Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma neka su m uz nas sve je lakse jel de;)....Veceras idemo da kazemo svekrvi za sretnu(mozda njoj nesretnu)vijest --za bebu i kao sto kazes dobicu sigurno samo odmoc a ne pomoc hihi..Jedva cekam reakciju njenu i zaovinu ...

Javi obavezno kakve su bile reakcije :)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zemske, imam jedno pitanje, nekad, tacnije vise puta na dan osetim u stomaku da mi je toplo u jednoj tacki i da se polako siri i hladi. Imam osecaj kao da se klinjo upiski. Da li je to moguce, i ako nije, znate li sta je to? Jel' se i vama desavalo to?

Stvarno nisam cula za tako nesto. Mozda previse osluskujes svoje telo?! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam sta da kazem,najradije bi da me nema sada eto kakve su reakcije i sta se sve izdesavalo zadnjih sat vremena....Dodjemo mi sjedemo,ona nista ne prica s nama,ljuta i tako cijelo vrijeme..Mm dotuzilo pita sta joj je kaze nista a i dalje puse nesta,on skoci ustane kuci kaze nema smisla da sjedimo vise,ja pitam sta je kaze ona meni na vratima kako ste oboje bez obraza niste u nedjelju usli njegovoj sestri da je pita kako je bila bolesna,uh tada sam pukla.Vjerujte nikad joj a nisam rekla od kad sam se udala niti bi sad da me nije napala,rekla sam da ta djevojka nama nikad ne dolazi,da kad sam bila na kiretazi nije mi u kucu usla,nije se ponudila da pita trebal sta,sve sam rekla i na kraju et da znate trudna sam moram mirovati i biti bez stresa a sad sam ga dobila dovoljno i cao......Mm je vec bio izasao ljut,ja sam usla placuci u auto i jos ne mogu da se smirim..Opet se ljutim na sebe mozda nisam trebala jer sam takva nikad ne bih nekog povrijedila...A daa,ona je na to kad sam rekla da sam trudna okrenula glavu i ljutito rekla NEK TI JE SRETNO kao ono zezanje ja je pitam jel joj drago ona nista..Mm je bas ljut,napala nas je bez razloga..

Uf, nemoj da se nerviraš...i pročitaj par postova iz one teme o svekrvi...biće ti lakše... :) A tebi je najbitnije da ti je bebica ok i da je muž uz tebe...a sveki, neka radi kako hoće!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma sve majke nasih m-a se ponasaju opsesivno..kao da im nesto krades..a vole da guraju nos gde mu nije mesto...i ja imam problema samo sto je situacija drugacija..posto se ja i moj buduci m dugo zabavljamo dosla je do zakljucka da smo ne plodni..mi odlagali zbog finansija a njegovi nista se ne brinite mi smo tu :P..e sad kad je bebac na pola puta verujte da mleko nisam okusila mesec dana a oni posto su na spratu jedu keks i mleko i razne djakonije o vocu i povrcu da ne govorim :blink:

kad se uzajmimo od nasih blisikih prijatelja mi kupimo po malo i rastezemo.. a sutra dan ce pricati kako nas izdrzava..da ne pricam koliko se pravi pametna a nista ne zna :angry:

to ti je zivot :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da stvarno su opsesivne,voljele bi da se nikad ne zene...Mene ne sikira,nek se ona ljuti ja se ljutim na sebe sto sam sta rekla jer nisam takva osoba.Mozda je trebalo da sutim a onda opet mislim da sam sutjela opet bi ponavljala ove scene..Mm mi kaze da se ne sikiram,da nisam rekla nista lose samo svoje misljenje...Od pocetka izgleda nisam prihvacena jer sam joj sina odvela u drugi stan i ne zivimo s njima,to je glavni razlog iz kojeg proizilazi sve ostalo..

moguce tu se slazem sa tobom...i ova bi crkla da odem privatno da zivimo sto je i dosta verovatno za neku godinu..nisi nistalose rekla...ne treba cutati onda se previse naviknu..samo misli ti na bebca i brini o njemu...svkriva ti nece biti potrebna..snacicete se i bez nje :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo je grozno,nemam rijeci da oni jedu nesto cega si ti sad zeljna kao trudnica....Jos bi duplo trebali da te paze ako imaju para,da budu ponosi sto ce postati djed i baka a jos da prigovaraju..Ma skoci i meni na nos sve sto mi zaova da i pomogne,pa od sad ne zelim niciju pomoc,hB ne treba nam,a da si mi blize tako bi voljela....Samo ti izguraj teske momente sama sa muzem bar ces kasnije da se duplo radujes pobjedi i neces nikom zahvaljivati sem Bogu

ma gde nemaju pare..penzioneri..mesecno sigurno imaju oko 500 jurica i sve kukaju kako nemaju..ja sam se naljutila i vec nedelju dana ne idem kod njih i bas mi je lepo..nema veze sto ne jedem sto bi trebalo i u kolicini kojoj bi trebalo..stisunt cemo se bebac i ja do prve plate mog mm-a <_<

bitno je dokazati da se moze i bez njih...kad nisu "imali" 100 din dati za cigare mom mm-u sta ja da ocekujem kojoj treba i voce i sve zivot..ali samo napred i misliti na bebca koji kad se pocne sutirati samo se nasmejem i to mi da snage da izdrzim :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zemske, imam jedno pitanje, nekad, tacnije vise puta na dan osetim u stomaku da mi je toplo u jednoj tacki i da se polako siri i hladi. Imam osecaj kao da se klinjo upiski. Da li je to moguce, i ako nije, znate li sta je to? Jel' se i vama desavalo to?

e ne znam da li je moguce ali sam pratim jednu seriju na kablovskoj o doktorima i tu ima slucajeva o trudnoci i bas pre nekoliko nedelja je bila epizoda gde je beba imala 3x vece bubrege nego sto je normalnio jer joj nisu funkcionisali normalno(to nema veze sa tobom) i onda su je operisali unutar stomaka trudnice..sta sam htela reci cim je navedeno da bubrezi rade moguce je da tvoj bebac piski :lol:

a ja sam htela pitati je li moguce da bebac prducka unutar stomaka :blink:

bas jedno jutro se razritao mali...i samo od jednom na levoj strani leovo od jajnika sam osetila prdez upucen iznutra i udarilo u moj stomak i to bas tu gde sam osecala da bebac sutira :lol:

mislim prepoznajem ja gasove i creva ali ovo je bas nisko bilo :unsure:

mada ko zna sta se sve desava unutar tibe :lol:

i da procitala sam na ovom forumu da bi trebalo prepoznati da beba stuca jer se uci da dise..ako neko zna neka kaze kakav bi trebalo osecaj da bidne :rolleyes:

as1cJKd0g410000MjcyYmR8MTAwODk4bHx5b3VyI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene drage samo opustno i glavu gore i napred bitno da su bebe vam dobro a svekrve sta vas briga ..... :rolleyes:

u pravu si bebice na prvom mestu ostalo sve je manje bitno :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zenice, da vam se pohvalim- u 21 nedelji sam i sinoc sam 3 puta osetila bebca pod rukom. Do sad se samo jednom desilo to, i to u 18-toj nedelji, moj muz je stavio ruku na moj stomak i cikao ga da udari, posle 10 min. mali je tako jako sutnuo, da sam se zapitala da li je moguce da je skontao sto mi je tata rekao... Kad ste vi pocele da osecate bebca pod rukom? I da li ste pocele?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zenice, da vam se pohvalim- u 21 nedelji sam i sinoc sam 3 puta osetila bebca pod rukom. Do sad se samo jednom desilo to, i to u 18-toj nedelji, moj muz je stavio ruku na moj stomak i cikao ga da udari, posle 10 min. mali je tako jako sutnuo, da sam se zapitala da li je moguce da je skontao sto mi je tata rekao... Kad ste vi pocele da osecate bebca pod rukom? I da li ste pocele?

Mislim da nije "skontao" ali je sigurno čuo neki zvuk na koji je više instiktivno reagovao. Već je pozato da bebe "čuju" jače zvukove koje dopiru "s' polja".

Ja sam prvi put osetila u 4 mesecu i više je ličilo na pucketanje creva nego pomeranje bebice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zenice, da vam se pohvalim- u 21 nedelji sam i sinoc sam 3 puta osetila bebca pod rukom. Do sad se samo jednom desilo to, i to u 18-toj nedelji, moj muz je stavio ruku na moj stomak i cikao ga da udari, posle 10 min. mali je tako jako sutnuo, da sam se zapitala da li je moguce da je skontao sto mi je tata rekao... Kad ste vi pocele da osecate bebca pod rukom? I da li ste pocele?

Hahaha....ja moju bebu osecam vec dosta dugo, a sada sam 24 nedelja, mada meni je ovo treca trudnoca i citala sam da je materica osetljivija i da se beba oseti ranije...nosim decaka i veoma je aktivan...da li lezim, radim po kuci...setam, ne bitno...udara bas muski...hihihi

SRECICA MOJA!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam zvanicno zabrinuta :(

Ja sam puna 20ta nedelja tj ulazim danas u 21u, ali ja jos uvek bebu nisam osetila.

Ili je to sto ponekad osetim kao ziganje u stvari beba? :)

Prva mi je trudnoca i imam viska kg, pa pretpostavljam da je zbog toga.

Ali ono sto me brine je nesto drugo.

Da li je neka od vas u ovo vreme imala bolove u predelu pupka? Kod doktorke cu ici sredinom sledece nedelje, al cu izludeti do tada. Kao da imam kilu, tako se osecam, ne boli me pupak spolja, ali u predelu pupka osecam uzasnu tezinu kao da imam tonu na sebi zakacenu. I kad se nakasljem ili kad kinem bas me jako zaboli.

Ovo traje vec mozda nedelju dana i nemam pojma da li je normalno ili ne?

Pre dve nedelje na ultrazvuku bebac je bio super, cak je i koji dan napredniji po uz nego ovako, dr kaze da je jako zivahan, ali ja se opet brinem.

Jel ste imale slicne bolove?

Nije bas da je nepodnosljiv bol, ali je konstantan i vec me brine :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam zvanicno zabrinuta :(

Ja sam puna 20ta nedelja tj ulazim danas u 21u, ali ja jos uvek bebu nisam osetila.

Ili je to sto ponekad osetim kao ziganje u stvari beba? :)

Prva mi je trudnoca i imam viska kg, pa pretpostavljam da je zbog toga.

Ali ono sto me brine je nesto drugo.

Da li je neka od vas u ovo vreme imala bolove u predelu pupka? Kod doktorke cu ici sredinom sledece nedelje, al cu izludeti do tada. Kao da imam kilu, tako se osecam, ne boli me pupak spolja, ali u predelu pupka osecam uzasnu tezinu kao da imam tonu na sebi zakacenu. I kad se nakasljem ili kad kinem bas me jako zaboli.

Ovo traje vec mozda nedelju dana i nemam pojma da li je normalno ili ne?

Pre dve nedelje na ultrazvuku bebac je bio super, cak je i koji dan napredniji po uz nego ovako, dr kaze da je jako zivahan, ali ja se opet brinem.

Jel ste imale slicne bolove?

Nije bas da je nepodnosljiv bol, ali je konstantan i vec me brine :(

Kažu da upravo oko 20nedelje bi trebalo (ako ne ranije) da osetiš bebu. Ali mislim da to nije parametar. Možda je mirnica. Kod mene je to više "izgledalo" kao krčanje creva, kao da nešto "pucketa". A bol malo ispod pupka hm... ja zbilja nikada nisam osetila ali to može da se prepiše rastezanju stomaka jer kreće da ti se brže rasteže. Napominjem da je ovo moje mišljenje ali ajde da vidimo šta će i ostale članice reći.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam zvanicno zabrinuta :(

Ja sam puna 20ta nedelja tj ulazim danas u 21u, ali ja jos uvek bebu nisam osetila.

Ili je to sto ponekad osetim kao ziganje u stvari beba? :)

Prva mi je trudnoca i imam viska kg, pa pretpostavljam da je zbog toga.

Ali ono sto me brine je nesto drugo.

Da li je neka od vas u ovo vreme imala bolove u predelu pupka? Kod doktorke cu ici sredinom sledece nedelje, al cu izludeti do tada. Kao da imam kilu, tako se osecam, ne boli me pupak spolja, ali u predelu pupka osecam uzasnu tezinu kao da imam tonu na sebi zakacenu. I kad se nakasljem ili kad kinem bas me jako zaboli.

Ovo traje vec mozda nedelju dana i nemam pojma da li je normalno ili ne?

Pre dve nedelje na ultrazvuku bebac je bio super, cak je i koji dan napredniji po uz nego ovako, dr kaze da je jako zivahan, ali ja se opet brinem.

Jel ste imale slicne bolove?

Nije bas da je nepodnosljiv bol, ali je konstantan i vec me brine :(

Ako ti dr. kaže da je mališa živahan, onda nemaš čega da se brineš, naročito ako ti je prva trudnoća. Neko bebu oseti tek u 23 nedelji jer ne zna da prepozna da je to beba. Ja sam osetila negde u 21 nedelji a do tad sam samo sumnjala i plašila se kao ti sad. Veruj mi, kad te gurne jednom, znaćeš da to nisu creva :D

A što se bolova tiče, u trudnoći ima neka gomila bolova koje sve mi pomno pratimo jer non stop osluškujemo svoje telo i sve nam se čini kao nešto strašno, ili čudno, a u stvari ti se ceo organizam jako brzo menja i podešava rastu mališe koji je sad u tebi, pa tu i tamo ponešto zaškripi, zaboli , zasmeta. Sve je to normalno, sem nekih nenormalno jakih bolova, krvarenja i stvarno ozbiljnih promena. Ako te zaboli jako, moraš odmah da se javiš lekaru, ali ako nije nešto posebno, opusti se, i pitaj dr. čisto radi sebe na sledećem pregledu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje i ja sam vrlo zabrinuta!Ne znam sta da radim...Proslog ponedeljka bila sam na kontrolu,radila sam sve neophodne analize,sa bebom je sve ok,dobro napreduje ali meni su u mokraci nasli klice bakterije e.coli...Doktorka mi je odmah ukuljucila terapiju,pijem palitrex na 12 sati i uvin caj...Kad prestanem sa terapijom moram opet da radim analizu urina ali cula sam da se ta bakterija dugo leci i da napada bubrege...Nisam osecala nikave promene i da nisam uradila analizu urina ne bih ni saznala da je imam...Samo ne znam koliko je to opasno...Svi me tese ali ja se ipak plasim...Od straha kad sam saznala da imam bakteriju jezik mi se zavezao i nisam ni smela da pitam doktorku za pol deteta i ako mi je rekla da je sa bebom sve ok... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje i ja sam vrlo zabrinuta!Ne znam sta da radim...Proslog ponedeljka bila sam na kontrolu,radila sam sve neophodne analize,sa bebom je sve ok,dobro napreduje ali meni su u mokraci nasli klice bakterije e.coli...Doktorka mi je odmah ukuljucila terapiju,pijem palitrex na 12 sati i uvin caj...Kad prestanem sa terapijom moram opet da radim analizu urina ali cula sam da se ta bakterija dugo leci i da napada bubrege...Nisam osecala nikave promene i da nisam uradila analizu urina ne bih ni saznala da je imam...Samo ne znam koliko je to opasno...Svi me tese ali ja se ipak plasim...Od straha kad sam saznala da imam bakteriju jezik mi se zavezao i nisam ni smela da pitam doktorku za pol deteta i ako mi je rekla da je sa bebom sve ok... :(

Anite,draga ja sam imala e,coli isto u trudnoci i sve je ok,pila antibiotike,doduse jesam se porodila na carski,ali to nema veze sa bakterijom!Vjeruj mi bice to sve u redu,samo pij antibiotike i uvu,sve ce to doci na svoje!Nema potrebe da se plasis i nerviras,jer prenosis na bebu sve emocije!Opusti se i uzivaj! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja samo da dodam i što više tečnosti (najbolje voda). Nemoj se sikirati. Nervoza ti je gora varijanta od ešerihije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam samo zbunjena..imam problema sa mokracom pa je doca reko da pijem caj od persuna,brusnice i uve..da mi ne bude dosadno :blink:

inace me interesuje da li se sme piti uvin caj..jer sam dosta guglala i neki nisu bas pristalice..ne bih sada da izglupiram...kazu da je kontraindikativan i da dovodi do pobacaja :(

isto me interesuje caj od hibiskusa isto keo treba izbegavati jer je isto kontraindikativan..e sad mene interesuje da li bi stetio caj od brusnice u kesicama koji sadrzi 15% hibiskusa bilo opasno :blink:

jer u svakom vocnom caju stavljaju hibiskus i to me sprecava da ga kupim,vec samo kupujem plod brusnice i to grickam iili pravim kompot :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam samo zbunjena..imam problema sa mokracom pa je doca reko da pijem caj od persuna,brusnice i uve..da mi ne bude dosadno :blink:

inace me interesuje da li se sme piti uvin caj..jer sam dosta guglala i neki nisu bas pristalice..ne bih sada da izglupiram...kazu da je kontraindikativan i da dovodi do pobacaja :(

isto me interesuje caj od hibiskusa isto keo treba izbegavati jer je isto kontraindikativan..e sad mene interesuje da li bi stetio caj od brusnice u kesicama koji sadrzi 15% hibiskusa bilo opasno :blink:

jer u svakom vocnom caju stavljaju hibiskus i to me sprecava da ga kupim,vec samo kupujem plod brusnice i to grickam iili pravim kompot :huh:

Marina,ja sam pila skoro citavu trudnocu uvin caj i sve je proslo kako treba,mada mozes dosta naci na netu kako ga ne preporucuju!A sto se tice brusnice to mi je stvarno nepoznato,ali ne vidim razlog zasto bi bio kontraproduktivan?Jesi mozda nesto nasla o tome,kako se manifestuje kontrareprodukcija brusnice? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marina,ja sam pila skoro citavu trudnocu uvin caj i sve je proslo kako treba,mada mozes dosta naci na netu kako ga ne preporucuju!A sto se tice brusnice to mi je stvarno nepoznato,ali ne vidim razlog zasto bi bio kontraproduktivan?Jesi mozda nesto nasla o tome,kako se manifestuje kontrareprodukcija brusnice? ;)

tacnije ne odnosi se na brusnicu vec hibiskus..a brusnicu mesaju sa hibiskusom...na svakoj kutiji pise da ima hibiskusa :blink:

a bas sam na ovom sajtu nasla da se hibiskus izbegava..posle malo cackala po guglu i tu nasla kao da treba da se izbegava..mislim i ja sam zbunjena stavrno...doce prepisuju a onda naletis da nije dobro :(

a koji uvin caj si koristila..onaj u filter kesicaama pakovani ili bas onaj sto mora da se cedi?

inace danas sam pitala docu za brusnicom koja je mesana sa hibiskusom i kaze da je to dobra kombinacija...a na netu pise izbegavati hibiskus :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.