Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Ne opterćuj se veličinom, sve je to priroda uredila :lol:

... priroda sve najbolje radi sama :lol: (citat iz filma moje mladosti - MI NISMO ANDJELI)

Iskreno, nije mi samo do velicine. Muci me i estetika. Nemam ni sta da nosim... Leti je lako (haljinice, tunikice...) a sada. Jao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene, ja sam tek usla u 23. nedelju a stomak mi e oooogroman. danas sam srela koleginicu, i ona je otprilike trudna koliko i ja samo sto nosi jednu bebu... Njen stomak je normalan... Hvata me panika. Kad je ovoliki pre setog meseca, koliki ce biti u sedmom, osmom....

Mama, pa nosis blizance... to je normalno da ti je stomak veci. :)

A i meni je stomak bio ogroman u petom, sestom mesecu, a osmom, devetom mesecu mi je samo bio veci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

... meni je stomak bio ogroman u petom, sestom mesecu, a osmom, devetom mesecu mi je samo bio veci.

:lol::lol::lol::blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

... priroda sve najbolje radi sama :lol: (citat iz filma moje mladosti - MI NISMO ANDJELI)

Iskreno, nije mi samo do velicine. Muci me i estetika. Nemam ni sta da nosim... Leti je lako (haljinice, tunikice...) a sada. Jao

ma nadjes neke trenerke ili helankice spustis ispod stomaka i eto...ja jos uvek nosim farmerke ali ih gurnem ispod stomaka ,preko majica i cepaj :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mali je bio danas privatno kod lekara i vadio krv i utvrdjeno je da nisu zausci nego mononukleoza. Mi smo posumnjali prvo na zauske jer mu je bilo nateceno na vratu ispod usiju... Inace mononukleoza je nesto virusno. Doktor je rekao da moze da traje od 2 nedelje do 2 meseca. Osoba koja boluje ne sme se mnogo kretati zamarati, treba mnogo da miruje.

Nadam se da ona nije opasna za trudnice i u svakom slucaju da je necu dobiti.

Ne znan koliko ti je ovo pitanje još aktuelno, ali ja sam imala mononukleozu kao mala. To je jako zarazna bolest, držali su me u bolnici 1 mesec a imala sam samo 6 godina. Možda je medicina uznapredovala od tad pa sve to ide brže, stvarno ne znam. No, ta bolest je lečiva, i ti ne bi trebala da imaš problem jer su bebe isuviše dobro zaštićene u nama. Naravno garancija ne postoji ni u najsavršenijim uslovima, ali najverovatnije nećeš imati nikakve posledice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hmmm da vidim da li i kako rade ove sličice sa odbrojavanjem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni se vidi samo kod, sličica ne :(

Medo, ovs uputstva je postavila Jellena u temi "Otvoren kutak za caskanje" - valjda

pokusaj pa javi imal i problema:

http://lilypie.com/

-odeš na ovaj sajt

-izabereš tiker koji želiš

-upišeš podatke

-zatim kopiraš URL code desnim klikom COPY

-odeš u MOJE KONTROLE(to ti je na profilu)

-izmjena potpisa

-ikonica što piše URL(stoji pored smajlića)

-opcijom PASTE(ali obriši postojeći tekst koji će se otvoriti kada klikneš)

-sačuvati izmjene

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni se vidi samo kod, sličica ne :(

Pa uzmi onaj treći bb kod u forum signature..

For Websites: HTML • Image URL • Blogger • Friendster • hi5 • MSN • MySpace • Facebook • Hyves • iGoogle

Email Signatures: AOL • Entourage • Gmail • Hotmail • HTML • Incredimail • Mac Mail • Mozilla, Thunderbird • Outlook • Yahoo! • Webmail • Windows Mail

Forum signatures: HTML • Ezboard • PseudoHTML, UBBCode and BB Code

Desktop Widgets: HTML file • Apple Dashboard • Active Desktop (Windows XP/2000) • Windows 7 Gadget

zatamnjeno je kod koji trebaš kopirati

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trudne zene, kako ste?

Interesuje me kad ste primetile da vam je stomak naglo porastao. Znate, kad ga dugo nema, nesto jemali, mali, pa pocne da raste i vi postanete zadovoljni... A onda, odjednom ne da raste, nego kao da se duje... Kao da uvece legnete sa jednim, a ujutro vam podmetnu neki drugi, veci stomak.

Meni se to desilo u zadnjih mesec dana. Imam fotografiju stomaka od 22. avgusta i od 23. septembra. Wow! Koja razlika!

Meni se to desilo krajem petog i, narocito, pocetkom sestog meseca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa i nisam baš trudna žena, ali nema veze...

I meni je u isto vreme stomak buknuo, negde u šestom mesecu, svoj vrhunac dostigao u sedmom. Imala sam utisak da sam odjednom, preko noći postala ogromnaaaaaaaaaaaaa.......Do devetog meseca nisam puno dobijala na težini, samo sam jakoooo oticala. Čini mi se da sam ipak najviše narasla izmedju šestog i sedmog meseca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa i nisam baš trudna žena, ali nema veze...

I meni je u isto vreme stomak buknuo, negde u šestom mesecu, svoj vrhunac dostigao u sedmom. Imala sam utisak da sam odjednom, preko noći postala ogromnaaaaaaaaaaaaa.......Do devetog meseca nisam puno dobijala na težini, samo sam jakoooo oticala. Čini mi se da sam ipak najviše narasla izmedju šestog i sedmog meseca.

Pticice, nebitno sto nisi trudna sada ... bila si :) Ja sam pogresila sto pravim diskriminisuce pozdrave ;)

Hvala ti na postu, bas mi treba da cujem i tudja iskustva.

Ja se nesto tripujem da sam prerano porasla, ali to je valjda i nomalno u blizanackoj trudnoci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja jedva cekam da bar malo pocne da se vidi i da ja pocnem da rastem... Ove nedelje kad sam bila na kontroli bile su 2 prvorotke koje su u mojoj nedelji, vidi im se stomak i dobile su na tezini...

A ja nista 53 i dalje :unsure: ... Ali bitno je da je moja bebica super :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa uzmi onaj treći bb kod u forum signature..

zatamnjeno je kod koji trebaš kopirati

Hvala ti puno!!! evo sad se vidi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa da ali opet ne pise ono sto nas zanima.. :D u ovoj mojoj nedelji moj bebac ima 15cm i 240g, a vec u sledecoj 25cm-jer se meri od glave do pete, a ne do guze i ima 300g.. Tako pise na bebac sajtu.. Po tome ja sam od sl.nedelje 5.mesec ali nije tako.. :unsure: :unsure: :unsure: stvarno to ne razumem..

1.mj = 1-4 sedmica

2.mj = 5-8 sedmica

3.mj = 9-13 sedmica

4.mj = 14-17 sedmica

5.mj = 18-22 sedmica

6.mj = 23-27 sedmica

7.mj = 28-31 sedmica

8.mj = 32-35 sedmica

9.mj = 36-40 sedmica

to je napisala druga trudnica pod temom "misterija" tamo imate sve detaljno o ovome :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas to,zelim da budem mlada mama,da sa tom decom mogu da pricam o svemu. Imam druga,njegov otac ima godina koliko moj deda :blink: i veruj mi izgledaju kao deda i unuk,on je vec odavno penzioner a decko je na faksu i o cemu da pricaju osim o nekim osnovnim stvarima...Ja sam mogla da cekam svadbu ali sam pricala sa mojim dragim odavno o bebi toliko smo je zeleli i odlucili smo da zatrudnim pre i Bogu hvala da je sve u redu a onda naidju iskompleksirane babe i pametuju. To je nasa odluka i sta ko ima sa tim.

Ma pusti ti to, tako se čeka, čeka neznam šta a onda se kreće po lekarima sa pitanjem šta je problem. Naravno ne nađe svako partnera sa kojim želiš da imaš bebu rano i te ljude razumem što nisu ranije, ali zabavljanje od 10 godina gde se čeka stan, auto, bolja vremena pa onda u 40 počinju da se prave deca to ne razumem!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O tome da ti ne pricam,haos!Imala sam mnogo losih iskustava,gledaju me sazaljivo i sa dozom misljenja u sebi(e deriste jedno) pa onda pa mlada si pa ovako pa onako.... :angry: Ima slucajeva kada naprave tu istu facu pa kad vide da ja volim sto sam trudna onda ide prica pa ako si ali mogla si da sacekas,ali nema veze sta te briga :blink: . Mislim,sta zele da kazu time???

Kada sam zadnji put zaglavila u hitnoj na infuziji jedna doktorka koja je tu prolazila me je pitala sta mi je.Ja joj kazem da tesko podnosim trudnocu a ona ce meni "pa ko te terao da se udajes!" i ode,posle se vraca i pita koje sam godiste i ja joj kazem 90. A ona poce da se krsti i izlazi i kaze "Boze me sacuvaj i odmahuje rukama". Meni samo suze sto nisu klrenule sto se tako svi ophode prema meni.Posle mi je stigao dragi pa sam se smirila malo.

I ja imam isti problem, ali ja sam 87., ali izgledam mladje, sitna sam, niska, plava, mrsava... Isla sam u Zemunsku kod kardiologa na neki pregled i usledelo je pitanje:"Crno dete, jesi li ti uopste punoletna"... Onda brizne koleginice sa faxa, sto si ti diplomirala, da ti dete ima mamu sa diplomom Filoloskog... Onda svi oni ccccc strasno u gradskom prevozu, svi sta ce ti to tako mladoj, ko sve danas nije trudan, a i dr iz bolnice kad sam isla na procenu za serklaz koji je izjavio da se ja ne gojim uopste zato sto sam previse mlada, da zato i dalje imam istu kilazu kao pre trudnoce... A ja sam godinu dana pokusavala da ostanem trudna, sve moguce probleme, sa 22 sam operisala rak grlica materice, pa su mi jajnici policisticni, suzen mi je jajovod, svi su bili da ja nikad necu prirodnim putem ostati trudna, a evo me, samo mm i ja i rubrika Cekamo plusice :), znamo koliko smo se mucili da uspemo, a evo nas i ja sam svakog dana srecna i zahvalna Bogu na mojoj maloj bebi u stomaku, a svi oni me gledaju kao nezrelo dete koje je zakacilo..... I stvarno mi nije jasno zasto je rano biti trudna sa 23 i roditi dete sa 24...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uopste nije rano ali dr su skotovi nikad im nista ne odgovara...ni kad se ugojis ni kad si mrsav..ni kad imas 20 a sa 30 si im vec mator..kazu eto cisto da nesto kazu i naprave se pametni... ;)..ja sam recimo prvo dete rodila sa 20 ali niko mi rec nije rekao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bebo Dimic, ne obaziri se ni na koga nego uzivaj! Znas da je drugi trimestar najlepsi period trudnoce u smislu da se trudnoca tada najlakse podnosi i da mama najlepse izgleda. U prvom sveneka muka, osecaj premora, hormoni divljaju... u trecem si odjednom ogromna (cini mi se da mi je stomak preko noci narastao ko lud), troma - kreces se sporije, kicma trpi vece opterecenje i raste tenzija oko pripreme za porodjaj...

A drugi trimestar - to je period pravog blazenstva - sto sam se komplimenata iznadobijala tada... Uf!

Uzivaj u svojoj trudnoci i ne daj nikome da ti ni na tren pomuti srecu!

I jos nesto - nema premladih ni prestarih mama. Mama je mama, jedna i jedina, zena koja voli najvise i zivot daje za svoje cedo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bebo Dimic, ne obaziri se ni na koga nego uzivaj! Znas da je drugi trimestar najlepsi period trudnoce u smislu da se trudnoca tada najlakse podnosi i da mama najlepse izgleda. U prvom sveneka muka, osecaj premora, hormoni divljaju... u trecem si odjednom ogromna (cini mi se da mi je stomak preko noci narastao ko lud), troma - kreces se sporije, kicma trpi vece opterecenje i raste tenzija oko pripreme za porodjaj...

A drugi trimestar - to je period pravog blazenstva - sto sam se komplimenata iznadobijala tada... Uf!

Uzivaj u svojoj trudnoci i ne daj nikome da ti ni na tren pomuti srecu!

I jos nesto - nema premladih ni prestarih mama. Mama je mama, jedna i jedina, zena koja voli najvise i zivot daje za svoje cedo.

Bravo za mamu Bojanu!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja imam isti problem, ali ja sam 87., ali izgledam mladje, sitna sam, niska, plava, mrsava... Isla sam u Zemunsku kod kardiologa na neki pregled i usledelo je pitanje:"Crno dete, jesi li ti uopste punoletna"... Onda brizne koleginice sa faxa, sto si ti diplomirala, da ti dete ima mamu sa diplomom Filoloskog... Onda svi oni ccccc strasno u gradskom prevozu, svi sta ce ti to tako mladoj, ko sve danas nije trudan, a i dr iz bolnice kad sam isla na procenu za serklaz koji je izjavio da se ja ne gojim uopste zato sto sam previse mlada, da zato i dalje imam istu kilazu kao pre trudnoce... A ja sam godinu dana pokusavala da ostanem trudna, sve moguce probleme, sa 22 sam operisala rak grlica materice, pa su mi jajnici policisticni, suzen mi je jajovod, svi su bili da ja nikad necu prirodnim putem ostati trudna, a evo me, samo mm i ja i rubrika Cekamo plusice :), znamo koliko smo se mucili da uspemo, a evo nas i ja sam svakog dana srecna i zahvalna Bogu na mojoj maloj bebi u stomaku, a svi oni me gledaju kao nezrelo dete koje je zakacilo..... I stvarno mi nije jasno zasto je rano biti trudna sa 23 i roditi dete sa 24...

Ljudi će uvek komentarisati! nekome je to lepo, nekome je bezveze, verujem, da odeš negde na selo svima bi to bilo ok da se sa 23-24 rađa i zatrudni i svi bi se radovali i pozitivno komentarisali. :rolleyes:

A što se tiče mladog izgleda, pa ti se samo nasmeši a u sebi uživaj što dobro izgledaš, zamisli da ti sa 23 govore kako izgledaš kao da ti je 40...ovo je bolja opcija zar ne! :rolleyes:

A ljudi kao ljudi uvek vole da vode tuđu brigu, i da sole pamet kako i šta treba da rade, a da su svi stvarno tako pametni ne bi mi bili Srbija već Japan!!! :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja imam isti problem, ali ja sam 87., ali izgledam mladje, sitna sam, niska, plava, mrsava... Isla sam u Zemunsku kod kardiologa na neki pregled i usledelo je pitanje:"Crno dete, jesi li ti uopste punoletna"... Onda brizne koleginice sa faxa, sto si ti diplomirala, da ti dete ima mamu sa diplomom Filoloskog... Onda svi oni ccccc strasno u gradskom prevozu, svi sta ce ti to tako mladoj, ko sve danas nije trudan, a i dr iz bolnice kad sam isla na procenu za serklaz koji je izjavio da se ja ne gojim uopste zato sto sam previse mlada, da zato i dalje imam istu kilazu kao pre trudnoce... A ja sam godinu dana pokusavala da ostanem trudna, sve moguce probleme, sa 22 sam operisala rak grlica materice, pa su mi jajnici policisticni, suzen mi je jajovod, svi su bili da ja nikad necu prirodnim putem ostati trudna, a evo me, samo mm i ja i rubrika Cekamo plusice :), znamo koliko smo se mucili da uspemo, a evo nas i ja sam svakog dana srecna i zahvalna Bogu na mojoj maloj bebi u stomaku, a svi oni me gledaju kao nezrelo dete koje je zakacilo..... I stvarno mi nije jasno zasto je rano biti trudna sa 23 i roditi dete sa 24...

Bebo Dimic, to je IDEALNOOOOO vreme .... Ma verovatno ih sokira tvoj isgled pa pomisle da si stvarno maloletna a na kraju krajeva pa sta i ako si maloletna i u drugom stanju?! Samo napred i veliki aplauz za tebe c011.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bebo Dimic, to je IDEALNOOOOO vreme .... Ma verovatno ih sokira tvoj isgled pa pomisle da si stvarno maloletna a na kraju krajeva pa sta i ako si maloletna i u drugom stanju?! Samo napred i veliki aplauz za tebe c011.gif

Ne sekiraj se Bebo ništa..ljudi su ti čudo, samo da nešto tračaju..ja se nisam obazirala na komentare uopšte, iako dosta mladje delujem od mede, u trudnoći pogotovo sam tako delovala hehe..nama je lepo, a ostale ko šiša..drugo tromesečje pamtim kao najlepše doba trudnoće, stomak nije puno veliki, super sam se osećala..ma jednom rečju predivan period :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste li imale danas i juce problem sa sajtom?Ja nisam mogla da odem, a nesto nece ni sad, samo forum

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kikiriki, sajt jos uvek ne radi... Problemi sa serverom ali forumi bi trebalo da funkcinoise bez problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kikiriki, sajt jos uvek ne radi... Problemi sa serverom ali forumi bi trebalo da funkcinoise bez problema.

Ali ne funkcioniše ni forum normalno... ne može da se uđe, postovi se ne vide jedan za drugim nego ako klikneš na nečiju rečenicu onda se vidi šta je taj neko tad napisao...mnogo je komplikovanije.

A sajt i dalje ne radi, kad ga izguglujem ne može se ući ali ako tražiš preko neke teme, nekad hoće , a nekad ne?! Kada će se to rešiti, bedak je da ostanemo bez tako dobrog sajta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.