Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Hvala drge trudnice na dobrodoslici :D

Trenutno sam usla u 19 -u nedelju bilo je nekih sitnih komplikacija na pocetku, ali pregurali smo, pijem utrogestan na sest sati zbog kontrakcija ali tako sam i celu prvu trudnocu pila do kraja verovatno tako nosim , sta da radim ????

Ali opet vazno je da se sve lepo zavrsi , brzo se sve to zaboravi .

Ma bice sve u redu,nemoj da brigas! Sta bi volela da dobijes decaka ili devojcicu ?:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Potpuno si u pravu! Sto se tice prsnog plivanja,nisam znala da nije pozeljno takvo plivanje,ali sam mogla da predpostavim,jer pre neki dan na bazenu kad sam probala prsno,svak misic mi se stegao i nisam mogla! Tako da od sada samo ledjno :)

Evo čitam, kaže da prsno povećava opterećenje na donji deo kičme pri zamasima ruku i izdizanju glave. A pokretanje nogu nije dobro zbog ligamenata karlice koji zbog porođaja posaju mekši, pa može da dođe do istegnuća ili razdvajanja pubicnih kostiju.

Ma i brčkanje u plićaku je strava, kad ti dosadi plivanje. Uživaj Lory.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo čitam, kaže da prsno povećava opterećenje na donji deo kičme pri zamasima ruku i izdizanju glave. A pokretanje nogu nije dobro zbog ligamenata karlice koji zbog porođaja posaju mekši, pa može da dođe do istegnuća ili razdvajanja pubicnih kostiju.

Ma i brčkanje u plićaku je strava, kad ti dosadi plivanje. Uživaj Lory.

Da znas da hocu,samo da odem vise na more! Brckacu se u plicaku za sve pare! Sada sam se malo raspitivala kakvo je more na Antibima zbog infekcija,i nista alarmantno nisam nasla! Tako da cu bas da se opustim,naravno koliko god mogu! :)

Kako smo danas trudnice?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se ovog leta nisam kupala ni na obližnjoj reci ni na bazenu. U pitanju je reka Studenica, mislim da samo ime govori sve :), a na bazenu je voda jako topla, pogodna je za reumatičare, a gužva je ogromna, tako da sam sve to izbegavala. Da ne pominjem nesnosne temperature.

Za 10-ak dana planiramo da idemo na odmor, u jednu banju blizu Sofije, a pre toga da odmorimo i prespavamo u mom selu, kako mi put ne bi bio previše dug i naporan. Raspitaću se kakva je voda tamo, ali bih volela da se bar malo brčnem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se negde strašno ide!!! I mnogo mi je vrućina. Uglavnom se muvam po Srbiji, na po 2, 3 dana, da se malo rashladim na planini. Planiram 3 dana da provedem na Paliću u avgustu.

Slađo 84, i ako ima još neka Subotičanka, a da nije prebegla u treći trimestar, da li imaš neki savet, htela bih kad budem na Paliću, jedan dan da odem u Segedin. Čujem da su tamo povoljnije stvari za decu. Ako imaš neke korisne info, pliz, napiši mi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vi u Srbiji gledate da odete negde da bi lakse podneli vrucinu,a mi u Parizu idemo na more da bi osetili vrucinu i videli sunce,jer je bukvalno non-stop kisa!Sad je bilo toplo dva dana,i evo je kisa naravno! Katastrofa ziva!:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se negde strašno ide!!! I mnogo mi je vrućina. Uglavnom se muvam po Srbiji, na po 2, 3 dana, da se malo rashladim na planini. Planiram 3 dana da provedem na Paliću u avgustu.

Slađo 84, i ako ima još neka Subotičanka, a da nije prebegla u treći trimestar, da li imaš neki savet, htela bih kad budem na Paliću, jedan dan da odem u Segedin. Čujem da su tamo povoljnije stvari za decu. Ako imaš neke korisne info, pliz, napiši mi.

Ja ti stvarno nemogu pomoci nemam pojma mada sam cula da je preko jeftinije ali neznam nista konkretno.Neznam da li ima jos koja Suboticanka pa sto nepitas Sanamala 21 pa sta ako je presla u treci mozda ona zna nesto.Mada znam da svi idu preko jer kod granice imaju ti neki marketi dosta povoljni i da tu kupuju ljudi s buvljaka,mislim da se zove Tompa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao zene meni grlo izgori ..al bukvalno izgori...mogla bi vatru bljuvat..imal ko kakvo rjesenje :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja povremeno imam gorusicu po prvi put u zivotu.Osecaj ko da cu da bljujem vatru.Pomace limunada i bademi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar dan zene:)

Kako je ovde tihoooooooooo!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ćao svima (ako vas ima ;) ) :) !

Ja sve više osećam bebicu kako lupka i presrećna sam zbog toga, diiiivan je osećaj :) Kada stavim ruku na stomak, jasno je osetim kako se mrda :)

Sutra idemo da dajemo krv i urin na analizu, pa za par dana na kontrolu i, Bože zdravlja, ako sve bude kkao treba, posle toga na odmor :)

Kako ste mi vi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ćao svima (ako vas ima ;) ) :) !

Ja sve više osećam bebicu kako lupka i presrećna sam zbog toga, diiiivan je osećaj :) Kada stavim ruku na stomak, jasno je osetim kako se mrda :)

Sutra idemo da dajemo krv i urin na analizu, pa za par dana na kontrolu i, Bože zdravlja, ako sve bude kkao treba, posle toga na odmor :)

Kako ste mi vi?

Ja moju ne osecam od jutros,pa sam se malo i uplasila!

Evo pravim tortu,sutra mi je rodjendan :)

Ja cu za koji dan da idem da dam krv i urin,pa isto kod doktora,pa ODMOR :)))

Napokon! Smucila mi se ova kisa vise!Vreme je uzasno!

Slabo sam nesto spavala,sto puta sam ustajala da idem u wc! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao zene meni grlo izgori ..al bukvalno izgori...mogla bi vatru bljuvat..imal ko kakvo rjesenje :(

Malo živog pirinča... To sam ovde pročitala, nisam probala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se danas iztelefonirala, zakazala još dva pregleda. Sad moram da pazim da nešto ne zaboravim: lab. analize, pa doktor, pa komisija, pa opet doktor za doznake, pa UZ u bolnici, pa krv na antitela... :blink: i to je to za avgust. Valjda.

Inače me razbija glava, mislim da su sinusi. Bzvz. Kad se sagnem ili ustanem, onda me zaboli. Ali barem nije vrućina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se danas iztelefonirala, zakazala još dva pregleda. Sad moram da pazim da nešto ne zaboravim: lab. analize, pa doktor, pa komisija, pa opet doktor za doznake, pa UZ u bolnici, pa krv na antitela... :blink: i to je to za avgust. Valjda.

Inače me razbija glava, mislim da su sinusi. Bzvz. Kad se sagnem ili ustanem, onda me zaboli. Ali barem nije vrućina.

Ja imam da vadim dva puta krv i urin u avgustu,imam kod specijaliste za jetru i jedan redovan pregled! Uz tek u septembru! Pitacu sada gin da mi da uput za expertni uz,i ako je on protiv toga,jer smatra da nema potrebe,ali cu opet probati,mozda i popusti :)

Otekli su mi desni strasno,ne mogu da jedem! Ne znam sta da radim?!:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam da vadim dva puta krv i urin u avgustu,imam kod specijaliste za jetru i jedan redovan pregled! Uz tek u septembru! Pitacu sada gin da mi da uput za expertni uz,i ako je on protiv toga,jer smatra da nema potrebe,ali cu opet probati,mozda i popusti :)

Otekli su mi desni strasno,ne mogu da jedem! Ne znam sta da radim?!:(

Šta nas sve neće snaći :) Nije to ništa strašno, draga :) Evo jednog teksta koji mislim da ti može biti od pomoći.

http://www.ringeraja.rs/clanak/upala-desni...udnoci_384.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Šta nas sve neće snaći :) Nije to ništa strašno, draga :) Evo jednog teksta koji mislim da ti može biti od pomoći.

http://www.ringeraja.rs/clanak/upala-desni...udnoci_384.html

Pa sada sam zbunjena skroz draga! Da li da idem kod zubara ili ne?!

Jer ne bih smela nikakve lekove da pijem u trudnoci !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se danas iztelefonirala, zakazala još dva pregleda. Sad moram da pazim da nešto ne zaboravim: lab. analize, pa doktor, pa komisija, pa opet doktor za doznake, pa UZ u bolnici, pa krv na antitela... :blink: i to je to za avgust. Valjda.

Inače me razbija glava, mislim da su sinusi. Bzvz. Kad se sagnem ili ustanem, onda me zaboli. Ali barem nije vrućina.

Dobar dan stomacici kako ste..ja bas lezim i odmaram vec par dana jer mi pritisak seta gore dole i boli me glava,jedva cekam da prode ovaj 8 mj i ove uzasne vrucine,,inace isto nisam isla ni na bazen a ni na more nesto se bojim i onda bolje da sjedim kuci i budem na miru. Marina reci mi molim te koliko si puta do sada isla da vasds krv i urina,tj.koliko puta si do sada radila te nalaze...mene to totalno buni kod mene vec par dana jer sam zadnje nalaze krvi i urina vadila 10.5 u 11 nedelji negdje i naravno bilo je sve ok ali me doktorka vise nije slala da to radim,,jos vodim trudnocu privatno kod jako dobre doktorice i nadam se da mi neradi tu propuste.. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa sada sam zbunjena skroz draga! Da li da idem kod zubara ili ne?!

Jer ne bih smela nikakve lekove da pijem u trudnoci !

M oj savjet da ides kod zubara mislim da mora postojati nesto da ti to ublaze i da nesteti ni tebi ni bebi. Ja npr. znam da se posle 4 mj trudnoce smije koristiti amoksicilin antibiotici to su mojoj drugarici dali u bolnici jer je lezala radi krvarenja a imala je neku upalu.. a i ja sam isla kod zubara u 2 mj trudnoce jer me zub boli 48 sati bez prestanka i strasno sam se namucila a najgore je sto sam trpila jer sam cula da kod drzavnog zubara nedaju anesteziju trudnici jer kao nesmije da bi mi zubarica privatno rekla da to nista neskodi bebi i popravila mi zub,,,nemoj da se brines samo posjeti nekog zubara da se upala nebi vise sirila,,sretno :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa sada sam zbunjena skroz draga! Da li da idem kod zubara ili ne?!

Jer ne bih smela nikakve lekove da pijem u trudnoci !

Da sam na tvom mestu, ja bih, sigurno. I u tekstu kažu: 'Zubar može uraditi detaljno čišćenje zuba i desni, čime će odstraniti višak naslaga i smanjiti rizik od pojave bakterija.' Dakle, ne pominju nikakve lekove. A i ako, eventualno, bude potrebe za time, postoje lekovi koji smeju da se piju u trudnoći. Ja sam neke pila kada sam bila prehlađena. I lekar opšte prakse i moj ginekolog su mi rekli da nisu opasni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marina reci mi molim te koliko si puta do sada isla da vasds krv i urina,tj.koliko puta si do sada radila te nalaze...mene to totalno buni kod mene vec par dana jer sam zadnje nalaze krvi i urina vadila 10.5 u 11 nedelji negdje i naravno bilo je sve ok ali me doktorka vise nije slala da to radim,,jos vodim trudnocu privatno kod jako dobre doktorice i nadam se da mi neradi tu propuste.. :(

Redovne lab. analize, krv i urin radim na 2 meseca (sad će biti 3. put),

Analiza krvi na antitela (ja sam RH-) biće 2. put kad budem 28. nedelja,

2X cervikalni bris, jednom na početku trudnoće, i jednom u 5. mesecu (to drugi put sam se istripovala da imam infekciju).

Neko radi i češće, svakih mesec dana, kompletan nalaz krvi i antitela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ću za par dana takođe raditi po 3.put. Prvi put standarna krvna slika + test na AIDS (mislim da sam u ovome unikat :) ), zatim 2.put - za double test i sada, po preporuci lekara, 3.put - krvna slika, šećer, urin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ću za par dana takođe raditi po 3.put. Prvi put standarna krvna slika + test na AIDS (mislim da sam u ovome unikat :) ), zatim 2.put - za double test i sada, po preporuci lekara, 3.put - krvna slika, šećer, urin.

Stvarno si unikat!!!! Mada nije loše, za svaki slučaj, daleko bilo. Bolje na početku, nego kao kod nas, pred porođaj! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ću za par dana takođe raditi po 3.put. Prvi put standarna krvna slika + test na AIDS (mislim da sam u ovome unikat :) ), zatim 2.put - za double test i sada, po preporuci lekara, 3.put - krvna slika, šećer, urin.

Nisi unikat,i ja sam radila test na AIDS,na hepatitis,i tada su mi nasli hepatitis c(najslabija kategorija) i kako smo izracunali dobila sam ga kad sam radila pirsing na jeziku!

Inace svakog meseca radim krvnu sliku,urin,toxoplasmozu,secer...

Sada po prvi put imam neke posebne analize krvi zbog hepatitisa,da vidimo da li se mozda povukla,jer kad sam isla da snimam jetru prosli mesec,nikakve znake infekcije nisu nadjeni,pa da proverimo preko neke posebne analize krvi! Samo da taj test prezivim ! uh :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stvarno si unikat!!!! Mada nije loše, za svaki slučaj, daleko bilo. Bolje na početku, nego kao kod nas, pred porođaj! ;)

Pred porođaj? Nisam znala za to. Izgleda da je to samo u Bg-u :) Znaš li možda šta još zahtevaju pred porođaj?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.