Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

:lol: Ma naravno da su to priče samo, neko verovatno obori istu, a neko i dokaze ;) Crve, probaj sam direktom, mene grčevi napustili skroz-inače je bilo strasno, pogotovo u nogama, tako da te razumem skroz ;) I mislim da je bolji od šumećih..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inače, ja sad imam problemčić sa krvarenjem iz nosa <_< Već par dana, čim pipnem nos, krene..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo je Magarence, ona će nam reći kako je kod njih, posto je jedna od retkih roza :)

Magarence voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inače, ja sad imam problemčić sa krvarenjem iz nosa <_< Već par dana, čim pipnem nos, krene..

meni kad duvam nos bude sukrvica, al tako mi bilo u prvo t isto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A šta treba da kažem, za otkucaje? Bili su 160. :)

E, a meni krv iz nosa ide samo kada usisavam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni kad duvam nos bude sukrvica, al tako mi bilo u prvo t isto

Meni je krv iz nosa bila jedan od prvih simptoma u sve tri rane trudnoće, a imam ga i ovih dana opet.

MaliCrve, i ja sam imala baš jake grčeve u listovima, i kad sam počela da po Svejedninom savetu jedem suncokret, bademe, indijski orah, lešnike, brazilski orah... nestali su su kao rukom odneti. Jedino sam za taj brazilski orah čula da je opasan zbog velikog sadržaja silicijuma, pa ga više ne kupujem.

MaliCrv voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro :) ja uranila,odnela urin na analizu,pokisla,doruckovala,ma svasta sam uradila od jutros :) napolju,cini mi se,jos sumornije nego juce,da ne izadjes...

neca79 i MaliCrv volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro :) ja uranila,odnela urin na analizu,pokisla,doruckovala,ma svasta sam uradila od jutros :) napolju,cini mi se,jos sumornije nego juce,da ne izadjes...

Dobro jutro. Ti si bas bila vredna. Ja se evo psihicki pripremam za ciscenje spajza, naselili se moljci :o
MasaPetar voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

juuu ala ste se vi raspisale od ranog jutra :) bas bezveze vreme i danas odmramo :) jao sto sam gladna kao da nisam jela celu noc :D Idem da si spremim nesto,odmah se vracam :D

Magarence voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro! Ja ispratila moje dete na rekreatvnu! Mislila sam da cu da placem ko kisa, ali sam uspela da iskuliram ove lude hormone:). Mm i ja prvi put sami posle 8 godina...

MasaPetar voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar dan. Samo da vas pozdravim.

Trudnice koje se osecaju lose - da vas sto pre napuste ti problemi.

Kod nas je vreme danas isto bljak. Verovatno necemo nigde ni izlaziti. Ucrvljacemo se u kuci.

Zbog cega se uzima magnezijum? Ja se ne secam da sam ga uzimala u prvoj trudnoci a ovde mi niko nista nije preporucio. Samo sam folnu uzimala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam nesto slogirana glava me boli. jutros sam isla da vadim krv i mokracu da nosim na kontrolu, redovna. srecom zavrsila sam jako brzo za tri minuta sto je neverovatno. prosli put sam cekala preko pola sata...i posle spavala ali sam i dalje negde ni na nebu ni na zemlji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e da..magnezijum...meni je pomagao da mi se opuste misici materice i da imam manje bolove dok nisam pocela piti gynipral a takodje i listovi su me manje boleli nocu. generalno on opusta misice..ima ga i u sastavu gyniprala recimo citala sam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Praslin, ja sam magnezijum pila i pre trudnoće, pogotovo kada sam učila i imala ispitni rok-budila sam se sa jakim grčevima u butinama. Konsultovala sam se tada sa dr i odmah su mi preporučili Mg kada se fizički i mentalno naprežem. Čula sam i ranije da trudnice imaju problema sa grčevima, tako da kada sam saznala da sam trudna uzimam ga redovno. Dr mi je preporučila za opučtanje mišića materice-kao što neca79 reče, jer imam kontrakcije.

Ukoliko mi nestane u obliku tableta ili praška, jedem koštunjavo voće i kuvano jaje, mada za sada mi je čaša Donat vode sasvim dovoljna (ima 1100mg/l Mg, tako da 2dl i plus Mg iz hrane su sasvim dovoljni).

neca79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oh ho ho jos jedna devojcica :) zavirila sam malo u trece njihov spisak je saren doduse nisam brojala,ali mislim da tamo ima vise devojcica,e a kad se mi preselimo tamo bice vise decaka :D

E ja ne znam da menjam to,promenice neko ko zna :)

inace gde ste svi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

1. Marijachi 24.08.2013.

2. Milena026 24.08.2013.

3. SofijaN 24.08.2013.

4. Nena82 25.08.2013.

5. Mali Crv 06.09.2013 - Luka

6. sanjabre 10.09.2013.

7. Tangerine 15.09.2013..

8. Magarence 03.10.2013.

9. SuperStar 09.10.2013.

10. BebaR 14.10.2013.

11. Fox 16.10.2013.

12. MasaPetar 20.10.2013. Lazar

13. Neca79 27.10.2013.

14. Minna0705 28.10.2013.

15. wonderwoman 14.11.2013.

16. Sanja TM 17.11.2013.

17. Inama 19.11.2013.

18. tanjav 22.11.2013.

19. MojaBeba 22.11.2013.

20. Praslin 23.11.2013.

MaliCrv, minna0705 i *Sanja* volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bojite me u roza, devojčica :wub:

Bravo, SANJA TM. Jesam li ti rekla da majcin instikt tesko moze da pogrijesi... :wub:

*Sanja* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oh ho ho jos jedna devojcica :) zavirila sam malo u trece njihov spisak je saren doduse nisam brojala,ali mislim da tamo ima vise devojcica,e a kad se mi preselimo tamo bice vise decaka :D

E ja ne znam da menjam to,promenice neko ko zna :)

inace gde ste svi?

Ja sam evo do prije sat vremena bila vani iako je kisilo kao iz kabla..Dobro su me danas izbockali, obje ruke su mi pomodrele od podliva...Vadila hormone stitne, pa zaboravila jedan hormon da izvadim, pa opet me bockali, a vene skoro da se ne vide...uh, makar cu biti mirna narednih 20 dana sa bockanjem, jer idu nalazi za tripl test...:).Bas sam se danas umorila od trke...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja njih nazivam krvopije. Nisu normalni koliko uzimaju krvi samo za krvnu sliku,i jos sa debelom iglom...a za sve ostalo ne zelim ni da znam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja njih nazivam krvopije. Nisu normalni koliko uzimaju krvi samo za krvnu sliku,i jos sa debelom iglom...a za sve ostalo ne zelim ni da znam...

Ja jos ovaj tripl da odradim i sto se mene tice ne vjerujem da ce me bockati vise za krvnu sliku, osim kad budem kontrolisala hormone stitne opet, ali to za 2 mjeseca, 3...Radicu samo urin jer je on vise bitan u trudnoci zbog tih infekcija dosadnih... :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da javnem za ono moje stanje...

Izgleda da je besika, stigli su rezultati urina, a urino kultura ce u ponedeljak.

Ima

bakterija: dosta

sluzi: dosta

izgled: zamucen

Leukociti: 3-4

Svezi eritrociti: 1-2

Sve ostalo uredno...

E sada...pijem caj za besiku, nadam se da ce bar malo resiti problem dok ne odem kod lekara sa kompletnim rezultatima...

Nadam se da bebac ne moze da nastrada zbog ovoga :unsure:

MasaPetar voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Fox bebici nece biti nista,ali ce tebi da smeta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma za mene nije frka, bas me briga za mene, ja vec pijem caj, nego sam se plasila da je kasno da odem u ponedeljak kod lekara po antibiotike ako treba...

Ako je samo do mene, lako cu ja to :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Fox, i ja sam imala dosta bakterija, ali je U-kultura bila uredna. Što više tečnosti, pre svega vode. E da, i pitala sam kada treba da se osete bebini pokreti, kaze dr. kod prvih trudnoća u 18oj nedelje.. kome nije prva, verovatno ranije, ne znam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.