Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Trudna si 19 nedelja i 4 dana, tj u 20-toj si nedelji... racuna se od prvog dana poslednjeg ciklusa... to je starost trudnoce i ono sto lekare zanima...

Ahaaaaaa, znaci to je to. izludjuju me svojim razlicitim racunanjem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trudna si 19 nedelja i 4 dana, tj u 20-toj si nedelji... racuna se od prvog dana poslednjeg ciklusa... to je starost trudnoce i ono sto lekare zanima...

Da,oni racunaju po poslednjoj menst.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne, poslednju mens. sam imala 27.3. ali znam da sam ostala trudna 6.4. :rolleyes:

Neverovatno, isto kad i ja...samo sto sam ja 8-og ostala trudna po mojoj racunici :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neverovatno, isto kad i ja...samo sto sam ja 8-og ostala trudna po mojoj racunici :D

Bilo je tog dana "nesto" u vazduhu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo danas saznali da je bebica devojcica... Lepota mala je dosta porasla, ekspertni super i bas sve je kako treba, pu, pu, da ne ureknemo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo danas saznali da je bebica devojcica... Lepota mala je dosta porasla, ekspertni super i bas sve je kako treba, pu, pu, da ne ureknemo :)

Devojcice su velike maze!Ja volim zensku decu i srecna sam sto smo prvo dobili cerkicu! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i ja da se lagano upisem ovde :rolleyes: Ya - ya,ja jedva cekam moj sledeci UZ da vidim bebca :rolleyes: Jeste li dali curici ime vec? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao koleginice-trudnjacice!Sad otkrih ovaj forum, pa resih da vam se prikljucim!U 15oj sam nedelji,i jos uvek imam mucnine,umor-rekose mi da ti simptomi prolaze u ovom periodu,pa cekam!:) Nadam se da cemo se lepo druziti! Kisss

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobrodosla Doorsy!

Joj ja sam danas nesto jako nervozna!Bas bi se svadjala sa nekim!Malopre sam napala svekrvu ni krivu ni duznu,jadna zena. :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da sam upravo osetila beku! Ja sam malo opterecena po tom pitanju (stalno sam razmisljala o tome kad ce me sutnuti) ali mislim da je ovo to! :D Javim vam kad opet osetim,tad cu biti 100% sigurna! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i ja da se lagano upisem ovde :rolleyes: Ya - ya,ja jedva cekam moj sledeci UZ da vidim bebca :rolleyes: Jeste li dali curici ime vec? :)

Mi smo se za ime dogovorili pre nego sto sam ostala trudna :))) Zvace se Leyla (sa Y jer mi je muz stranac)... I jako smo srecni sto ce prvo bepce biti devojcica :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro nam dosla Dorsy :)...jos malo pa ces uzivati u trudnoci,sve tegobe ce proci :)

Vladana verujem da si vec osetila bebu,u pocetku kao da te nesto golica po stomaku a kasnije pocinju lagani udarci,bar je meni tako bilo.Prvi put sam osetila u nekoj 17-18 nedelji :)

Ja danas uspesno zakazala expertni UZ za sledecu nedelju u visegradskoj...jedva cekam da vidim moju bebicu,pa da gledam i kako me sutira(sada me vec i nocu budi:) ),valjda cu onda i saznati da li je devojcica ili decak,do sada nikako dokorka nije bila sigurna a evo 23 nedelja trudnoce :),bebac uvek bio nemiran i skakao,na svakom UZ :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobrodosla Doorsy!

Joj ja sam danas nesto jako nervozna!Bas bi se svadjala sa nekim!Malopre sam napala svekrvu ni krivu ni duznu,jadna zena. :wacko:

Ima takvih dana... I na zalost, uglavnom se istresemo na nekom ko bas nije zasluzio.. Nadam se da ce te brzo proci nervoza, misli na bebca, gledaj neku bebi odecu, skreni misli... Mozda prodje nervoza, meni uglavnom uspeva tako da se smirim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da sam upravo osetila beku! Ja sam malo opterecena po tom pitanju (stalno sam razmisljala o tome kad ce me sutnuti) ali mislim da je ovo to! :D Javim vam kad opet osetim,tad cu biti 100% sigurna! :)

Jesi li se oraspolozila sad? :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo se za ime dogovorili pre nego sto sam ostala trudna :))) Zvace se Leyla (sa Y jer mi je muz stranac)... I jako smo srecni sto ce prvo bepce biti devojcica :)

Bas ste lepo ime odabrali za bebicu!Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao koleginice-trudnjacice!Sad otkrih ovaj forum, pa resih da vam se prikljucim!U 15oj sam nedelji,i jos uvek imam mucnine,umor-rekose mi da ti simptomi prolaze u ovom periodu,pa cekam!:) Nadam se da cemo se lepo druziti! Kisss

Cao Doorsy, dobrodosla :)

Sto se tice ovog perioda, mucnine prestaju, mada svaki period ima neke svoje "muke" :)

Ja na primer sad imam problema sa pritiskom i gorusicom :) Odjednom mi se prispava i ne mogu da se nadisem... Najlepse za ovaj period jeste sto ces uskoro osetiti bebu... I kad je budes osetila prvi put, odmah ce doci i drugi i treci... Dok ne pocne da te budi nocu sa svojim akrobatskim aktivnostima (kao mene nocas) :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas ste lepo ime odabrali za bebicu!Pozdrav

Hvala macka mazo :)

Kako se ti osecas s' obzirom da si malo vise ispred nas? Jesi li postala nestrpljiva? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala macka mazo :)

Kako se ti osecas s' obzirom da si malo vise ispred nas? Jesi li postala nestrpljiva? :)

Joj draga jesam.Dobro se ja osecam,ali sve mi je teze da setam,nocu da spavam,nikako da se namestim...Kako ti podnosis vrucine?Ja nikako :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj draga jesam.Dobro se ja osecam,ali sve mi je teze da setam,nocu da spavam,nikako da se namestim...Kako ti podnosis vrucine?Ja nikako :angry:

Ni ja, bas lose podnosim... Ono do 25 stepeni mi je najvise odgovaralo... Trudim se da ne ukljucujem klimu mnogo, ali stan mi je na polu-suncanoj strani, pa sam sad morala...

Ja ne znam kako ce mi biti tamo pred kraj, vec sad imam problem da "nosim" stomak... Ugojila sam se od pocetka 4kg, pa nije sad da mi je zbog toga toliko tesko, ali setnja vec postaje izazov...

Meni za spavanje najvise prija na levom boku, tako mi je najudobnije... Cak sam u jednoj knjizi procitala da to i jeste najbolja i najmanje opterecujuca poza, jos ako izmedju nogu stavis jastuk (ili nogu prebacis preko muza, hehe) efekat je jos bolji :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na dobrodoslici devojke!Pijete li sta protiv gorusice?Mene bas muci uvece,bukvalno pece!Meni je ovo prva beba,pa da pitam iskusnije mamice i trudnice nesto sto me malo muci.Kad sam bila u N.frontu na double testu,dr mi rekao da je beba mnogo napredna.Naime,ja sam bila 12n i 4dana,a beba je po njegovim merenjima bila 13n i 6dana.I on je to rekao kao da je to strasno lose i do sad nevidjeno.Moja dr se nije toliko zgranula,al je rekla da ceme poslati na neki ekspertski UZ posle 20te nedelje.Ima li neko od vas @napredniju@ trudnocu,i jel to stvarno tako strasno? Ljubim vas!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitiam svim dobrodoslim trudnicama...Moja beba je toliko aktivna da imam osecaj da ce biti pravi mali mamin fudbaler....Ja z sada nemam nikakvih problema osim sto mi se povecao apetit pa sam stalno u frizideru.POmalo me bole ledja ali je sve to izdzivo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na dobrodoslici devojke!Pijete li sta protiv gorusice?Mene bas muci uvece,bukvalno pece!Meni je ovo prva beba,pa da pitam iskusnije mamice i trudnice nesto sto me malo muci.Kad sam bila u N.frontu na double testu,dr mi rekao da je beba mnogo napredna.Naime,ja sam bila 12n i 4dana,a beba je po njegovim merenjima bila 13n i 6dana.I on je to rekao kao da je to strasno lose i do sad nevidjeno.Moja dr se nije toliko zgranula,al je rekla da ceme poslati na neki ekspertski UZ posle 20te nedelje.Ima li neko od vas @napredniju@ trudnocu,i jel to stvarno tako strasno? Ljubim vas!

Kako oni umeju da te uspanice... Nista ne brini, pa on i ne moze sa sigurnoscu da zna koja si nedelja, kod mene svi lekari imaju razlicito tumacenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dorsi za gorusicu uzmi par zrna pirinca,mozda ti pomogne.

A za napredno dete,samo kazi hvala Bogu,bolje da je napredno :)...pogrese oni cesto sa nedeljama trudnoce:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jesi li se oraspolozila sad? :P

Da,da,sad je MNOGO bolje!Bas me obradovala. :D Bas sam osetila kao blag udarac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel bi sad trebala bebu da osetim svaki dan? U prvoj trudnoci sam osecala svaki dan bebu ali ne znam da li je kod svake trudnice isto.

I mene je u prvoj trudnoci jako mucila gorusica i pomagao mi je peceni badem,cim pojedem 2 komada odmah prestane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.