Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Hvala na dobrodoslici :) devojke jedno pitanje; pre nedelju ipo dana sam bila na kontroli, meren je nuhalni nabor, velicina bebe i sve je ok, jedino nije napisao na nalazu nosnu kost, a rekao je da je sve u redu, dao mi je uput za dabl test na kome pise da ga odradim od 14 do 19 nedelje, Afp + free beta Hcg, napisao mere ploda, crl, nt i bpd, ali sta meni nije jasno, ja cu tek u ponedeljak da odradim test tako da ce bebac biti veci i ne znam hoce li test biti merodavan?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maro, meni tu nista nije jasno, kako ti je radio ekspertni uz a nisi davala krv za dabl? :huh: Mislim da se u tom periodu 14-19 nedelja radi tripl a ne dabl test :blink: Neka me neko ispravi ako gresim :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dada to je tripl test u tom periodu, tacnije od 16-19 nedelje...napisi mere koje ti je dao sa dabl testom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene, da se prijavim u drugi :) Pozic za sve stomacice

Evo i mene :) :) :) Bolje vas nasla!

Marija_Mara, Inama i Mejja volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja bih rekla da je to tripl. Trebala bi krv da izvadiš što pre, ja to uradim odmah posle UZ. Ali trebao bi ti to dr. napomenuti :huh: Anchy, lud osećaj jel da :wub: Mi u petak idemo na drugi expertni :D Mačkice, dobrodošla ti nama, u ekipu II :)

BlueFairy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mackice dobro nam dosla! Anchi, u prosloj trudnoci smo bili u pozoristu kad sam bil vec neki osmi mesec i gledali neku bas dobru komediju i ja sam umirala od smeha! Moj muz se u jednom trenutku uozbiljio i zamolio me da se smirim, covek se uplasio da se ne porodim u pozoristu, ludak!

marush, majawins i BlueFairy volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa i meni to nije bas najjasnije, ne znam stvarno, napisacu vam sta tacno pise NEINVAZIVNi BIOHEMIJsKI SKRINING HROMOZOPATIJA

Koriscenjem komPjuterskog programa PRISCA u mogucnosti smo da izracunamo MaM-e i faktore rizika na osnovu drugih relevantnih faktora kod trudnica (godine starosti, ultrazvuka) softver Priska 4 u kalkulaciji za odredjivanje rizika uzima u obzir sledece podatke: 14 do 19 sedmica Afp + Free beta Hcg. Pa onda idu moji podaci, pa mere ploda, darum zadnjeg ciklusa, nedelja trudnoce po uz je 12 + 6 a po ciklusu 13 nedelja. Meni je rekao da je to za dabl test, pa mi sada nista nije jasno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene :) :) :) Bolje vas nasla!

pozic mackice :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro nam dosla! Imamo isti tiker!

xe xe :) samo sto s o mi jos mali :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

xe xe :) samo sto s o mi jos mali :)

i mi smo bili takvi! Vreme brzo leti!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj u pravu si, kao da sam se pre 5,6dana upisala u prvi, a evo nas vec u drugi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam filozofsko pitanje. Svi su me smorili pa moram sa vama pametnicama da se konsultujem.

Kada je zena trusna 20nedelja i 2 dana da li je to 20 ili 21 nedelja. Meni lekari razlicito tvrde pa me to izludjuje :)

kapiram kad se dete rodi sa 3 godine je u 1. deceniji zivota sa 18 god je u 2. deceniji. 2013 je 21. vek po toj logici je 20 nedelja i 2 dana 21 nedelja. Istina ili laz?

Ovo samo pokazuje da mi je mnogo dosadno u trudnoci :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam filozofsko pitanje. Svi su me smorili pa moram sa vama pametnicama da se konsultujem.

Kada je zena trusna 20nedelja i 2 dana da li je to 20 ili 21 nedelja. Meni lekari razlicito tvrde pa me to izludjuje :)

kapiram kad se dete rodi sa 3 godine je u 1. deceniji zivota sa 18 god je u 2. deceniji. 2013 je 21. vek po toj logici je 20 nedelja i 2 dana 21 nedelja. Istina ili laz?

Ovo samo pokazuje da mi je mnogo dosadno u trudnoci :)

Usla si u 21 nedelju :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja bih rekla da je to tripl. Trebala bi krv da izvadiš što pre, ja to uradim odmah posle UZ. Ali trebao bi ti to dr. napomenuti :huh: Anchy, lud osećaj jel da :wub: Mi u petak idemo na drugi expertni :D Mačkice, dobrodošla ti nama, u ekipu II :)

nije mi nista naglasio, znaci trebam opet da idem na uz, pa odmah da vadim krv, isti dan. Katastrofa, da nista nije rekao, a zna da uzme 30 e po kontroli piiiii

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne moraš da ideš opet na UZ, samo izvadi krv u okvirima predviđenima za triple, pošto je to definitivno triple, ja sam radila double u 13. nedjelji, mislim da poslije toga ne može ili može svega par dana... On je već obavio potrebne preglede na posljednjem UZ koji si radila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dame, ja da vam se javnem... besmo kod čika doce na uz i ovaj put konačno dobismo potvrdu o polu. Bojimo se u plavo! :)

Ukućani svi cvetaju da ne mogu više, a vala i ja... Koliko god da obozavam devojčice, nekako sam oduvek znala da je meni "namenjeno" prvo muško. :wub:

Sad sledi "briga" oko imena, pošto oko muškog nikako da se složimo. Sve nam je na "može da prođe, ali nije to-to". <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne moraš da ideš opet na UZ, samo izvadi krv u okvirima predviđenima za triple, pošto je to definitivno triple, ja sam radila double u 13. nedjelji, mislim da poslije toga ne može ili može svega par dana... On je već obavio potrebne preglede na posljednjem UZ koji si radila.

hvala ti, sada mi je malo lakse, trebam u ponedeljak da vadim krv, i sa tim uputom u bona lab isto privatno, pa onda kod cika doce na ginekoloski pregled.
In-Greed voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maro, potpisujem Atinu, nemoj opet na UZ, nego što pre izvadi krv ;) Biće to dobro, ne brini :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maro, potpisujem Atinu, nemoj opet na UZ, nego što pre izvadi krv ;) Biće to dobro, ne brini :wub:

Xvala ti, olaksale ste mi :)
In-Greed voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja jos cekam rezultate amniocenteze. 3 nedelje su prosle. Rekli mi da zovem ponovo u ponedeljak da proverim jel gotovo. No, sva sreca sto radim pa mi nedelje bukvalno lete - da sedim kod kuce odlepila bih.

Hvata me trema... Samo da sve bude ok. :)

bebac26 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja jos cekam rezultate amniocenteze. 3 nedelje su prosle. Rekli mi da zovem ponovo u ponedeljak da proverim jel gotovo. No, sva sreca sto radim pa mi nedelje bukvalno lete - da sedim kod kuce odlepila bih.

Hvata me trema... Samo da sve bude ok. :)

goga blago tebi...ja imam zakazano 31, nista ne radim a treba da cekam 5 nedelja jer su velike guzve...a sta cu za to vrijeme ni sama ne znam. bice rezultat ok,nemoj da brigas :*

goga.ns voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i nas da se opet druzimo :) Svadba je prosla u najboljem redu, i sad sam tu. Posle svadbe sam imala malo belancevina u mokraci i leukocita, ali vec sledeceg dana je sve bilo ok. Mada sam ipak 10 dana leskarila kuci i bila na bolovanju :wub: Imam par pitanja za vas: Kako podnosite trudnocu? Jel su svima, osim meni prosle mucnine? :D Ja, kako legnem tako mi se sve iz zeluca vrati i moram da povratim, kiselina, gorusica ne pitajte me. Uvece mi je mnogo gore, preko dana i izguram nekako. Vec dve noci ja spavam u sedecem polozaju( ako mogu i reci da spavam) U utorak ulazim u 24 nedelju. Beba je dosta visoko. Imate li neki savet za ovo spavanje? Veliki ljubac od nas, da, zamalo da zaboraim ne znam dal sam vam rekla, ali mi opet cekamo devojcicu- mojoj lepotici a i nama se ispunila zelja :wub: Mislim da je zivo i zdravo to je najbitnije, ali ona vec tri godine zeli seku, pa lepo je sto je seka :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

goga blago tebi...ja imam zakazano 31, nista ne radim a treba da cekam 5 nedelja jer su velike guzve...a sta cu za to vrijeme ni sama ne znam. bice rezultat ok,nemoj da brigas :*

Idi na more, meni je moja gin rekla da je plivanje prezdravo za trudnice. Makar jednom nedjeljno podji poslijepodne do neke plazice fine i kupanjac, zen, meditacija! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.