Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

U 13. ne ,ali u 14+0 se moze videti sa sigurnoscu 100%,ako dr bude raspolozen da gleda.Nama je dr rekla tada damozemo slobodno da farbamo sobicu u plavo :)

Ipak cu ici na ultrazvuk u 14.sedmici

maloprije sam pomjerila termin kod doktora

trebala sam biti kod njega sada u petak,medjutim necu moci...

prva mi je trudnoca i nesto me bas kopka da li je zensko ili musko iako mi nije bitno sta je,samo da je zivo i zdravo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja nesto volim da znam :D Meni je posle i dr na vma,na jako losem ultrazvuku u 16. nedelji rekao da je decak.U principu,najbitnije je ko gleda i da li uopste hoce da s potrudi da vidi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da moguce je na ekspertnom ultrazvuku i 4D i ako nisi krupna meni su sad u 13 nedelji videli :)))

Radit ce mi doktor i 4D sada u ponedeljak,a to ce meni vec biti 14.nedelja

i nisam krupna hehe

i? da li je buco ili bucka? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Radit ce mi doktor i 4D sada u ponedeljak,a to ce meni vec biti 14.nedelja

i nisam krupna hehe

i? da li je buco ili bucka? :)

Heh ako nije stidljivko verovatno ćeš saznati šta je :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kuc kuc ima li iko na ovoj temi hehe,nesto smo neaktiven tu ....Ev da ja napisem da sam danas 19+3 i nisam jos osjetila bebu...Ok mozda jesam neke mjehurice na koje nisam obratila paznju jer mi je prvo pa ni sama ne znam kako ce izgledati,a jedva cekam...Nadam se da ima jos trudnica koje su kasnije osjetile pa da se ne brinem do sljedeceg pregleda..

Konacno... :P Totalno smo se uspavale! I ja sam u istoj situaciji, iako mi na tikeru nedelje malo prednjace, jos uvek sam u 19-toj nedelji. Nisam osetila pokrete, kao sto kazes ili je to nesto sitno ili sam umislila...u svakom slucaju bila sam ubedjena dami to nece promaci... Cekam, :unsure: cekam,..., i jedva cekam :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aaaa stvarno ima neko na ovoj temi,suuper...Nale 1508 joooj i ja jedva cekam,tebi pokazuje da si u 21 a znaci ti si u 19,ja u 20:)..Ok mislim da cemo ubrzo i to osjetiti,ja legnem smirim se,najedem se pricam joj,molim je da me sutne hehe i nista...Cak je mm poceo da govori kad ja nesto kao "ne slusam",hajd udari mamu jednom a ona iz inata fina pa me nece...Ali opet salu na stranu nakon spontanog totalno sam nervozna i jedva cekam pregled kod dokt,jer me brine svaki dan sto mi se ne javi,nadam se da je sve ok...

Znas li sta nosis...Smijala sam se mm,kaze ima osjecaj da je curica,a ja onda da ne bude isto rekla hajd ja imam osjecaj da je djecak...:))...

:) Uskoro se javljaju nasi bebci, ne brini...imam osecaj! :D Ne znam sta nosim, nadam se da cu saznati sledece nedelje. Mm je sve jedno, a i meni, mada bih iskreno malo vise volela da je devojcica. :rolleyes: Ides li sada u 20-oj nedelji na taj tzv. ekspertski uz?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hehe morala sam na googlu ukucati prvo da vidim sta je to ekspertni uz,kad sam vidjela sta je onda idem jer ovdje mi je napisano organski uz pa je to to sigurno,imam sad ove sedmice kod moje dokt redovni i onda u bolnici taj...Sa 12 sedmica mi je rekla za amniocentozu,odbila sam to,onda je rekla pa i nemas potrebu za tim idi na taj uz u 20...Ides li ti???...Nadam se najboljem..

Mislim da je to taj pregled na sta ja mislim. I mene upucuju u bolnicu (mada to moze i kod privatnika, nego bih ja da se upoznam sa doktorkom koja bi trebala da me poradja, pa mi je bolje ici kod nje), gde je dobar uz aparat (bolji nego u Dispanzeru za zene). Jer je to pregled na kome trebaju sve da vide - anatomiju i unutrasnje organe. Znaci, koliko ja razumem, bitan je solidan aparat i dobar ginekolog. I ja se nadam da ce nam sve biti dobro! :) Nisam te razumela za amniocentezu? Sto te je slala, pa rekla ... i nemas potrebu...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa kao ginekolog morala je reci da to postoji ako ne znam,da ako zelim radi sebe da to uradim i et tako zato je spomenula...To joj je duznost da kaze,a onda je rekla da nema potrebe bezveze za tim,ne spadam ni u jednu grupu da to radim,znaci mladja sam od 35,hB u porodici mi niko nije bolestan od poremecaja hromosoma,na uz sve ok i onda zato je rekla da ne radim nego da cekam ovaj sad uz i et doceka:)))

Aha, sada sam razumela. Sve to dodje, i mi smo na pola trudnoce, pa valja uzivati u ovom blazenom stanju... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Truuddnjacceeee drugog semestra!!!!!! Spavate?! :P Pa, sto sada? Prosle su mucnine, a stomak jos nije ogroman da ne znamo gde cemo.... Jednio ako ste u setnji, to je prava stvar i bolja od kompa... Pozdrav za sve! :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam tu,doduse jos kratko :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i ja se uselila u drugi trimestar!!!

Mucnine mi slabe ali ih jios osecam, mada ne svakodnevno.

Sto se tice pokreta bebe ja imam secaj kao da sam progutala zivu ribicu paje neka dosetim kako pliva :). To mi se desava evo vec vdva dana. Da li je to beba ili masta ne znam :).

U sredu sam isla kod dr radi dabl testa i tad mi je plod bio dugacak 65 mm.

Sto se tice g, ugojila sam se 1,5-2. Sada sam u 13. nedelji trudnoce, videcemo sta ce biti i koliko ce biti kg do kraja.

Pozdrav svima!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cao bubamaro ja sam u 17.nedelji ali jos nisam osetila moju bebu sad me malo plasi a kod dr mi je zakazano tek za dve nedelje uzas.pozzzzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, cao, drustvo... :D Ja vec treci dan osecam bebu, samo po jednom-dva puta, ujutru ili uvece... Mnogo je ludo, malo zatreperi, zagolica... U 20-oj sam nedelji, u cetvrtak idem na kontrolu pa cu videti koliko je narasla... :) POzz i kkkiiisssss

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cao bubamaro ja sam u 17.nedelji ali jos nisam osetila moju bebu sad me malo plasi a kod dr mi je zakazano tek za dve nedelje uzas.pozzzzz

Ne brini, sve je to individualno. Mozda ni ovo sto ja osecam nije beba nego creva :). Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne brini, sve je to individualno. Mozda ni ovo sto ja osecam nije beba nego creva :). Pozdrav!

Eh da se i ja konačno tuspasim na ovoj stranici :rolleyes: već odavno posjećujem forum, ali nisam nikad ništa tipkala. Ja sam u 21 sedmici trudnoće, a bebu sam osjetila tek prije nekih 10 - 15 dana. na početku nisam bila sigurna šta je to, jer mi je prva trudnoća, ali kako se često ponavlja sad znam da je to to. :D

Osjećam se super, nisam imala mučnine niti vrtoglavice, samo sam malo nezgodna sa raspoloženjem. Ustvari puno plačem i sve mi smeta, svaka sitnica :( :( :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da se i ja malo javim

hehe

ja sam u 15.nedelji trudnoce

i osecam ovih dana kao neku malu ribicu u svom stomaku

ali ni ja ne znam da li je to beba,da li umisljam ili su creva

uglavnom,ovo mi je prva trudnoca

prije ovoga je bio pobacaj...ne tako davno

ali sreca sto je bar bio rano,nije se bebica ni videla na ultrazvuku

TRUDNOCA JE PREDIVAN OSJECAJ!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima :)

Ja sam u 20. nedelji, prva i dugo očekivana trudnoća, imaćemo dečaka :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.