Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Ne setam napolju,odemo kolima do kafica i nazad,a inace ne bih ni izlazila da treba da idem pesaka ili busom. Udavise sa onim bus plus karticama,ja nisam izvadila onu karticu,kupicu na trafici i dopuniti je,ali je necu kucati samo ako moram,znam da do sada kao trudnica nikad nisam imala kartu,samo kazem trudnica i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne setam napolju,odemo kolima do kafica i nazad,a inace ne bih ni izlazila da treba da idem pesaka ili busom. Udavise sa onim bus plus karticama,ja nisam izvadila onu karticu,kupicu na trafici i dopuniti je,ali je necu kucati samo ako moram,znam da do sada kao trudnica nikad nisam imala kartu,samo kazem trudnica i to je to.

ja sam bas citala da u BGu trudnice ne placaju gradski prevoz, sto kod nas, naravno, nije slucaj. Neki vozaci mi naplate, neki ne...ali nije zvanicno doneta odluka da smo oslobodjene placanja...bzvz, kao da bi propao grad ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam izasla nigde, osim do apoteke koja je inace u nasoj zgradi, ali zato sutra jedva cekam - idemo u nabavku stvari za bebu!!! Juhu!! :)

Ja cu u petak da kupujem,u cetvrtak posle doktorke cu svratiti do par radnji da pogledam i tamo sta imaju i odlucim sta cu. A i mm ce plata sutra tako da suuuper :P:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li prepoznajete pripremne kontrakcije? Danas sam ih desetak puta osetila a ovih dana nijednu. Znam da su normalne i sta vise-pozeljne, ali ovo danas mi je bilo mnogo za jedan dan. Osecam ih kao da se bebac skroz rastegne i izgura mi stomak, tad se stomak stvrdne i popusti za dvadesetak sekundi (nekad i duze).

Koliko puta se vama to desilo? Ne znam da li da se pozalim lekaru ili je i tih desetak puta-normalna brojka za pripremne kontrakcije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li prepoznajete pripremne kontrakcije? Danas sam ih desetak puta osetila a ovih dana nijednu. Znam da su normalne i sta vise-pozeljne, ali ovo danas mi je bilo mnogo za jedan dan. Osecam ih kao da se bebac skroz rastegne i izgura mi stomak, tad se stomak stvrdne i popusti za dvadesetak sekundi (nekad i duze).

Koliko puta se vama to desilo? Ne znam da li da se pozalim lekaru ili je i tih desetak puta-normalna brojka za pripremne kontrakcije?

Meni se to do sada samo jednom desilo. I reći ću doktoru sad kad budem išla 8.na uz. Ja njemu sve govorim, smorim čoveka, ali sve me živo zanima i za svaku sitnicu ga ispitam. Sva sreća pa je dobar dr i ima strpljenja :)

Da sam na tvom mestu spomenula bih mu te kontrakcije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gde ste zenske,kako ste mi?Mi smo ovih dana malo u guzvi,pa rekoh da svratim da vidim sta ima,sta radite?Mi smo dobro,juce je kod nas prvi put pao sneg,i bebica se sa mnom bas radovala,udarala toliko,da se trese stomak(dusa moja :wub::) Malo smo mm i ja prosetali po snegu,i bas nam je prijalo.Ana,ja bih se za jace kontrakcije javila kod lekara,ja nisam imala toliko jake,ali mi se desilo 2 puta,kad sam po ceo dan nesto radila po kuci,tako da nisam sela.Posle toga pritisak dole i tvrd stomak,znam da nisam isla kod lekara jer je bilo 2 puta,ali sam sigurno odlezala celih 7 dana,samo do toaleta i to je to,i smirilo se.Ti razmisli,mada bih ja isla da su bile vise puta.Pozdrav svima :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ana,ja bih se za jace kontrakcije javila kod lekara,ja nisam imala toliko jake,ali mi se desilo 2 puta,kad sam po ceo dan nesto radila po kuci,tako da nisam sela.Posle toga pritisak dole i tvrd stomak,znam da nisam isla kod lekara jer je bilo 2 puta,ali sam sigurno odlezala celih 7 dana,samo do toaleta i to je to,i smirilo se.Ti razmisli,mada bih ja isla da su bile vise puta.Pozdrav svima :) :) :)

Da, to je taj osecaj:pritisak dole i tvrd stomak. Tacno je da sam juce bila jako dugo na nogama, peglala, kuvala-i klinku nosila od vrtica do kuce zbog nevremena. Mozda je od uticaja. Odmoricu za vikend, a ako se nastavi-oticicu u ponedeljak lekaru. Mene ne bole te kontrakcije ali su ceste :\

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gde ste trudnicee :) :)

Nesto me uhvatilo da idem na 4D uzv, kad je najbolje da se ide?

juce sam usla u 19 nedelju.

Kod mog dr bih isla na drugi expertni ali bih pre toga na 4d volela da idem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gde ste zenske,kako ste mi?Mi smo ovih dana malo u guzvi,pa rekoh da svratim da vidim sta ima,sta radite?Mi smo dobro,juce je kod nas prvi put pao sneg,i bebica se sa mnom bas radovala,udarala toliko,da se trese stomak(dusa moja :wub::) Malo smo mm i ja prosetali po snegu,i bas nam je prijalo.Ana,ja bih se za jace kontrakcije javila kod lekara,ja nisam imala toliko jake,ali mi se desilo 2 puta,kad sam po ceo dan nesto radila po kuci,tako da nisam sela.Posle toga pritisak dole i tvrd stomak,znam da nisam isla kod lekara jer je bilo 2 puta,ali sam sigurno odlezala celih 7 dana,samo do toaleta i to je to,i smirilo se.Ti razmisli,mada bih ja isla da su bile vise puta.Pozdrav svima :) :) :)

Jelo Jelo, drago mi je da si se javila i da si dobro, bas sam ovih dana razmisljala sta je s tobom, navikla sam da si stalno ovde sa nama. Uzivaj i javi nam se kad mozes :rolleyes:

Gde ste trudnicee :) :)

Nesto me uhvatilo da idem na 4D uzv, kad je najbolje da se ide?

juce sam usla u 19 nedelju.

Kod mog dr bih isla na drugi expertni ali bih pre toga na 4d volela da idem

Najbolje vreme za UZ je od 20-24 nedelje jer tada ima najvise plodove vode i sve se moze lepo videti :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, to je taj osecaj:pritisak dole i tvrd stomak. Tacno je da sam juce bila jako dugo na nogama, peglala, kuvala-i klinku nosila od vrtica do kuce zbog nevremena. Mozda je od uticaja. Odmoricu za vikend, a ako se nastavi-oticicu u ponedeljak lekaru. Mene ne bole te kontrakcije ali su ceste :\

Ana to je zbog toga sto si bila dugo na nogama... probaj vise da odmaras. A i nije ti pametno sad da nosis malenu, znam da je to tesko :rolleyes: ali probaj bar da smanjis. I meni se zna to desiti kad puno sijedim ili stojim, ali čim malo odmorim bude bolje .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

milankaa, hvala ti na odgovoru. otici cu za 10ak dana:-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

milankaa, hvala ti na odgovoru. otici cu za 10ak dana:-)

Kad budes zakazivala, doktor ce te pitati u kojoj si nedelji i na osnovu toga zakazati :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sad sam procitala na negde da se pripremne kontrakcije mogu javiti oko 28 nedelje koje traju 30sek - 2 min.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav trudnjace!!

Evo i mene s nekim problemom....Dobila sam candidu gljivice i doktorka mi je prepisala MACMIROR COMPLEX 500MG,i sinoc sam stavila jednu,al njih ima 12 vaginaleta..i sad ne znam koliko treba da ih koristim?????ona mi nije nista rekla..:(jel zna neka od vas...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav trudnjace!!

Evo i mene s nekim problemom....Dobila sam candidu gljivice i doktorka mi je prepisala MACMIROR COMPLEX 500MG,i sinoc sam stavila jednu,al njih ima 12 vaginaleta..i sad ne znam koliko treba da ih koristim?????ona mi nije nista rekla..:(jel zna neka od vas...

Kako ti bre nije rekla koliko treba da stavljaš?? :mellow: Jel možeš da je nazoveš ili da odeš da pitaš? Moraš je pitati. Neko stavlja 2x dnevno,neko jednu, ali to treba da piše na onom izveštaju od dr.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako ti bre nije rekla koliko treba da stavljaš?? :mellow: Jel možeš da je nazoveš ili da odeš da pitaš? Moraš je pitati. Neko stavlja 2x dnevno,neko jednu, ali to treba da piše na onom izveštaju od dr.

Ne znam nije mi rekla..:(i sad ja mukica ne znam sta da radim..A ona je na B.Brdu u DZ,a ja sam na Vozdovcu...nemam njen broj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam nije mi rekla..:(i sad ja mukica ne znam sta da radim..A ona je na B.Brdu u DZ,a ja sam na Vozdovcu...nemam njen broj.

Nadam se da će ti se javiti neko sa savetom, ali ja bih se spakovala i otišla kod dr da pitam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav trudnjace!!

Evo i mene s nekim problemom....Dobila sam candidu gljivice i doktorka mi je prepisala MACMIROR COMPLEX 500MG,i sinoc sam stavila jednu,al njih ima 12 vaginaleta..i sad ne znam koliko treba da ih koristim?????ona mi nije nista rekla..:(jel zna neka od vas...

Ja sam jednom pre trudnoce koristila Macmiror i znam da sam stavljala samo jednom, pre spavanja. Pogledaj i sta pise na tom papiricu sto dobijes uz lek, preporucene doze...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav trudnjace!!

Evo i mene s nekim problemom....Dobila sam candidu gljivice i doktorka mi je prepisala MACMIROR COMPLEX 500MG,i sinoc sam stavila jednu,al njih ima 12 vaginaleta..i sad ne znam koliko treba da ih koristim?????ona mi nije nista rekla..:(jel zna neka od vas...

I meni je juče doktor propisao neke vaginalete ali isto stavljam prije spavanja jednu ( ima 3 kom. ). Prepostavljam da ide da se stavlja prije spavalja jer tad lezis i ono ima bolje dejstvo ...ali opet se nadam da ce neko da ti se javi ko je isto to koristijo. Nemoj samo da se brines.. .probaj da vidis na internetu taj naziv vaginaleta pa da vidis po drugim forumima iskustva žena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni je juče doktor propisao neke vaginalete ali isto stavljam prije spavanja jednu ( ima 3 kom. ). Prepostavljam da ide da se stavlja prije spavalja jer tad lezis i ono ima bolje dejstvo ...ali opet se nadam da ce neko da ti se javi ko je isto to koristijo. Nemoj samo da se brines.. .probaj da vidis na internetu taj naziv vaginaleta pa da vidis po drugim forumima iskustva žena.

pa to i radim..nego na leku pise..jedva vaginalna tableta dnevno ili kako vam je lekar savetovao...ps.ali trudna sam..i zbog toga me buni....Isla bih ja do nje..ali vidi koji je mraz..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa to i radim..nego na leku pise..jedva vaginalna tableta dnevno ili kako vam je lekar savetovao...ps.ali trudna sam..i zbog toga me buni....Isla bih ja do nje..ali vidi koji je mraz..

Pa, nadji na netu br DZ u kojem radi i pitaj ih kako da dodjes do nje, na koji br i eto... da se ne cimas....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa to i radim..nego na leku pise..jedva vaginalna tableta dnevno ili kako vam je lekar savetovao...ps.ali trudna sam..i zbog toga me buni....Isla bih ja do nje..ali vidi koji je mraz..

Lek macmiror complex je relativno kontraindikovan u prvom primestru trudnoce.Lek moze da se koristi u 2 i 3 trimestru trudnoce i tokom dojenja..xm..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa, nadji na netu br DZ u kojem radi i pitaj ih kako da dodjes do nje, na koji br i eto... da se ne cimas....

To ti draga nije losa ideja..:)thanks

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To ti draga nije losa ideja..:)thanks

Bokaa jesi uspijela doci do doktorke svoje?

Nadam se da je sve ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hello zenice, ja evo, da se utefterim u ovaj Drugi - yeeey! :D

Al vrijeme bzo prolazi, ''jucer'' mi bilo 5 sedmica :wub:

Svim zelim lijepu trudnocu i lagan porod. I divno bebce :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.