Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, ovde ima previse posta, mrsko mi sve citati po redu :)

Ja sam u 13. nedelji i prva mi je trudnoca i vec imam problema sa spavanjem. Stomak mi je mali, ali mi svi govore da ne treba da spavam na stomaku, ali avaj, ja sam bas tako navikla :(

Bas lose spavam, pored toga sto ustajem ko kakva baba nocu u WC :), nikako ne mogu da se namestim.

dajte mi neki savet...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uzivaj u najljepsem osjecaju na svijetu..Znam da ce mi to najvise faliti poslije porodjaja:(.A vidis sve je to individualno,ti si trudna manje od mene,osjecas bolje..Tako i kazu neke mame ne osjete ni u 30 sedmici neka velika udaranja,nego blage pokrete(bitno je da ih ima),sto znaci neke su bebice mirnije neke ne,zavisi..Zato ce meni moja to sigurno nadoknaditi poslije porodjaja:)

Pa da, izgleda da nema pravila. Kao što rekoh, Tisa se baš mrda neko vreme, pa se onda par dana primiri...nemam pojma od čega zavisi, ali kad je ne osetim duže (kad shvatim posle dva dana da se nije baš mrdala) onda legnem na leđa, malo je pomazim i eto nje :rolleyes: :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, ovde ima previse posta, mrsko mi sve citati po redu :)

Ja sam u 13. nedelji i prva mi je trudnoca i vec imam problema sa spavanjem. Stomak mi je mali, ali mi svi govore da ne treba da spavam na stomaku, ali avaj, ja sam bas tako navikla :(

Bas lose spavam, pored toga sto ustajem ko kakva baba nocu u WC :), nikako ne mogu da se namestim.

dajte mi neki savet...

Dobro nam došla! :rolleyes:

Ja od početka spavam pola na boku, pola na stomaku i nikakav problem nisam imala. Veći je problem kad spavaš na leđima, jer bebac pritiska krvne sudove (doduše,tvoja je još jako mala, pa mislim da možeš da spavaš kako god hoćeš).

Što se tiče noćnih odlazaka u wc, na to se navikni :rolleyes: Ja sam se bukvalno sad već "navila" i ustajem svaku noć oko 3:30. Bila je jedna pauza, negde između 16. i 18. nedelje, nisam išla uopšte, ali sad sve ponovo :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro nam došla! :rolleyes:

Ja od početka spavam pola na boku, pola na stomaku i nikakav problem nisam imala. Veći je problem kad spavaš na leđima, jer bebac pritiska krvne sudove (doduše,tvoja je još jako mala, pa mislim da možeš da spavaš kako god hoćeš).

Što se tiče noćnih odlazaka u wc, na to se navikni :rolleyes: Ja sam se bukvalno sad već "navila" i ustajem svaku noć oko 3:30. Bila je jedna pauza, negde između 16. i 18. nedelje, nisam išla uopšte, ali sad sve ponovo :rolleyes:

Pravo da ti kazem i ja tako frikombinujem, pola pola. Na ledjima ne mogu nikako, nikad nisam mogla, pa ni sada...

Hvala ti!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E zenske, ako jos jednom prokomentarisem da mi je dosadno i da ne znam sta cu sa sobom neka mi neka opali samar... Ja juce kukam da mi je dosadno, kad ono mm me zove, imao udes, slupao kola, udario glavu, pa cekaj policiju, pa sa njim u urgentni... Uh... kakav dan je to bio... DANAS MI NIJE DOSADNO!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto se spavanja tice ja spavam na stomaku, jos mi niko nije rekao da to ne valja, ali kad mi bude smetalo verovatno cu sama po sebi promeniti pozu.

Sto se odlazaka u vc tice, osecam se kao na takmicenju ko ce secse i vise... uzas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao, zenske! ;) Ja sam bolje, ne bas potpuno dobro, ali bolje. Preskocicu sutra prvi cas iz psihofizicke pripreme, jer nema smisla da idem medju trudnice smrkava...

SanjaRuska ja sam u ovih pet dana dva puta popila febricet (paracetamol), to je ono sto moze ( za bolove u glavi, temperaturu, itd). Nadam se da ti je bolje! Svi su nesto prehladjeni, vreme je promenljivo. Ja nisam imala temperaturu, pa me je bar to tesilo...

My baby, SAMO JE JEDNA MAJKA :lol: ! Znam da joj nije tesko, nego mi je nekada bas zao, pomaze meni, a i sestri (ona ima dva mala klinca), pa se pitam odakle joj snage u 61-oj! Da nam je ziva zdrava. Mada, mislim, kada mi uskoro budemo postale mame cemo videti kako se za dete uvek ima snage i volje. Zao mi je sto ti nije stalno tu mama, :( , ali doci ce ponovo!

Mnogo mi slatko mrda beba :wub: ! Bas lep osecaj! Nekada vise, nekada manje...

E, da! Malo pre sam dosla sa merenja..............i.......iiiiiiiiii..........ugojila sam se VEC 7kg!!! :blink: Boga mi, to je dosta! Treba imati u vidu, da se na kraju najvise dobija... :unsure: A, posteno i jedem, mislim trudim se da je zdravo i jedem kao i pre, ali tu su i slatkisi, ma sve, da ne nabrajam... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E zenske, ako jos jednom prokomentarisem da mi je dosadno i da ne znam sta cu sa sobom neka mi neka opali samar... Ja juce kukam da mi je dosadno, kad ono mm me zove, imao udes, slupao kola, udario glavu, pa cekaj policiju, pa sa njim u urgentni... Uh... kakav dan je to bio... DANAS MI NIJE DOSADNO!!!

Uf! Bas bezveze! Potpuno se saosecam sa tobom! To je vrlo stresno! Cuvaj se, gledaj to sa bolje strane, da ipak nije tako strasno, neka ti je muz samo dobro. Nemoj puno da se sekiras.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, ovde ima previse posta, mrsko mi sve citati po redu :)

Ja sam u 13. nedelji i prva mi je trudnoca i vec imam problema sa spavanjem. Stomak mi je mali, ali mi svi govore da ne treba da spavam na stomaku, ali avaj, ja sam bas tako navikla :(

Bas lose spavam, pored toga sto ustajem ko kakva baba nocu u WC :), nikako ne mogu da se namestim.

dajte mi neki savet...

Cao, vaskrsija! Ja spavam na sve strane, samo ne direktno, skroz na stomaku. Nisam tako ni ranije spavala. Mislim da nije bas preporucljivo, ali nisam ti za to bas kopetentna.

I ja sam non-stop isla nocu u wc, sada vise ne (retko), nemogu da se setim od koje nedelje. No, nista to nije strasno... Tek nas ceka nespavanje i tesko namestanje.... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao zenske. Vama dvema zelim da sto pre ozdravite, malo je ovo prelazno vreme nezgodno. A ti nale ces na pripreme, pa lepo, ajde pa da nam pricas sta radite. Meni je dr rekla od 6 meseca. Ja inace radim sve po kuci, usisavam, brisem,peglam, kuvam...sami smo pa moram :). Kod mene nista novo, i dalje nis ne osecam malenu, pa se tako opet tripujem....Nekad mi se cini ko da nisam trudna, da mogu i da skacem, trcim...a kad se pogledam u ogledalo vidim da imam stomak :rolleyes:

Samo ja pisem! :lol::lol::lol: Da nepropustim nesto, bas sam smesna...

Jeste, od 6 meseca. Ja sam sada usla u sesti.

Koja ti bese nedelja? Da te utesim malo za pokrete bebca! :) Nemas tiker.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ev jos jedna ljenivica hehe...Imala sam zabranu rada pa se ja i navikla,sada kad i mogu da radim mm usisava i brise,ja sam zaduzena samo za sudje:)...

Naleee vjerujem da tvoja mama to radi sa zadovoljstvom i nemoj da se osjecas kao parazit,moja je presla 1600 km da mi opere prozore i bude pri ruci,bilo mi je zao ali kad vidim koliko se raduje i da njoj nije nista tesko onda mi je lakse..Normalno necemo ih iskoristavati hehe..Nek su one tu pa makar za kaficu jel de..Nazalost moja se morala vratiti kuci..

Ev i meni se blizi pregled jedva cekam,da vidimo koliko smo narasli i udebljali se..Necu smjeti na vagu da stanem.

Kad vi mislite poceti sa kupovinom?? I jeste li ista do sada kupili??

Ja sam planirala u kupovinu, tamo recimo, pocetkom jula... Imam dosta da nasledim od sestre i drugarice, tako da mi bas malo stvari treba i to mi je super. Ponekada razmisljam sta mi sve treba i za bebu i za porodiliste, ali stvarno ima vremena. A ti polako, snacices se, sa muzem, pa polako. Pusti one babske price da ne valja da se kupuje ranije i tako to, organizuj se kako ti mozes i kako ti odgovara. Ja cu bar tako. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas je već malo bolje! Setila sam se starog maminog recepta, isprala mast i malo stavila u nos :rolleyes: Jeste jako bljak, ali je pomoglo. U apoteci su mi dali neki fiziološki rastvor, ništa nije pomogao.

Grlo je prošlo skroz, a to sam rešila rakijom oko vrata :lol: I još sam se inhalirala pomešanim čajem od nane i kamilice! E svašta mi je ovih dana padalo na pamet :lol: No, bitno da je prošlo, a sutra opet na posao ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste, od 6 meseca. Ja sam sada usla u sesti.

U NS-u školica počinje od 28. nedelje, što znači da ja imam još dosta da kotrljam do tad, još punih 5 nedelja. A baš se radujem tome i jedva čekam :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima,

ja sam u 27. nedelji trudnoce, nosim trece dete.

S obzirom da su mi starija deca vec poodrasla ( 8 i 7 god) sve sto sam imala sam podelila...tako da sada me ocekuje shoping iznova!!!

Mislim da je apsurdno cekati neke poslednje dane trudnoce za nabavku, iz prostog razloga sto ce Vam biti mnogo tesko da se krecete, a i lakse je kad ne kupujes sve odjednom. Ja, kad god imam priliku, obidjem po koju radnju sa decijom opremom i kupim po neku sitnicu. Tako da sam do sada naletela na velike rasprodaje pa sam i uspela da veoma lepe stvari kupim po zaista povoljnim cenama. A iskreno i uzivam u svakom komadicu robe koji sam kupila! To me i opusta!

Uzivajte trudnice dok ste u ovom stanju...uskoro pocinje potpuno nov ritam zivota...VIDECETE!!!! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super je ovaj drugi trimestar:) Nema mucnina, ma milina:)

Moj decak je mirna beba , sutira samo nocu, kada se umirim, ili ga u stvari tada najbolje osecam:) Uskoro cu 23.nedelju, ugojila sam se 7 kg i jedva cekam da vidim bebca:) Do tada uzivam u Bozjem daru, trudnoci....sve trudnice zrace!:)

Pozdrav svima, srecno :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U NS-u školica počinje od 28. nedelje, što znači da ja imam još dosta da kotrljam do tad, još punih 5 nedelja. A baš se radujem tome i jedva čekam :P

Slatka si! Stavila si tiker da si u braku, nedelju dana i nesto! Nekada mora da bude pocetak, ali slatko je bas... :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ja danas prva da se javim. Sto se tice spavanja uglavnom na stranu spavam mada i na ledjima da promenim polozaj. A od pre tri dana sam primetila da me od lezanja zabole kukovi te kosti valjda.?

Nale sad sam 21 ned. I ja sam nekih 7kg dobila al se to nista ne primeti i dalje me teraju da jedem, posto slabo jedem, popese se mi se na glavu. Onda me samo jos vise uznemire.

MarijaVlada znam da si se isprepadala i istresirala al hvala Bogu da je tm dobro.

Nale i SanjaRuska dobro da vam je bolje, cuvajte se.

Vidim ima novih, dobrodosle.

Ja sto se tice opreme sve sto mi ponude ko ima od svoje dece, ja prihvatam Ipak mi znaci da ne kupujem. Tako da dobijamo krevetac, povijalicu, hranilicu, kasnije dubak i neka teska-ravna kolica za koja nisam ni znala za male bebice dok jos ne mogu da savijaju kicmu i vrat, eto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slatka si! Stavila si tiker da si u braku, nedelju dana i nesto! Nekada mora da bude pocetak, ali slatko je bas... :wub:

Hehe, pa da, i meni je bilo skroz zanimljivo, naročito kad sam tek stavila pa je pisalo, tri dana u braku :rolleyes: Sad sam već faca iskusna! :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam jedno pitanje za vas... Doktorka mi je rekla da u trudnoci mora da se pije po solja nekog uroloskog caja... i ok, za to postoji i neko logicno objasnjenje... Medjutim svaki od njih sadrzi uvu, a od nje mi je uzasno muka! E sad... Pijete li vi nesto? Sta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam jedno pitanje za vas... Doktorka mi je rekla da u trudnoci mora da se pije po solja nekog uroloskog caja... i ok, za to postoji i neko logicno objasnjenje... Medjutim svaki od njih sadrzi uvu, a od nje mi je uzasno muka! E sad... Pijete li vi nesto? Sta?

Meni dr nije ništa pominjala, a ni ja se nisam nešto mnogo raspitivala, pošto svakako nisam ljubitelj čajeva. Tako da, pijem samo sada kada sam prehlađena, a inače ništa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje sto se tice uroloskog caja tj. protiv bakterija u trudnoci ja pijem onaj od dr. Josif Pancica a to je mesavina domaceg caja kod bakterija u mokraci za decu i trudnice, tako pise na kutiji. Uzela sam u Liliju, i dobar je. Uvin nikako u trudnoci. Naime ja sam na prvom nalazu imala bakterije i radila urinokulturu i nadju mi stafilokoke, i ova moja dr. u dz mi prepise palitrex iako sam alergicna na penicilin?! Ja poludela! I kupim ovaj caj i na sledecoj urinokulturi nista mi nisu nasli. Evo sad sam pocela ponovo da ga pijem jer sam bila prestala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.