Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Onda ga stavimo u rernu da se zagreje, pa u crgu...

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Hahaha, e baš sam se nasmejala! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hahaha... pricala mi prababa... ja se uhvatim za pendzer, maramu u usta da grizem, da me ne cuje svekar... pa guram a svekrva dole vata... stisnem jednom, pa jos jednom, pa kad ce treci put ispade moj Negoslav ko iz puske... Onda ga stavimo u rernu da se zagreje, pa u crgu... A moj ti negoslav sad pukovnik, pa ti vidi... :) :) :)

E stvarno dobro, pa tako i jeste bilo nekad. :lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, da...meni moja baba pričala kako je rodila moju mamu, ceo dan bili u žetvi, ona osetila kontrakcije i bolove, rekla da ide do kuće da će da se porađa, svekrva joj rekla da ide, doći će ona...ova čim je došla kući, nije mogla da izdrži više, bacila neke dedine košulje koje je dohvatila, na pod, uhvatila se za okvir od vrata rukama, raširila noge i mama ispala na pod u košulje, sama joj isekla vrpcu i okupala, ovi kad došli sve bilo sređeno i završeno :lol: ...zato smo mamu zezali da je udarila glavu kad se rađala pa mnogo zanoveta i šizi za sve... :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oho Zvoncice, nacinjes neku drugu temu... Ne mora duso da boli, nigde vise u svetu ne boli... I dok sve u glas ne viknemo da ne zelimo da boli, da zelimo i mi u 21. vek, ucenjivace nas doktori i anesteziolozi, lupati tarife... Sto je nekad bilo, bilo je... ja im ne zavidim... koliko je zena i dece umiralo, joooj.... nije se ni znalo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav,trudnice,kako ste danas?

Imam jedno pitanje:na zadnjem uz pregledu,koji je bio 19.pokazalo je da je trudnoca od 12nedelja + 4.Znaci,da sam sad u 13.Ali kad recimo ukucam na Bebcu, termin porodjaja,kao i kad sam sad napravila tiker pokazuje mi da sam u 15 nedelji.

Pa me malo buni.Prva trudnoca se podudarala,i pregledi uz,kao i termin porodjaja.Da li se i vama to desava?Da velicina trudnoce na uz i kad vi racunate,da se ne podudara?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav,trudnice,kako ste danas?

Imam jedno pitanje:na zadnjem uz pregledu,koji je bio 19.pokazalo je da je trudnoca od 12nedelja + 4.Znaci,da sam sad u 13.Ali kad recimo ukucam na Bebcu, termin porodjaja,kao i kad sam sad napravila tiker pokazuje mi da sam u 15 nedelji.

Pa me malo buni.Prva trudnoca se podudarala,i pregledi uz,kao i termin porodjaja.Da li se i vama to desava?Da velicina trudnoce na uz i kad vi racunate,da se ne podudara?

meni se ne podudara termin po poslednjem menstrualnom ciklusu i uz. Razlika je oko dve nedelje...kao i tebi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima li iko od vas ideju u kojoj bi drzavnoj ambulanti hteli da mi daju uput za Betaniju...

Cula sam da ako ne vodis trudnocu u domu zdravlja da jednostavno nece da ti daju uput. A bez toga ne mozes u porodiliste!!!

Mislim da sma zvala sve domove zdravlja i nigde se niko ne javlja!!! Sta je bre ovo!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima li iko od vas ideju u kojoj bi drzavnoj ambulanti hteli da mi daju uput za Betaniju...

Cula sam da ako ne vodis trudnocu u domu zdravlja da jednostavno nece da ti daju uput. A bez toga ne mozes u porodiliste!!!

Mislim da sma zvala sve domove zdravlja i nigde se niko ne javlja!!! Sta je bre ovo!!!!!!

Ne znam da li cu ti dati ispravan odgovor, ali koliko sam ja upuucena za porodiliste ti treba samo zdravstvena knjizica i licna karta. Ja privatno vodim trudnocu i dr mi je rekao da nema potrebe da otvaram karton u dz jer kad krenem na porodjaj ponesem lk i zk.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima li iko od vas ideju u kojoj bi drzavnoj ambulanti hteli da mi daju uput za Betaniju...

Cula sam da ako ne vodis trudnocu u domu zdravlja da jednostavno nece da ti daju uput. A bez toga ne mozes u porodiliste!!!

Mislim da sma zvala sve domove zdravlja i nigde se niko ne javlja!!! Sta je bre ovo!!!!!!

Poz svima. Vidi sta ce da ti kazu mame iz NS. Al znam da je ovde uput za bolnicu potreban. Ne vidim iz kog razloga ti tvoja ginekolog iz tvog DZ ne bi dala uput?? Pa ti si trudnica!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Poz svima. Vidi sta ce da ti kazu mame iz NS. Al znam da je ovde uput za bolnicu potreban. Ne vidim iz kog razloga ti tvoja ginekolog iz tvog DZ ne bi dala uput?? Pa ti si trudnica!

I ja tu isto ne vidim problem...al sujeta , pogotovo medju lekarima, je veoma opasna stvar!!!

Znam za sigurno da je uput potreban, to mi je i lekarka rekla, ali privatnici nemaju mogucnost davanja istog!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma nema tu sujeta veze, sta njih briga ko ti je vodio trudnocu. Oni su obavezni da ti daju uput za bolnicu. Ti placas svoje zdravstveno osiguranje i imas overenu knjizicu. Alo covece pa ides da se porodis! Isto idemo i kod lekara opste prakse kad mislimo da nam treba neka veca analiza ili vise misljenje, da se tako izrazim, pa nam daju upute za hematologa, urologa, fizijatra, ...i sta ti ja znam. I ne moze privatni lekar da ti izda uput, samo drzavni DZ ako ces se poradjati u drzavnoj bolnici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro drage moje. Evo mene, jedva. Prekjuce radila uz, jednom recju je odlicno. Bebac se samo vrti, sisa palac, odlicno napreduje... :) Juce ujutru pregled grlica, sve je super. Uk je dobra, nema nista. A onda opet juce popodne krecu uzasni bolovi, ne mogu da mokrim od bolova. U urinu dosta bakterija, dosta nekog plocastog epitela, leukocita, ma svega... Nocas zavrsim kod urologa i kaze mi da mogu samo da lezim i trpim :(. Bebac odlicno napreduje ( Hvala Bogu) a stomak mi jos ne raste, i sad je preveliki pritisak na besiku, mogu samo da cekam da krene napred... A kada je vama poceo da raste stomak, kada je pocelo da se vidi da ste u drugom stanju? Koliko da cekam? Kada vam se besika oslobodila? Jeste li imale ovakvih problema?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro drage moje. Evo mene, jedva. Prekjuce radila uz, jednom recju je odlicno. Bebac se samo vrti, sisa palac, odlicno napreduje... :) Juce ujutru pregled grlica, sve je super. Uk je dobra, nema nista. A onda opet juce popodne krecu uzasni bolovi, ne mogu da mokrim od bolova. U urinu dosta bakterija, dosta nekog plocastog epitela, leukocita, ma svega... Nocas zavrsim kod urologa i kaze mi da mogu samo da lezim i trpim :(. Bebac odlicno napreduje ( Hvala Bogu) a stomak mi jos ne raste, i sad je preveliki pritisak na besiku, mogu samo da cekam da krene napred... A kada je vama poceo da raste stomak, kada je pocelo da se vidi da ste u drugom stanju? Koliko da cekam? Kada vam se besika oslobodila? Jeste li imale ovakvih problema?

Pa recimo od 5og meseca da je poceo bas da raste. A za besiku malo lakse kasnije, mada naviknes se. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, evo mene opet, jos malo blizi mi se i pregled kod doktora, medjutim ono sto me buni jeste da mi kilaza stagnira poslednje tri nedelje, imala sam male varijacije od kilogram do dva, ali sad sve stoji. Ja jedem, nista previse i ne premalo, nekako cini mi se normalno. Imam tri obroka i ubacim jednu uzinu kad mi se jede, da l je to solja bele kafe, da l vocka, da l keks, kako kad i sta imam u kuci.

Stomak mi je malo porastao. Osecam se normalno, osim promena raspolozenja i malo zapusenog nosa...sve ostalo je sto bismo rekli normalno.

Jeste li vi imale slicno iskustvo s tom kilazom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, evo mene opet, jos malo blizi mi se i pregled kod doktora, medjutim ono sto me buni jeste da mi kilaza stagnira poslednje tri nedelje, imala sam male varijacije od kilogram do dva, ali sad sve stoji. Ja jedem, nista previse i ne premalo, nekako cini mi se normalno. Imam tri obroka i ubacim jednu uzinu kad mi se jede, da l je to solja bele kafe, da l vocka, da l keks, kako kad i sta imam u kuci.

Stomak mi je malo porastao. Osecam se normalno, osim promena raspolozenja i malo zapusenog nosa...sve ostalo je sto bismo rekli normalno.

Jeste li vi imale slicno iskustvo s tom kilazom...

Mislim da sam već negde napisala, ali ja sam bila u utorak na redovnoj kontroli posle tačno mesec dana. Kilaža ista, bukvalno u gram. Kaže dr da je to ok i da ne brinem ništa :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema nam Nale? Valjda je imala preglede.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da sam već negde napisala, ali ja sam bila u utorak na redovnoj kontroli posle tačno mesec dana. Kilaža ista, bukvalno u gram. Kaže dr da je to ok i da ne brinem ništa :rolleyes:

HVALA TI :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema nam Nale? Valjda je imala preglede.

Stvarno, nema je već par dana :huh: Nale, javi se! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E dok vi razmisljate o tezini bebe i pokretima koje osecate dok se beba mrda ja sam tek 17 nedelja i mene muci jos uvek to sto mi se nije vratio normalan ukus u ustima pa zbog toga narocito posle jela mi je bljak da gutam pljuvacku pa po ceo dan nosim casu sa sobom u koju pljuckam. Da li je neka od vas imala ovakav problem i kad joj je to sa ukusom prestalo? Ja jedva cekam da pocnem da osecam beku jer sad kad me neko pita kako beba ja jos uvek nemam nikakav osecaj o trudnoci. :( A inace kad neko hoce da mi pipne stomak to me strasno iritira i sem mog muza ne volim da me iko dira po stomaku, izgleda da cu biti sebicna mama.

E i ja imam isti problem,lavor nosam po ceo dan sa sobom po kuci :angry: ,sta cu jadna moram da pljuckam,skupi mi se voda u ustima i bas je neki grozan osecaj.A sto se tice ukusa u ustima i meni je jos uvek tako,cak ni vodu ne mogu nesto preterano da pijem zbog toga jer mi je ukus nekako grozan inace ulazim u 20 nedelju za koji dan.E da i nemoj da mislis da ces biti sebicna mama,ni ja ne volim kad svi hoce da mi pipkaju stomak,kao da sam ne daj ti Boze neki vanzemaljac :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro drage moje. Evo mene, jedva. Prekjuce radila uz, jednom recju je odlicno. Bebac se samo vrti, sisa palac, odlicno napreduje... :) Juce ujutru pregled grlica, sve je super. Uk je dobra, nema nista. A onda opet juce popodne krecu uzasni bolovi, ne mogu da mokrim od bolova. U urinu dosta bakterija, dosta nekog plocastog epitela, leukocita, ma svega... Nocas zavrsim kod urologa i kaze mi da mogu samo da lezim i trpim :(. Bebac odlicno napreduje ( Hvala Bogu) a stomak mi jos ne raste, i sad je preveliki pritisak na besiku, mogu samo da cekam da krene napred... A kada je vama poceo da raste stomak, kada je pocelo da se vidi da ste u drugom stanju? Koliko da cekam? Kada vam se besika oslobodila? Jeste li imale ovakvih problema?

Bitno da je babac dobro i da je grlić ok. A urin se da srediti. I ja sam na poslednjem pregledu "zaglibila", ima svega i juče sam odnela da se uradi urinokultura. Razultati tek u sledeću sredu :huh: No, ja na sreću nemam nikakvih tegoba, tako da se nadam da je nešto prolazno. A nadam se da će i tebi brzo biti bolje, da ne pamtiš trudnoću po tome :(

Ne znam tačno za stomak, sad se vidi, a za dve nedelje ulazim u sedmi. Ja sam i inače imala stomak, pa ne mogu da odredim kad se ovaj trudnički počeo videti :P Viđala sam fotke žena i na kraju sedmog, a da se jedva vidi, tako da nemoj da brineš, sve je to od osobe do osobe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro drage moje. Evo mene, jedva. Prekjuce radila uz, jednom recju je odlicno. Bebac se samo vrti, sisa palac, odlicno napreduje... :) Juce ujutru pregled grlica, sve je super. Uk je dobra, nema nista. A onda opet juce popodne krecu uzasni bolovi, ne mogu da mokrim od bolova. U urinu dosta bakterija, dosta nekog plocastog epitela, leukocita, ma svega... Nocas zavrsim kod urologa i kaze mi da mogu samo da lezim i trpim :(. Bebac odlicno napreduje ( Hvala Bogu) a stomak mi jos ne raste, i sad je preveliki pritisak na besiku, mogu samo da cekam da krene napred... A kada je vama poceo da raste stomak, kada je pocelo da se vidi da ste u drugom stanju? Koliko da cekam? Kada vam se besika oslobodila? Jeste li imale ovakvih problema?

Ja sam primetila stomak oko 4-5 meseci. Tacnije, u 5 se izvukao, do 4 do 5-tog je vise izgledao kao da sam se napila vode. Sto se tice besike, mene nije ni proslo. Od pocetka idem nekih 10 puta na dan, i ostalo je tako. Navikla sam se. Ja sam imala malih problema sa bubrezima na pocetku i na svoju ruku sam uzimala uvin i caj protiv kamena u bubregu, al' ga nisam dugo pila, mozda 15- tak dana. Ginekolog mi je kasnije rekla da nema problema sto se tice tih cajeva, da su ok. Probaj njih da pijes, da izbacis te bakterije, i ocistis mokracne kanale sto je moguce vise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, evo mene opet, jos malo blizi mi se i pregled kod doktora, medjutim ono sto me buni jeste da mi kilaza stagnira poslednje tri nedelje, imala sam male varijacije od kilogram do dva, ali sad sve stoji. Ja jedem, nista previse i ne premalo, nekako cini mi se normalno. Imam tri obroka i ubacim jednu uzinu kad mi se jede, da l je to solja bele kafe, da l vocka, da l keks, kako kad i sta imam u kuci.

Stomak mi je malo porastao. Osecam se normalno, osim promena raspolozenja i malo zapusenog nosa...sve ostalo je sto bismo rekli normalno.

Jeste li vi imale slicno iskustvo s tom kilazom...

Ja sam krenula da grabim kilograme kao luda! Ostala sam trudna sa 58 kg, a u 5 mesecu sam vec imala 71. Malko sam smanjila obroke. I dalje ih imam 6 od kojih su 3 "glavna" i 3 uzine (u uzinu mi spada i casa jogurta), i sad stagniram. 71 sam imala na pocetku 6-tog, a koliko imam sad znacu 4-tog, tad idem na pregled.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam krenula da grabim kilograme kao luda! Ostala sam trudna sa 58 kg, a u 5 mesecu sam vec imala 71. Malko sam smanjila obroke. I dalje ih imam 6 od kojih su 3 "glavna" i 3 uzine (u uzinu mi spada i casa jogurta), i sad stagniram. 71 sam imala na pocetku 6-tog, a koliko imam sad znacu 4-tog, tad idem na pregled.

Ja sam kao i ti, nabacila brdo kilograma do sestog. I evo vec tri nedelje ne mrda mi kilaza!!!

Ali poslednjih dana me ubi cokoladna kriza...vec par puta sam sljustila po 100gr cokolade, onako usput!

Inace, danas sam bila u DZ da zakazem termin da mi daju uput, jer vodim trudnocu u privatnoj klinici.... da neduzim, posle dugogo natezanja sa sestrom dobila sam termin za izdavanje uputa za 12 jun!!!!! Nisam znala da li da se smejejm ili da vristim!!! Inace, deo za trudnice se nalazi na drugom spratu (naravno lift ne radi) I da biste dosli do ordinacije ginekologa morate proci kroz sve delove gde dolaze bolesni ljudi!!!! Toliko o dz.

O neljubaznosti sestara da ne pricam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro znaci uspela si da iskukas uput.

Ja bila danas na uz. Sve je u redu, nije mi okrenula da gledam, samo je izdiktirala mere za 5 min. i gotovo. Imamo 600gr i 42cm je dugacka. Dal je moguce da je vec tolika?? SanjaRuska i tvoja bese 6oog a koje je duzine.?Ostalo nis ne razumem, al kako mi rece sve je u redu. A sutra cu kod drugih mada i ne moram al kad vec imam zakazano a i oni ce mi dati slicicu, to znam sigurno. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma nemoguce da je 42 cm mislim da je 42 mm, ja nisam normalna. A na bebcu pise za 23 ned plod je dugacak 28cm, sad mi nista nije jasno?? :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.