Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Imam i ja dijagnozu abortus iminens,ali zbog toga da bih utrogestan dobijala na recept,jer ga koristim od pocetka,pa doca ima razumevanja. U treci trimestar se prelazi sa 26+5. Cekamo vas tamo :) pozdrav za sve i da sto lakse podnesemo ove vrucine!

Inama i Mirka90 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

26+5, a tad se ulazi i u sedmi mesec?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Minna, bas sam se pitala sto te nema! Prva si nam na spisku, koliko vidim za 4 dana nam bezis u treci! Pozdrav!

Sada sam opet tu... :)

Jedva čekam da završim i taj 3.razred! :)

Inama voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da,tad se ulazi u 7.,u 8.se ulazi sa 31+1 i konacno u deveti 35+4 :) jos malooo!

*Sanja* i minna0705 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja to uopste ne racunam tako za ulazak u naredni mesec :D Mnogo mi to daleko.

Ja racunam da se poradjam 9. mesec + 7 dana = termin

a da svakog 9. u mesecu (prvi dan poslednje menstr.) ulazim u sledeci mesec :D Tako mi brze prolazi i tesim se :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je poslednja menstruacija bila 13.,tako da i ja racunam kao ti,ali ovo je onako 'skolski' :) i uvek kazem- 'e,usla sam u 5,6,7 mesec',pa posle par dana 'e,sad sam stvarno recimo 7.mesec' i svi mi se smeju,a i ja samoj sebi :) kao da ce brze da prodje ako drugacije racunam

Fox voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je poslednja menstruacija bila 13.,tako da i ja racunam kao ti,ali ovo je onako 'skolski' :) i uvek kazem- 'e,usla sam u 5,6,7 mesec',pa posle par dana 'e,sad sam stvarno recimo 7.mesec' i svi mi se smeju,a i ja samoj sebi :) kao da ce brze da prodje ako drugacije racunam

Ma i ja tako, ja vec prvog u mesecu kad vidim stomacinu vicem da sam onaj mesec unapred kao da ce tako brze da prodje... :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam negde na netu naisla na ovu racunicu i do sad sam prema tome gledala...

1 mesec: 1-5 nedelja

2 mesec: 6-9 nedelja

3 mesec: 10-13 nedelja

4 mesec: 14-17 nedelja

5 mesec: 18-21 nedelja

6 mesec: 22-26 nedelja

7 mesec: 27-31 nedelja

8 mesec: 32-36 nedelja

9 mesec: 37-40 nedelja

S tim da sam vec u 13. nedelji +1 dan ja smatrala da sam u 14. toj nedelji trudnoce, odnosno u 4. tom mesecu. :)

Ako neko ima bolju informaciju neka postavi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne priznajem ja te tabele :D:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne priznajem ja te tabele :D:lol:

Meni je ova najlogicnija, jer svaki mesec podjednako traje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

2.mesec 4+4

3.mesec 9+0

4. =13+2

5.=17+6

6=22+2

7=26+5

8=31+1

9=35+4

Ja sam ovo kopirala sa ovog foruma,jos dok sam bila prvi trimestar neko je stavio. Gogo,tako i ja racunam :) cim budem i jedan dan u novoj nedelji,to vec znaci da sam pocela narednu :)

goga.ns voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anchy,tek sad vidim da si ti vec stavila :) nema veze,da utvrdimo gradivo :)

BlueFairy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima! Vrucine malo teze podnosim pa uglavnom ne mrdam mnogo od kuce. Pomalo imam glavobolje i muci me zatvor. Sledece nedelje idem na uz a vec sam previse nestrpljiva kad ce vec jednom da prodje vreme do tada. :) Uglavnom vas pratim ali nesto ne stizem da kuckam... Cuvajte se!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

1.Minna0705 28.10.2013.

2. marush 11.11.2013.

3. wonderwoman 14.11.2013.

4. Sanja TM 17.11.2013.

5. Inama 19.11.2013.

6.Alexena 19.11.2013.

7.MojaBeba 22.11.2013.

8. Praslin 23.11.2013.

9. Anchy 02.12.2013.

10. Red_Butterfly 09.12.2013.

11. Majibebac 10.12.2013.

12. Ehinacea 11.12.2013.

13. Goga.ns 14.12.2013.

14. Majawins 15.12.2013.

15. Marija_Mara 31.12.2013.

16.Atina Ingrid 12.01.2014.

17. Schveca 12.01.2014.

18. Bebac26 12.01.2014

19. Mara Baby 15.01.2014.

20.Mejja 17.01.2014.

21. Mirka90 20.01.2014.

22. Mackica 24.01.2014.

Definitivno je ovo godina decaka, mozda nas "zelene" mamice iznenade!

marush i In-Greed volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Leleee,prva sam na listi za bezanje.. :)

Da, leti vreme :wub:

marush i minna0705 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maloprije sam se najela sjenickog mladog sira, sudzuka i krompira kuvanih, spremila mi moja mama, uh nemam vazduha, jedva disem, da malo i ja uzivam u hrani. :) A stomak mi malo porastao, pa se hvalim mm, da se vidi da sam trudna. :) A da, pocela sam od prije nekoliko da osecam pokrete, lupka me bebica mala. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O Mejja, tako rano si osetila bebironca? Super, super :)

I ja sam se danas nakrkala... prvo sam kući jela boranie, obožavam je, onda smo bili na nekom dečijem rođendanu pa sam se nakrkala mezetluka i pečenja :D

Nos mi je zapušen, izgleda da ću se prehladiti :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mojoj koleginici je cijelu trudnoću bio začepljen nos, a ja ga non stop izduvavam. :) Neko je gore pomenuo da ima zatvor, pa evo recepta moje ginekologice koji je meni jako jako pomogao, tako da nemam više zatvor - ujutru prije doručka pojedem kivi i mješavinu svakakvih žitarica (smiješali u zdravoj hrani, ali bez mekinja jer tove), nakon toga ne jedem ništa makar pola sata dok ne "prorade" žitarice i kivi. Inače, njih uveče stavim dvije kašike u šoljicu u prelijem jogurtom, to prenoći u frižider, ujutru dodam u smjesu koja je nabubrila još malo jogurta i to pojedem. I po dva puta nekad idem u toalet. Treba samo biti istrajan u tome, za par dana crijeva prorade i onda samo nastaviti sa tim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mojoj koleginici je cijelu trudnoću bio začepljen nos, a ja ga non stop izduvavam. :) Neko je gore pomenuo da ima zatvor, pa evo recepta moje ginekologice koji je meni jako jako pomogao, tako da nemam više zatvor - ujutru prije doručka pojedem kivi i mješavinu svakakvih žitarica (smiješali u zdravoj hrani, ali bez mekinja jer tove), nakon toga ne jedem ništa makar pola sata dok ne "prorade" žitarice i kivi. Inače, njih uveče stavim dvije kašike u šoljicu u prelijem jogurtom, to prenoći u frižider, ujutru dodam u smjesu koja je nabubrila još malo jogurta i to pojedem. I po dva puta nekad idem u toalet. Treba samo biti istrajan u tome, za par dana crijeva prorade i onda samo nastaviti sa tim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Upomooc!Danima me boli ruka uzasno..ne mogu da spavam :(.Da li smem da mazem konjsku mast ili nesto slicno.izgleda da am prikljestila zivac.htela sam da sacekam dok ne odem kod dr. ali me uzaaaasno boli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

1.Minna0705 28.10.2013.

2. marush 11.11.2013.

3. wonderwoman 14.11.2013.

4. Sanja TM 17.11.2013.

5. Inama 19.11.2013.

6.Alexena 19.11.2013.

7.MojaBeba 22.11.2013.

8. Praslin 23.11.2013.

9. Anchy 02.12.2013.

10. Red_Butterfly 09.12.2013.

11. Majibebac 10.12.2013.

12. Ehinacea 11.12.2013.

13. Goga.ns 14.12.2013.

14. Majawins 15.12.2013.

15. Marija_Mara 31.12.2013.

16.Atina Ingrid 12.01.2014.

17. Schveca 12.01.2014.

18. Bebac26 12.01.2014

19. Mara Baby 15.01.2014.

20.Mejja 17.01.2014.

21. Mirka90 20.01.2014.

22. Mackica 24.01.2014.

Definitivno je ovo godina decaka, mozda nas "zelene" mamice iznenade!

znaci zene ko hoce da se prijateljimo evo mi "davamo" miraz al morate i vi da date neki :)

Ja dobila neki kao sekret al nekako normalan mada men gin telefonom rekla uzmi polyginax, a devojka koja radi u apoteci, sad me vec zna jer sve isto kupujem kod nje kaze aj ti to proveri jos neki put da li ti je bas to rekla jer je to zlo jako i tako sad ja ne znam sta bih .....

Inama voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam isto ovih dana imala tih problema...nisam imala nikakve tegobe, samo pojačan sekret, neki osećaj vlaženja...i ispostavilo se da su ipak gljivice :( ...ako možeš, najbolje prvo uradi bris, čisto da ne uzimaš ukoliko nije neophodno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O Mejja, tako rano si osetila bebironca? Super, super :)

I ja sam se danas nakrkala... prvo sam kući jela boranie, obožavam je, onda smo bili na nekom dečijem rođendanu pa sam se nakrkala mezetluka i pečenja :D

Nos mi je zapušen, izgleda da ću se prehladiti :)

Aha, meni malo i tiker kasni, po Uz vec sam u 16 nedelji, videcemo kasnije kad odem opet kako stoji stanje i dokle smo. :)

Izgleda da je juce bio dan za mezetluk, a ja sam slabo spavala cijelu noc jer mi je zeludac bio prepun, ali trudnici se prasta. :)

Jesu li te prestale mucnine?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.