Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Ahahah, ma kakav femibion :D Mamavit me kosta oko 700 din, ne pada mi na pamet. Treba mi sto cuda, samo mi jos fali da dam skoro 2000 za vitamine. (i to jedne, a gde je sve ostalo...)

neca79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da se javim. Imali smo ludu zurku u igraonici, bilo je oko tridesetoro dece, bilo je fenomenalno!

Fox i Ehinacea volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Srećan rođendančić dragoj "velikoj" devojčici... :wub:

By the way, kako ona reaguje na tvoju trudnoću? Znam da kod dece tog uzrasta obično bude ili ekstremna radost ili opaka ljubomora.

Devojke hvala vam na cestitkama! Ona je ekstremno srecna zbog bebe, ne prodje dan da ne pomazi ili poljubi stomak i stalno prica o bebi.
Alexena, Schveca i Ehinacea volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Srecan rodjendancic Inama. :)

Samo vas slusam kako se zalite a ne znate sta je muka.Pre trudnoce sam imala 97kg i 175cm (nosim najveci broj odece ako je uopste i nadjem) sad imam 94. Vi bar mozete da kupite broj vece a ja cu morati da predjem na odeljenje muske odece.

i ja sam na slicnim mukama! Al tu je cvrsta volja da se ne ugojim vise nego sto treba u trudnoci i jos veca volja da se stesem posle!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gogo, hoćemo mi zajedno u školicu?? ;) Anchy, misliš da je od femibiona? :huh: Ja ga ni ne osetim. Sad će krenuti ludački apetit, ne brinem ja.. I eto kilica :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hocemo u skolicuuu!! :) Kad se uopste krece? U 8. mesecu? Taman kad prodje leto... Sad smo na raspustu, a od septembra ili oktobra-skolaaaaa :)

Ja ove nedelje uzivam na godisnjem odmoru. Morala sam uzeti koji slobodan dan zbog amniocinteze koju sam prekljuce radila, pa po citav dan visim na trudnickim temama. Moram da mirujem pa taman imam vremena da malo citam sto inace i ne stizem kad radim.

Prva tri meseca trudnoce su mi dosta brzo prosla. Nisam se bas dobro osecala... Umor i stalno spavanje, mucnina, nije mi prijala nikakva hrana, a uz sve to organizovanje vencanja, i uporedo pregledi - prvi ekspertni, vadjenje rezultata, kontrole...

Sad se tempo malo usporio i bice vise opustanja :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

eee, da!! Procitala sam da beba u ovom periodu pocinje da cuje i da mozemo da joj pricamo. Ja sam pokusala juce i malo sam se blesavo osecala... Ali bilo mi je simpaticno kad sam joj se obratila kao mama :) Isteralo mi je koju suzu a da nisam to ni ocekivala.

Ovo mi je prva trudnoca pa sam mozda malo... preosetljiva. Da ovo ispricam nekome ko nije trudan gledao bi me kao da sam poblesavila... Ali, pocinjem da se vezujem za to malo bice i jako mi je stalo da sve bude ok do kraja...

Hajde necu vise da vas davim :)

neca79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gogo, hoćemo mi zajedno u školicu?? ;) Anchy, misliš da je od femibiona? :huh: Ja ga ni ne osetim. Sad će krenuti ludački apetit, ne brinem ja.. I eto kilica :wub:

Ne znam, Sanja, tako mi deluje :unsure: Racunam da je bolje da jedem kako treba nego da pijem vitamine a da ne jedem nista :unsure:
neca79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ahahah, ma kakav femibion :D Mamavit me kosta oko 700 din, ne pada mi na pamet. Treba mi sto cuda, samo mi jos fali da dam skoro 2000 za vitamine. (i to jedne, a gde je sve ostalo...)

sta ima u tim mamavit i koliko je pakovanje (mislim ne fizicki koliko je vec koliko tabletica ima :lol: :lol: :lol: )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inama, sa zakašnjenjem čestitam rođendan tvojoj curici :)

Marush,ja od samog pocetka koristim utrogestan vaginalno,sad sam nacela 10.kutiju! Grlic mi je bio malo kraci,ali cvrst,sad je ok,pa mu dr rekao da cu verovatno jos ovu kutiju i ne moram vise. Ne daj da ti trudnocu kvari briga-normalno je da brinemo,ali hvala Bogu nije to neki veliki problem koji mirovanje i lekovi ne mogu da rese. Samo pozitivno i uzivaj,ne misli na malo muka koje su te snasle,nego na srecu kad uzmes svoju bebu u ruke :)

Hvala Mašo, iskulirala sam malo, počela sa malo više da pazim, pa se nadam da će biti ok....ujutru pijem utrogestan, a uveče stavljam vaginalno...tako mi je nekako jednostavnije zbog posla...inače sam kupila i ovaj pojas u aksi http://shop.aksa.rs/...velicina-m.html ...ne znam da li je neka od vas imala iskustva sa njima...nisam još sigurna da sam ga pravilno namestila, mada planiram da ga nosim samo kad hodam i radim po kući...na poslu sam ceo dan za računarom, pa mi je nezgodno da ga tad nosim...

Ja sutra idem da radim OGTT, baš me zanimaju rezultati, nadam se da će biti ok...prekosutra radim briseve, a onda sledeće nedelje verovatno idem na UZ kod doktorice koja mi privatno vodi trudnoću da vidimo šta će reći...

Inače ja od prenatalnih vitamina uzimam Pregnacare plus, to je kompleks vitamina i minerala i omega 3...cena je oko 1700, ima za ceo mesec...skupo je baš, ali sam to uzimala i u prvoj trudnoći pa sam se i sada za njega odlučila...

Veliki pozdrav svim bebcima i mamama :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sad pijem samo Oligovit za trudnice, što mi je doktor i preporučio. On je 500 i neki dinar za ceo mesec. Prvo mi neka guska u apoteci dade običan Oligovit, navodno, to je doktor prepisao, ne postoji drugi. I pila ja to neke dve nedelje, pa mi se odjednom krvna slika malo "stanjila", a bila je savršena. Ja sve vreme gvožđa imam na samoj gornjoj granici ili čak i mrvicu preko, a odjednom mi se pojavi anemija. Odem u drugu apoteku i tamo vidim taj Oligovit koji je namenjen baš za trudnice i lepo mi apotekar objasni kolika je razlika između običnog i ovog. Poludeh!!!

I evo, da kucnem... otkako njega pijem, krvna slika opet savršena... a i manje otičem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja pijem Oligovit za trudnice!! Doktor mi je rekao da sto se tice vitamina slobodno izaberem sama koji mi odgovaraju, i da je manje-vise to sve slicno. Posto sam i ranije povremeno pila obican Oligovit sad sam izabrala taj za trudnice.

Ne znam samo da li da ga pijem bas svaki dan ili mozda svaki drugi. Cula sam da kada se bas svaki dan piju vitamini da se dosta ugoji. Ali... ko zna ko je to i kako povezao sa vitaminima, a sad se prepricava :)

Alexena voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aaaa, znači, nije što ja puno i svašta jedem, nego su vitamini krivi za moju kilažu. Od sad, samo tu priču plasiram. :lol:

Inače, ja ih pijem svako veče pred spavanje... To mi nekako postao ritual, jedino tako se i setim. Kad treba nešto da popijem preko dana ili u tačno određeno vreme, obavezno zaboravim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Salu na stranu, mene danas zena kardiolog (tesko disem i stalno uzdisem pa me poslali kod kardiologa) pita ladno a sto vi pijete vitamine kad je sve u redu sa bebom. Rekoh ne znam ja rekla mi ginekolog. Vidim zena zbunjena, kao ne treba ako se sve u redu.Tako da nisam bas sigurna koje su tablete najbolje ali kapiram da treba pojacati voce (sad bar ima i voca i povrca) pa onda i nije mnogo vazno koje vitamine uzimamo.

Ja pijem Femibion 2 i nemam mucnine ne osecam uopste ali pijem posle dorucka (ili kad se setim :))

Nego, jel ima jos neko problema sa disanjem. Ako slucajno legnem na ledja ne mogu da disem, a inace stalno nesto uzdisem, zevam i nemam vazduha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sta ima u tim mamavit i koliko je pakovanje (mislim ne fizicki koliko je vec koliko tabletica ima :lol: :lol: :lol: )

Aj sad cu da slikam pa cu da ti postavim koji je sastav. A traju 30 dana.(30 tableta)

samo su meni velike a ja imam traume od velikih tableta da mi se ne zalepe za dusnik :D

Nego, jel ima jos neko problema sa disanjem. Ako slucajno legnem na ledja ne mogu da disem, a inace stalno nesto uzdisem, zevam i nemam vazduha

Ja :angry:

I moram da lezim sa pomagalima: jedan jastuk pod stomak jer me boli stomak a mogu samo sa strane da lezim.

A drugi jastuk tj 3. jastuk za spavanje da imam pad jer se tako oslobadja pritisak materice i organa na dijafragmu pa samo tako mogu da disem, ali jedva zaspim... :wacko:

a sto vi pijete vitamine kad je sve u redu sa bebom

Sa bebom ce uglavnom sve biti uredu jer beba uzima od majke, jela majka ili ne jela, pila ili ne pila vitamine. Tj ne piju se vitamini (osim folne) toliko zbog bebe nego da se mi majke i porodilje ne raspadnemo. :D

On je 500 i neki dinar za ceo mesec.

Imam neki osecaj da ce ovo najbolje da mi legne, najjeftinije je a sve je to isti djavo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja :angry:

I moram da lezim sa pomagalima: jedan jastuk pod stomak jer me boli stomak a mogu samo sa strane da lezim.

A drugi jastuk tj 3. jastuk za spavanje da imam pad jer se tako oslobadja pritisak materice i organa na dijafragmu pa samo tako mogu da disem, ali jedva zaspim... :wacko:

ma razumem ja tebe ali ja sam tek 17 nedelja a ti 25.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gogo, pa valjda tako nekako, početak 8, najavaljuješ se u 7om. Moram se jos malo raspitati. Mi smo danas bili na UZ, sve je super, al ovo moje dete zauzme takav polozaj za slikanje, da nema šanse da se vidi šta je izmedju nogica :huh: Teški smo 360gr. :wub: Tako da i dalje furamo zeleno :P

neca79, goga.ns, BlueFairy i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gogo, pa valjda tako nekako, početak 8, najavaljuješ se u 7om. Moram se jos malo raspitati. Mi smo danas bili na UZ, sve je super, al ovo moje dete zauzme takav polozaj za slikanje, da nema šanse da se vidi šta je izmedju nogica :huh: Teški smo 360gr. :wub: Tako da i dalje furamo zeleno :P

:wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel vam pipaju stomak? Jel vas to nervira? Ja ludim! :angry: I mnogo bre ljudi zapitkuju, svi me samo gledaju u stomak, i onda pitanja koji sam mesec, kad mi je termin, jel znamo pol... aaaaa :ph34r: Danas sam na ta ista pitanja odgovorila 100 puta...

Fox, goga.ns i Ehinacea volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U onoj knjizi sta da ocekujete dok ocekujete bebu daje 2 saveta:

1. kad krenu ljudi rukom prema stomaku a ti protrljas njihov stomak i napravis foru ali tako da skapiraju

2. Kad krenu rukom ti se izmaknes i kazes beba sad spava. posle 2 puta bi trebalo da skapiraju ..

Trebalo bi...

goga.ns, Inama i Ehinacea volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja :angry:

I moram da lezim sa pomagalima: jedan jastuk pod stomak jer me boli stomak a mogu samo sa strane da lezim.

A drugi jastuk tj 3. jastuk za spavanje da imam pad jer se tako oslobadja pritisak materice i organa na dijafragmu pa samo tako mogu da disem, ali jedva zaspim... :wacko:

ma razumem ja tebe ali ja sam tek 17 nedelja a ti 25.

ja imam taj problem sa disanjem ali od gyniprala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U onoj knjizi sta da ocekujete dok ocekujete bebu daje 2 saveta:

1. kad krenu ljudi rukom prema stomaku a ti protrljas njihov stomak i napravis foru ali tako da skapiraju

2. Kad krenu rukom ti se izmaknes i kazes beba sad spava. posle 2 puta bi trebalo da skapiraju ..

Trebalo bi...

Aaa, dobre fore ;) Ali nikako ne kapiram sta ima zanimljivo u tome da pipas neciji stomak :huh: Ja sam pipala samo od jedne drugarice sa kojom sam jako bliska, i to sam je pitala da li smem :unsure:

A mm se u poslednje vreme uspavljuje sa rukom na mom stomaku :wub:

majawins, Ehinacea i neca79 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel vam pipaju stomak? Jel vas to nervira? Ja ludim! :angry: I mnogo bre ljudi zapitkuju, svi me samo gledaju u stomak, i onda pitanja koji sam mesec, kad mi je termin, jel znamo pol... aaaaa :ph34r: Danas sam na ta ista pitanja odgovorila 100 puta...

meni ili ne vide odmah stomak pa to izbegnem, ili delujem opasno pa ni ne pokusavaju...ali zato mm izgnjavi stomak za sve njih...danas smo se mazili i sve vreme umesto za mesnatu guzu drzao me za stomak hahaha... :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni uglavnom ne, kad vidim da hoće-ja se blago izmaknem :D Ni mm ne dam previše, nekako nije mi prijatno :unsure: Uglavnom ga sama pomazim, ponekad :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni ili ne vide odmah stomak pa to izbegnem, ili delujem opasno pa ni ne pokusavaju...ali zato mm izgnjavi stomak za sve njih...danas smo se mazili i sve vreme umesto za mesnatu guzu drzao me za stomak hahaha... :ph34r:

Hahah :lol: Ovaj moj ludak sinoc mi upao u kupatilo, kaze "nikad nisam video trudnicu kako se tusira" :lol:
neca79 i goga.ns volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.