Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Zaista fantastican osecaj...neopisiv!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj je luduje dokle god njegov tata ne dotakne stomak. samo ga je jednom udostojio suta u ruku i to je bilo sve :P

vec se plasi tate.... :rolleyes: salim se... jel to nosis decaka?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

stvarno...mislim da cu po ceo dan drzati ruke na stomaku hahaha :rolleyes:

Hahahahahaha, nemoj, meni je bio tvrd stomak pa mi je doktorka rekla da ne pipam stomk previse jer ne valja. A ja sate i sate cekala bebca da se javi :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hahahahahaha, nemoj, meni je bio tvrd stomak pa mi je doktorka rekla da ne pipam stomk previse jer ne valja. A ja sate i sate cekala bebca da se javi :lol:

eh ne valja,pa beba mora da oseti toplinu maminih ruku...samo sto je kod mene malo obrnuto ruke su mi cesto hladne :rolleyes: i ja mislim da cu kao i ti cekati satima da se javi.. ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zaista fantastican osecaj...neopisiv!!!

ja jos uvek ne znam pol bebe ali imam osecaj da je devojcica,kako je kod tebe to?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja jos uvek ne znam pol bebe ali imam osecaj da je devojcica,kako je kod tebe to?

i kod ostalih,doktori cesto i pogrese

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da,prelep je osecaj kada beba sutira.Kada je nema duze ja se zabrinem,ali sada sam vec uhvatila kada se najvise javlja...mada voli nocu da luduje :):)

A za expertni,u prvom tromesecju se radi dabl test i expertni a u drugom je kao drugi obavezni UZ gde se gleda kako se organi razvijaju...samo sto svi nekako idu u azlicioj nedelji pa sam se zato zbnila :).Izgleda da se taj radi u dvadeset i nekoj nedelji-nije bitno u kojoj :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

vec se plasi tate.... :rolleyes: salim se... jel to nosis decaka?

ja jos uvek ne znam pol bebe ali imam osecaj da je devojcica,kako je kod tebe to?

Iskreno, ne bi me zacudilo da se vec plasi oca sad.gif A kazem, do juce mi je dr govorila na svakom uz da je decak, ali vise nije sigurna, pa cu videti ako bude moglo da se vidi na expertnom...ma samo neka je zivo i zdravo, dete je dete!!!! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ja se bas vratih iz Visegradske rece da mi je malo omeksao grlic, bila mu je duzina pre 6 nedelja 43mm a sad je 34mm da nastavim utrogestan i dalje i da mirujem (kao da je to moguce pored ovog mog zvrka :)) Kako ste vi devojke?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ja se bas vratih iz Visegradske rece da mi je malo omeksao grlic, bila mu je duzina pre 6 nedelja 43mm a sad je 34mm da nastavim utrogestan i dalje i da mirujem (kao da je to moguce pored ovog mog zvrka :)) Kako ste vi devojke?

Muci me vrucina, zatvor, oticu mi noge i bole me ledja. Sve ostalo je ok ;):lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ja se bas vratih iz Visegradske rece da mi je malo omeksao grlic, bila mu je duzina pre 6 nedelja 43mm a sad je 34mm da nastavim utrogestan i dalje i da mirujem (kao da je to moguce pored ovog mog zvrka :)) Kako ste vi devojke?

Dobro je to,sve preko 35 je odlicno,preko 30 mm je normalno...bar je meni tako rekla doktorica.Koliko utrogestana koristis?

I a jedva cekam,sledeci petak idem u viseradsku(prvi put tamo-kakvi li su doktori tamo),na epertni i da mi izmere duzinu grlica.

Miva samo te to muci i nista vise :lol::P hahaha

Za zatvor samo ruckaj sljive :)

Mene ledja samo bole za sada :),i ponekada oticu noge :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro je to,sve preko 35 je odlicno,preko 30 mm je normalno...bar je meni tako rekla doktorica.Koliko utrogestana koristis?

I a jedva cekam,sledeci petak idem u viseradsku(prvi put tamo-kakvi li su doktori tamo),na epertni i da mi izmere duzinu grlica.

Miva samo te to muci i nista vise :lol::P hahaha

Za zatvor samo ruckaj sljive :)

Mene ledja samo bole za sada :),i ponekada oticu noge :)

Ruckam, ali kada nece-nece <_< najvise mrzim taj osecaj tezine u stomaku. Boli me nesto sa desne strane ispod rebara, konstantan, tup bol, nije strasno, ali je iritirajuce. Sutra uzimam slobodan dan da se malo odmorim i da sredim orman, imam ih 15 neiskoriscenih. Osecam se kao neka krofnica :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja u prvoj trudnoci nisam imala problema sa zatvorom tek tamo pred kraj, a sada je me bas muci grrr :angry: ja potopim sljive u vodu pa ih poruckam i to mi malo pomaze.

Violeta ja idem kod dr Cetkovica i o.k je jedino sto malo prica. Utrogestan uzimam 2x200 ujutru i uvece. Znaci duzina grlica mi je ok super :)

A jel nosite pojaseve za trudnice, ja sam u prvoj trudnoci nosila i mislim da mi je pomogao ali kada me je dr video sa pojasom momentalno mi je rekao da skinem, sad ga jos nisam 'aktivirala' ali mislim da cu morati posto mi je stomak bas veliki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja u prvoj trudnoci nisam imala problema sa zatvorom tek tamo pred kraj, a sada je me bas muci grrr :angry: ja potopim sljive u vodu pa ih poruckam i to mi malo pomaze.

Violeta ja idem kod dr Cetkovica i o.k je jedino sto malo prica. Utrogestan uzimam 2x200 ujutru i uvece. Znaci duzina grlica mi je ok super :)

A jel nosite pojaseve za trudnice, ja sam u prvoj trudnoci nosila i mislim da mi je pomogao ali kada me je dr video sa pojasom momentalno mi je rekao da skinem, sad ga jos nisam 'aktivirala' ali mislim da cu morati posto mi je stomak bas veliki.

Ne nosim pojas jer sam cula da ce mi opustiti misice pa me je strah da posle, puf, ne padne dole :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja inace idem na VMC i VMA(moja doktorka je na VMC-u),ali sam zakazala i u visegradskoj expertni jer mi ovi na VMA nesto muljaju,kao ne znaju o kakvom UZ se radi.

A pojas ni ja ne nosim,ali bih ga nosila mi je beba nisko i da moram...:)

Uh jedva cekam da vidim mog bebi Dzonca,valjda cemo zasnati da li da kupujem rozo ili plavo :):):)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miva i mene je juce bolelo sa desne strane ispod rebara,kao da mi se jako razvlaci taj neki misic ili to nesto,nije tup bol vec bas onako ostriji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ruckam, ali kada nece-nece <_< najvise mrzim taj osecaj tezine u stomaku. Boli me nesto sa desne strane ispod rebara, konstantan, tup bol, nije strasno, ali je iritirajuce. Sutra uzimam slobodan dan da se malo odmorim i da sredim orman, imam ih 15 neiskoriscenih. Osecam se kao neka krofnica :rolleyes:

ja uz svaki rucak pojedem malo ljute papricice (ne extremno ljute) i to mi pomogne kod zatvora :rolleyes: i naravno sljive pomazu....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja inace idem na VMC i VMA(moja doktorka je na VMC-u),ali sam zakazala i u visegradskoj expertni jer mi ovi na VMA nesto muljaju,kao ne znaju o kakvom UZ se radi.

A pojas ni ja ne nosim,ali bih ga nosila mi je beba nisko i da moram...:)

Uh jedva cekam da vidim mog bebi Dzonca,valjda cemo zasnati da li da kupujem rozo ili plavo :):):)

proveri dobro,moja drugarica je crtala mini maus po decijoj sobi i ofarbala u lila,pa je pred kraj trudnoce saznala da je decak i onda sve ponovo farbaj i crtaj....haha ;) ha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

proveri dobro,moja drugarica je crtala mini maus po decijoj sobi i ofarbala u lila,pa je pred kraj trudnoce saznala da je decak i onda sve ponovo farbaj i crtaj....haha ;) ha

To bi se meni desilo :lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A ne ne,soba je bela i ostace bela...kada se beba rodi onda moze crtanje :):):)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja je svetlo zelena..odgovara i devojcici i decaku ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

neutralna najbolja :)

Nego zenske jel ste u potpunosti svesne da cete imati jedno malo bice uskoro u zivotu?

Ja sam svesna moje bebe,ali nisam svesna svega onog sto me ceka za koji mesec :)

I jadve cekam da ugledam bebi Dzonca...dragi i ja smo se vec dogovorili da cemo samo da cackamo i da se zezamo sa bebom :):):)

A kako ce a vam se zove beba?

Nasa ako bude devojcica zvace se Anja a decak Vukasin...ako se nesto ne promeni do kraja sto se tice zenskog imena :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nekada sam svesna, nekada ne!!! Kod mene u komsiluku ima mala beba, par puta sam i ja plakala zajedno sa njom :) Ja licno sam odabrala imena...decak Atila, a devojcica Fiona!!! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miva i mene je juce bolelo sa desne strane ispod rebara,kao da mi se jako razvlaci taj neki misic ili to nesto,nije tup bol vec bas onako ostriji...

Moguce da je istezanje misica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene cesto boli dole,kao da mi se vagina rasiri,bas zateze.Kad sam to rekla dr kod koje sam isla rekla je da nije nista.Sad sam promenila dr pa cu pitati opet kad budem isla na kontrolu sl. nedelje.Zabrinem se kad mi se to desi. :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.