Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Ja dok sam koristila utrogestan tripovala sam da mi curi plodova voda posto mi je ves bio sav mokar nakon utrogestana. Valjda je to normalno kad se koristi utrogestan...:) I sve bi mi belo iscurelo zbog tablete (ko je gadljiv izvinjavam se na detaljnom opisu :P )

MasaPetar voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad vec pricate o kilazi,zatrudnela sa 55 od prilike,a sada imam 50kg...sva sam mrsava,samo mi stomak iskace (i sise naravno) :D A normalno jedem i imam po 3-4 uzine izmedju obroka,ali jbg....valjda mi sad tako....a prosli put +13 kg,ali sam sve smakla uglavnom za par meseci pauze izmedju trudnoca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

+15 kg :D

I hvala bogu apetit mi se smanjio posto mi beba pritiska zeludac, mogu da jedem samo voce, jogurt...

+12 :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

+12 :ph34r:

Ti imas visinu :D Ja sam bila + 13kg pre par dana, ali kontam da sam sad +15 100%...

I uzasno sam nervozna jer nemam sta da obucem, imam tri kombinacije, moram da ih perem posle nosenja jer se prlja brzo, Bela sam kao zombi-odvratno izgledam i mnogo sam nervozna zbog toga :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A koliko si ti visoka?Ja imam dve kombinacije,mislim donji deo mi je problem,gore mogu sve,a dole nista...Iskupovala sam najvece gace i extra su,nista te ne steze,zulji,a bice super jos 2-3 meseca bez problema :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A koliko si ti visoka?

165 cm, 68 kg imam sad pred ulazak u sedmi mesec :(

mislim donji deo mi je problem,gore mogu sve,a dole nista

Indenticno! A ruke su mi tanke kao stapici i listovi na nogama su mi tanki...grozno...nisam ravnomerno ugojena i puna sam vode.

.Iskupovala sam najvece gace

Bar nosim iste gace kao kad se ugojim malo...I to tange..pa se tesim :ph34r:

Idem na temu strahovi, tamo sam domaca, moram da ishejtujem negde :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neco, cekamo izvestaj sa pregleda...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

165 cm, 68 kg imam sad pred ulazak u sedmi mesec :(

Indenticno! A ruke su mi tanke kao stapici i listovi na nogama su mi tanki...grozno...nisam ravnomerno ugojena i puna sam vode.

Bar nosim iste gace kao kad se ugojim malo...I to tange..pa se tesim :ph34r:

Idem na temu strahovi, tamo sam domaca, moram da ishejtujem negde :mellow:

175cm/72kg,a uvek sam imala 56kg :ph34r: ,mada se stvarno ne vidi toliko,nije da se tesim :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neco, cekamo izvestaj sa pregleda...

evo tu sam...sve je u najboljem redu. moram da se pohvalim da ginekoloski pregled nisam ni osetila ali bukvalno. grlic je zatvoren, mekan ali zatvoren, oko 2 cm duzine. nema sekreta puno, samo taj utrogestan posto je zena pogledala sta joj je na ruci ostalo.

teski smo 668 grama, imamo pune 24 nedelje, znaci tiker mi kasni, a i nije mi jasno kako svaki uz pokaze drugu starost bebe. sve u svemu sve mere bebe odgovaraju nedelji trudnoce, kaze da je dobar, a prvo sto se videlo na uz je pisaaa hahaha.

posteljica odlicna, plodova voda takodje,

sve u svemu, da ne brinem i da se opustim i uzivam, da jedem vise proteina, da uzimam gvozdje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

175cm/72kg,a uvek sam imala 56kg :ph34r: ,mada se stvarno ne vidi toliko,nije da se tesim :D

jao ja sam sebi kao slonica...imam +5.5 kg, trenutno sam oko 58 kg, visoka 173...ali sve mi nekako ode u guzu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jao ja sam sebi kao slonica...imam +5.5 kg, trenutno sam oko 58 kg, visoka 173...ali sve mi nekako ode u guzu

jao bre Neco da te nisam videla kako izgledas... To samo sebi licis na slonce :)
neca79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jao bre Neco da te nisam videla kako izgledas... To samo sebi licis na slonce :)

hehe draga mozda si upravu, mm se ne buni i kaze da se tripujem ali ja nekako sebe gledam drugim ocima...valjda je to normalno i valjda smo manje vise sve takve kad smo trudne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inama srećan rodjendan Andjeli i da provedete lep dan :wub:

Inama voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Srecan divan dan Inama...da je moj sin bio devojcica zvao bi se Andjela....sve najlepse...

Inama voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Divno Inama neka joj je srecan rodjendan, uzivajte danas! Meni prolaze tegobe sa besikom, izgleda da sam se prehladila, ipak onaj caj pomaze, ali ne moze odmah. :) Jao hoce i meni sekret da se pojaca toliko da odmah tripujem da je plodova voda i tako brinem stalno zbog gluposti, valjda sto kaze Neca smo se naslusale strasnih prica da psiha odmah radi... :wacko: E a kada udjem u taj cuveni deveti mesec zdravlja Boze :) onda stagod da bude, bol, kontrakcija, zatezanje, sekret nema brige uopste... ;)

Inama voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja vas samo čitam kako se žalite na težinu, a ja još pre trudnoće naglo (za par meseci) otišla 7 kg na gore, pa od početka trudnoće do sad još 8 kg, a tek sam na pola.... :unsure:

Stomak mi je ogroman, svi misle da mi je trudnoca minimum mesec ili dva starija. A budući da sam visoka koliko i prosečni Liliputanac u svetu Gulivera, ne možete ni da zamislite kakvo sam burence. Do kraja mi ni buldožer nece biti konkurencija. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E drage moje ja sam se pre tacno 8 godina prvi put porodila i postala ponosna mama moje drage Andjele!

Srećan rođendančić dragoj "velikoj" devojčici... :wub:

By the way, kako ona reaguje na tvoju trudnoću? Znam da kod dece tog uzrasta obično bude ili ekstremna radost ili opaka ljubomora.

Inama voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Srecan rodjendancic Inama. :)

Samo vas slusam kako se zalite a ne znate sta je muka.Pre trudnoce sam imala 97kg i 175cm (nosim najveci broj odece ako je uopste i nadjem) sad imam 94. Vi bar mozete da kupite broj vece a ja cu morati da predjem na odeljenje muske odece.

Inama voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam na +1 trenutno :( i to je ono 1 koje varira svaki dan :unsure: Ali dobra vest je da sam pocela da jedem :D Mislim da sam imala mucnine od Femibiona, ne pijem ga vec par dana i mnogo bolje jedem. Videcu sa dr. da uzmem samo neko gvozdje ili sta mi vec treba a ovo da batalim, kad mi vec skodi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam ovih dana, u 17. nedelji osetila prva "milovanja" iz stomaka. Joooj, kad bi vreme moglo malo da se premota kao traka, pa da sam od jednom vec u 37. nedelji... Mnogo sam nestrpljiva :)

Alexena, *Sanja* i Ehinacea volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gogo, hoćemo mi zajedno u školicu?? ;) Anchy, misliš da je od femibiona? :huh: Ja ga ni ne osetim. Sad će krenuti ludački apetit, ne brinem ja.. I eto kilica :wub:

goga.ns voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

koliko kosta taj femibion? Ja mislim da meni treba femibion 2, pa da pitam za cenu da se pripremim kad idem u apoteku. Inace to mi je preporucila doktorka, do sada sam pila mamavit...Ako je duplo skuplji necu ni da menjam, bas me briga...i ovako treba da kupim 300 stvari ovaj mesec (tablete za trudnocu, magnezijum prepisan, gvozdje prepisano, treba mi i pojas, strijet)... :)

Kako stojite sa venama?

Ja imam par prosirenih od 16. godine i stoje tako ne mrdaju se, tj nista novo nisam dobila od vena a naslusala sam se svacega...A mozda to tek sada krece?

oko 1.800 rsd ja danas gledala cene jer mi dr rekla da to uzmem ako mogu ili revitu...ja necu...mnogo mi je to stvarno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.