Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Nego zenske jel ste u potpunosti svesne da cete imati jedno malo bice uskoro u zivotu?

Ja sam svesna moje bebe,ali nisam svesna svega onog sto me ceka za koji mesec :)

I jadve cekam da ugledam bebi Dzonca...dragi i ja smo se vec dogovorili da cemo samo da cackamo i da se zezamo sa bebom :):):)

A kako ce a vam se zove beba?

Nasa ako bude devojcica zvace se Anja a decak Vukasin...ako se nesto ne promeni do kraja sto se tice zenskog imena :)

Ja sam svesna da ce uskoro doci jos jedna beba ali me ponekad uhvati frka kako cu postizati sa dve bebe.

Ako bude devojcica zvace se Marina a decak Sima.

Nadam se da cu sl. nedelje imati uz i da cemo saznati pol.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

neutralna najbolja :)

Nego zenske jel ste u potpunosti svesne da cete imati jedno malo bice uskoro u zivotu?

Ja sam svesna moje bebe,ali nisam svesna svega onog sto me ceka za koji mesec :)

I jadve cekam da ugledam bebi Dzonca...

iskreno ja jos uvek nisam u potpunosti svesna situacije,na pocetku sam bila jako zbunjena i jos uvek se pitam da li ce sve biti u redu,da li cu biti dobra mama lnije beba samo za igranje i presvlacenje a kad se razboli joj...i tako to...prvo mi je dete pa sam malo i uplasena..ali kazu da kada osetis dete postajes malo svesnija...ali sve u svemu jako se radujem i srecna sam...zivim u nemackoj a moji su daleko od mene pa sam malo i tuzna,svekrva mi je takodje dole u srbiji tako da ce mi na pocetku biti malo teze... ;) ali izboricu se nekako

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nego zenske jel ste u potpunosti svesne da cete imati jedno malo bice uskoro u zivotu?

Ja sam svesna moje bebe,ali nisam svesna svega onog sto me ceka za koji mesec :)

I jadve cekam da ugledam bebi Dzonca...

iskreno ja jos uvek nisam u potpunosti svesna situacije,na pocetku sam bila jako zbunjena i jos uvek se pitam da li ce sve biti u redu,da li cu biti dobra mama lnije beba samo za igranje i presvlacenje a kad se razboli joj...i tako to...prvo mi je dete pa sam malo i uplasena..ali kazu da kada osetis dete postajes malo svesnija...ali sve u svemu jako se radujem i srecna sam...zivim u nemackoj a moji su daleko od mene pa sam malo i tuzna,svekrva mi je takodje dole u srbiji tako da ce mi na pocetku biti malo teze... ;) ali izboricu se nekako

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a da za ime je kod mene malo nezgodno jer nemci ne umeju lepo da izgovaraju nasa imena,pa moram malo da se prilagodjavam i toj situaciji... npr.moju drugasricu biljanu zovu bilijana,andjelu-angela i tako to...meni se svidjaju npr. valentina,tijana,tamara,nina...a za decaka marko nikola (samo sto je ovde nikola-nikol zensko ime pa bi morali da potpisujemo u opstini neke papire zbog toga) sto je vec i bilo takvih slucajeva...ne znam videcemo jos :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa znam, ali to je jace od mene same... :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa znam, ali to je jace od mene same... :huh:

znam isto nam je ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trudnice pa gde ste danas? Kako ste? Niko nista ne pise,nesto ste se ucutale. :D Veliki poljubac za vas i bebce! :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trudnice pa gde ste danas? Kako ste? Niko nista ne pise,nesto ste se ucutale. :D Veliki poljubac za vas i bebce! :wub:

Da, svi se ucutali :) Vikend-odmor. Ja sredjivala juce orman pa me danas ubijaju ledja i kolena, poljubac i za tebe ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam danas malo vise odmarala i spavala, pa sam sad budna i proveravam sta ste pisale iako je vreme za bebca da spava :rolleyes:

Veceras sam iskusila prvu komunikaciju sa bebom... pozvala sam je dva puta i kucnula malo po stomacicu i ona me je sutnula malko... pomazila sam tibu, ponovila radnju i ona je opet "odgovorila"... i tako sam srecna sada... i nimalo pospana :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam danas malo vise odmarala i spavala, pa sam sad budna i proveravam sta ste pisale iako je vreme za bebca da spava :rolleyes:

Veceras sam iskusila prvu komunikaciju sa bebom... pozvala sam je dva puta i kucnula malo po stomacicu i ona me je sutnula malko... pomazila sam tibu, ponovila radnju i ona je opet "odgovorila"... i tako sam srecna sada... i nimalo pospana :)

Joj bas sam se slatko nasmejala! :lol: Znaci komunikacija radi?! Super! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam danas malo vise odmarala i spavala, pa sam sad budna i proveravam sta ste pisale iako je vreme za bebca da spava :rolleyes:

Veceras sam iskusila prvu komunikaciju sa bebom... pozvala sam je dva puta i kucnula malo po stomacicu i ona me je sutnula malko... pomazila sam tibu, ponovila radnju i ona je opet "odgovorila"... i tako sam srecna sada... i nimalo pospana :)

Komunikacija uspostavljena, veza odlicna. Drago mi je Ye-Ya...sada cete sve cesce komunicirati :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ej zenske...gde ste???? :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Radi, radi :) probaj i ti Vladana ;)

jedva cekam da se vise gurkamo... smesno mi je sto sve druge ignorise, i samo sa mnom hoce da prica :rolleyes:

Mi smo se danas bile na plivanju, i bas mi je prijalo... Samo sunce je bas peklo, i iako sam se cuvala malo me je uhvatilo, verovatno u vodi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene. Preselila se u drugi trimestar, mada mislim da je jos rano, ali po ovim pregledima vise ne znam ni koliko sam trudna.Jedan kaze 12 nedelja ,drugi 13. Strasno.

Jos uvek imam mucnine i nadam se da ce uskoro proci. Pozdrav za sve buduce mame!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao trudnjace :)

Nisam bila kod kuce za vikend pa me zato nije bilo,a sada pijuckam kaficu i uzivam.

Spavalice dobro ti nama dosla drugi trimestar :)

Uh jedva cekam sredu da vidim mog bebi Dzonca :)

ye-Ya da ti cestitam na prvom najlepsem caskanju u zivotu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo zavrsili sve pretrage koje smo imali krajem prvog tromesecja,i posto je sve dobro,sledeci UZ tek za sredinu septembra :rolleyes: Ja sam jako nestrpljiva da saznam pol bebe,kad se radi onaj 3d i 4d,ako mi ne vidi u septembru odo ja na 4d odma' :D:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

4d UZ nije obavezan,nego ko hoce on ga radi(koliko znam uglavnom privatno)i to se leeeepoooo placa...

Uskoro ces moci da saznas pol i na obicnom UZ,malko se strpi :):):)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene. Preselila se u drugi trimestar, mada mislim da je jos rano, ali po ovim pregledima vise ne znam ni koliko sam trudna.Jedan kaze 12 nedelja ,drugi 13. Strasno.

Jos uvek imam mucnine i nadam se da ce uskoro proci. Pozdrav za sve buduce mame!!!

Cao :) tako i meni svaki put pomere manje vise za jednu nedelju, iskreno mislila sam da je to retko :)

Ja nisam imala mucnine ali sam bila gladna i nisam nista mogla da jedem :(

Napokon mi se vretio apetit malo. Pozdrav i od mene

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene, ima li vas?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima, ima :)

Ja sam u radovima po kući pa ne stižem do kompa, sutra idem da vadim krv, a prekosutra na pregled :)

Kod mene je sve po starom, još se ne osećam trudnom, al stomak raste li raste :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene :)

Vratili se od doktora,radili UZ....sa bebom sve u redu,leo napreduje,samo po UZ trudnoca mi je 10 dana duza nego sto mi se vodi.

I da saznali smo da cemo da imamo jednog malog Vukasina :)

Imam i slikicu kako mi se nasmesio:)

A sutra na 4D UZ,kada je dzabe neka rade a hoce i doktor da ga uradi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima nas.. i to dosta :)

Ja sam danas na ultrazvuku, da vidim da li jos da pijem progesteron ili ne. Mozda mi danas i kazu da li je djevojcica ili djecaak :D , mislim da se vec moze vidjeti :)

Meni su prosle mucnine skoro, tako da se osjecam super, samo kad jos nebi bilo ovako vruce pa da se moze setati <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima nas.. i to dosta :)

Ja sam danas na ultrazvuku, da vidim da li jos da pijem progesteron ili ne. Mozda mi danas i kazu da li je djevojcica ili djecaak :D , mislim da se vec moze vidjeti :)

Meni su prosle mucnine skoro, tako da se osjecam super, samo kad jos nebi bilo ovako vruce pa da se moze setati <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lepo, ja usla u 22. nedelju (tj. 6. mesec) po jednom lekaru i bebcu, a po drugom lekaru i tikeru jos nedelju dana. Moj bebac od jutros igra po stomaku i obožavam kada to radi :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.