Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Petra u kom si mesecu,ja za nedelju dana ulazim u 7. i nasa bebica uvek pokazuje dupence tako da jos uvek ne znamo pol.30.7.idemo na kontrolu i uopste se ne nadam da cemo saznati,pa mozda nas iznenadi.

Ja juce i danas osecam blage bolove ko da imam upalu stomacnih misica,ramisljala sm da odem do lekara ali nadam se da nije nista strasno,ne boli me nista jako,a mozda je i zbog toga sto je beba nisko???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Petra u kom si mesecu,ja za nedelju dana ulazim u 7. i nasa bebica uvek pokazuje dupence tako da jos uvek ne znamo pol.30.7.idemo na kontrolu i uopste se ne nadam da cemo saznati,pa mozda nas iznenadi.

Ja juce i danas osecam blage bolove ko da imam upalu stomacnih misica,ramisljala sm da odem do lekara ali nadam se da nije nista strasno,ne boli me nista jako,a mozda je i zbog toga sto je beba nisko???

Ja takve bolove osecam vec vise od nedelju dana zato sam onda i otisla privatno i tad sam saznala za nisko nosenje.Znaci boli me s leve i s desne strane stomaka,i ispod i boli me kad se okrecem u krevetu.Ja se nadam da je s bebicom sve ok u punedeljak idem kod moje dr na uz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Petra u kom si mesecu,ja za nedelju dana ulazim u 7. i nasa bebica uvek pokazuje dupence tako da jos uvek ne znamo pol.30.7.idemo na kontrolu i uopste se ne nadam da cemo saznati,pa mozda nas iznenadi.

Ja juce i danas osecam blage bolove ko da imam upalu stomacnih misica,ramisljala sm da odem do lekara ali nadam se da nije nista strasno,ne boli me nista jako,a mozda je i zbog toga sto je beba nisko???

ja sam u 21 nedelji. I meni se desavaju ti bolovi . Jedan dan posebno jer sam htela da dohvatim nesto i isteglila sam se prepodstavljam, osecala sam kao probadanje , to prodje za dan dva. Ja ne znam ni kako nosim , doktor mi to nije naglasavao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga samo da znas da se strije ne uklanjaju,mozes samo da ih ublazis! A crvene strije postepeno predju u bele i tu se zavrsava svaka prica ! Na stomaku ih nemam,ali ko zna kako su krenula svuda da se sire ocekujem ih i tu :lol:

<_< Ja čula da su te muke sa strijama stvar genetike, mogu da se mažem kol'ko 'oću, (nabavila Šaljićev melem odavno), ako krenu da se pojavljuju - nema vajde, osim da hidriram kožu. Pu pu pu, za sad ih nema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke,

A kako izgledaju kontrakcije? Meni se više puta dnevno stvrdne deo stomaka, malo neprijatno, ali ne boli. Prođe posle par sekundi. Neki put dok se ova šmizla mrda, a neki put dok miruje... Nadam se da to nisu kontrakcije? :( To mi se nije ranije desilo, tek od pre neki dan. A ko za inat, prošle nedelje sam bila na uz, i tada nije bilo ništa od ovih simptoma, sledeći put idem kod dr tek za 15 dana.

@Yvonna,

Meni je ime Simona na spisku... Još su pregovori u toku, imam još fore do novembra, za sada je zovem maco, bebo, žabice, mrduljko :P :P :P :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

<_< Ja čula da su te muke sa strijama stvar genetike, mogu da se mažem kol'ko 'oću, (nabavila Šaljićev melem odavno), ako krenu da se pojavljuju - nema vajde, osim da hidriram kožu. Pu pu pu, za sad ih nema.

Moja keva je petoro rodila,a nema ni jednu jedinu striju! Problem je zbog koze,meni je koza jako mekana,i puca cim se malo nagojim,a nagojila sam se svega tri kg!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke,

A kako izgledaju kontrakcije? Meni se više puta dnevno stvrdne deo stomaka, malo neprijatno, ali ne boli. Prođe posle par sekundi. Neki put dok se ova šmizla mrda, a neki put dok miruje... Nadam se da to nisu kontrakcije? :( To mi se nije ranije desilo, tek od pre neki dan. A ko za inat, prošle nedelje sam bila na uz, i tada nije bilo ništa od ovih simptoma, sledeći put idem kod dr tek za 15 dana.

@Yvonna,

Meni je ime Simona na spisku... Još su pregovori u toku, imam još fore do novembra, za sada je zovem maco, bebo, žabice, mrduljko :P :P :P :P

marina to jesu kontrakciju i mogu se javiti ranije ili kasnije ili da se uopste ne pojave sto je retkost,toga se nemoras bojati ako su bez bolova.to sto si opisala se zove Braxton Hiks kontrakcije koje se pojavljiju jer se telo polako priprema za poragaj,zato opusti se i uzivaj u ov najlepse doba tvog zivota ;) Vidim da si vec u 24n ja sam 16n pa ove nedelje su se pojavili te kontrakcije,ako su ti neprijatne i neugodne lezi u krevet na stranu i gledaj tv ;)

Sto se tice strije,imam ja strije od prije 10g a u trudnoci sam koristila Vichy kremu i nisam imala nijednu,evo sad ponovo koristim tu kremu,skupa je ali efikasna.

Neko je pisao o pokretima bebe,u pocetku osecas bebu ali mozda ne svaki dan,ili jednostavno spavas dok se beba okrece,u prvoj trudnoci sam osetila bebu u 11n da bih u 12n 3d osetila buterfly prvo ispupcenje stomaka na jednu stranu bilo je u 21n a evo sada sa drugom je sasvim drugacije osetila sam bebu jos u 10n u14n je bilo prvo ispupcenje a buterfly nisam imala...sve je individualno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke,

A kako izgledaju kontrakcije? Meni se više puta dnevno stvrdne deo stomaka, malo neprijatno, ali ne boli. Prođe posle par sekundi. Neki put dok se ova šmizla mrda, a neki put dok miruje... Nadam se da to nisu kontrakcije? :( To mi se nije ranije desilo, tek od pre neki dan. A ko za inat, prošle nedelje sam bila na uz, i tada nije bilo ništa od ovih simptoma, sledeći put idem kod dr tek za 15 dana.

@Yvonna,

Meni je ime Simona na spisku... Još su pregovori u toku, imam još fore do novembra, za sada je zovem maco, bebo, žabice, mrduljko :P :P :P :P

Kada je meni doktor uocio kontrakcije ja nisam osecala nista, rekao je da to nije opasno cak i ako malo ledja bole i stvrdne se stomak to materica vezba za porodjaj i beba ce se izboriti. Meni se ponekada stomak naduje kao balon i osecaj je da ce svakoga trenutka puci, ja malo legnem i to prodje brzo. E sada svaki bol koji traje duze treba prijaviti ginekologu naravno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Yvonna,

Meni je ime Simona na spisku... Još su pregovori u toku, imam još fore do novembra, za sada je zovem maco, bebo, žabice, mrduljko :P :P :P :P

Ma ja se nesto dvoumim ovih dana...mnogo volim ime Simon i godinama mi je zelja da mi se sin tako zove...ali svi me nagovaraju da promenim ime i da ne upropastim dete :)))) samo zato sto se ne slaze uz prezime (Simic), odnosno smesno je :) Sad ne znam sta da radim....u opciji je i ime Relja koje mi se takodje bas dopada...imam i ja fore do decembra, smislicu vec nesto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Srculence10 & Pettra,

Hvala vam, malo sam sad opuštenija. Pomislila sam da mi nije to zato što sam mnogo rintala po kući zadnja 2, 3 dana. Sad sam mirna, prozore će da pere moja jača polovina kad se vrati sa fudbala. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pozdrav,jel moze koja trudnica koja je kupila trudnicki pojas da mi posalje adresu sajta preko kog su narucile,hvala

Sladjo imas kod nas u Subotici,videla sam u Suncici i u Roda megamarketu u onom decijem butiku,zaboravih kako se zove. ;)eNortjKzUjI0NzIxMVOyBlwwFY4C1Q,,99.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav devojke.

Sanamala,ti nam ode u treci uskoro,a i ja odmah posle tebe.

Ja za sada nisam imala kontrakcije ili bar ne znam da sam ih imala,i ja sam nesto aktivma zadnjih dana i jedva da neki put osetim bebu jer se ona mrtka samo kad se smirim.Samo sam je jednom osetila dok sam bila pod tusem.Mi 30. idemo na kontrolu,iskreno se nadma da se nasa dr vratila i da ce nam se bebica konacno pokazati da znamo je li bata ili seka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro Trudnjace moje... :*

Jao meni herpes izasao na usni....ludilo koliko pecka ...fuj :(

Valjda pad imuniteta... ;) Moja ljubav draga se mi se redovno javlja i jako sam srecna zbog toga ..;) A da vas pitam....zene kako stojite sa seksom kako odmice trudnoca..... B):wub:;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav devojke.

Sanamala,ti nam ode u treci uskoro,a i ja odmah posle tebe.

Ja za sada nisam imala kontrakcije ili bar ne znam da sam ih imala,i ja sam nesto aktivma zadnjih dana i jedva da neki put osetim bebu jer se ona mrtka samo kad se smirim.Samo sam je jednom osetila dok sam bila pod tusem.Mi 30. idemo na kontrolu,iskreno se nadma da se nasa dr vratila i da ce nam se bebica konacno pokazati da znamo je li bata ili seka.

Jeste,rastemo,rastemoooo :lol: Ehehe,mrvica mala,nije do sad bila okrenuta tako da moze da se vidi pol jel? eNortjKzUjI0NzIxNVGyBlwwFYwC1A,,43.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro Trudnjace moje... :*

Jao meni herpes izasao na usni....ludilo koliko pecka ...fuj :(

Valjda pad imuniteta... ;) Moja ljubav draga se mi se redovno javlja i jako sam srecna zbog toga ..;) A da vas pitam....zene kako stojite sa seksom kako odmice trudnoca..... B):wub:;)

'Jutro :lol: Herpes sam imala i ja i to na pocetku trudnoce,mazala sam ga sa belim lukom,brzo je prosao.Sex nije vise tako redovan kod nas <_< Nesto mi se neda,a i bebac je aktivan mnogo.Grozna sam... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

'Jutro :lol: Herpes sam imala i ja i to na pocetku trudnoce,mazala sam ga sa belim lukom,brzo je prosao.Sex nije vise tako redovan kod nas <_< Nesto mi se neda,a i bebac je aktivan mnogo.Grozna sam... :lol:

Isto je kod mene.... :) Trazi se meni..ali Kaca se drmne mene prodje zelja :) :) Psiha je cudo.....hahhahah...Jadan MM....mislim da ni ko pubertlija se nije toliko druzio sa desankom hahahahah :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro Trudnjace moje... :*

Jao meni herpes izasao na usni....ludilo koliko pecka ...fuj :(

Valjda pad imuniteta... ;) Moja ljubav draga se mi se redovno javlja i jako sam srecna zbog toga .. ;) A da vas pitam....zene kako stojite sa seksom kako odmice trudnoca..... B):wub:;)

Ja sam sex okacila o klin cim sam ugledala dve crtice,znaci od marta nista.Ali oboje smo se dogovorili da necemo zbog straha i predhodnog loseg iskustva.Jednostavno znam da mi nebi prijalo i non stop bi mi bilo u glavi da li je sve u redu itd.Tako da mi nesto i nefali dok on se naravno druzi s desankom sta da se radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sanamala,kad god odemo na kontrolu bebac sedi ili nam okrene dupence,mrtka i rukicama i nogicama al da pokaze to sto nas zanima nece nikako,al nema veze,bitno da je sve u redu,pa makar i na porodjaju tek saznala sta je.

Sto se tice sexa povremeno imam odnose,zao mi muza,ali mi nikako ne prija,ne mogu nikako da se opustim,muz je primetio da nimalo ne uzivam,pa me vise ni ne tera jedino kad mu bas prigusti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro Trudnjace moje... :*

Jao meni herpes izasao na usni....ludilo koliko pecka ...fuj :(

Valjda pad imuniteta... ;) Moja ljubav draga se mi se redovno javlja i jako sam srecna zbog toga ..;) A da vas pitam....zene kako stojite sa seksom kako odmice trudnoca..... B):wub:;)

Ja imam strahovitu zelju za sexom,ali nemam sa kim :))))

verenik se toliko plasi,kaze da sve sto mi je veci stomak sve vise mu je frka!

Tako da se desi PONEKAD,jednom u dve nedelje! :((( Vise ne znam na koju foru da ga hvatam :)))))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam strahovitu zelju za sexom,ali nemam sa kim :))))

verenik se toliko plasi,kaze da sve sto mi je veci stomak sve vise mu je frka!

Tako da se desi PONEKAD,jednom u dve nedelje! :((( Vise ne znam na koju foru da ga hvatam :)))))

Ja mislim da su po tom pitanju svaki isti :D Posto tebe poznajem znam kakav si manijak i razumjem verenika ti :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mislim da su po tom pitanju svaki isti :D Posto tebe poznajem znam kakav si manijak i razumjem verenika ti :P

Ja manijak?! E sada si me stvarno uvredila! Ukidam skayp :pppppppppppp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja manijak?! E sada si me stvarno uvredila! Ukidam skayp :pppppppppppp

hahahahahahahahhaahah jesi jesiiiiiiiiiiiiiiiiii :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hahahahahahahahhaahah jesi jesiiiiiiiiiiiiiiiiii :P

Dobro,dobro! Nemoj ja da progovorim :lol: :lol: :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.