Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Bile kod doktorke,rezultati briseva super,pritisak dobar,smanjila mi malo utogestan i sada sam mirna do septembra.Samojos da vidim sta cu sa ovim expertnim UZ u 24. nedelji.:)

Jel zna neko kako je u visegradskoj sa zakazivanjem za UZ?

Super Viki za rezultate!Ja sam na ex uz bila u Gradskoj,ali mi je tu zakazala drugarica nasa sa Bebca,ja sam samo trazila uput od moje doktorke,tako da ne znam nista o tome.Ali verovatno odes tamo,u ordninaciji gde se to i radi i zakazes.Moras otici ranije,jer su velike guzve.Cmokic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Macka mazo :)

Napokon da su mi svi rezultati ok,sada stvarno mozak na pasu.

A uzela sam uput od doktorke i za VMA(vojni sam osiguranik) i dala mi je za visegradsku,mada se ovi na VMA nesto prave ludi za taj ex UZ,u fazonu kao ne znaju da se to radi,pa mi je zato dala i za visegradsku.Znaci da poranim,ili nadjem vezu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mivo jel su ti gotovi rezultati briseva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E da,i jos jedno pitanje.Danas am usla u 22 nedelju,jel se u 22 ili u 23 nedelji ulazi u sesti mesec? :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E da,i jos jedno pitanje.Danas am usla u 22 nedelju,jel se u 22 ili u 23 nedelji ulazi u sesti mesec? :rolleyes:

Joj nemam ti pojma ja sa tim racunanjem.Valjda sa punih 24.nedelja imas punih 6 meseci?!Ne znam ni ja sama......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mivo jel su ti gotovi rezultati briseva?

U ponedeljak <_< Tada idem i na UZ. Nadam se da ce bris biti ok...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juce sam usla u 18. nedelju ali jos uvek nsam osetila svog bebca.Jel to normalno?Ne znam tacno koja sam bila nedelja kad sam u prvoj trudnoci prvi put osetila beku.Sad stalno razmisljam o tome jer mislim da je vec vreme.Sta vi kazete?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juce sam usla u 18. nedelju ali jos uvek nsam osetila svog bebca.Jel to normalno?Ne znam tacno koja sam bila nedelja kad sam u prvoj trudnoci prvi put osetila beku.Sad stalno razmisljam o tome jer mislim da je vec vreme.Sta vi kazete?

Vladana mislim da je pitanje trenutka kada ces osetiti to cuveno treperenje :rolleyes:

Neki dan gore-dole,ne sekiraj se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E da,i jos jedno pitanje.Danas am usla u 22 nedelju,jel se u 22 ili u 23 nedelji ulazi u sesti mesec? :rolleyes:

Sesti mesec je od 23. do 27. nedelje :) ja sutra ulazim u 22. nedelju ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juce sam usla u 18. nedelju ali jos uvek nsam osetila svog bebca.Jel to normalno?Ne znam tacno koja sam bila nedelja kad sam u prvoj trudnoci prvi put osetila beku.Sad stalno razmisljam o tome jer mislim da je vec vreme.Sta vi kazete?

ja nisam osetila sve dok nisam usla u 20. nedelju, i od tada nije prestala da se mrda... Tako da mislim da ne moras da brines :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juce sam usla u 18. nedelju ali jos uvek nsam osetila svog bebca.Jel to normalno?Ne znam tacno koja sam bila nedelja kad sam u prvoj trudnoci prvi put osetila beku.Sad stalno razmisljam o tome jer mislim da je vec vreme.Sta vi kazete?

Koliko sam citala (a o tome sam citala i previse), nemoj da se brines, mozes tek za par nedelja da odetis bebca. Moja mama kaze da mene nije ni osetila :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ok,hvala! Ja sam ponekad mali panicar ali vi uvek znate da me smirite! :D:wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno, zato smo tu ;)

Danas mi je gotov cervikalni i sve je u redu, doduse, ja sam trazila stepen cistoce, oni mi uradili cervikalni, a ja se bas i ne razumem u te briseve... :unsure:

Da li se iz cervikalnog moze videti prisustvo gljivica?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Може

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Може

Hvala ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izgleda da smo decko :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izgleda da smo decko :wub:

I kod mene je decko :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I kod mene je decko :lol:

:wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trudničice mojeeeeeeee! Nisam vas zaboravila nego sam bila u takvoj gužvi da nisam stizala do kompa kao čovek. Sve do sad. Frka oko preseljenja i tako to... Plus, one vrućinčine mi nikako nisu prijale a na sve to mi uleteli neki hitni prevodi sa ludačkim rokovima pa sam bila u gužvaji i oko toga.

Kako ste mi sve? Šta sam bitno propustila? :)

Ja sam sad 30. nedelja tako da se selim na drugu temu o trećem trimestru, ali svraćaću i ovde u stari komšiluk. ;)

Kod mene je sve ok, blesica moja se mrda i ne miruje. Spavam u proseku po 3-4 sata, što zbog nje što zbog gorušice. Više uopšte ne mogu ispred kompa duže od 10ak minuta jer krene da se rita. Najsrećnija je kada ležim. :lol:

I ima trik: ako legnem na desni bok nabije se u desnu str tibe, ako legnem na levi nabije se u levi deo tibe i udara o krevet. Smiri se tek kada se izvrnem na leđa. :lol:

I bogami, baš je ojačala. Kada me zvekne sa strane pod rebarca fino poskočim.

Ljubim vas sve i dobrodošlica novim mamama! Odo' da se izvrnem, pa pišem kasnije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izgleda da smo decko :wub:

Fino,mali bata. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E. Da zavrsim tu dilemu jednom za sva vremena, ako sam ostala trudna 6.4.2011. godine, koja sam sada nedelja?????? Molim Vas za pomoc, ovi doktori svaki put kazu da sam druga nedelja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo buduce mamice :) mi smo bili malo na odmoru i uzivali smo. Ja i dalje pijem utrogestan i bebac se samo mrda ;) Ovu moju malu smizlu sam osetila prvi put tako oko 18 edelje, a ovog mog misa malog u stomaku u 15 nedelji. Bila sam na UZ dr kaze sada da je devojcica ( a prosli put je rekla da je decak) :D Sve u svemu, da necuje zlo, dobro se osecam sto zelim i vama :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E. Da zavrsim tu dilemu jednom za sva vremena, ako sam ostala trudna 6.4.2011. godine, koja sam sada nedelja?????? Molim Vas za pomoc, ovi doktori svaki put kazu da sam druga nedelja.

Jel si poslednju mens. imala 6.04.?Ja sam poslednju imala 9.4. a sad sam 17 nedelja i 4 dana pa bi ti onda trebalo da budes 18 nedelja.Meni se tiker poklapa sa danima kako mi i lekari racunaju pa po tome znam tacno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel si poslednju mens. imala 6.04.?Ja sam poslednju imala 9.4. a sad sam 17 nedelja i 4 dana pa bi ti onda trebalo da budes 18 nedelja.Meni se tiker poklapa sa danima kako mi i lekari racunaju pa po tome znam tacno.

Ne, poslednju mens. sam imala 27.3. ali znam da sam ostala trudna 6.4. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne, poslednju mens. sam imala 27.3. ali znam da sam ostala trudna 6.4. :rolleyes:

Trudna si 19 nedelja i 4 dana, tj u 20-toj si nedelji... racuna se od prvog dana poslednjeg ciklusa... to je starost trudnoce i ono sto lekare zanima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.