Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Ja sam koristila Nistatin na samom pocetku 7 dana ybog gljivica.Sada je bris cist.Ali sam ya to da je najbolje pitati dr. pa bar telefonom. :)A inace sada pijem folnak,vitamin c,oligovit...samo me kljukaju vitaminima,a sve mislim zar nije bolje da popijem neku limunadu i jedem voce,al ajd doktor valjda zna :)

naravno da je bolje da jedes voce i pijes limunadu umesto da pijes vitamine, ali naravno folnu kiselinu moras. meni je dr rekla da organizam bolje iskoristi vitamine unesene ishranom i ako se navucemo na te preparate ulenjicemo ga...

Mirka90 i svejedno volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro mama!!Mene duuuuuuuuze vreme nije bilo, izvinjavam se sto upadam ovako sada... :(

Kako ste? :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gde si ti Minna? Kako si?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo me... Bili smo u Srbiji,pa smo krecili stan nedelju dana kad smo se vratili,pa sve vrati,ocisti,namesti..I nikako nisam imala vreme da sednem ovde... Sve samo neki stres!

Inace sam ok, do sada nisam radila,od pon.krecem na posao. Hahaha.. Koliko hocu i mogu,probacu,a od 17.avgusta,naredne 3godine me firma ne vidi vise :)

Kako si ti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala, dobro smo :) Nista posebno, malo se kuvamo na ovoj vrućini, ali generalno uzivamo :D

minna0705 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada se prelazi u 3.razred? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Atina super super :) Sve same bate :)

Što se tiče.vitamina, ja sam već par puta pisala o tome... ne mislim da mogu da škode (mada, npr. prekomerni unos vit. A može da škodi) ali mislim da je čiat lopovluk to što se ti kompleksi prodaju po tako viskim cenama, a ako pogledate njihov sastav i sastav recimo običnih šumećih ili čak jedne jabuke, videćete da nema neke velike razlike.. po koja voćka, povrćka i žitarice dnevno i eto vitamina i minerala.. i sigurno da ih organizam bolje iskoristi nego kojekakve tablete.... Ja pijem vit. C, E i folnu.. i to ne svaki dan, zaboravim... čak se i folna nalazi u raznim namirnicama, ali ajd, vipak ne može.da škodi, može samo.da koristi :)

Mina dobro došla nazad :)

Sanja ti još malo u treći ideš... ala letii vremeeee.... ti si radila VTO beše?

neca79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kucam sa moba, ovaj Touch mi ne ide baš, zato je post pun grešaka ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Schveco, a sto jos uvek pijes folnu? Meni su je ukinuli kad sam usla u cetvrti :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja folnu nisam ni pila, u prva tri meseca kad se setim, i sad ne uzimam svaki dan elvital,nego kad se setim,i hvala bogu nista mi ne fali.. Prosle nedelje sam radila krvnu sliku i onaj pregled za secer. I u ponedeljak sam bila kod ginekologa, sve je ok.. :)

Beba ima vec 1kg,a za starost trudnoce treba da ima oko 800gr.. hahah!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam ni bila kod dr od prošlog meseca, nije imala kad ni da mi ukine :)

Mnogo su mi neodgovorni ovi doktori, sve me nešto zakazuju na dva meseca... ne znam da li je takva praksa sa drugom trudnoćom ili sam samo naletela na smarače i lenjivce :P nikako da odem na Zvezdaru, ova šmizla mi stalno ili bolesna ili ima neke nezgode pa nemam vremena za sebe :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ako pijete mamavit,nema potrebe za dodatnom folnom, jer je ima u sebi...meni su je isto ukinuli sa 4 mjeseca,ali sam ja uzea mamavit da pijem, i super smo, picimo prije mame :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ako pijete mamavit,nema potrebe za dodatnom folnom, jer je ima u sebi...meni su je isto ukinuli sa 4 mjeseca,ali sam ja uzea mamavit da pijem, i super smo, picimo prije mame :D

I ja sam uzela mamavit, posto od femibiona nisam mogla da jedem <_< U mom slucaju ne vazi sto skuplje to bolje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni je folna ukinuta, a sad pijem mamavit. Znate ono kad se beba namjesti u takav položaj da se ne vidi dobro da li je djevojčica ili dječak? E pa moja beba se tako postavila da se perfektno vidi šta je, raširio je noge toliko da mi je ginekolog dala sličicu međunožja. Ahahahaha! Inače je moja gin jako vesela i duhovita! Rekoh vjereniku, biće da kad odraste bude neki egzibicionista. :D

Mirka90 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Blago tebi Atina Ingrid :) ja imam kontrolu 30-tog i nadaaaaam se da nece okrenuti guzu :D jako sam radoznala :).

Imam jos jedno pitanje (malo sam dosadna).Da li je nekome na izvestaju kao dijagnoza pisalo Abortus imminens O20.0,i sta to uopste znaci?Juce cackam i vidim to,a ne svidja mi se ta rec abortus -.-.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Blago tebi Atina Ingrid :) ja imam kontrolu 30-tog i nadaaaaam se da nece okrenuti guzu :D jako sam radoznala :).

Imam jos jedno pitanje (malo sam dosadna).Da li je nekome na izvestaju kao dijagnoza pisalo Abortus imminens O20.0,i sta to uopste znaci?Juce cackam i vidim to,a ne svidja mi se ta rec abortus -.-.

meni to pise uvek na izvestaju. Imala sam spontani prosle godine, pa posle spontanog svaku sledecu trudnocu neki doktori vode kao rizicnu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni je to pisalo zbog hematoma...mislim da svaki put kada postoji i najmanji problem, daju tu dijagnozi...to bukvalno znači, „preteći spontani“, ali mislim da to ne treba da te brine...verovatno tako svima piše...ne brini :)

Mirka90 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni je to pisalo zbog hematoma...mislim da svaki put kada postoji i najmanji problem, daju tu dijagnozi...to bukvalno znači, „preteći spontani“, ali mislim da to ne treba da te brine...verovatno tako svima piše...ne brini :)

hvala :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, i meni je tako pisalo zbog hematoma, a on je nestao i sada imam potpuno normalnu trudnoću. Ja se osjećam odlično, a i bebac je super na svakoj kontroli. Ja sam se za ova četiri mjeseca ugojila kilogram i to je to... :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni to piše na uputu za komisiju, a nikakvih tegoba nisam imala, ni u prošlosti ni sad...

Ja sam i dalje na -3, i ako baš jedem poslednjih desetak dana

majawins voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sanja ti još malo u treći ideš... ala letii vremeeee.... ti si radila VTO beše?

Valjda se ide u treći sa 26+6 :huh: Jest, još malo, baš se radujem, tj uglavnom sam stalno srećna :D Jesam radila VTO, nisam više htela da čekam ;) Ja sam folnu pila do 4,5 meseca, pa prešla na femibion 2. Meni je ok, nemam nikakvih problema sa mučninama ili apetitom. Al ste sve neki tvigići, ja na + 5 :ph34r: A na kilazi sam počela dobijati tek u drugom trimestru, negde od 14-15 nedelje..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u prvoj trudnoći počela da se gojim odmah :D čim sam videla.dve crte navalila sam na klopu :D u fazonu sad mogu bez griže savesti :D

A sad mi se ništa nije ni jelo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u startu smršala tri, prije nego što sam pošla kod ginekologa prvi put, pa sam se ugojila dva, pa opet smršala jedno kilo, tako da sam u principu -2, ali brojim od prvog mjerenja kod ginekologa, tada sam imala 72kg, sad imam 73kg već mjesec i nešto i to je to. Nisam ja tvigi, 178cm sam visoka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam pre trudnoće dosta smršala, tako da još uvek to vraćam :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada se prelazi u 3.razred? :D

Minna, bas sam se pitala sto te nema! Prva si nam na spisku, koliko vidim za 4 dana nam bezis u treci! Pozdrav!
minna0705 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.