Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Hvala, devojke. Drzite fige i dalje, cvrsto... evo me na Gaku, lezim: tokoliza, antibiotik i jos neki lekovi. Hematom na posteljici+kontrakcije. Ne znam sta ce biti s nama. Beba je za sada ok.

Ne znam ni sta cu s detetom i ko ce i kako da ga cuva. Sta d mu kazem?! Hde sam i zasto me nema kod kuce. Uh...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivalok,nadam se da ce sve biti u redu! Drzim palceve!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala, devojke. Drzite fige i dalje, cvrsto... evo me na Gaku, lezim: tokoliza, antibiotik i jos neki lekovi. Hematom na posteljici+kontrakcije. Ne znam sta ce biti s nama. Beba je za sada ok.

Ne znam ni sta cu s detetom i ko ce i kako da ga cuva. Sta d mu kazem?! Hde sam i zasto me nema kod kuce. Uh...

Bolje je da lezis tu nego kod kuce. Pa zar nemas bas nikog ko bi mogao da ti cuva dete? :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E zene ja vec par dana osecam da teze disem. Samo uzdisem, kao da imam plitak dah. Umaram se brzo. Odem na sprat jedva udahnem. Kazu da je to normlano. Cesce to osecam posle obilnijeg jela. Onda podrgujem. A gladna sam haos. Trudim se da jedem malo po malo ali ne ide bas. Mislim da bih pojela i ono sto nikad u sta nisam stavila u usta. Bebu osetim da se namestila bas kod pupka i osetim da udara nekad gore. Od nepravilnog sedenja mi jos gore bude. Rebra ubijaju. Jel se vama slicno desava?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivalok samo miruj, znam da ti je teško zbog deteta ali vidi da nađeš ko će da ga čuva.

Moraš biti jaka zbog bebe.

Alekseja sve je to normalno, beba raste i podiže se, traži svoje mesto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Alekseja i meni se to povremeno desi kada mi se beba popne gore, ali to takodje zna da se desava i ako je nizi hemoglobin (ako ti je konstantno takav osecaj). Jesi skoro proveravala krvnu sliku?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivalok,dobro je sto si u bolnici,tokoliza sprecava kontrakcije,tako da bi trebalo da ti bude sve u redu. Dobices najverovatnije posle i utrogestan,tako da ce te to drzati. Javljaj kako si i sta kazu dr.,mislimo na tebe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E zene hvala na odgovoru. Pre mesec ipo mi je hgb bio 116, sad 20tog vadim opet krv i 22og idem na drugi expertni. 23eg idem kod svoje doktorice da pogleda rezultate.

Isla sam sad da prosetam i manje sam ruckala i bolje mi je. :) a i kondicije nemam kao pre.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivalok, javi se kad budes mogla da kazes kakvo je stanje.

Alekseja, meni se to desava da ne mogu da disem, ali ja se prejedem pa znam da je od toga. I kad setam malo mi je teze, umorim se brzo, ali kako prolazi vreme toga ce biti sve vise.

Da vas pitam, da li neko zna sta znaci kada kazu da je prokrvljenost posteljice slaba na expertskom UZ? Ne pitam za sebe, vec za nekog mog. Da li se to nekome desavalo? Beba se razvija u skladu sa nedeljom trudnoce, ali je prokrvljenost posteljice slaba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za prokrvljenost posteljice se gledaju protoci i zrelost posteljice. Meni su npr.protoci dobri(uterine),a zrelost mi je jos pre mesec dana bila 2.stepen . Rekao dr.zbog pusenja ali da je i to ok (sto me iznenadi),da uzmem dodatno vit.C i E. Tako da mislim da su tu protoci bitniji da beba dobija manje kiseonika i hrane ako su protoci slabiji. Ako nije dr.nista prepisao onda ne treba da se brine,neka lezi sto vise na levom boku. To je sve sto ja znam.

BgB voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Veko, ma oni su zakazali sledeci UZ tek za mesec i po. Neverovatno. Kao da ponovo odrade expertski da vide kako napreduje, a u medjuvremenu nista. Nadam se da ce sve biti ok. Cini mi se da je UZ zakazan mnogo daleko, da bi se to moralo proveriti mnogo ranije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa sve zavisi i koja je nedelja u pitanju,da li je u II ili III trimestru? Pa i oni valjda znaju sta rade,mozda su rekli da je slabija a ne slaba jer da je slaba ne verujem da bi zakazali tek za mesec i po. Mada ko ce im ga znati,nikad ne mozes da budes pametan. Jel devojka iz Bg ili ne? I ako nije neka ode do drugog dr.(privatno) da proveri protoke da bude mirnija ako hoce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

II trimestar. Bice u BG za nekoliko dana, jel znate nekog dobrog privatnika da preporucite koji moze to da pogleda?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dr stojankvic. 01qGineklogija

BgB voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivalok, draga, kako si? Sta se desava?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bgb, dr.Zivanic - Analife u Zemunu mislim da bi bio dobar izbor. Nisam bila kod njega ali moje drugarice jesu i kunu se u njega. Ja pored mog dr.idem kod radiologa dr.Tihomira Mihailovica-Ultramedika koji bas sve detaljno ispregleda ali mislim da on ne moze da preporuci neku terapiju ako treba. Kod Zivanica se zakazuje po 2-3 nedelje unapred,pa bi trebalo odmah i da se zove pre nego sto dodje u Bg. Imas njihove sajtove na netu sa tel.

BgB voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivalok podrska i od mene, pisi nam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dr Stojanovic je zaista specijalista za te probleme. Ja sa Zivanicem nemam dobrog iskustva-nadmen, stur i ofrlje pregleda.

Lezim u dalje i priman tokolizu. Krvarenje samo u tragovima-sukrvica. Bebac zivnuo. Stomak omeksao pa ga bas osecam.

Tu sam do daljneg, videcemo. Vazno da je beba za sada ok.

Cuvajte se- ne diziite tesko, ne cucite, ne savujajte se!!

ivanaica, *TJ*, Isabella i 5 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cuvaj se,Ivalok. Vazno da je sve u redu! :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje,kada ste vi osetile vaseg bebca? Ja sam danas kao osetila nesto,ali mi je nemoguce da se oseti tako rano,mada...

I ovaj osecaj nije bio kao u prosloj trudnoci. Kada sam osetila prvu bebu,filing je kao da ribice plivaju u stomaku,a ovo danas,nekako podseca na rad creva.. :-\

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oba puta u 16oj nedelji tako da je moguce da si osetila bebu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E zene ja vec par dana osecam da teze disem. Samo uzdisem, kao da imam plitak dah. Umaram se brzo. Odem na sprat jedva udahnem. Kazu da je to normlano. Cesce to osecam posle obilnijeg jela. Onda podrgujem. A gladna sam haos. Trudim se da jedem malo po malo ali ne ide bas. Mislim da bih pojela i ono sto nikad u sta nisam stavila u usta. Bebu osetim da se namestila bas kod pupka i osetim da udara nekad gore. Od nepravilnog sedenja mi jos gore bude. Rebra ubijaju. Jel se vama slicno desava?

Isto i ja jos od letos,malo mi je bilo bolje kad sam krenula sa Tothemom ali vec nekih mesec dana opet isto,radila sam ks i hgb mi je 100,verovatno ce mi ukljuciti jos jednu ampulu. Pa eto, dobro sto ces proveriti ks.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

TJ kako si? Meni skoro svako vece tvrd stomak ali nisam uzimala za ozbiljno,ujutru je opet normalan,moracu vise da obratim paznju :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cuvajte se- ne diziite tesko, ne cucite, ne savujajte se!!

Ja sve ovo radim, nazalost. Juce podigla dete i onako je stavila sa strane na kuk i eto sad me boli dole u podrucju stidne kosti kao da imam neku upalu misica. Valjda ce mi proci, jedva hodam.

Doduse, juce smo mnogo i setali, bili u prirodi pa sam se mozda previse opteretila, ne znam od cega mi je tako jak bol.

Alekseja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ja sad ležim i slušam muziku sa sinčićem a beba lupa tri prsta ispod leve dojke. :-) osećaj u želucu kao da se vozikam brdima.

BgB voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.