Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

E bas lepo, i meni su rekli devocica :). Znaci ti si zavrsila s ekspertskim, sve ok. Super. A jel oni vide grlic na UZ ili mora dole da te rucno pregleda? Gde si radila. Kolko traje, jesi i ti gledala na monitor i jesu ti dali slicice?

Ja danas udarila po spremanju kuce, uf rucak tek trebam, pa malo da predahnem. Inace, cini mi se da sam nesto osetila...Ako je to to.

MyBeby i meni se cini da nosim nisko...ne znam, tako se bila namestila prosli put na uz, bas cu da pitam sledeci put.

Doktorka mi je rekla duzinu grlica dok me je gledala na uz (3.26), ali mi to prate i ginekoloskim pregledima (valjda je vazno i koliko on "strci"). Ne znam, malo me to brine, koristim utrogestan, pa ce valjda biti dobro... Ekspertski sam radila u bolnici, trajalo je oko 30 min. Ja sam takodje gledala na monitoru, kao i moji bliznji :rolleyes: , a sliku mi nije dala. Mislim da je zaboravila... Nije vazno, vazno je da je sve ok

Mozda vi umisljate da nosite nisko? Mislim da je rano za to... Osecam da ste super!!!! Ja inace planiram da nosim pojas, bez obzira kako nosim, da bih manje opterecivala matericu, kicmu... To i vama preporucujem... Samo ne znam gde da kupim, apoteka, decije radnje... Videcu, sl. nedelje... Meni termin varira, negde je oko 12., 13. avgusta, a po poslednjoj menstruaciji 31.7. - sto nije bas merodavno jer sam dobijala na razlicite intervale... Pozdravljam vas i ljubim.......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nale: Hvala na odgovoru. Znam da te to sad brine, al praticete kao sto si i sama rekla. A za taj pojas sam citala negde po forumima, mozda bas i ovom, pa vidi tamo. Mada nisam sigurna dal bih ga uzimala na svoju ruku, mozda da pitas tu tvoju dr dal ti je to potrebno pa onda da ga uzmes. Necu nikom da pametujem al eto tako bih ja uradila.

Pusa i vama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, doktor mi je to i predlozio, da bih manje opterecivala matericu. I naravno, nista na svoju ruku. Posavetuje se, nego ja onako kazem, da se raspitamo, posto su mnoge imale dobra iskustva sa njim. Pozz :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao zenske, kako ste? Evo ja usla u 20 ned. I zvala da zakazem taj ekspertni uz al nije bilo termina pa mi zakazali tek za 29.04. a tad cu biti 23+4. Ona sestra kaze da moze do 28 nedelje, da je to ok. Pitacu jos ovu moju dr u dz pa cu videti. Jao ludilo sa ovim lekarima, uvek me za nesto iznerviraju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao zenske, kako ste? Evo ja usla u 20 ned. I zvala da zakazem taj ekspertni uz al nije bilo termina pa mi zakazali tek za 29.04. a tad cu biti 23+4. Ona sestra kaze da moze do 28 nedelje, da je to ok. Pitacu jos ovu moju dr u dz pa cu videti. Jao ludilo sa ovim lekarima, uvek me za nesto iznerviraju.

Cao, cao... Ne sekiraj se, nista, moras se drzati saveta lekara, opet je to nekako najsigurnije... Ja sam standardno, iscekujem nove kontrole i tako... Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao zenske, kako ste? Evo ja usla u 20 ned. I zvala da zakazem taj ekspertni uz al nije bilo termina pa mi zakazali tek za 29.04. a tad cu biti 23+4. Ona sestra kaze da moze do 28 nedelje, da je to ok. Pitacu jos ovu moju dr u dz pa cu videti. Jao ludilo sa ovim lekarima, uvek me za nesto iznerviraju.

taj ekspertski se radi od 20. do 24. nedelje,tako da je to kad su tebi zakazali ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao zenske, evo ja usla u 14. nedelju, pa mi je mesto ovde u II trimestru. Mada vidim, sve picite 20., 21. nedelju i osecate bebe, sve znate... cini mi se na konju ste :). Ja sutra idem kod doktorke da vidi rezultate dabl testa, nadam se da su ok, i da ce mi konacno ukinuti progesteron koj primam od 5. nedelje. Vidim da ima vas iz Bg-a koji niste zadovoljni svojim lekarima. Ja vodim trudnocu u dz, gde doktori imaju vremena za razgovor, doktorka subotom poziva trudnice se raspita kako su, uput za dabl sam dobila u 7. nedelji, a za expertni cu dobiti sutra. Doktori to praktikuju da bi zakazali na vreme, da ne bi davali pare privatnicima. Patronazna sestra je zvala da se upoznamo, i na raspolaganju mi je 24h dnevno za sve sto me muci. Ja sam se tek pred ovu trudnocu prebacilau u ovaj dz, i znam kako sve funkcionise udrugim, pa je time moje odusevljenje vece. Eto, mozda ce nekome iz Bg-a to biti od pomoci, s obzirom da sada svako ima prava da ide u dz gde zeli na teritoriji Bg-a. Jedino nemam predstavu gde cu se poradjati, jeste rano, ali to mi je vec briga velika. Pozdrav svima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moze li mi neko reci od koje sedmice pocinje 5.mjesec trudnoce???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moze li mi neko reci od koje sedmice pocinje 5.mjesec trudnoce???

[/quot

Od termina oduzmi 5 meseci i eto ti datuma... Pa ti izracunaj koja ces nedelja biti. Mislim da je to sa punih 17 nedelja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam svima,izracunala sam

16.4.ulazim u peti mjesec :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kakav dan...kisa.

MaijaVlada ja sam usla u 20 a nikako da osetim malu. Il sam glupa za to il je ona mnogo mirna. :unsure: A i dobar ti je taj dz, sve mi lici da nije drzavni. Ova moja mene i ostale zbrza za 5min, uopste mi nije jasno sta radi do kraja smene??

Krajem meseca tek idem na uz, treba iscekati...

Da li vas zaboli stomak, pa prodje? mene sinoc ko da cu da dobijem i malko me duze drzalo. Pozz svima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao zenske, evo ja usla u 14. nedelju, pa mi je mesto ovde u II trimestru. Mada vidim, sve picite 20., 21. nedelju i osecate bebe, sve znate... cini mi se na konju ste :). Ja sutra idem kod doktorke da vidi rezultate dabl testa, nadam se da su ok, i da ce mi konacno ukinuti progesteron koj primam od 5. nedelje. Vidim da ima vas iz Bg-a koji niste zadovoljni svojim lekarima. Ja vodim trudnocu u dz, gde doktori imaju vremena za razgovor, doktorka subotom poziva trudnice se raspita kako su, uput za dabl sam dobila u 7. nedelji, a za expertni cu dobiti sutra. Doktori to praktikuju da bi zakazali na vreme, da ne bi davali pare privatnicima. Patronazna sestra je zvala da se upoznamo, i na raspolaganju mi je 24h dnevno za sve sto me muci. Ja sam se tek pred ovu trudnocu prebacilau u ovaj dz, i znam kako sve funkcionise udrugim, pa je time moje odusevljenje vece. Eto, mozda ce nekome iz Bg-a to biti od pomoci, s obzirom da sada svako ima prava da ide u dz gde zeli na teritoriji Bg-a. Jedino nemam predstavu gde cu se poradjati, jeste rano, ali to mi je vec briga velika. Pozdrav svima...

Cao, zenska... Brzo prolaze te sedmice, sto rece "my baby" nekada bih volela da malo uspori vreme, bas uzivam u trudnuci... Boga mi, taj dz je extra. A patronanzna sestar te je vec kontaktirala??!!! Svaka cast! Zeim ti da ugledas sutra dobre rezultate1 Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kakav dan...kisa.

MaijaVlada ja sam usla u 20 a nikako da osetim malu. Il sam glupa za to il je ona mnogo mirna. :unsure: A i dobar ti je taj dz, sve mi lici da nije drzavni. Ova moja mene i ostale zbrza za 5min, uopste mi nije jasno sta radi do kraja smene??

Krajem meseca tek idem na uz, treba iscekati...

Da li vas zaboli stomak, pa prodje? mene sinoc ko da cu da dobijem i malko me duze drzalo. Pozz svima.

Cao, zenska... Osetices bebu, samo sto nisi, to su ti dani. Verovatno mrda kada si ti aktivna, a posto su nam bebci bas mali ovlaz se oseti. Pre nego sto zaspis, legni na levu stranu, opusti se skroz i javice se! :)

Ne znam sta bih ti rekla za te bolove... Koliko je meni poznato, ne bi trebao da boli stomak. Mene je pocetkom cetvrtog poceo da boli stomak, nalik na menstrualne bolove. Boli, pa pusti... Pozvala sam doktorku i objasnila joj i ona kaze da je to nalik na kontrakcije i da dodjem. Pregledala me je i sve je bilo ok, ali mi je od tada ukljucila utrogestan (koji sa nekim pauzama jos koristim). Objasnila mi je da taj lek ima za cilj da umiri i relaxira misice materice. Stvarno mi je bilo kao rukom odneseno, posle 24h. Mada sam posle i citala da se u tom periodu nesto "drasticnije" siri materica, pa da hoce da boli zbog istezanja ligamenata. Eto, meni je bilo tako, a ne znaci da je to i tebi (nije to ni isti period). Moj predlog je - ako ti se nastave bolovi da se javis lekaru. I da ne brines...

Kiss :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dz je drzavni, Vracar... Patronazna Smilja, ljubazna i pri ruci... I ja sam se odusevila, zaista se osecam ponekad kao da sam na privatnoj klinici. Sve pohvale za njih.

mmmoj, mene cesto boli stomak, te levo te desno, te u sredini...a malo sam i ja panicar pa cim otvorim oci ja se pipam da vidim gde ce me boleti :( Ono sto me je smirilo je to sto mi je doktorka rekla da kada bol traje duze od 3 sata da se javim, sve sto spada u krace bolove je normalno jer se organizam menja, siri... Valjda je u pravu, ali meni je lakse jer ne padam u paniku.

Nale1508 hvala na lepim zeljama.

Pozdrav i mazite stomacice :)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U Bgd je guzva, ceka se po 2 ,3 nedelje na UZ mislim sto je ok na svakih mesec dana al desava se za ove vaznije da zakasnis, ja valjda necu. Dr u DZ me samo primi na 5 min i to je to, sto mene nervira pa onda tako kad nesto saznam panicim i raspitujem se okolo, sad sam je i zvala prvi put. I tako cujes razne price o svakoj bolnici pa prosto ne znas gde da ides. A zadnji uz sam radila u Misovicu i ok su mi al ovaj ekspertni oni ne rade pa moram negde drugde da zakazem. Verovatno u Frontu.

Sanja Ruska zasto si radila amniocentezu?

E pa žene, evo me ponovo posle bome nedelju dana :rolleyes: Sve je isto, samo prezime drugačije, haah :rolleyes: Imala sam gomilu obavza oko venčanja, pa se nisam javljala. Jeste mi dobre?

Ja sutra ulazim u 22. nedelju i Tisu osećam sve više i sve jače. Sad se onako svaki put pošteno cimnem kad je osetim :rolleyes:

Zakazala sam EUZ za 21. april, taman u 24. nedelji i jedva čekam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U Bgd je guzva, ceka se po 2 ,3 nedelje na UZ mislim sto je ok na svakih mesec dana al desava se za ove vaznije da zakasnis, ja valjda necu. Dr u DZ me samo primi na 5 min i to je to, sto mene nervira pa onda tako kad nesto saznam panicim i raspitujem se okolo, sad sam je i zvala prvi put. I tako cujes razne price o svakoj bolnici pa prosto ne znas gde da ides. A zadnji uz sam radila u Misovicu i ok su mi al ovaj ekspertni oni ne rade pa moram negde drugde da zakazem. Verovatno u Frontu.

Sanja Ruska zasto si radila amniocentezu?

E nek sam sam ja udarila citat, a nisam odgovorila :rolleyes: Bio mi je povišen jedan marker PAPP-a na dabl testu, pa mi je dr rekla da uradim amnio za svaki slučaj, i apsolutno se nisam pokajala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

znaci uspela si odlicno :))))

Uz nekoliko komentara tipa "Šta vi sad hoćete" i "Ovi vaši ginekolozi u domovima zdravlja vam samo komplikuju život ovim pregledima" i "Gde ja sad vas da ubacim, ccccc", uspela :rolleyes:

Prvo je htela da mi zakaže za sredinu maja, ali je onda shvatila da tad nema baš nijedan slobodan termin, pa mi je fino uletelo taman kako treba :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa žene, evo me ponovo posle bome nedelju dana :rolleyes: Sve je isto, samo prezime drugačije, haah :rolleyes: Imala sam gomilu obavza oko venčanja, pa se nisam javljala. Jeste mi dobre?

Ja sutra ulazim u 22. nedelju i Tisu osećam sve više i sve jače. Sad se onako svaki put pošteno cimnem kad je osetim :rolleyes:

Zakazala sam EUZ za 21. april, taman u 24. nedelji i jedva čekam!

Cao, zenska. CESTITAM od srca!!!! Zelim ti divan i spokojan brak! Iako se ne znamo, bas sam mislila na tebe, ..., secala se svoje udaje... To je divno! I u braku mi je super (da ne ureknem, pppp), sto i tebi zelim!!!! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao, zenska. CESTITAM od srca!!!! Zelim ti divan i spokojan brak! Iako se ne znamo, bas sam mislila na tebe, ..., secala se svoje udaje... To je divno! I u braku mi je super (da ne ureknem, pppp), sto i tebi zelim!!!! :D

Hvala, Nale! Imali smo fantastičnu svadbu i jako sam zadovoljna životom ovih dana :rolleyes::rolleyes: Mislim, i inače sam zadovoljna, al' ovih dana se sve nekako lepo uklapa, odmor, venčanje, brojanje para, Tisino stalno mrdanje, ma uživancija :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao zenske, evo ja usla u 14. nedelju, pa mi je mesto ovde u II trimestru. Mada vidim, sve picite 20., 21. nedelju i osecate bebe, sve znate... cini mi se na konju ste :). Ja sutra idem kod doktorke da vidi rezultate dabl testa, nadam se da su ok, i da ce mi konacno ukinuti progesteron koj primam od 5. nedelje. Vidim da ima vas iz Bg-a koji niste zadovoljni svojim lekarima. Ja vodim trudnocu u dz, gde doktori imaju vremena za razgovor, doktorka subotom poziva trudnice se raspita kako su, uput za dabl sam dobila u 7. nedelji, a za expertni cu dobiti sutra. Doktori to praktikuju da bi zakazali na vreme, da ne bi davali pare privatnicima. Patronazna sestra je zvala da se upoznamo, i na raspolaganju mi je 24h dnevno za sve sto me muci. Ja sam se tek pred ovu trudnocu prebacilau u ovaj dz, i znam kako sve funkcionise udrugim, pa je time moje odusevljenje vece. Eto, mozda ce nekome iz Bg-a to biti od pomoci, s obzirom da sada svako ima prava da ide u dz gde zeli na teritoriji Bg-a. Jedino nemam predstavu gde cu se poradjati, jeste rano, ali to mi je vec briga velika. Pozdrav svima...

Cao!!! Evo ja sam ti blizu sa nedeljama :). Lepo je cuti poyitivna iskustva sa drzavnom službom, tako bi trebali svi da se ponasaju. Pošto sam iz okoline Sombora ne gine mi njihovo porodilište iako sam čula svakakvih prica. Ali verujem da je tako u svim mestima, neko zadovoljan, neko ne. Privatno vodim trudnocu, ali zaista mogu reci da me ne deru sto se tice para.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ja da vam se javim... Bila sam kod doktorke, nosila rezultate dabl testa, sve je odlicno... Inekcija jos 5, eto kaze radi reda, ali rizika vise nema :) :) :) Zakazala mi je uz za 26.04. i rekla mi da dodjem sa dragim i tajanstveno se smeskala... Ali mislim da sam je provalila, verovatno ce se pozabaviti polom bebe :) Dala mi je i uput za euz, pa sam ja odmah nazvala i zakazala za 03.06, tad cu biti u 22. nedelji. I eto, i to je reseno...

Bubamaro, pozdrav tebi... Veruj mi da ima i pozitivnih stvari u tome sto si iz manjeg grada. Imas moje iskustvo u ''temi koliko je srbiji stalo do trudnica'', to se u bilo kom drugom gradu ne bi dogodilo. Ovde su lekari u bolnicama malo puni sebe, mala je verovatnoca da ih neko licno zna, opusteni su... Moja doktorka iz dz je specijalicaciju odradila u Vranju i kaze da nije bilo tako mnogo bi manje naucila... tetka mog muza je babica u Pozarevcu... Njima nije poznato da ne smeju da pozovu nocu lekara, da se vikendom manje radi... a ovde... uzas... tebi ce bar lekar biti uvek na radnom mesto, pa to sto su stolovi malo stariji, nema veze...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa žene, evo me ponovo posle bome nedelju dana :rolleyes: Sve je isto, samo prezime drugačije, haah :rolleyes: Imala sam gomilu obavza oko venčanja, pa se nisam javljala. Jeste mi dobre?

Ja sutra ulazim u 22. nedelju i Tisu osećam sve više i sve jače. Sad se onako svaki put pošteno cimnem kad je osetim :rolleyes:

Zakazala sam EUZ za 21. april, taman u 24. nedelji i jedva čekam!

Sanjaruska, puno srece u braku... Mazite Tisu i uzivkajte :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sanjaruska, puno srece u braku... Mazite Tisu i uzivkajte :)

Hvala mnogo! Koliko je mazimo, razmazićemo je i pre nego što se rodi :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.