posledica loseg rada bubrega i digestivnog trakta ploda, ali najcesci uzroci su dijabetes ili u velikom broju slucajeva NISTA. Zeludac kod tako male bebe je prstrnast i nerazvijen i potreban je izuzetan strucnjak da bi dao dijagnozu. Umesto sto cete pratiti, moj ti je savet da odes kod klinickog lekara( trazi uput iz dz, ne znam odakle si). Idi na pravo mesto da pravi ljudi pogledaju i daju svoj sud. Nemoj se nervirati unapred jer najverovatnije je nista. Ako si se naglo ugojila, otices, imas predispoziciju za hipertenziju, sve to je moglo uticati. Vise skodis bebi stresom i brigom, a vrlo verovatno bezrazlozno! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naxy ma sve je u redu, videćeš. Nemoj da brineš. Javi nam se posle pregleda.

Kako ste ostale trudnice? 

Ja sam dobila novu terapiju jer mi predhodna nije pomogla oko krvi. Sad uzimam hefeol i vitamin c. Jedem mešavinu i valjda ce biti bolje. već jeste.

Inače, da vam se požalim. Imam jednu jako dobru poznanicu, kojoj je termin dva dana pre mog. Zbog tog smo se još više zbližite. Ona je pre neki dan prokrvarila. Inače od početka trudnoće voza bicikl.         Ista nam je i doktorica. Govorila joj je isto što i ja, da se mane bicikla ali ništa. Kaže, može ona. I poslali su je u betaniji, uradili ultrazvuk,  ok beba i pustili je kući da se javi svom lekaru. Inače smo iz Bačke Palanke.  Ona mi javila rezultate urina i pitala za mišljenje. Krvi u urinu nema, ali ima dosta leukocita i erocita. Ja kažem možda je upala ili nesto dole sa grlicem se dešava. Ona meni odgovara A upala je, neću ići. Ja na nju najasila da mora ali ne. Vidim da me kulira. Juče joj se javim ona ništa, ni sms. Brinem A ona se nadurila. Bzvz. Ceo dan sam juce bila bljak. Nisam nista uradila osim što sam navaljivao da odem da je pregleda dole. Sad tako čekam da javi da je ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hej devojke! Evo mene konacno. :D Juce nam je bio bas turbo dan posto smo posle Segedina isli i na neki rucak i posle toga na rodjendan, pa sam se samo srucila u krevet kad' smo dosli kuci. E pa ovako - idemo ispocetka. :D Shopping je obavljen za 3h. :D Krenuli smo u 06:00h, jer nismo znali kakva je situacija na granici tj. da li ce biti guzve ili ne, ali verovali ili ne, samo troje putnickih kola je bilo (ukljucujuci i nas) tako da smo za 5 minuta presli granicu. Uglavnom, u 08:00h smo bili u Tescu s' tim da smo usput stajali da sipamo gorivo, pa onda da dignemo pare, pa da kupimo vodu, a i malo smo se vozali po Segedinu, jer nismo mogli da nadjemo Tesco. :D Najbitnija stvar, ako neko bude isao za Madjarsku, nemojte kupovati vinjetu, jer vam ne treba do Segedina, a inace kosta 10 eura, a za te pare mozes kupiti 5 bodica. Ne znam da li je neko vec bio ili nije, ali Tesco mene jako asocira na Merkator - sa jedne strane vam je taj veliki hipermarket, a sa druge su vam prodavnice s' tim da je taj cuveni "F&F" u sklopu hipermarketa (kao u Merkatoru sto imate onaj textilni deo - pidzame, peskiri i ostalo). Naravno, dosta stvari se vec razgrabilo i uopste nema nekih neutralnih boja vec je sve ili plavo ili roze (pricam konkretno o bodicima) tako da smo tu uspeli da "iskopamo" samo 2 paketa bodica od po 5 komada i to samo 56-icu, a cena jednog paketa je oko 1.465 dinara dok su npr. 68-ice oko 1.040 dinara. Na kraju smo u Tescu kupili par stvari za frizider i kucu, ta 2 paketa bodica, dve zekice za spavanje (oko 1.800 dinara), pakovanje tetra pelena od 10 kom. (cisto da probam kakve su njihove), :) rukavice za bebe za porodiliste posto traze (pakovanje od 2 kom. 305 dinara), portiklice nepromocive (pakovanje od 5 kom. 650 dinara) i jedan paket Pampers Premium Care pelena od 88 kom. za nekih 2.000 dinara. Posle smo otilsi u Brendon sto je poput nase Akse i tamo smo kupili Avent-ovu rucnu pumpicu za izmlazanje (oko 4100 dinara), dve staklene Avent-ove flasice (obe za tacno 2000 dinara) i dve plasticne (obe za 1000 dinara), Chicco set cetka i cesalj (oko 880 dinara), dve NUK-ove cucle (svaka po 385 dinara), Chicco makazice za bebe (oko 650 dinara) i dve kapice (po 250 dinara - sto i nije bas jeftino). Na kraju smo otisli u Arkad (sto je k'o nas BIG Shopping Centar) i zavrsila sam u "H&M"-u gde sam kupila 5 bodica, 4 donjih delova sa zatvorenim nogama i 1 sa otvorenim, 2 para baby patofnica i dve kapice. Izbor je naravno isti kao i kod nas, ali rekoh daj da bar nesto kupim da nam se isplati put. :D U svakom slucaju, ono sto se isplati je da se ode npr. pred praznike u nabavku za kucu i u shopping (jer su kod njih stvarno velika snizenja) i onda na to da se trazi povrat ili sto se tice konkretno baby opreme, ko bi tamo kupovao kolica, auto-sedista, krevece i tako te krupnije stvari, isplati se otici pogotovo zato sto im je povrat 28%. Sta da vam kazem, drage moje - nisam nesto extremno zadovoljna, al' bar mi je guza videla puta, :D a ja cu lepo od sledece nedelje da nastavim sa shopping-om kod nas u NS-u. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tj, ovo sto si pobrojala, cene bas iste kao i kod nas. Ne vidim nikakvu razliku. No, dobro. Blago tebi, avantura. Ja bih volela s muzicem da se malo promuvam. Ah, zaljubih se u njega po treci put :D. Bas ga nesto vooolim i zeeelim. Hormoni. :wub: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

TJ, super provod :) Vjerovatno sad sve opet razgledaš kod kuće i jedva čekaš da vidiš cure u tome :).

Ja odem do Zagreba u veću kupovinu (pošto sam iz Banjaluke, a Zagreb mi je bliži od Beograda), cijene su maje više iste samo kad kupuješ više od 100 e imaš povrat PDV-a oko 23% pa se isplati pogotovu za krupnije stvari. Mi smo  tako kupili dvije autosjedalice i volim otići do H&M (u BL nema H&M)  njihove stvari su mi super, odgovara mi cijena i kvalitet.

Zašto ovdje niko ne spominje oviesse, meni je on ok.

Ja sam do sada za svoju curu kupila samo jedan peškirić i kupiću još nešto za izlazak iz bolnice i ništa više:mellow:.

Uuuuu lažem, moramo kupiti novo auto, hoće li neko kupiti škodu (od februara nećemo moći svi stati):wub:

ivalok i *TJ* volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drangulicu i ja pijem samo Nes sa mlekom tako da slobodno popij i nju, jer i ona sadrzi kofein. ;)

Ivalok, bas mi je drago da je sve u redu i da konacno mozes da izadjes iz kuce. :baby: A sto se tice kg-a, ja se razmisljam da idem na dijetu :P - polako se blizim i 10-om kg-u sto znaci da na nedeljnom nivou dobijam po 1kg. :wacko:

Iraela, dobro nam dosla! :baby:

Ivanaica, nemoj da se brines sto je ne osetis - sve je to individualno tj. svaka beba je drugacija. Ja sam moje osetila prilicno rano (odmah posle 12-e nedelje), a zurku bez prestanka prave od 16-e nedelje, ali samo zato sto ih je dve i zato sto sam ja mrsa. Razumem tvoj strah, ali ima jos vremena za ludovanje u stomacicu. :wub:

Naxy, slazem se sa devojkama - nemoj previse da brines dok ne budes cula i drugo misljenje. A ja ti svakako drzim fige da sve bude ok i da nije nista strasno u pitanju. :wub:

Ja sutra idem da vadim nalaze za sledecu nedelju (sledeci petak imam expertni), pa me bas zanima da li mi se popravio hemoglobin pored ove silne Tot'Heme.

ivanaica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne mogu nikako da namestim ticker, kako vec. :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo drage moje. 

Naxy kod kog doktora idete u Loznicu na euz?

Ja se iskreno nadam da je sve ok, umeju oni da isprepadaju nekad i bez razloga ali znam da ti sad nije lako. 

Drži se i javljaj šta je dr rekao.

Bila sam kod dr. Dobrosavljevića, starijeg. 

Evo i mene, napokon se dokopala kreveta i kompa pa i da vam se javim. Laki mi se nesto budi pa svaki cas trcim kod njega u sobicu, heh, ne da mi ni dok spava da sam za kompom :-D.

Ja sam iz Zvornika (heh, doselila se iz Vršca, šta da vam kažem :-D )... Inače mi ovdašnji dr vodi trudnoću ali smo ipak rešili da čujemo još jedno mišljenje i iskreno sad smo smireniji. Doktor je zaista bio detaljan,radio mi je ekspertni UZ, 4D. S bebom je sve ok definitivno, gledao mu je detaljno i srce i bubrege, zeludac, prstiće,lice,kičmu, ma sve bukvalno. Oduševio nas je koliko je detaljan. I on je rekao da imam višak plodove vode, ali da za sad nije alarmantno, nije puno i da to mora da se prati. Bebin želudac je noralne veličine i prazan. Nema nikakve anomalije. Tek kad mi je sam rekao sve to, onda sam mu spomenula da sam bila prošle nedelje kod mog lekara i da je isto utvrdio ali da je bebin želudac bio naduven. Smirio me je, hvala Bogu, kad mi je rekao da nema nikakvih anomalija kod bebe da je s njom sve OK. Što se tiče plodove vode, rekao je da se to zna dešavati kod žena i da često se čak ni ne utvrdi razlog te pojave, da na kraju sve ispadne ok, ali da mora obavezno da se prati. Ali da ako dođe do povećanja količine plodove vode,da se mora prvo utvrditi uzrok i da se to ili rešava punkcijom,ili neinvazivnim metodama, ali o tom-potom...

Morala sam mu naravno reći kakve sve tegobe imam i koje sve lekove pijem (zbog aritmija, astme, malokrvnosti....) i rekao da je sve to ok, osim jednog leka koji pijem a to je PRESOLOL. Čovek nas je oduševio kad je uzeo knjige i počeo da lista, da vidi šta kazu i drugi lekari, posebno udruzenje americkih lekara, jer oni sprovode najdetaljnije studije sa trudnicama i lekovima, pa je čak seo za net, i tamo u svetskoj zdr.org. pretraživao taj lek i rekao da ga oni čak uopšte ne spominju i ne preporučuju. Čak je gledao i u hrvatskim knjigama i tamo pronašao da se izbegava davati trudnicama taj betablokator jer ima puno loših nuspojava kod bebe ( mala tezina, slabiji razvoj, tahikardije, hipoglikemije kod novorođenčeta....) Tako da cu sad morati na narednoj kontroli da vidim sa kardiologom da mi izbaci taj lek skroz (posto vise nemam aritmije otkako sam pocela i pumpice za astmu koristiti) ili da mi ga promeni.... Jedino što mi je još napomenuo da mi nije baš najbolje na UZ to je prokrvljenost desne strane materice i posteljice. Rekao da bih trebala da pijem aspirin 75mg min ili andol zbog toga, i da u stvari zbog toga imam te bolove u stomaku, zatezanje koje osećam i te tegobe. ALi mi je napomenuo da obavezno za 2, ili max 3 nedelje opet moram uraditi UZ,ne mora ovako detaljan, ali da se mora raditi dopler tih krvnih sudova na materici, da se mora videti plodova voda, koja je količina i da se vidi da li se beba razvila u skladu sa nedeljama koje su protekle od ovog UZ. Pametan dr, kad vidi da nešto ne štima najbolje, on kaže lepo da se uradi opet UZ za 2 ned. a ne da cekam 4 kao moj dr što mi je rekao. 

Sve u svemu, sa bebicom je sve OK, hvala Bogu, ali eto, očigledno je kod mene mali problem. Nadam se da će sve ipak to srediti. Lakše mi je u svakom slučaju, i meni i mm. Pao nam je kamen sa srca kad je rekao da nema anomalija kod bebe!

Ivalok, nisam se ugojila puno. Čak sam u prvom tromesečju oslabila 2 kg, a onda se ugojila neka 3-4 kg do sad. Tako da ste strane nemam problema. Šećer nisam imala, čak mi je poslednji put kad sam radila krvnu sliku , rađen ŠUK i bio je samo 2,7 

Inače generalno,oduvek imam nizak šećer. U svakom slučaju, dao mi je dr uputnicu da radim O' Sallivenov test (za šećer) koji treba da uradim za jedno 2 nedelje, pa ćemo i to da vidimo.

Drage moje ( Ivalok, Alekseja, Isabella,BgB,TJ ... ) hvala vam na podršci i što ste mislile na mene i mog malenog Crvleta (Laki tako zove batu kog već sad samo gnjavi i ljubi dok je u stomaku, obožava ga, mada...hehhe, videćemo kako će biti kad se rodi :-D ) .

Puno vas sve ljubim i želim vam laku noć...vreme mi je za spavanje uveliko, danas mi je baš bio naporan dan...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super Naxy, drago mi je da si zadovoljna. Ja kod njih vodim trudnoću tačnije kod sina, bila sam u ponedeljak. Jesu prilično detaljni, ja sam zadovoljna .

Znala sam da to nije ništa da je sve ok ;)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja cu sada izneti svoju laicku teoriju zavere, koja mi jos onomad pade na pamet B). Meni se u prosloj t pojavljuje visak p.v. tik nakon otpocinjanja terapije pertusisten+verapamil=ti famozni beta blokatori, bla bla. Evo sad sam isprimala tokolizu=isto to u mnogo agresivnijoj varijanti i bas cu da vidim sta ce biti. Naxy prima beta blokatore-nesto slicno. Meni bas niko nije nikakvu frku dizao u vezi s tim, a bejah vec u bolnici zbog kojecega....

Sto se prokvrljenosti tice, moja kuma iznese trudnocu s jednim krvnim sudom u pupcaniku namesto tri i s karastrofalnim protokom. Evo ga mali delija, vec je zub okrnjio, ima svega 10 meseci.

 Probudih se, oci sovine. Pocela insomnija:D. Dokona trudnjca, vrujem da je sledeca stanica frizider. 

Dolaze mi na razgovor zene koje bi tebalo cuvati r. Kako izabrati, a ne pogresiti? Kako znati? Nazalost, ta divna institucija vrtic, koja bi nam bila visestruki spas, za detetovu psihu i roditeljski budzet, otpada jer mama nije prelezala varicele i nema antitela. 

Boze, kontam, hoce li me neka komplikacija zaobici?!?!

Ovako kad nabacas trenutne misli, zvucis/izgledas kao ludak:D. Laku noc, devojke.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hm, koliko si sigurna da ih nisi prelezala? Iz istog razloga sam zaobilazila decu u sirokom luku i razmisljala da li da moju upisem u vrtic, napunila tri god. Moji su mi ceo zivot govorili da ih nisam prelezala i ja odem izvadim krv i ispade da antitela postoje! Jednostavno sam imala toliko jak imunitet da je proslo nezapazeno, bez temperature i sa par bubuljicica. Eto...a zato sad, evo sam vec dva meseca bolesna i samo se vrti u krug, grlo, nos, kasalj.

Ja cu sada izneti svoju laicku teoriju zavere, koja mi jos onomad pade na pamet B). Meni se u prosloj t pojavljuje visak p.v. tik nakon otpocinjanja terapije pertusisten+verapamil=ti famozni beta blokatori, bla bla. Evo sad sam isprimala tokolizu=isto to u mnogo agresivnijoj varijanti i bas cu da vidim sta ce biti. Naxy prima beta blokatore-nesto slicno. Meni bas niko nije nikakvu frku dizao u vezi s tim, a bejah vec u bolnici zbog kojecega....

Sto se prokvrljenosti tice, moja kuma iznese trudnocu s jednim krvnim sudom u pupcaniku namesto tri i s karastrofalnim protokom. Evo ga mali delija, vec je zub okrnjio, ima svega 10 meseci.

 Probudih se, oci sovine. Pocela insomnija:D. Dokona trudnjca, vrujem da je sledeca stanica frizider. 

Dolaze mi na razgovor zene koje bi tebalo cuvati r. Kako izabrati, a ne pogresiti? Kako znati? Nazalost, ta divna institucija vrtic, koja bi nam bila visestruki spas, za detetovu psihu i roditeljski budzet, otpada jer mama nije prelezala varicele i nema antitela. 

Boze, kontam, hoce li me neka komplikacija zaobici?!?!

Ovako kad nabacas trenutne misli, zvucis/izgledas kao ludak:D. Laku noc, devojke.

 

hm, koliko si sigurna da ih nisi prelezala? Iz istog razloga sam obilazila upisati dete u vrtic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hm, koliko si sigurna da ih nisi prelezala? Iz istog razloga sam obilazila upisati dete u vrticn

jao na sta lici odgovor.... Citaj molim te ono pre tvojih misli.... U nisam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tj, pijem ali moram da ga pojacam malo.. Elem, kad sklonim glavobolje u stranu (posto su neizostavni deo mog zivota vec 15-20god) vracam se na bolove. Pisala sam prethodno o tome kako me stomak boli, neko mi negde rece da prooverim urin da nemam neku infekciju, bakteriju ili slicno i to sam proverila-to je ok, ali na moje iznenadjenje-krvna slika koja je uvek do sada bila fenomenalna-sada nije idealna..

Leukociti-poviseni, 9,9

Eritrociiti-smanjeni, 3,83

Hemoglobin-smanjen, 117

Hematokrit-smanjen, 0,356

Urea-smanjena, 2,7

Kreatin-smanjen, 38

 Proteini, totalni-smanjeno, 64

Vidim da je smanjeno-povecano ma osnovu referentnih vrednosti koje mi pisu na nalazu.. Nekako mi je to mnogo stavki koje su van vrednosti pa me to malo sada brine.. 

Verujem da to nema veze sa mojim bolom u stomaku koji je ponovo krenuo prw par dana, a taman se bio smirio i bas sam bila komentarisala da se konacno osecam super, da me nista nee boli, da je sve doslo na svoje. Sad me boli od recimo polovine dana i kako ide noc tako sve jace i jace.. Pre dve noci sam bukvalno zamolila dragog da mi pomogne da ustanem iz krevera, da mi da ruku jer svaki napor i najmanji-tipa kad pomerim nogu me uzasno zaboli. Dok mirujem ne boli me, ali kad krenem da ustanem bas me jako boli. Ceo donji stomak bukvalno. Recimo dok sedim da piskim pa ako hocu da privucem nogu za cm blize sebi to me jako zaboli.. Ujutru mi bude ok, nista ne znam kako jakog intrnziteta ali uvece.. I lakse mi je kad stojim nego tako kad krenem da iz sedeceg-lezeceg polozaja ustanem.. 4.novembra idem u gradsku na ekspertski, tamo sam imala zakazano jos pre analife-a, pa rekph svakako da odem, dodatan pregled nece da mi skodi pa cu dr pitati i za te bolove. Mada on je toliko neprijatan iako vazi za kao nekog strucnjaka, dr Kusljevic, pa mi se zbog te neprijatnosti njegove ne mili odlazak.. Inace-na ekspertskom kod Zivanica smo bili skoro sat vremena, a ovde kad sam zakazivala, videh u onoj svesci kad su zapisivali-pregledi se zakazuju na po 10min.. O.o

Ostaje mi i da proverim kakav mi je grlic, to cu morati obicnim ginekoloskim pregledom, a to onda tamo sledece nedelje kad i expertski, cisto zbog tih bolova, jer mi Zivanic rece-doduse tada je bol bio malo drugaciji ali opet slican-da moze biti i ako je grlic spusten, otvoren ili sta vec pa rekoh i to da prekontrolisem.. Ne znam, mozda i vid da iskontroslisem, jeedino te analize nisam radila.. :))) poludeh stvarno, mislila sam da ce meni trudnoca proci glatko, neosetno.. Kad ono cvrc.. 

I da-koliko ste se vi ugojile? Ja sad poceh nesto da se gojim, skoro 6kg od pocetka trudnoce. Sreca, sve je otislo u stomak, (malo i u grudi :)))*woohoo) ali mi to nekako zvuci puno.. Mislim, imala sam 48kg kad sam ostala trudna, sad sam dosla na skoro 54.. O.o i to sam se u poslednjih mesec-mesec ipo dana ugojila oko 4kg..

I jos nesto-vi cete poludeti od ovolikih pitanja mojih-planiram visegradsku za porodjaj, privatno sam isla kod dr koja radi tamo, pa kao racunam eto bar ce me odranije znati za slucaj da nesto zatreba, pa me zanima da li neko ima neka iskustva sa njom-dr Ljiljana Mirkovic.. Deluje jako prijatno, na pregledu mi je videla  bebi cisticu neku u glavici koju ovi u gradskoj posle nisu videli jer su me pregledali za 5min tako da je too jedan od razloga iz kog izmedju ostalog biram visegradsku.. Deluju mi ovi ovamo potpuno nezainteresovano paa bolje onda visegradska kad vec privatno idem kod te dr. I je l' moze u visegradskoj-tj koliko se placa prisustvo supruga na porodjaju..? Je l' planira neka od vas to..?

Saljem poljupce svim mamama koje udavih ovim romanom.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.