Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

kikiriki za dorucak mozes i 2 parceta tosta sa nekim namazom....posle toga neku vocku....a onda kad dodje rucak vidi da ti jedno dva parceta bude dosta....meni je npr. za rucak jedno parce tosta sasvim dovoljno....

bebo ako je sa bebom sve uredu nemas brige....nije nikome naredjeno da mora da se ugoji xexex :))))))))))

Doručak meni nije problem, tako ja i jedem. Ali posle kad se zanesem, a naročito večernji topli sendvič...njam...i buc buc

Taj hleb ja moram da izbacim.

Danas sam bila dobra :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hlab je vazan kao i sve drugo ali problem je kod zena koje su sklone gojenju da su i male kolicine ''napast''a tek velike..jer se zalepe :lol: sta znam, meni je dr.rekla da slabije jedem krompir, slatkise i hleb(a to je ono sto najbolje ide :D ) a sto vise mesa, ribe, jaja, voca i povrca..

Kao sto si i sama rekla Kikiriki to ti je taj fazon''trudna si, jedi sta ti je volja''ali nece se oni posle boriti sa tim kg nego mi same..

Beba_Dimic vazno je da je sa bebijem sve kako treba, a kg ce doci sami(mozda i ne dodju ako imas srece pa sve ode na bebu, posteljicu i plodovu vodu) ;)

Hvala bogu pa me je želja za hlebom i krompirom prošla, mada za smanjenej hleba se još borim. Sad me je napala želja za sirom i maslinama, tako da je to recimo bolja varijanta. A jabuke jedem kao luda, muž mi donese po 3 kg sa pijace i to nestane u roku od 2-3 dana :) alava sam :P Bukvalno ih pojedem sa sve semenkama :)

Jel imate vi takvih nekih napada na hranu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala bogu pa me je želja za hlebom i krompirom prošla, mada za smanjenej hleba se još borim. Sad me je napala želja za sirom i maslinama, tako da je to recimo bolja varijanta. A jabuke jedem kao luda, muž mi donese po 3 kg sa pijace i to nestane u roku od 2-3 dana :) alava sam :P Bukvalno ih pojedem sa sve semenkama :)

Jel imate vi takvih nekih napada na hranu?

I ja tamanim jabuke. Uf uf uf! Počela sam i semenke da im jedem :D

Žene, jedite od svega, obavezno jedite crvena mesa i hranu sa gvožđem (zeleno povrće) - sve za bebe! Čuvajte se od anemije. Naročito kad uđete u poslednji trimestar jer bebe tad troše mnogo gvožđa i mnogo kalcijuma. Mene zivu iscediše ova moja dva alavca. Samo neka rastu.

Mleko, jogurt, sir, jaja, narandže ili kivi (ili već neko voće sa vitaminom C), cvekla, kupine, ....

Ne brinite ništa oko kilaže. Ko želi da smrša, taj i smrša, ali nemojte sada da im bilo šta uskraćujete. Naravno - sve u granicama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam poslednji ciklus imala 10.07. i nakon toga sledeći je izostao, ali po UZ mi je doktorka prvo rekla da je trudnoća 2 dana starija, na prvom ultrazvuku, pa na drugom 4 dana starija od proračuna a sad na trećem je rekla 7-10 dana :blink: kako god , doktorka mi je svakako rekla da se bebe rode kada smisle da se rode, tako da mi možemo da računamo termin koliko god hoćemo beba će izaći između 36 i 42 nedelje što znači da možemo da se porodimo od 20.03. do 01.05.

Pa će biti ili ovnići ili bikići :D jel znaš koga čekaš?

E pa i ja sam imala zadnji put 10.7. :)

Ne znam, juce je bila bas nemirna beba, jedva ju je izmerila, sve se nesto vrpoljila, ali sad cu na 4D, tamo se sve vidi, da i meni je tako, na prvom UZ 2 dana, na drugom 4 dana, a sad da je starija 12 dana, tako da mi sad pise da sam trudna punih 20.... :)

Je l' ti zmas sta nosis?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, sto se hrane tice - ja sam prva dva meseca pazila-tj isla po nekom spisku lekara koji mi je dala moja kuma koja se nedavno porodila.. A onda sam se uplasila da je to malo:)

Posto je inace jedem dobro a ne gojim se, krenula sam kao po starom, a sad sam totalno poludela - stalno mi se jede slatko - sto nikad nisam jela!

Evo gleda me jedna cokolada, ali ja sklanjam pogled.

Ali zato sutlijas je moj najbolji drug!

Stalno mi pricaju da super izgledam, samo nek ostane tako:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja tamanim jabuke. Uf uf uf! Počela sam i semenke da im jedem :D

Žene, jedite od svega, obavezno jedite crvena mesa i hranu sa gvožđem (zeleno povrće) - sve za bebe! Čuvajte se od anemije. Naročito kad uđete u poslednji trimestar jer bebe tad troše mnogo gvožđa i mnogo kalcijuma. Mene zivu iscediše ova moja dva alavca. Samo neka rastu.

Mleko, jogurt, sir, jaja, narandže ili kivi (ili već neko voće sa vitaminom C), cvekla, kupine, ....

Ne brinite ništa oko kilaže. Ko želi da smrša, taj i smrša, ali nemojte sada da im bilo šta uskraćujete. Naravno - sve u granicama.

Mislim da to sa semenkama jabuke ima veze sa vitaminom B17 koga ima u njima, ali su u većim količinama otrovne, u smuslu ako bi pojeli kilu semenki...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa i ja sam imala zadnji put 10.7. :)

Ne znam, juce je bila bas nemirna beba, jedva ju je izmerila, sve se nesto vrpoljila, ali sad cu na 4D, tamo se sve vidi, da i meni je tako, na prvom UZ 2 dana, na drugom 4 dana, a sad da je starija 12 dana, tako da mi sad pise da sam trudna punih 20.... :)

Je l' ti zmas sta nosis?

Dečkića :))) mališu...mom mužu i meni je bilo stvarno svejedno pošto je ovo moja prva trudnoća. Ali ja sam se ipak potajno nadala curici, da mogu da joj kupujem barbike, a muž mislim da je u dubini duše hteo dečaka jer ima dva mlađa brata i kaže da ne zna šta bi radio sa devojčicom. Njegovi su isto navijali za curicu jer sve sami muškarci u porodici, ali...pišonja raste u meni :D Mada, kada se sve sabere i oduzme stvarno je svejedno samo da ja živo i zdravo!

Zamolila sam doktorku da mi nađe koga nosim sad na poslednjem pregledu u 16 nedelji, mali se krio ali mu je nekako prišla ispod guze i videlo se jasno. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, sto se hrane tice - ja sam prva dva meseca pazila-tj isla po nekom spisku lekara koji mi je dala moja kuma koja se nedavno porodila.. A onda sam se uplasila da je to malo:)

Posto je inace jedem dobro a ne gojim se, krenula sam kao po starom, a sad sam totalno poludela - stalno mi se jede slatko - sto nikad nisam jela!

Evo gleda me jedna cokolada, ali ja sklanjam pogled.

Ali zato sutlijas je moj najbolji drug!

Stalno mi pricaju da super izgledam, samo nek ostane tako:)

Pazi sa slatkim od toga možeš, ne daj bože, da dobiješ trudnički šećer, a od slatkog ti i raste beba, i ako ga previše jedeš možeš da dobiješ preveliku bebu. Možda je bolje da se malo suzdržiš nego da te posle stave na dijetu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Huh, ja 1kg mandarina mogu da smazem dok gledam tv ali opet se tesim''to je voce, ne goji''

Jeste li razmisljale o nacinu na koji ceste se poroditi? Ima jos dosta vremana ali cisto da pitam? Ja bih zelela da sve tece prirodnim putem ali imacu spremne analize za epiduralnu anesteziju ako bas bas zatreba.. Vec sam pocela da brojim sitno do porodjaja :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Huh, ja 1kg mandarina mogu da smazem dok gledam tv ali opet se tesim''to je voce, ne goji''

Jeste li razmisljale o nacinu na koji ceste se poroditi? Ima jos dosta vremana ali cisto da pitam? Ja bih zelela da sve tece prirodnim putem ali imacu spremne analize za epiduralnu anesteziju ako bas bas zatreba.. Vec sam pocela da brojim sitno do porodjaja :lol:

Ja od mandarina dobijem gorušicu...a pojela sam ih jednom kilu i po za jedan dan.

EPiduralna ili ne...prvo sam bila za protiv, ali iako je još rano kako vreme prolazi sve više mi se menja mišljanje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja se pridruzujem ekipi zvanoj "mandarine" :) I meni stvarno prijaju, i preko dana ne umem da se zaustavim.. Ja sam i onako sklona gojenju, pa gledam da ne jedem slatko, vec sebe castim sa sto vise voca..

Cudo jedno, jedu mi se stalno pice i spagete. Mada, da i tu nisam "povukla rucnu", verovatno bi sada u 18.nedelji bila u plusu jedno 8-9kg. Ovako je to samo plus 2kg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dečkića :))) mališu...mom mužu i meni je bilo stvarno svejedno pošto je ovo moja prva trudnoća. Ali ja sam se ipak potajno nadala curici, da mogu da joj kupujem barbike, a muž mislim da je u dubini duše hteo dečaka jer ima dva mlađa brata i kaže da ne zna šta bi radio sa devojčicom. Njegovi su isto navijali za curicu jer sve sami muškarci u porodici, ali...pišonja raste u meni :D Mada, kada se sve sabere i oduzme stvarno je svejedno samo da ja živo i zdravo!

Zamolila sam doktorku da mi nađe koga nosim sad na poslednjem pregledu u 16 nedelji, mali se krio ali mu je nekako prišla ispod guze i videlo se jasno. :D

I meni je svejedno i meni je prva trudnoca, ali recimo da se iz istih razloga sve nesto nadamo devojcici, mada evo jos malo, pa na 4D, tu cemo da vidimo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja se pridruzujem ekipi zvanoj "mandarine" :) I meni stvarno prijaju, i preko dana ne umem da se zaustavim.. Ja sam i onako sklona gojenju, pa gledam da ne jedem slatko, vec sebe castim sa sto vise voca..

Cudo jedno, jedu mi se stalno pice i spagete. Mada, da i tu nisam "povukla rucnu", verovatno bi sada u 18.nedelji bila u plusu jedno 8-9kg. Ovako je to samo plus 2kg.

I meni se jedu mandarine, samo sto ja pojedem negde najvise 3 mandarinice :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala bogu pa me je želja za hlebom i krompirom prošla, mada za smanjenej hleba se još borim. Sad me je napala želja za sirom i maslinama, tako da je to recimo bolja varijanta. A jabuke jedem kao luda, muž mi donese po 3 kg sa pijace i to nestane u roku od 2-3 dana :) alava sam :P Bukvalno ih pojedem sa sve semenkama :)

Jel imate vi takvih nekih napada na hranu?

E da,da....ista prica...jedem hleb..testo...hleb....testo,pa tako na smenu, doduse hleb je integralni,ali opet ne valja. A sto se jabuka tice isto,skoro kilogram dnevno.

Ugojila sam se tri kilograma, a sada sam tek usla u 16. nedelju,pa ne znam kako ce biti do kraja.

Kada ste videle pol deteta, da li je jos rano?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja se pridruzujem ekipi zvanoj "mandarine" :) I meni stvarno prijaju, i preko dana ne umem da se zaustavim.. Ja sam i onako sklona gojenju, pa gledam da ne jedem slatko, vec sebe castim sa sto vise voca..

Cudo jedno, jedu mi se stalno pice i spagete. Mada, da i tu nisam "povukla rucnu", verovatno bi sada u 18.nedelji bila u plusu jedno 8-9kg. Ovako je to samo plus 2kg.

Pice..jedno vreme sam bila luda za picama...i o da ja sam nabacila 9kg do 18 nedelje trudnoća...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E da,da....ista prica...jedem hleb..testo...hleb....testo,pa tako na smenu, doduse hleb je integralni,ali opet ne valja. A sto se jabuka tice isto,skoro kilogram dnevno.

Ugojila sam se tri kilograma, a sada sam tek usla u 16. nedelju,pa ne znam kako ce biti do kraja.

Kada ste videle pol deteta, da li je jos rano?

Nije rano, meni su rekli kad sam bila u tako negde 15-16 nedelji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, super je sto jedete mnogo voca. Ja sam luda za jabukama, i kad mi se nesto jede a ne znam sta bi (poznati su vam ti periodi :D ) ja uzmem jabuku.

Samo, zabluda je da voce ne goji, goji i ono kada se jede u velikim kolicinama. Poznato je da u vocu postoji vocni secer zvani fruktoza. Ja sam u prosloj trudnoci, pred kraj, dobila gestacijski dijabetes, i znam da nisam smela pogledati npr lubenicu...

Da, u pravu si ali različit organizam različito podnosi razne stvari, meni se recimo kriška hleba zalepi za butkicu, a voće mogu da tamanim koliko god hoću. Mada poznavala samm devojku koja se gojila svaki put na moru, jer se tamo najviše tamanilo voće...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mandarineeeeeeee...vidim nisam jedina koja ih jede u velikim kolicinama. Pice jedem cesce nego obicno, a testo mi se jede stalno, cak i pecem (sto inace ne radim)....U prvom tromesecju mi je bilo muka i nisam mnogo jela ali sad :o sve nadoknadjujem. U prvoj sam se trudnoci mnogo ugojila, cak 20kg...zbog mirovanja (prevremene kontrakcije)...a sada jos ne mirujem i vise se krecem zbog starijeg sina.

Inace jos uvek mi naidje ujutru neka mucnina i stomak se bas bas vidi. Sada polako opet pocinju bolovi kad preteram sa nekim poslom....

Ne znam sta nosim, idemo 23. kod dr pa mozda saznam. Mm bi devojcicu a meni je sve jedno pravo da vam kazem. Imamo sina, pa sad ako bude opet usper, ako bude seka opet super...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne mogu izdrzati a da sa vama ne podjelim najnovije iskustvo / saznanje - kako god

Bila sam na pregledu :D :D :D ... kako kaze moja doktorica vjerovatno posljednjem trudnickom

Beban je za nedelju dana naprednija u odnosu na trudnocu, tezak je oko 3300 i nesto je veci nego sto bi inace trebao da bude, imam kontrakcije i otvorena sam za prst. Beban se skroz spustio i pripremio za izletiti :)

Na moje 1001 pitanje imala je strpljenaj i dala mi isto toliko odgovara i kada sam je pitala sta da radim ako mi ispadne cep ona se nasmijala i izjavila da mi je grlic toliko malen i toliko mekan da cepa nema :blink::blink::blink: ... navodno je vec nekada prije ispao ili kako ona misli da je "ispadao polako" - ako je to uopste moguce :blink:

Pitam je takodje po njenoj procjeni i iskustvu kada bi mogla? Kaze: sto se mene tice mozda i veceras a mozda i za 7 dana. Bilo bi dobro da bude jos 7 dana ali ako i sada izadje ona me ubjedjuje da nije problem. inace imam jos oko 25 dana do poroda ali navodno beba je naprednija za 7 dana ...

Ne znam da li da budem zbunjena, isprepadana, zabrinuta ili sretna???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

auuu pa ja stavila ovo u drugi trimestar hahahahahhahahahahahaha

sorry, trebala sam u treci ... ako se nekom od admina da neka prebaci ... please

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam juce bila na kontroli, zavrsila na 6 Partusistena na dan za odrzavanje trudnoce, jer imam jake kontrakcije i sad ne smem uopste da ustajem, mada sam proslog meseca lezala vise od 8 sati u toku dana i verapamil za srce 3 puta... na moju srecu evo do 25.nedelje se nisam ugojila mnogo samo 3.5kg, jer ne smem dodatno da opterecujem grlic i celu matericu, ne smem da pijem vise od dva litra, da jedem slano i uopsteno mi je ogranicila i unos hrane, jer ako je stomak pun hoce kontrakcije da se pojacaju, a samim tim je ogranicila i porast tezine, ali mi je zato dala gomilu vitamina i minerala da pijem u toku dana... Sledece nedelje idem na 4D i na GAK Narodni Front kod doktora koji mi je radio konizaciju prosle godine zbog raka grlica, da vidi da li treba da se stavi serklaz , koji sam pokusala da izbegnem maximalno i da me zadrzi koji dan na posmatranju... Ali bice kako mora samo da moja mala devojcica bude dobro! Ima 700 gr i dobro je, posto sam prosle nedelje isla i na fetalnu ehokardiografiju, da se vidi kakvo je bebino srce jer ja imam naslednu srcanu anomaliju, ali hvala Bogu, moja beba ima mnogo bolje srce od mame... Samo da ona meni bude dobro i da mi stignemo do 37.nedelje koja mi se sad cini tako daleko, a taman sam se ponadala da ce sve da prodje kako treba, jer mi je pretio kasni pobacaj, a sad mi nad glavom stoji prevremen porodjaj....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam juce bila na kontroli, zavrsila na 6 Partusistena na dan za odrzavanje trudnoce, jer imam jake kontrakcije i sad ne smem uopste da ustajem, mada sam proslog meseca lezala vise od 8 sati u toku dana i verapamil za srce 3 puta... na moju srecu evo do 25.nedelje se nisam ugojila mnogo samo 3.5kg, jer ne smem dodatno da opterecujem grlic i celu matericu, ne smem da pijem vise od dva litra, da jedem slano i uopsteno mi je ogranicila i unos hrane, jer ako je stomak pun hoce kontrakcije da se pojacaju, a samim tim je ogranicila i porast tezine, ali mi je zato dala gomilu vitamina i minerala da pijem u toku dana... Sledece nedelje idem na 4D i na GAK Narodni Front kod doktora koji mi je radio konizaciju prosle godine zbog raka grlica, da vidi da li treba da se stavi serklaz , koji sam pokusala da izbegnem maximalno i da me zadrzi koji dan na posmatranju... Ali bice kako mora samo da moja mala devojcica bude dobro! Ima 700 gr i dobro je, posto sam prosle nedelje isla i na fetalnu ehokardiografiju, da se vidi kakvo je bebino srce jer ja imam naslednu srcanu anomaliju, ali hvala Bogu, moja beba ima mnogo bolje srce od mame... Samo da ona meni bude dobro i da mi stignemo do 37.nedelje koja mi se sad cini tako daleko, a taman sam se ponadala da ce sve da prodje kako treba, jer mi je pretio kasni pobacaj, a sad mi nad glavom stoji prevremen porodjaj....

Draga, nemoj da brineš!!!To će to samo odmoći, samo samu sebe stresiraš a ništa ne pomažeš sebi. Mene je doktorka oterala na bolovanje još u četvrtom mesecu, jer kaže da stresom ugrožavamo trudnoću, a ako smo već jednom ili dvaputa trudne onda bar to malo da nam prođe kako treba. Tako da se opusti, nemoj ništa raditi, neka te tvoji ukućani služe, ništa da dižeš gledaj tv, čitaj knjigice, časopise, primaj poseteu ležeće sedećem položaju i uživaj!!! Koleginica mi je pričala da joj je doktor rekao da ne sme da sedi jer se tako slabi grlić materice, ne znam koliko ti je ovo korisno ali eto, da znaš.

Pretnja od pobačaja ti je prošla, a to je bilo verujem najgore. Ako beba ima sad 700g već je što bi se reklo "na konju", tako da se opusti i razmišljaj kako će sve biti u redu!!!

Aman bre pa imamo isti termin porođaja!!!Nemoj da se ne sretnemo u bolnici. Ja treba da dobijem momka, ti curu...nemoj da mi sabotiraš pa da cura bude starija od momka :)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hahaaha, ja sam od MM starija 2 godine :)

Znam da ne smem da sedim, nakon operacije prosle godine nisam smela da sedim sest nedelja, hvala ti puno na savetu. Ja lezim po ceo dan samo beba da bude dobro, a do 37. nedelje ne bi trebalo da se porodim, tome lekovi i sluze... :) Ma bice to sve ok :) i sve ce to da nestane kad ugledamo nase bebice :rolleyes:

Kako tvoj sincic napreduje :)? Kako se ti osecas?

Ljubim te! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bebac se šutka i mrdulji se, čekam ultrazvuk 31.12. pa da vidim koliko će biti težak, a na poslednjem koji je bio krajem novembra bio je 370g, moja mala veknica :)

Jel te mala šutka?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bebac se šutka i mrdulji se, čekam ultrazvuk 31.12. pa da vidim koliko će biti težak, a na poslednjem koji je bio krajem novembra bio je 370g, moja mala veknica :)

Jel te mala šutka?

Moja mala se bas sutira :)

Stalno je nemirna :lol: Sad je pocela nogiccama u rebra da me sutira... Ona je pre 7 dana imala 700gr, a videcu sad 24. na 4D koliko je teska i velika ponovo :)

Kako apetit? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.