Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

I ja sam ovih dana bas nekako mrzovoljna,nista mi se ne radi,nigde mi se ne ide,juce sam imala blage bolove skroz dole u stomaku,pa sam leskarila ceo dan,imala sam svadbu u nedelju i izgleda da sam se malo premorila i od igranja i od tolikog sedenja i od buke i od dima.Nikako da zivnem od tada.Po ceo dan bih mogla da lezim i da spavam.

Ja preko dana retko kad spavam! A da sam lenja i mrzovoljna jesam i to za desetku :)

Kakvo je zatisje u drugom trimestru! Gde ste zene? Malabebo javi se :)))))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da vas pozdravimo,odosmo u treci trimestar :lol: Vidimo se :)eNortjKzUjI0N7I0NFWyBlwwFZgC1g,,27.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sanamala priljucicemo vam se za 2 dana i mi,pa nastavljamo druzenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da vas pozdravimo,odosmo u treci trimestar :lol: Vidimo se :)eNortjKzUjI0N7I0NFWyBlwwFZgC1g,,27.png

pozdrav i za tebe! i mi vam se prikljucujemo za par nedelja :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stvarno smo bas tihe

Imam osecaj kao da ima 3-4 trudnice ovde! Strasno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U što volim kad nam dođe neko nov! Dobro došla Bobana!

Verovatno već znaš da se u tom periodu (20 do 24. nedelja) radi 2. tzv ekspertski uz. Tada je inače vreme kada se proveravaju rad srca i prokrvljenost tri krvna suda pupčanika, i kod trudnica sa normalnim pritiskom. Nekima to ne rade, jer sam aparat, uz, treba da bude kolor dopler, pa ako to nema, onda gledaju samo morfologiju bebe, običnim uz. Tu se srce vidi kako radi, komore i pretkomore treba da budu iste veličine.

Ekg bebe puste 30 sekundi, do minut, slagaću te, ne znam koje vrednosti treba da budu. A za pupčanik, meni nisu merili, pa ne znam tačno. Taj pregled pupčane vrpce je bitan ako postoji neki rizik, beba mala za nedelju trudnoće, RH negativna majka ima razvijena antitela... blizanačka trudnoća.

evo ti detaljnije ovde

http://www.welcomebabyhome.com/pregnancy/d...s_pregnancy.htm

Hvala draga na informacijama,,sto se tice pupcane vrpce to mi nisu predlagali i nepostoji nikakav faktor rizicnosti sem tog mog povisenog pritiska,koji je sada ok ali je doktorica boji da bi mi mogao biti dosta visu u 7 mj trudnoce jer tada srce,bubrezi svi oragani rade duplo vise jer beba tada najvise raste. UZ cu da pravim u privatnoj klinici kod djecijeg kardiologa koji dolazi iz BG,tako da se nadam da ce mi sve obasniti kako treba,jer ovde kod nas u BL je uzas kod drzavnog,bila sam 5 dana u bolnici uzasno razocarenje,doktor koji me primio kad sam prokrvarila samo me pregledao i rekao beba je ziva za sada.......i izasao iz sobe,,uzas,,tako da za bilo sta sada vise idem privatno,,mada je skupo i svima danas fali novaca ali moram da bi mirnije spavala i najgore sto imam sindrom bjelog mantila,sto se tice pritiska, ja sam sada 21 nedelja i bebu osjetim tek ponekad ,prode i po 2 dana da neosjetim nista,da li osjecas vise pokreta ili samo ponekad posto si ispred mene 3 sedmice :rolleyes: :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bobana svaki dan ce sve vise mrtkati beba,ne brini se.I ona ima neki svoj ritam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

caos zene,imam goscu pa zato me nema an netu

nadam se da ste sve dobro i da uzivate u ovo blazenom stanju

imam pitanje jer mi se u zadnja tri dana desava nesto sto nikad nije a i u prvu trudnoci mi se to nije desavalo,desni kuk,bok kako vec i cela noga me na trenutak presjeku da mi otkaze npoga da nemogu da stanem na nogu,juce sam zamalo pala ali sreca to se desilo do kreveta pa sam se srusila na krevet,imam blage bolove,znaci ne trne mi nisu ni grceve neznam kako to opisati,ako je neka od vas imala slicno nek mi javi mozda mi nesto pomogne,cmokiim vas po ove vreline

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i meni se to desavalo par puta kad duze hodam ali nisam pridavala tome veliki znacaj,mislim da je to sasvim normalno u trudnoci,tako sam bar citala na netu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stomacici....samo da vas pozdravim Lory :wub:

Citam redovno i pratim...tu sam.....:) Inace dobro smo ..sve po P.S.-U Hvala Bogu

Ljubim vas punooooo :* :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i meni se to desavalo par puta kad duze hodam ali nisam pridavala tome veliki znacaj,mislim da je to sasvim normalno u trudnoci,tako sam bar citala na netu

I ja sam citala da je normalno, dva tri dana i mene je bolelo ali ne bas da cu pasti.

FutureMum i ti nam odlazis, eto i nas brzo, pripremi nam teren tamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stomacici....samo da vas pozdravim Lory :wub:

Citam redovno i pratim...tu sam.....:) Inace dobro smo ..sve po P.S.-U Hvala Bogu

Ljubim vas punooooo :* :*

Pa javljaj nam se...da pravimo guzvu malo :)

Vidis da je nas trimestar najgori od sve dece :)

Ljubac za tebe i Kacu :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja bih rekla da smo najgori od sve dece :P

Nego, koliko vidim većina vas će uskoro da šmugne u treći trimestar, a ja ću izgleda da nastavim da pričam sama sa sobom :( ...i bebicom :)

Od juče imam bolove u mišićima neposredno iznad stomačića, kao da imam upalu mišića. Izgleda da rastemooo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja bih rekla da smo najgori od sve dece :P

Nego, koliko vidim većina vas će uskoro da šmugne u treći trimestar, a ja ću izgleda da nastavim da pričam sama sa sobom :( ...i bebicom :)

Od juče imam bolove u mišićima neposredno iznad stomačića, kao da imam upalu mišića. Izgleda da rastemooo :)

Uskoro nam stizu neke trudnice iz prvog,pa se nadam vecoj guzvi :)

Naravno da rastete,jos malo pa neces znati ni kako da sedis,ni kako da ustanes!Barem sam ja sva izgubljena,cesto zaboravim da sam trudna,setim se kad srusim nesto stomakom :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bobana svaki dan ce sve vise mrtkati beba,ne brini se.I ona ima neki svoj ritam.

Jeste vala, kod nas je taj ritam takav da sam oko 20. nedelje jedva osećala, baš kad se smirim i skoncentrišem, a sada me probudi u 5 ujutru, i onda se rasanim, i nema spavanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U sredu veče je lekar utvrdio da srce fetusa ne kuca, u četvrtak ujutru sam legla na odeljenje i dogovorila se sa doktorom da mi zakaže kiretažu pod totalnom anestezijom. Međutim, u toku noći su krenuli nesnosni bolovi, imala sam spontani, tako da su me ujutru očistili, bez anestezije. Inače, naša bolnica kuburi sa anesteziolozima. Jedan je trebalo da stigne oko 13h, a do tad ko zna, daleko bilo, šta bi se desilo.

Pa, sad, da li je moralo, ne znam. Bilo je kako je bilo. Nesnosan bol, najpre psihički, a potom je usledio i fizički.

Sada se neizmerno radujem ovoj bebici u stomaku i ne plaše me nikakve priče o porođajnim bolovima. Sve ću istrpeti zarad moje krofnice :)

joj draga i meni su radili bez anestezije....pokusali su da mi je daju,ali nisu nasli venu.....boli su me 6puta...strasno...mnogo boli....

ali porodjaj je prelepo iskustvo....najlepsi dan u zivotu jedne zene.....

Kao i vecina i ja sam imala spontani. Uzas je sve ne ponovilo se ni jednoj i na stranu ruzne teme!

Da se pohvalimo, danas smo saznali da nosimo CURICU!!!! :D

nama su rekli u 12+1 da je decak,a ja ne verujem,rano mi je to....samo nek je zivo i zdravo...iduce nedelje cu opet kod tog privatnika pa cemo znati sigurno....ovaj u DZ kaze da se to moze videti tek u 7.mesecu :o

caos zene,imam goscu pa zato me nema an netu

nadam se da ste sve dobro i da uzivate u ovo blazenom stanju

imam pitanje jer mi se u zadnja tri dana desava nesto sto nikad nije a i u prvu trudnoci mi se to nije desavalo,desni kuk,bok kako vec i cela noga me na trenutak presjeku da mi otkaze npoga da nemogu da stanem na nogu,juce sam zamalo pala ali sreca to se desilo do kreveta pa sam se srusila na krevet,imam blage bolove,znaci ne trne mi nisu ni grceve neznam kako to opisati,ako je neka od vas imala slicno nek mi javi mozda mi nesto pomogne,cmokiim vas po ove vreline

to ti se od rastezanja prikljesti zivac...meni to bilo u prvoj trudnoci,ali ja nisam mogla da ustanem kad me uhvati...

zene kako ste?sto ne pisete?ja sam bila na moru pa se nisam javljala....

ljubim vas sve....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam ustala u 3 nocas,kod nas je bilo takvo nevreme da je ceo grad io na nogama.I sad mi se tako spava.

Od juce me boli stomak u predelu levog jajnika,dok lezim nista,cim se malo mrdnem boli.Zakazala sam za ponedeljak al cu ipak danas da odem do lekara da vidim sta mi se to desava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam ustala u 3 nocas,kod nas je bilo takvo nevreme da je ceo grad io na nogama.I sad mi se tako spava.

Od juce me boli stomak u predelu levog jajnika,dok lezim nista,cim se malo mrdnem boli.Zakazala sam za ponedeljak al cu ipak danas da odem do lekara da vidim sta mi se to desava.

I ja sam ustajala na svakih sat vremena nocas,odavno nije bila vrucina u ovom kisnom parizu,pa ne mogu da se naviknem da je dva dana jako toplo! toliko sam se znojila nocas da je to strasno! a u wc sam isla najmanje 10 puta poludela sam! Inace dobro jutro stomacici :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene moje drage,necete verovati sta sam sanjala,jos sam u soku! Sanjam jednu trudnicu koja prvo ne oseca bebu,pa onda pocinje da je boli stomak i na kraju joj skroz poplavi,i ja joj kazem da joj je dete (ne daj Boze) mrtvo! Ne znam sta bi to moglo da znaci,ali meni uopste nije dobro zbog tog sna,i morala sam da vama napisem,reko mozda neka zna znacenje tako morbidnog sna! SOK!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga lory :),

Sve smo opterećene mislima o bebi, pri tom, kažu da se u trudnoći sanjaju raznorazne gluposti. Verujem da si pod utiskom, ali zabavi se, razonodi se, uposli se nečim i proći će :)

Ja sam se jutros osećala vrlo čudno, mantalo mi se i bila sam slaba. Posle doručka sam izmerila pritisak - 87 sa 54, a puls 95. Imam prirodno nizak pritisak, a puls ume da mi bude povišen, imam ludo srce :), ali to dvoje zajedno, baš me je, bukvalno, smorilo. Prilegla sam i sada mi je bolje, ali pitaću čika doktora za to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste vala, kod nas je taj ritam takav da sam oko 20. nedelje jedva osećala, baš kad se smirim i skoncentrišem, a sada me probudi u 5 ujutru, i onda se rasanim, i nema spavanja.

Hvala stomacici,,ja sam vec pocela malo da se brinem,prva beba pa sam sva u cudu sta se desava i kada :rolleyes: :rolleyes: Kako spavate na kojoj strani...ja lezim i pokusavam da zaspim na ljevoj strani sto vise po preporuci doktorice ali se probudim nekad na stomaku sva izbezumljena i u strahu,,mada i za doktorka kaze da se nebrinem da bebi nemoze biti nista a najgore sto spavam sama jer je muz na terenu vise nego kuci :( :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene moje drage,necete verovati sta sam sanjala,jos sam u soku! Sanjam jednu trudnicu koja prvo ne oseca bebu,pa onda pocinje da je boli stomak i na kraju joj skroz poplavi,i ja joj kazem da joj je dete (ne daj Boze) mrtvo! Ne znam sta bi to moglo da znaci,ali meni uopste nije dobro zbog tog sna,i morala sam da vama napisem,reko mozda neka zna znacenje tako morbidnog sna! SOK!

Potpuno te razumijem jer sam slicne snove imala prije par dana a nosim lose iskustvo iz blnice jer sam lezala 5 dana radi krvarenja pa sanjam igle,doktore i ostalo.Pokusaj da nemislis o losim stvarima i nemoj da vjerujes da snovi imaju uopste neko znacenje,sve su to gluposti,nisam nesto posebno pobozna ali mislim da je sve u rukama onog gore i nista vise. I mala sam jako tezak period u zivotu i covjek sve prezivi,,zato samo naprijed i pozitivno i nemas razloga za brigu i snovi nista neznace oni plod nase maste i nase podsvjesti i straha. Najljepse snove ubuduce :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene hvala vam puno na savetima! Gledacu da se bar danas uposlim sa necim,da prodje ovaj sok ! Ne verujem bas u snove ali svakako nije prijatno kada nesto tako sanjas,a pritom imas bebu u stomaku! Obicno snove ne pamtim,a ovaj sam zapamtila od pocetka do kraja! Ne zelim da se opterecujem time,sad cu da se spremim i odoh sa verenikom u setnju da sikoristimo ovaj lep i suncan dan,jer vec od sutra opet krece kisa :( Zbog toga mrzim Pariz :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene hvala vam puno na savetima! Gledacu da se bar danas uposlim sa necim,da prodje ovaj sok ! Ne verujem bas u snove ali svakako nije prijatno kada nesto tako sanjas,a pritom imas bebu u stomaku! Obicno snove ne pamtim,a ovaj sam zapamtila od pocetka do kraja! Ne zelim da se opterecujem time,sad cu da se spremim i odoh sa verenikom u setnju da sikoristimo ovaj lep i suncan dan,jer vec od sutra opet krece kisa :( Zbog toga mrzim Pariz :)

samo setaj i radi ono sto volis i ne misli o ruznim stvarima....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.