Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

hahahahahah ....ja opet na ledjima se budim stalno i posle osjecam bolove ...a ako se malo vise naslonim na stomak sve imam osjecaj da pritiscem bebu hihihihh :unsure: :unsure: :blink: :blink:

[/qu

Ja osetim neki pritisak kad legnem na stomak i odmah se probudim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se vec navikla i stalno sam na levom boku,a desava se i meni da se probudim kad ono ja ili na ledjima ili na desnom boku,pa se odma premestam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se vec navikla i stalno sam na levom boku,a desava se i meni da se probudim kad ono ja ili na ledjima ili na desnom boku,pa se odma premestam.

Procitala sam da ne preporucuju spavanje na desnom boku,ali ne znam zasto?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Procitala sam da ne preporucuju spavanje na desnom boku,ali ne znam zasto?!

Preporučuje se spavanje na lijevom boku jer je u tom položaju najbolji protok krvi do posteljice i odvajanje tečnosti iz tijela preko bubrega.

U prvih 20 nedelja trudnoće možete spavati na leđima, a poslije se to ne savjetuje.

I spavanje na desnom boku ili stomaku je dozvoljeno ako se dobro osjećate, a u trećem trimestru ležanje na stomaku se ne savjetuje.

Et sta sam a nasla :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anabel i ja sam ista,bas slabo spavam zadnjih dana sto zbog vrucine sto zbog trckanja u wc.Ja cveklu i ribu ne mogu da jedem nikako,mnogo mi je muka od toga.

I meni je interesantno da gledam kako mi se izoblici stomak kad me bebica lupka iznutra.

Poslednje 2 noći su paklene, otkrivam se non stop, a dragi me pokriva preko stomaka :), pošto on tek ne može oka da sklopi.

Ranije sam obožavala da spavam na stomaku, ali otkako sam saznala da sam trudna, nije mi ni na pamet palo. Valjda mi se to podsvesno usadilo.

Imam sreće što ne radim, na raspustu sam, pa mogu da se naspavam bar ujutru :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao zenice!Rekoh da virnem da vidim kako ste. :) I ja spavam na levom boku jer kada sam na desnom bebica me urnise od sutkanja pa se uplasim da joj smeta.Pozdravljam vas puno i cekam u trecem!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Preporučuje se spavanje na lijevom boku jer je u tom položaju najbolji protok krvi do posteljice i odvajanje tečnosti iz tijela preko bubrega.

U prvih 20 nedelja trudnoće možete spavati na leđima, a poslije se to ne savjetuje.

I spavanje na desnom boku ili stomaku je dozvoljeno ako se dobro osjećate, a u trećem trimestru ležanje na stomaku se ne savjetuje.

Et sta sam a nasla :D

E ima svasta!!! Meni obicno keva kaze dok pijemo kafu na skaypu "Rodila sam petoro dece bez interneta i tih stvari,a vi sada izmisljate toplu vodu" ,ponekad mislim da je skroz u pravu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav drage trudnice!Interesuje me,da li je neka od vas pila Elevit vitamine u trudnoci. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav drage trudnice!Interesuje me,da li je neka od vas pila Elevit vitamine u trudnoci. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav drage trudnice!Interesuje me,da li je neka od vas pila Elevit vitamine u trudnoci. :lol:

Ja pijem mamavit, mislim da je to sve isto, samo druga firma proizvodi..

Prvo nisam htela nista od vitamina, ali posle sam pitala dr sta ona misli - ona rece kako zelis, i rece da je ishrana ipak najbitnija, ali naravno da mogu da pijem i vitamine ako hocu, pa sam pocela.

Da ne bi slucajno zafalilo nekog, da ne moram da razmisljam jel sam unela dovoljno ovog ili onog u organizam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja znam da je najbolje spavati na levom boku,a moze i na desnom,na ledjima nikako.

Jos dve nedelje pa odosmo i mi u treci,kako vreme leti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne pijem nista od vitamina,davim se u vocu i povrcu,tako da ne bi trebalo nesto da nam zafali.

Brine me to sto sam procitala pre neki dan da je najbitnije zdravo se hraniti u prvom i trecem tromesecju.Kad udjem u trece vodicu racuna o tome,ali u prvom sam zbog mucnina vrlo malo jela,cak sam i smrsala par kila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne pijem nista od vitamina,davim se u vocu i povrcu,tako da ne bi trebalo nesto da nam zafali.

Brine me to sto sam procitala pre neki dan da je najbitnije zdravo se hraniti u prvom i trecem tromesecju.Kad udjem u trece vodicu racuna o tome,ali u prvom sam zbog mucnina vrlo malo jela,cak sam i smrsala par kila.

Beba svakako vuce sta joj treba, a tebi sta ostane :)

Mislim za prvo tromesecje, da ne brines, i ja sam najvise jela dvopek i caj od kamilice ili nane tada..gadilo mi se mnogo toga od hrane

A za vitamine, znas kako, isto sam mislila kao i ti, ali opet nemas sve u vocu i povrcu sto ti treba, treba jesti i jaja, meso, sireve, mleko i td i td..meni nekako bilo lakse ovako, da ako imam manjka neceg, nadoknadim. Da mi ne propadnu zubi slucajno :lol:

A naravno ishrana jeste na prvom mestu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja osetim neki pritisak kad legnem na stomak i odmah se probudim :)

a meni je problem sto mi ne smeta,pa spavam na stomaku dok se ne probudim za WC....

Ja ne pijem nista od vitamina,davim se u vocu i povrcu,tako da ne bi trebalo nesto da nam zafali.

Brine me to sto sam procitala pre neki dan da je najbitnije zdravo se hraniti u prvom i trecem tromesecju.Kad udjem u trece vodicu racuna o tome,ali u prvom sam zbog mucnina vrlo malo jela,cak sam i smrsala par kila.

ni ja ne pijem nista,ali krvna slika mi je za sada bila odlicna....danas idem na kontrolu....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a meni je problem sto mi ne smeta,pa spavam na stomaku dok se ne probudim za WC....

ni ja ne pijem nista,ali krvna slika mi je za sada bila odlicna....danas idem na kontrolu....

Blago tebi:) Zeljna sam spavanja na stomaku :((((

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja jos uvek spavam na stomaku, eventualno se blago za par stepeni namesti postrance, ali opet na stomaku

ne mogu drugacije

znam da je najbolje na levom boku, ali mi je on recimo od desnog, hiljadu puta neudobniji.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a meni je problem sto mi ne smeta,pa spavam na stomaku dok se ne probudim za WC....

ni ja ne pijem nista,ali krvna slika mi je za sada bila odlicna....danas idem na kontrolu....

I moja je krvna slika dobra,ja sam u 25.nedelji sad,al mi je dr rekla da uzmem taj kompleks vitmina i minerala jednom dnevno.Posto i ja jedem bas dosta voca,povrca.uzimacu ih svaki drugi dan.Jel radila neka od vas test tolerancije na glukozu?i.gifv.gifa.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja jedem sve osim ribe,znam da je zdrava ali gadi mi se i dr mi je rekla da se ne forsiram da je jedem ako mi ne prija.Sto se vitamina tice,isto mi je rekla da nema potrebe da ih pijem,a cula sam jednu babsku pricu da trudnice koje ne piju te vitamine radjaju celavu decu.Glupost!A uostalom nek je beba ziva i zdrava pa i celava da je.

Ja sam danas uzela rezultate krvi i urina,hemoglobin mi je 111,ranije je pisalo da je donja granica 110,sad pise da je 100,pa mi nije jasno.Bas da vidim oce li mi dr sutra opet prepisati gvozdje.

Nesto mi je povecano - RDW 18.4 od maximalnih 14.5

Jel znate sta je to?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sanamala ja nisam radila,jer mi je dr na odmoru a ova njena zamena je skroz nezainteresovana,a citala sam da bas u ovom periodu treba da radimo,ja sam ko i ti u 25.nedelji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sanamala ja nisam radila,jer mi je dr na odmoru a ova njena zamena je skroz nezainteresovana,a citala sam da bas u ovom periodu treba da radimo,ja sam ko i ti u 25.nedelji.

Kod nas u Subotici se to zakazuje,i moja dr ide na odmor na dve nedelje,ali rekla mi je da odradim taj test na toleranciju.Tako mi sve tesko pada u trudnoci,sve te analize,mrcvarenja po ovoj vrucini maltretiranje pravo za mene :rolleyes: Bas sam postala razmazenkovicka sad... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas u Subotici se to zakazuje,i moja dr ide na odmor na dve nedelje,ali rekla mi je da odradim taj test na toleranciju.Tako mi sve tesko pada u trudnoci,sve te analize,mrcvarenja po ovoj vrucini maltretiranje pravo za mene :rolleyes: Bas sam postala razmazenkovicka sad... ;)

Cao i ja sam iz subotice,kod koje dr ides ako nije tajna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sanamala na koje si to analize isla?Ja od pocetka trudnoce samo analize krvi,urina i dabl test.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke jel vidite vi moj avatar?Promenila sam ga a i dalje mi stoji onaj stari - frizura i to razvucena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke jel vidite vi moj avatar?Promenila sam ga a i dalje mi stoji onaj stari - frizura i to razvucena.

Desni klik pa na RELOAD tako sam i ja morala ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo ga,treba mu izgleda vremena da se promeni

Zanima me devojke koje ste sve analize radile u trudnoci?Ja sam cula za puno tih testova a lekari meni nista od svega toga ne rade?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.