Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

E ovo postaje smesno. Evo sta sam izguglala:

Plod se relativno brzo razvija u matrici.Njegov rast u dužinu izračunava se kad se broj meseci njegove starosti podigne na kvadrat.Tako se dobija da je začetak od mesec dana dugačak 1 cm.Od dva meseca, 4 cm, od tri meseca 9 cm, od četiri meseca 16 cm, od 5 meseci 25 cm.Od šest meseci pa nadalje dužina ploda se dobija kad se broj meseci pomnoži sa brojem 5. tako je pold na kraju šestog lunarnog meseca dugačak 30 cm.

Izvor: http://www.savetovalistezabebe.com/trudnoca/715-plod

Il mi je dr nesto pogresno rekla il nosim dugacku bebu?? Na listi pise u 17+1 ned je bila 22 a sad u 23+3 pise 42.

Kolke su vase bebice?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidis po tikeru koja sam nedelja, a plod mi je dugacak 43 cm a tezak 1200g. Tako da, sasvim je moguce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kolke su vase bebice?

Ja sam bila pre skoro tri nedelje, i znam samo tezinu . Kazu 900gr.

A ponovo cu na uz za nedelju i po. Pa cemo da vidimo koliko je narastao ovaj momak!!!

Ne znam kako vi, ali ja se uzasno gusim od kako obaj malisa naglo raste, i imam grozne grceve u nogama i bolove u preponama!

U prve dve trudnoce nisam imala takvih problema...valjda je trudnoca predvidjena za mladje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam bila pre skoro tri nedelje, i znam samo tezinu . Kazu 900gr.

A ponovo cu na uz za nedelju i po. Pa cemo da vidimo koliko je narastao ovaj momak!!!

Ne znam kako vi, ali ja se uzasno gusim od kako obaj malisa naglo raste, i imam grozne grceve u nogama i bolove u preponama!

U prve dve trudnoce nisam imala takvih problema...valjda je trudnoca predvidjena za mladje :)

Grceve u nogama- REDOVNO, a tesko mi da disem kad malo vise pojedem ili kad obucem nesto sto mi malo stisne stomak. Inace, visok mi je, nije mnogo al' dovoljno da mogu celu trudnocu da nosim trenerke i farmerke (i ako ih ne zasnjiravam) nesmetano.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja vec par dana imam grceve u nogama,probudi me u sred noci,prvo jedna pa druga noga :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inace, danas sam bila u DZ da zakazem termin da mi daju uput, jer vodim trudnocu u privatnoj klinici.... da neduzim, posle dugogo natezanja sa sestrom dobila sam termin za izdavanje uputa za 12 jun!!!!! Nisam znala da li da se smejejm ili da vristim!!! Inace, deo za trudnice se nalazi na drugom spratu (naravno lift ne radi) I da biste dosli do ordinacije ginekologa morate proci kroz sve delove gde dolaze bolesni ljudi!!!! Toliko o dz.

Koji DZ je u pitanju? Ja idem u ZOV i za razliku od Betanije od koje dobijam nervni slom, tamo je baš sve ok. Super su mi i dr i sestra i baš sam zadovoljna.

SanjaRuska i tvoja bese 6oog a koje je duzine.?

Nemam pojma, to mislim da nije ni merio, a ni ne piše na izveštaju. Mislim da je u ovom periodu bitnija težina, jer se dužina možda ni ne može dobro izmeriti jer je bebac zgrčen. A prema tikeru bi trebalo da imamo 34 cm. E sad, kažem, nisam sigurna da li sam u pravu u vezi sa tim, ali mislim da je tako i da ne treba da pbrineš. Tisi su recimo sve mere malo veće nešto bi trebalo da budu u ovom periodu (obim glave, butna kost...).

Grceve u nogama- REDOVNO, a tesko mi da disem kad malo vise pojedem ili kad obucem nesto sto mi malo stisne stomak. Inace, visok mi je, nije mnogo al' dovoljno da mogu celu trudnocu da nosim trenerke i farmerke (i ako ih ne zasnjiravam) nesmetano.

Prepone! Ceo prošli vikend sam jedva ustajala iz kreveta i mislila sam prvo da sam istegnula mišiće ili nešto, ali kad je to potrajalo, skontala sam da verovatno mora tako. Sad je bolje :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako imate grceve u nogama, jedite po 2 supene kasike susama dnevno, on pomaze!

A ja sam pocela da imam glavobolje :( , nisu to jake glavobolje al taman toliko da te nervira.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako imate grceve u nogama, jedite po 2 supene kasike susama dnevno, on pomaze!

A ja sam pocela da imam glavobolje :( , nisu to jake glavobolje al taman toliko da te nervira.

Susam, njammm :lol: :lol:

A što se tiče glavobolja, ja sam ih imala na početku, nekoliko dana sam mislila da će glava da mi pukne, nisam mogla da ustanem, ma ništa. Kad ono - visok pritisak. No, sad je sve ok, Metildopa rešava stvar :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A na nam se nije Nale preselila u treći trimestar? Baš je dugo nema... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eeeeeeeeeeee, zenske, cao!!! Evo sam! Brinete za mene?! Ljubim vas! Imala sam goste ovih dana, nesto se nacickalo, pa nikako da skoknem do neta. Dobro sam, kao sto mi je drago da ste i vi dobro! Danas mi stizu rezultati cer. i vag. brisa - kontrola. Nadam se da ce biti ok. Na kontrolu cu verovatno iduce nedelje, cekala sam i ovaj rezultat, kad' prodju praznici... I tako... Bebac mrda! Bas je to slatko...

Vidim da se drugi trimestar probudio! To me raduje. Nemam bas neke extra savete za vas - nemam grceve u nogama, niti los ukus u ustima; meni je stomak poceo da se vidi negde od 4 meseca - mada je to potpuno individualno, mislim da ako doktor kaze da je sve ok, nema mesta za brigu; ne znam tacno kolika mi je beba...

Ne znam ni sama da li sam od ove ili sledece nedelje u trecem trimestru? Po tikeru sam punih 26 i usla u 27, a to mi se ne slaze za oko nedelju dana sa uz... A ni sa poslednjom mens. :lol: Pojma nemam, ja sam odlucila :lol: , da sledece nedelje udjem u 7 mesec! Cak mi se i na uz pomera termin-na pocetku je bio 15.8., pa 12.8., pa 5.8. Videcu kako ce biti na sledecoj kontroli. Meni stvarno ima smisla da je to sam pocetak avgusta, a bas koji dan,..., nije vazno...

Mene nema, ali kad' dodjem ja bbaaassss pisem... ;)

Ljubim vas!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cak mi se i na uz pomera termin-na pocetku je bio 15.8., pa 12.8., pa 5.8. Videcu kako ce biti na sledecoj kontroli. Meni stvarno ima smisla da je to sam pocetak avgusta, a bas koji dan,..., nije vazno...

Ohohoh, lepo bome! Meni se još ništa nije pomerilo, ali ja sve mislim da će biti ranije nego što su prognozirali (termin 17. avgust), bar po mojom proračunima (kad smo pravili Tisu) je tačno dve nedelje ranije. E sad, videćemo :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako imate grceve u nogama, jedite po 2 supene kasike susama dnevno, on pomaze!

A ja sam pocela da imam glavobolje :( , nisu to jake glavobolje al taman toliko da te nervira.

Nista, za moje grceve onda nema leka. A glavobolje imam skoro svaki dan, u talasima; jace, pa slabije i tako redom, i to nevezano za pritisak. Mada, ja sam imala nizak pritisak od uvek, al' mi sad super kad mi je gornji visi, a donji kako god. Npr. pre neki dan sam imala osecaj da cu da se onesvestim od glavolje i pritiska u glavi, ja izmerim pritisak, on 100/60. Ja skuvala kafu, pojela nesto slano i malko kasnije osetim ja da mi je dosta lakse, ja izmerim pritisak on 130/80. Mislim, sa ovakvim pritiskom bih se slogirala pre trudnoce. (uvek mi je bio izmedju 90/60 i 110/60) Tako da, niti znam kako da lecim ove glavobolje, niti sa cim su povezane. I, provalila sam da mi nekad pomaze da zaspim, pa makar i na pola sata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam ni sama da li sam od ove ili sledece nedelje u trecem trimestru? Po tikeru sam punih 26 i usla u 27, a to mi se ne slaze za oko nedelju dana sa uz... A ni sa poslednjom mens. :lol: Pojma nemam, ja sam odlucila :lol: , da sledece nedelje udjem u 7 mesec! Cak mi se i na uz pomera termin-na pocetku je bio 15.8., pa 12.8., pa 5.8. Videcu kako ce biti na sledecoj kontroli. Meni stvarno ima smisla da je to sam pocetak avgusta, a bas koji dan,..., nije vazno...

Dobro, pitanje, ni ja nemam pojma kad sam usla u treci, samo znam da sad jesam. A termin, on mi je prvo bio 4 jula, pa 15, pa sad je 10-ti. Ma boli me uvo, nek izadje kad mu se bude izlazilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koji DZ je u pitanju? Ja idem u ZOV i za razliku od Betanije od koje dobijam nervni slom, tamo je baš sve ok. Super su mi i dr i sestra i baš sam zadovoljna.

Ovo je bilo u dz Novo Naselje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro drage... Evo mene posle male pauze, besika me bas muci pa lezim uglavnom... Jutros sam se iz kupatila jedva vratila. Jedva cekam da sve dodje u normalu. Znam ja, salim se sa muzem, mojoj besici fali pivce :) Sta ima kod vas? Sta mislite, juce sam osetila nesto neobicno u stomaku, kao leptiric da mi je proleteo, da li je to beba? Ili je jos rano? Mozda samo creva? Hm... A studirala sam malo i uz i vidim da mi je na rezultatu pomeren termin za nedelju dana, pise pravi, pa onda po uz novi termin. Jel se vama to desavalo ili je greska?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro drage... Evo mene posle male pauze, besika me bas muci pa lezim uglavnom... Jutros sam se iz kupatila jedva vratila. Jedva cekam da sve dodje u normalu. Znam ja, salim se sa muzem, mojoj besici fali pivce :) Sta ima kod vas? Sta mislite, juce sam osetila nesto neobicno u stomaku, kao leptiric da mi je proleteo, da li je to beba? Ili je jos rano? Mozda samo creva? Hm... A studirala sam malo i uz i vidim da mi je na rezultatu pomeren termin za nedelju dana, pise pravi, pa onda po uz novi termin. Jel se vama to desavalo ili je greska?

Dobro jutro...u podne :lol: ! Leci se, terapija i PUNO tecnosti da sto pre izbacis te bakterije. Moze biti da je beba, sve je to individualno. O pomeranju termina sam pisala svoja iskustva. Desava se to pomeranje. Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su vec na drugom UZ pomerili termin porodjaja, sa 24. oktobra, na 18ti. E sad videcemo za iduci. Sto se tice ovih mojih glavobolja bice da su vremenske, jer sam ja pravi meteoropata. Sto kazu raspolozenje kao i vreme :)

I ja sad polako izlazim iz 4 meseca i ako pise da treba da budemo pune snage ja sam i dalje nekako bljak :). Troma sa 52kg, majko moja, sta ce biti kad budem nadingala jos bar 5.... Tako da za sledecu bebu ima da vezbam pre trudnoce da lepo budem u kondiciji, a ne ovako ko kakvo mrtvo puvalo :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro drage... Evo mene posle male pauze, besika me bas muci pa lezim uglavnom... Jutros sam se iz kupatila jedva vratila. Jedva cekam da sve dodje u normalu. Znam ja, salim se sa muzem, mojoj besici fali pivce :) Sta ima kod vas? Sta mislite, juce sam osetila nesto neobicno u stomaku, kao leptiric da mi je proleteo, da li je to beba? Ili je jos rano? Mozda samo creva? Hm... A studirala sam malo i uz i vidim da mi je na rezultatu pomeren termin za nedelju dana, pise pravi, pa onda po uz novi termin. Jel se vama to desavalo ili je greska?

Ja sam tako nesto pocela da osecam u 14-toj, i videces, sve ces jace osecati to, sve dok ne pocne da te ubija po rebrima. :P Jeste, to bi trebalo da je bebac. :D Cestitam!!! A meni je termin pomeren sa 4 na 15 jul, pa vracen na 10-ti. Ma bitno ti je da znas u 15 dana, a ono ce izaci kad bude htelo, a ne kad neki proracun tamo kaze. I, za besiku, sto vise uvinog caja! Probaj i sa onim protiv kamena u bubregu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su vec na drugom UZ pomerili termin porodjaja, sa 24. oktobra, na 18ti. E sad videcemo za iduci. Sto se tice ovih mojih glavobolja bice da su vremenske, jer sam ja pravi meteoropata. Sto kazu raspolozenje kao i vreme :)

I ja sad polako izlazim iz 4 meseca i ako pise da treba da budemo pune snage ja sam i dalje nekako bljak :). Troma sa 52kg, majko moja, sta ce biti kad budem nadingala jos bar 5.... Tako da za sledecu bebu ima da vezbam pre trudnoce da lepo budem u kondiciji, a ne ovako ko kakvo mrtvo puvalo :P

E, a znas da i na bebce u stomaku utice vreme. Provalila sam da kad je kisa, klinjo mi je mnogo mirniji, a kad je lepo, suncano, toplo, kao da mi igra fudbal u stomaku. Zezam se sa muzem "kako je krenuo, izacice uskoro, al' kroz pupak"... :P:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na savetima zenske. Bas sam kilava ovih dana, a tako sam govorila da mi je sve lako i lepo. I besika i glavobolja... uzas. A sad imam jos jedno pitanje, vi mi dodjoste kao doktori :) :) :) Prva dva meseca sam primala progesteron na 3 dana, pa mesec na 5 dana... Danas sam primila poslednji progesteron i doktorka mi je rekla da predjem na utrogestan samo uvece po 2 tablete. E sad ja nesto kontam, da li ja pocinjem od sutra da ga koristim ili da cekam da prodje 5 dana, pa kad mi doslo vreme za inekciju da pocnem, pa onda svako vece ??? Da li je neko od vas prelazio sa inekcija na tablete pa mozda zna kako ide? Sutra mi ne radi doktorka pa nemam koga da pitam a sad mi je to palo na pamet...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam tako nesto pocela da osecam u 14-toj, i videces, sve ces jace osecati to, sve dok ne pocne da te ubija po rebrima. :P Jeste, to bi trebalo da je bebac. :D Cestitam!!! A meni je termin pomeren sa 4 na 15 jul, pa vracen na 10-ti. Ma bitno ti je da znas u 15 dana, a ono ce izaci kad bude htelo, a ne kad neki proracun tamo kaze. I, za besiku, sto vise uvinog caja! Probaj i sa onim protiv kamena u bubregu.

Hvala, hvala :) U to ime za nas dve po jedno pivce ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao zenske. Ja sam se zadnjih nedelju dana malo vise preforsirala s poslom i radom, ocu reci da ne mirujem vec isto radim kao i pre, pa me od juce ledja odvaljuju. Prvo je pocelo donja desna strana, ja se uplasila da nije bubreg, celu noc me bolelo, jutros manje al su mi cela donja ledja ko ukocena. Strasno. I novo je da me povremeno boli vena, valjda je vena, desne unutrasnje butine, samo je nocu odjednom pocelo.

Vec sam spominjala da nisam bas sigurna za uvin caj u trudnoci.

Poz svima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao, zenske! Vidim da je nastupila neka kilavost na scenu :lol: , bice bolje, i meni dodju takvi dani, to je normalno...

My baby, vreme nam je da se selimo! Za dva - tri dana, a? Od 27.nedelje je treci trimestar.

MarijaVlada, to je pitanje bas za doktora. :lol: Da sam na tvom mestu ja ne bih cekala da prodje pet dana, ali to ne uzmaj ovo nista ozbiljno. I Ja pijem utrogrstan svako vece po 200mg.

Mmmoj, odmaraj, bre, malo! Gde si zapela?! Premorila si se. Kiss

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hello, svima!

Nisam vas dugo citala...nekako sam zaboravila da sam trudna, skroz sam se opustila odkad je prosao prvi trimestar! :)

Sad je prosla i svadba, na kojoj sam igrala kao da me je neko ukljucio u struju.... :) :)

Vidim da ste dobro, pozdrav za sve!!

:******

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.