Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Naravno da bi ti naglasila. To pijemo mi anemicne i sl. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

My baby nemaš razloga za brigu. Ako ti nije ništa rekla, onda nema razloga da se opterećuješ, znači da je sve ok.

U svakom slučaju, i sama uvek možeš da pogledaš nalaze, pa da se uveriš, ako već sumnjaš, mada mislim da si se bezraložno zabrinula :P

Uživaj u voćkama i povrćkama i biće sve ok :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

vitamini ne mogu da skode,a pogotovo kada ih dvoje trebaju ;) ...

Hmmm, nisam baš sigurna, nekad i vitamini mogu da budu loši, ako se ne upotrebljavaju i ne kombinuju pravilno. Zato, ništa na svoju ruku :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nego kako bebica,vrti li se??

Ma super, imam osećaj da ne spava uopšte :blink::lol: Stalno se nešto vrpolji i na trenutke je baš aktivna, šutira me po pet minuta bez prestanka :lol:

Najlepši osećaj, uvek mi izmami ogooooman osmeh :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I moja je bas mirna. Mislim da sam pocela da je osecam, kad se napijem tecnosti i uvece kad sam na levom boku. Kao blago komesanje creva, na to mi lici. A kad stavim ruku nista, ko da se uplasi. Srna moja mala.

Devojke jesu sve devojcice, sta bese Nale nosi?? Jeste smislile imena?

Znam za malu Tisu. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A kad stavim ruku nista, ko da se uplasi.

Probaj da držiš ruku malo duže, meni je tako uspevalo na početku :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Srna moja mala.

Znam za malu Tisu. :rolleyes:

Kada i ako Tisa dobije sestru, a planiramo, biće upravo Srna :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lepo! A ja to rekla u smislu da je mala plasljiva kao srna. Mi smo se odlucili za Nevena. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao, devojke! Danas sam krenula na psihofizicku pripremu, fino je... I ja nosim devojcicu, ali to nije 100% (nesto nam se nije bas namsetalo da vide sigurno...). Zvace se Danica, ako bude devojcica. :rolleyes:

Mmmoj, tako je i meni pocela da se oseca beba, samo uvece i samo malo...pod rukom je nisam osetila. Onda je neki dan i nisam osetila... Zatim svako vece, pa pocinje i preko dana i tako je i sada. Sada se stomak pomera, ona oseca...Ali to nisu udarci da zaboli, samo sto je iznenada... :wub:

Eeeeeeeee, ja za dve nedelje u treci trimestar! Kako vereme leti!!!???? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eeeeeeeee, ja za dve nedelje u treci trimestar! Kako vereme leti!!!???? :)

E stvarno leti. Ja sam baš danas razmišljala kad treba da se selimo u treći trimestar. Ti ćeš prva, a mi te pratimo, taman da pripremiš teren :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E drage moje, upravo sam se vratila iz Betanije, radila sam EUZ. Sve je ok, imamo 600 grama, a sad tumačim ostale nalaze, pošto mi dr nije ništa konkretno objasnio :blink:

Radio mi je Belopavlović i kao da sam bila na pokretnoj traci, samo je izdiktirao brojeve i na kraju rekao da je sve ok. Nit' mi je dao da vidim Tisu, nit' sličicu :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E drage moje, upravo sam se vratila iz Betanije, radila sam EUZ. Sve je ok, imamo 600 grama, a sad tumačim ostale nalaze, pošto mi dr nije ništa konkretno objasnio :blink:

Radio mi je Belopavlović i kao da sam bila na pokretnoj traci, samo je izdiktirao brojeve i na kraju rekao da je sve ok. Nit' mi je dao da vidim Tisu, nit' sličicu :angry:

Jbg, cesto je to tako...Sta da radis, vazno je da je sve ok! Uzivajte!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E drage moje, upravo sam se vratila iz Betanije, radila sam EUZ. Sve je ok, imamo 600 grama, a sad tumačim ostale nalaze, pošto mi dr nije ništa konkretno objasnio :blink:

Radio mi je Belopavlović i kao da sam bila na pokretnoj traci, samo je izdiktirao brojeve i na kraju rekao da je sve ok. Nit' mi je dao da vidim Tisu, nit' sličicu :angry:

Belopavlovic je uvek bio pomalo skrt na tim informacijama koje su nama, mamama vazne!!!

Dobro je da si ista od njega dobila kao saopstenje!!!!

Cestitke za bebu... samo neka raste!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

SanjaRuska sto kazu ostali bitno da je sve u redu. Ja se nadam da cu dobiti slicicu. Idem 29og na euz. A dan pre na obican. Jedva cekam!

Nale pa pricaj malo sta radite na tim pripremama, vezbe ili pricate? Koliko cesto se ide?

Poz svima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao, devojke. Fino je na tim pripremama. Ukupno ima devet casova. Nejpre nam je sestra pricala o znakovima koji govore o pocetku porodjaja, zatim smo vezbale neka tri tipa disanja u kombinaciji sa fizickim vezbama. Za sledeci put nam je rekla da ce doci nutricionista, pa ginekolog, psiholog, pat.sestra... Mislim da ce tako svaki cas da bude koncipiran, prica i vezbe.

I meni raste stomak, svaki dan ga vidjam :lol: , pa ne znam bas koliko je velik... Desava se kada me neko ne vidi desetak dana se iznenadi...

Za bodice ne znam... Raspitacu se. Nadam se da cu u narednim danima napraviti spisak sta mi sve treba, za bebu i mene, ali necu skoro u kupovinu. Tamo cu,recimo pocektkom jula...

Pozz :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zeljela sam da vas pitam koliko vam je narastao stomak??Ja sam jucer isla u kupovinu jer svakim danom ce biti veci i zeljela sam neke vece majice,tunike da imam...Ali kad sam usla i kupila sebi bilo mi je zao da ne pocastim i svoju djevojcicu pa su kupljeni prvi bodici:)..Zanima me koliko ce te bodija kratkih koliko dugih rukava,jer beba dolazi kad je najvece ljeto eh sad da li je njena termoregulacija za kratkog ili ce moci dugi rukav...

Pozz svim trudnicama i izgleda svim nasim djevojcicama;)

Ja imam osecaj da i je stomak ogroman!

Ako su sve vase devojke na putu...onda ce Luka biti blazen medju zenama!!! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

znate li kolike su vam bebe (kilazom) trenutno?

Citala sam neke komentare od ranije i svi koji su komentarisali su imali neke dzinovske bebe....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ca devojke. Pa sta znam mislim da mi nije toliko velik stomak, za sad. Ni ja necu jos u kupovinu, sto rece Nale od jula meseca. Super za vezbice ici cu i ja.

Kilazu bebe ce mi reci tek na uz krajem meseca. Mala Tisa ima 900g. dal je krupna ili ne ne razumem se, tako da ne znam sta znaci dzinovska beba u V, VI mesecu. Znaci imamo jednog decka, ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam poslednji put bila pocetkom ovog meseca. Bila sam 26 nedelja i malisa je bio tezak 950gr, u nekim forumima mame se hvale svojim bebama od preko 1200gr. Pa rekoh da nije ovaj moj malisa nesto mali za svoj uzrast!!!

Tisa...predivno ime. Svaka cast na originalnosti!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tisa je malena od SanjaRuske, i ima ustvari 600g, sad videh tu je negde 24ned, tako da je tvoj malisa ok, rekla bih.

Poz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E dok vi razmisljate o tezini bebe i pokretima koje osecate dok se beba mrda ja sam tek 17 nedelja i mene muci jos uvek to sto mi se nije vratio normalan ukus u ustima pa zbog toga narocito posle jela mi je bljak da gutam pljuvacku pa po ceo dan nosim casu sa sobom u koju pljuckam. Da li je neka od vas imala ovakav problem i kad joj je to sa ukusom prestalo? Ja jedva cekam da pocnem da osecam beku jer sad kad me neko pita kako beba ja jos uvek nemam nikakav osecaj o trudnoci. :( A inace kad neko hoce da mi pipne stomak to me strasno iritira i sem mog muza ne volim da me iko dira po stomaku, izgleda da cu biti sebicna mama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.