Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

E da, Bobana,

Sad me Lory podseti, ako nisi do sada radila TORCH test, treba ga uraditi. U Srbiji (BG) se radi kako kad, ja sam tražila, neće niko da da sam uput, ako se ja sama ne angažujem.

Annabel, je li ti uput za AIDS dao dr u DZ, ili onaj tvoj super privatni doktor? U BG to je stvarno retko...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E da, Bobana,

Sad me Lory podseti, ako nisi do sada radila TORCH test, treba ga uraditi. U Srbiji (BG) se radi kako kad, ja sam tražila, neće niko da da sam uput, ako se ja sama ne angažujem.

Annabel, je li ti uput za AIDS dao dr u DZ, ili onaj tvoj super privatni doktor? U BG to je stvarno retko...

Uput mi je dao onaj moj super privatni doktor :) Rekao mi je da je to preporuka Ministartstva zdravlja. Nijedan drugi razlog nije postojao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uput mi je dao onaj moj super privatni doktor :) Rekao mi je da je to preporuka Ministartstva zdravlja. Nijedan drugi razlog nije postojao.

Stvarno je car, znala sam, to je prvenstveno briga o trudnici, ovde je to rutina, da se ispuni forma, jedan od papira koji nosiš.

Tražim ti spisak ovih pregleda, za porođaj, negde sam na formu našla, ne znam gde je, pa ti šaljem link, kad nađem. U principu, malo varira od porodilišta do porodilišta. U 9. mesecu to definitivno vidi šta treba u Kraljevu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stvarno je car, znala sam, to je prvenstveno briga o trudnici, ovde je to rutina, da se ispuni forma, jedan od papira koji nosiš.

Tražim ti spisak ovih pregleda, za porođaj, negde sam na formu našla, ne znam gde je, pa ti šaljem link, kad nađem. U principu, malo varira od porodilišta do porodilišta. U 9. mesecu to definitivno vidi šta treba u Kraljevu.

Mislim da sam našla :)http://www.bebac.com/forum/index.php?showtopic=855

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, to je to.

Evo sa drugih foruma

ŠTA JE POTREBNO PONETI U PORODILIŠTE?

DOKUMENTA:

1. LIČNA KARTA

2. OVERENA ZDRAVSTVENA KNJIŽICA

3. UPUT ZA PORODILIŠTE

ANALIZE:

1. Krvna grupa i Rh faktor

2. Hbs antigen

3. HIV rezultat (poželjno)

4. Koprokultura (obavezno) NE STARIJI OD 15 DANA URAĐEN U ZAVODIMA ZA JAVNO ZDRAVLJE

5. Cervikalni i vaginalni bris NE STARIJI OD 15 DANA URAĐEN U ZAVODIMA ZA JAVNO ZDRAVLJE

5. Poslednji UZ

ZA DOBIJANJE ODOBRENJA ZA EPIDURALNU ANALGEZIJU U POROĐAJU POTREBNO JE:

o Kompletne laboratorijske analize krv, urin i urinokultura (ne starije od 7 dana)

o Mišljenje anesteziologa

o Ultrazvučni pregled akušera (ne stariji od 7 dana)

o CTG zapis (ne stariji od 2 dana)

o Karlične mere

o Koagulacioni status (vreme krvavljenja, vreme koagulacije i INR)

Odobrenje za davanje epiduralne analgezije u porođaju se daje, sa kompletnom dokumentacijom, u 38-oj nedelji gestacije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se silno začudila kad mi je preporučio da uradim i test na HIV, ali mi je sad apsolutno logično da se to uradi na početku. U čemu je poenta raditi ga pred sam porođaj? Daleko bilo, ako nečega ima, to treba i mora da se utvrdi na početku. Šta vredi kasnije...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da iskoristim priliku da čestitam lory :) rođendan :)

lory :), sve najbolje od srca ti želim, da bezbrižno uživaš u trudnoći do kraja i još više uživaš u bebi kada dođe na svet :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

u kojoj bolnici sve to traze za epiduralnu, ja sam za prvo imala samo sveze analize krvi i urina i poslednji ultrazvuk nikakvo odobrenje ???? sad mi nista nije jasno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da iskoristim priliku da čestitam lory :) rođendan :)

lory :), sve najbolje od srca ti želim, da bezbrižno uživaš u trudnoći do kraja i još više uživaš u bebi kada dođe na svet :)

Hvala draga moja :)))))))

Mala je od jutros toliko aktivna da ne mogu ni da sedim,uzivam stvarno! Jedva cekam da je uzmem u narucje!

Jos jednom hvala puno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Redovne lab. analize, krv i urin radim na 2 meseca (sad će biti 3. put),

Analiza krvi na antitela (ja sam RH-) biće 2. put kad budem 28. nedelja,

2X cervikalni bris, jednom na početku trudnoće, i jednom u 5. mesecu (to drugi put sam se istripovala da imam infekciju).

Neko radi i češće, svakih mesec dana, kompletan nalaz krvi i antitela.

Hvala Marina ,sad moram da vidim kako cu i sta cu jer sam sve radila samo jedanput a evo vec sam punih 5 mj skoro. Jedino je bris ok njega sam i radila do sada samo jadenput. Mada mislim da ja i bez njezine upute mogu kod porodicnog doktora traziti da provjerim krvnu sliku i urina ili cu ragovarati sa njom zena je ok i nadam se da zna sta radi jer bas radi ovakvih stvari idem privatniku i radi problema na pocetku trudnoce pa nebi voljela da me posle rasdi gluposti boli glava. :rolleyes: :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

u kojoj bolnici sve to traze za epiduralnu, ja sam za prvo imala samo sveze analize krvi i urina i poslednji ultrazvuk nikakvo odobrenje ???? sad mi nista nije jasno

Zvezdice,

To je sa sajta gak Narodni front. I te konsultacije i pregledi se rade 2 nedelje pre termina.

http://www.gakfront.org/pacijenti/index.php

a evo i kbc D. Mišović

http://www.dragisamisovic.bg.ac.rs/stranic..._pacijente.html

naravno, sajt se ko zna kad ažurira, to sve treba na licu mesta proveriti, i u bolnici za koju se odlučiš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lory,

Želim ti bebu, da bude zdrava ko jabuka, a ti, da se porodiš sa što manje muka, a pre toga da se nauživaš, napuniš baterije i napaviš gomilu hot fotografija u bikiniju.

Srećan ti rođendan. I ostavi malo torte za forumašice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E moje zene...kako ste ....

Mi za 9 dana ulazimo u 7 mj. :D I kazu da se treba malo vise se paziti...istina ?

I zanima me....zasto je 8 mj..''osjetljiviji'' da tako kazem neko 7 mj. ? :o Bas kao sto kazu da beba ima vece sanse da prezivi u 7 mj.nego u 8 mj..nesto mi tu nema logike.....kako to.....???? Sta vi mislite o tome ....

Ljubimo vas puno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E moje zene...kako ste ....

Mi za 9 dana ulazimo u 7 mj. :D I kazu da se treba malo vise se paziti...istina ?

I zanima me....zasto je 8 mj..''osjetljiviji'' da tako kazem neko 7 mj. ? :o Bas kao sto kazu da beba ima vece sanse da prezivi u 7 mj.nego u 8 mj..nesto mi tu nema logike.....kako to.....???? Sta vi mislite o tome ....

Ljubimo vas puno

Draga, imaš neka mišljenja na tu temu ovde, na Bebac forumu http://www.bebac.com/forum/index.php?showtopic=312 :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naišla sam i na preporučeni kalendar pregleda u toku trudnoće. Mada, ne sumnjam da moj doktor zna šta radi :)

http://mojginekolog.net/trudnoca/kalendar_pregleda.html

Hvala Annabel!!!!!! Vrlo sažeto i razumljivo. Sad moram da vidim taj test opterećenja, bliži mi se 28.

Ako te ne mrzi, stavi ovo na "Obavezne preglede u trudnoći" topic, značiće više trudnicama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Annabel!!!!!! Vrlo sažeto i razumljivo. Sad moram da vidim taj test opterećenja, bliži mi se 28.

Ako te ne mrzi, stavi ovo na "Obavezne preglede u trudnoći" topic, značiće više trudnicama.

Nema na čemu, draga :) Rečeno - učinjeno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro stomaci i buduce mame :)

Bila sam neaktivna neko vreme ali vas redovno pratim. Od danas sam zvanicno prestala da radim i sada cemo moj stomak i ja malo da uzivamo. Za koji dan idemo na more na totalni relax :) Vrlo mi je potreban jer sam bila opterecena oko prestanka rada, predavanja obaveza, organizacije i sl. I to se zavrsilo.

Kako ste mi vi, kako provodite dane? Ja se plasim da cu da se dosadjujem jer bi trebala malo i da lezim zbog niskog nosenja pa ne znam kako cu sve to da podnesem jer me uhvati nervoza od lezanja

Ljubim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro stomaci i buduce mame :)

Bila sam neaktivna neko vreme ali vas redovno pratim. Od danas sam zvanicno prestala da radim i sada cemo moj stomak i ja malo da uzivamo. Za koji dan idemo na more na totalni relax :) Vrlo mi je potreban jer sam bila opterecena oko prestanka rada, predavanja obaveza, organizacije i sl. I to se zavrsilo.

Kako ste mi vi, kako provodite dane? Ja se plasim da cu da se dosadjujem jer bi trebala malo i da lezim zbog niskog nosenja pa ne znam kako cu sve to da podnesem jer me uhvati nervoza od lezanja

Ljubim

Jutro....jao blago tebi..ides na more :) Ja ne radim od aprila i vjeruj mi da ima dana kad ne znam sta bi od sebe....od dosade.....makar pricam sa stomakom i smisljam kako ce soba izgledati joj i ostalo....

A grcevi...jaoooooo grcevi me ubise u listovima... :( ma na obe noge :(

Sl.sed.mi je kontrola nakon 5 nedelja.....bas sam pozelila doktora hihihih imam jedan mali milion pitanja za njega ;):D

Evo i Kaca vas pozdravlja...:******

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lory,

Želim ti bebu, da bude zdrava ko jabuka, a ti, da se porodiš sa što manje muka, a pre toga da se nauživaš, napuniš baterije i napaviš gomilu hot fotografija u bikiniju.

Srećan ti rođendan. I ostavi malo torte za forumašice.

Hvala draga moja! Torte ima za sve !:)

Sto se tice bikinija,ja cu dozivotno nositi haljinu na plazi,jer su mi zadnjica,noge i grudi unakazene crvenim strijama i celulitom,a samo sam se ugojila 4 kila,sta ce biti kad dodjem do desetke nisam svesna! Ne smem sebe da pogledam u ogledalu :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro stomaci i buduce mame :)

Bila sam neaktivna neko vreme ali vas redovno pratim. Od danas sam zvanicno prestala da radim i sada cemo moj stomak i ja malo da uzivamo. Za koji dan idemo na more na totalni relax :) Vrlo mi je potreban jer sam bila opterecena oko prestanka rada, predavanja obaveza, organizacije i sl. I to se zavrsilo.

Kako ste mi vi, kako provodite dane? Ja se plasim da cu da se dosadjujem jer bi trebala malo i da lezim zbog niskog nosenja pa ne znam kako cu sve to da podnesem jer me uhvati nervoza od lezanja

Ljubim

Blago tebi ides na more,trebali smo i mi oko dvanaestog,ali mom vereniku juce ukradu pasos,a bez pasosa ne moze pare da digne iz banke,a dok izvadi drugi... izgleda nista od mora ove godine :((((

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao koji osjecaj.....staviti ruku na stomak i osjetiti kako se pomjera...a tek kako stomak odskace........ma neprocjenjivo <3

Ljubi mam svoju Katarinu najvise na svijetu ::******

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.