Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Hello, evo i mene :)

Pokupila sam novu LK, tek sad sam zvanicno udata :P

ALi sad ide cimanje nevidjeno, na svim zivim dokumentima moram da menjam sve..racuni po bankama, vozacka..i td

Smor <_<

Nego cula sam negde da moram ici ponovo da mi "utvrde" krvnu grupu, posto imam potvrdu o krvnoj grupi na devojacko prezime :blink:

Znate li nesto o tome?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hello, evo i mene :)

Pokupila sam novu LK, tek sad sam zvanicno udata :P

ALi sad ide cimanje nevidjeno, na svim zivim dokumentima moram da menjam sve..racuni po bankama, vozacka..i td

Smor <_<

Nego cula sam negde da moram ici ponovo da mi "utvrde" krvnu grupu, posto imam potvrdu o krvnoj grupi na devojacko prezime :blink:

Znate li nesto o tome?

Zasto bi opet to radila, jel ti u kartoncicu dr. vec upisao krvnu grupu?

Ne znam, ja sam jos uvek devojka :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitam na udaji:)

I meni je ostalo da promenim, vozacku i pasosa tako me mrzi da sedim tamo i da cekam na ovoj vrucini..

Boze samo mi jos to fali, i ja imam potvrdu za krvnu grupu na devojacko prezime

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zasto bi opet to radila, jel ti u kartoncicu dr. vec upisao krvnu grupu?

Ne znam, ja sam jos uvek devojka :lol:

Pa jeste, ali to je karton iz DZ, a ovu potvrdu nosis sa sobom kad ides da se porodis.

Cestitam na udaji:)

I meni je ostalo da promenim, vozacku i pasosa tako me mrzi da sedim tamo i da cekam na ovoj vrucini..

Boze samo mi jos to fali, i ja imam potvrdu za krvnu grupu na devojacko prezime

Hvala, to jos u oktobru bilo, ali eto sad promenih lk, da iskoristim stomak da ne cekam redove :D

Znas kako, ja kad sam isla da mi daju potvrdu za krvnu grupu, pricala sam tamo sa jednom trudnicom (ja sam to odradila na pocetku trudnoce, u drugom mesecu odmah)

I ona mi rece (a bila je deveti mesec vec, pred porodjaj) da je vec vadila jednom potvrdu pre trudnoce, ali na devojacko prezime, i sad mora opet, posto se ona ne vazi.

Tako da..nemam pojma, najbolje da proverimo sa nasih dr-ima..da ne bude posle stani-pani

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam mislila da tu knjizicu (ne karton) u koju mi dr. sve upisuje nosim sa sobom i u porodiliste. Dobro je da si pomenula, ja ne bih znala da treba da ponesem posebno taj papir o krvnoj grupi. I ja sam je radila na pocetku trudnoce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro i od nas.

I mi smo danas dobro,vrucina je pa ne izlazimo preko dana mnogo,tek uvece u setnju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da, i ja sam cula za to

ako promenis prezime, moras opet da radis krvnu grupu, uglavnom potvrda mora glasiti tacno na ime i prezime s kojim ces otici u porodiliste

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Onda i ja to moram ponovo da radim,cudo da nam lekari nista o tome nisu rekli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svima,

Jeste, sve mora da se poklapa i lk i zdravstvana i krvna grupa moraju da imaju isto ime i prezime. Moju kumu vratili kad je isla da radi amniocentezu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sutra idem u Institut za transfuziologiju, prvi put kontrolišem antitela, je l' zna neko da li ima određeno vreme, ili mogu bilo kad da dođem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hello, evo i mene :)

Pokupila sam novu LK, tek sad sam zvanicno udata :P

ALi sad ide cimanje nevidjeno, na svim zivim dokumentima moram da menjam sve..racuni po bankama, vozacka..i td

Smor <_<

Nego cula sam negde da moram ici ponovo da mi "utvrde" krvnu grupu, posto imam potvrdu o krvnoj grupi na devojacko prezime :blink:

Znate li nesto o tome?

Zasto bi opet to radila, jel ti u kartoncicu dr. vec upisao krvnu grupu?

Ne znam, ja sam jos uvek devojka :lol:

Cestitam na udaji:)

I meni je ostalo da promenim, vozacku i pasosa tako me mrzi da sedim tamo i da cekam na ovoj vrucini..

Boze samo mi jos to fali, i ja imam potvrdu za krvnu grupu na devojacko prezime

da, i ja sam cula za to

ako promenis prezime, moras opet da radis krvnu grupu, uglavnom potvrda mora glasiti tacno na ime i prezime s kojim ces otici u porodiliste

Onda i ja to moram ponovo da radim,cudo da nam lekari nista o tome nisu rekli.

Ja sutra idem u Institut za transfuziologiju, prvi put kontrolišem antitela, je l' zna neko da li ima određeno vreme, ili mogu bilo kad da dođem?

Baš tako, na trenutno ime i prezime morate imati potvrdu o krvnoj grupi. Ja sam išla sad na AC i ležala u bolnici jedan dan a za to vreme ta potvrda mi je bila u onom njihovom kartonu. Takođe je potrebno imati je za porođaj. Ne bih ni ja znala da mi sad treba za bolnicu da nisam u Gradskoj dobila štampanu informaciju šta mi je sve potrebno za bolnicu.

Marina oni rade od 8 do 4, ja sam bila nedavno i odmah da ti kažem da moraš kopirati uput koji ti je doktor dao u dva primerka. U principu ide relativno brzo ali da znaš da moraš da popunjavaš i neki upitnik kod njih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da se priključim grupi koja vadi krv za krvnu grupu ;) Ujutru idem da se bockam u te svrhe, iako mi je dr iz Betanije rekao da bi me primili i sa starom potvrdom i venčanim listom. Pa ,eto, možda nekom bude ova informacija od koristi... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stigli sa kontroleeeee!!! smile.gif Tata nije mogao da izadje sa posla i tako nam je zao jer je ovo bio najlepsi pregled do sada. A CD koji smo kupili je neispravan i doktorka nije uspela da nam nareze snimak sad.gif Al dobro verujem da ce sledeca kontrola biti isto tako uzbudljiva smile.gif

Imamo 1086 grama smile.gif Nas prvi kilogram smile.gif

...i nije da se hvalim al preslatki smo smile.gif Otvarao je okice, zevao, non stop je nesto zvakao smile.gif kaze doktorka vezba kako ce da sisa smile.gif U jednom trenutku je stavio sve prstice u usta smile.gif dusa moja malaaaa.

Posle smo isli na ruckic i na sokic i sad smo stigli kuci. Malod a legnemo da odmorimo.

Inace na bolovanje cu od prvog i jedva cekam. Mislim da je sasvim dovoljno od mene. Bar ova dva tri meseca da se posvetim sebi dok ne stigne beba i ne posvetim svu paznju ovog sveta njoj smile.gif

LJUBIMO VAS!!!!!

Be positive ja sam malo zbunjena....je l' sa tvojim kompom sve u redu? :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Be positive ja sam malo zbunjena....je l' sa tvojim kompom sve u redu? :blink:

Definitivno ne :) Sinoc nije moglo da se udje na forum non stop je izbacivalo poruku da je sajt zarazen virusima i da ne mogu da postavim poruku, a onda je sve te moje pokusaje dupliralo u ko zna koliko tema :)

Izvinite zbog zbrke :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Definitivno ne :) Sinoc nije moglo da se udje na forum non stop je izbacivalo poruku da je sajt zarazen virusima i da ne mogu da postavim poruku, a onda je sve te moje pokusaje dupliralo u ko zna koliko tema :)

Izvinite zbog zbrke :)

Ma nema frke, znam za problem sinoć sa sajtom nego vidim odgovor na temu pa vidim da mi nešto poznato.... Jutros skapiram da čitam po 4. put tvoj post pa se mislim jeste da su trudnice zaboravne ali nisu baš blesave :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro devojke :rolleyes:

Kod nas je vec jako toplo <_< . Nesto se nisam naspavala, budim se rano da idem u wc, a i kiselina me bas muci. Kupila sam sad donat vodu, kazu da je dobra za kiselinu, pa da probam i to. Najgore mi je kad lezim :huh: :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima,evo da se i ja prikljucim u drugi,mada sam vas vec citala ali nemam nista pametno da pisem pa vas samo citam. S koliko nedelja se ide na 4d

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Definitivno ne :) Sinoc nije moglo da se udje na forum non stop je izbacivalo poruku da je sajt zarazen virusima i da ne mogu da postavim poruku, a onda je sve te moje pokusaje dupliralo u ko zna koliko tema :)

Izvinite zbog zbrke :)

I meni je izbacivao poruku za viruse...

Dobro jutro devojke :rolleyes:

Kod nas je vec jako toplo <_< . Nesto se nisam naspavala, budim se rano da idem u wc, a i kiselina me bas muci. Kupila sam sad donat vodu, kazu da je dobra za kiselinu, pa da probam i to. Najgore mi je kad lezim :huh: :huh:

Joj nemam pojma za kiselinu, ja sam to imala u prvom trimestru, zajedno sa mucninama, sad nemam, cula sam da nekom bademi pomazu, al meni i nisu..

Mi smo danas bili na UZ, i lepo je pametnica okrenula guzu pa nije mogla dr da mi sto posto potvrdi da je devojcica, mozda me jos i iznenadi na porodjaju, ja ocekujem devojcicu sve vreme a mozda dodje decak :lol:

Imamo oko 570 grama, i svi parametri su ok, pravilno se razvijamo :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni je izbacivao poruku za viruse...

Joj nemam pojma za kiselinu, ja sam to imala u prvom trimestru, zajedno sa mucninama, sad nemam, cula sam da nekom bademi pomazu, al meni i nisu..

Mi smo danas bili na UZ, i lepo je pametnica okrenula guzu pa nije mogla dr da mi sto posto potvrdi da je devojcica, mozda me jos i iznenadi na porodjaju, ja ocekujem devojcicu sve vreme a mozda dodje decak :lol:

Imamo oko 570 grama, i svi parametri su ok, pravilno se razvijamo :wub:

I ja sam imala kiselinu malo na pocetku, a sad bas sve cesce i jace, bas je grozan osecaj.

Ti bas cesto ides na uz, meni dr. zakazao sledeci tek u 32oj nedelji. Jos sam mu rekla da ja ne mogu tako dugo da cekam, i da cu doci ranije, ali ne da mi :lol: .

Ovaj iz dz je na godisnjem, a tu mi ne vredi ni da idem. Nikad mi nista ne kaze, obavi uz za 3 minute <_< .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam imala kiselinu malo na pocetku, a sad bas sve cesce i jace, bas je grozan osecaj.

Ti bas cesto ides na uz, meni dr. zakazao sledeci tek u 32oj nedelji. Jos sam mu rekla da ja ne mogu tako dugo da cekam, i da cu doci ranije, ali ne da mi :lol: .

Ovaj iz dz je na godisnjem, a tu mi ne vredi ni da idem. Nikad mi nista ne kaze, obavi uz za 3 minute <_< .

Pa ovo je onaj ekspertski sto se radi od 21-24 nedelje.. Ne idem inace cesto..samo na te redovne

Sad mi zakazala naredni za 6 nedelja..

Nego nesto mi deluje da je sitna beba 570 grama samo, mada sad gledam po netu, to je normalna kilaza za 24-tu nedelju..Znaci treba jos 6 puta da se poveca do porodjaja..u covece gde ce samo stati :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima,evo da se i ja prikljucim u drugi,mada sam vas vec citala ali nemam nista pametno da pisem pa vas samo citam. S koliko nedelja se ide na 4d

Jao tiker si stavila konacno :) Pa da, nema sada mesta strahovima :)

Ne znam za 4d, to nije obavezno, ne vidi se nista specijalno sto je bitno za bebu, bitniji je ekspertni UZ, a 4D - to je vise za mame da gledaju i dive se :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ovo je onaj ekspertski sto se radi od 21-24 nedelje.. Ne idem inace cesto..samo na te redovne

Sad mi zakazala naredni za 6 nedelja..

Nego nesto mi deluje da je sitna beba 570 grama samo, mada sad gledam po netu, to je normalna kilaza za 24-tu nedelju..Znaci treba jos 6 puta da se poveca do porodjaja..u covece gde ce samo stati :D

Aha, ja sam EUZ radila u 22 nedelji i beban je imao 435 gr. sto je tacno onoliko koliko treba da ima po tim nekim parametrima, tako da i tvoj curetak lepo napreduje. Sad vidim da bi u ovoj nedelji trebalo da imamo oko 750-800gr.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao tiker si stavila konacno :) Pa da, nema sada mesta strahovima :)

Ne znam za 4d, to nije obavezno, ne vidi se nista specijalno sto je bitno za bebu, bitniji je ekspertni UZ, a 4D - to je vise za mame da gledaju i dive se :D

Da,konacno tiker,jedva skupih hrabrosti.A 4d nije obavezan?A taj drugi ekspertni se kad radi i koliko se placa?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da,konacno tiker,jedva skupih hrabrosti.A 4d nije obavezan?A taj drugi ekspertni se kad radi i koliko se placa?

Pa koliko znam, nije obavezan 4D, ne.

Drugi ekspertni se radi od 21-24 nedelje..ne placa se nista ako radis kod drzavnog, a ne znam koliko kosta privatno. Taj sam upravo ja radila, tu se gleda i fetalna ehokardiografija, krvni sudovi, srce i tako to..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.