Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Žene,ako ste imale slično iskustvo,trebao bi mi odgovor. U četvrtak uveče odjednom me je žignulo sa leve strane donjeg stomaka pa se bol spustio niže ka preponi. Prošlo me je za par minuta. U petak sam imala odnos i osetila sam blagi bol i pritisak sa desne strane. Međutim,juče me je ponovo zabolelo sa leve strane ali bol nijje prošao kao prvi put. Ne boli me mnogo,već tupo,iritirajuće i imam osećaj da mi bešika uvek puna. Poslednja analiza mokraće (30.12.) bila je odlična. E sad,interesuje me, da li je upala zuba koju sam vukla skoro 2 nedelje,primala injekcije i pila sinacilin,mogla da izazove upalu mokraćnih kanala pa me zato bolucka ili je u pitanju nešto drugo? Bebu osećam već nekih tri nedelje i to glavnom niže. Inače,ne zamaram se,uglavnom odmaram, što se kućnih poslova tiče ne preterujem već natenane radim.

Hvala unapred na odgovoru.

Ne bih mnogo da savetujem, najbolje je da pitas lekara, ali mislim da je to bol koji je uobicajen da se javi u trudnoci. Da imas, ne daj Boze, upalu mokracnih kanala - imala bi peckanje pri mokrenju, tako da to nije sigurno. Sinacilin sigurno nije mogo da izaove nikakvu upalu jer je to antibiotik, Oni jedino mogu da izazovu bakterije u urinu ali kada se duze koriste. A ni od bakt. ne bi imala bol. U svakom slucaju spomeni bol nakon odnosa, ja bih se vise oko toga bazirala, a ovo sto je islo u preponu moguce je da je beba nisko i da bas zbog toga i imas utisak da ti je besika stalno puna jer je beba pritiska....najbitnije je da nemas "menstrualni bol", sve ostalo je donekla normalno da se javi, uvecava se materica, beba raste....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ovo moje nece nikada :( A usli smo u sedmi, mislila sam da sad treba bas da se cesto oseti, a ja imam dan kad se ceo dan nesto namesta (takav osecaj samo osetim da se pomera) pa onda po par dana ni mrvicu :(

Samo se strpi, videces :) ja ne znam kada je tacno pocelo ovo ritanje ali sada je toliko intenzivno da mi ne da da spavam, npr ili evo sad - lezim pored laptopa i kuckam ( na boku) a ona se toliko gura da imam utisak da cemo se rukovati kad izbaci rucicu (ili je to noga, ne znam) :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne bih mnogo da savetujem, najbolje je da pitas lekara, ali mislim da je to bol koji je uobicajen da se javi u trudnoci. Da imas, ne daj Boze, upalu mokracnih kanala - imala bi peckanje pri mokrenju, tako da to nije sigurno. Sinacilin sigurno nije mogo da izaove nikakvu upalu jer je to antibiotik, Oni jedino mogu da izazovu bakterije u urinu ali kada se duze koriste. A ni od bakt. ne bi imala bol. U svakom slucaju spomeni bol nakon odnosa, ja bih se vise oko toga bazirala, a ovo sto je islo u preponu moguce je da je beba nisko i da bas zbog toga i imas utisak da ti je besika stalno puna jer je beba pritiska....najbitnije je da nemas "menstrualni bol", sve ostalo je donekla normalno da se javi, uvecava se materica, beba raste....

Hvala,baš ne znam šta da mislim. Suzdržavaćemo se od odnosa neko vreme,i sačekaću još neki dan,pa ako ne prođe bol ili se pojača,posetiću lekara. Samo što je moja dr u Smederevu koja mi vodi trudnoću na odmoru do sredine februara, a ne znam da li bi me primio neki lekar ovde u Bg-u, s obzirom da mi je knjižica na smederevskom zavodu a i adresa. Samo se nadam da nije ništa strašno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se nadam da ce biti sve ok! Samo misli pozitivno i bice tako! Bitno je da nije bol bio uzasno jak ( ja sam imala kontrakcije u 20 i nekoj nedelji, ali taj bol je bio neizdrziv) i tada sam se malo otvorila, receno mi je samo da mirujem i bilo je sve ok. Tada su mi rekli da je bitno da nije menstrualni bol, a i hvala Bogu nemas nikakve nuspojave uz bol. Zato, samo opusteno i bice sve dobro. A sto se tice odnosa - suzdrzi se malo pa kasnije ako zelis probaj ponovo, tako sam bar ja i bilo je sve ok ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Što me je ova sličica raznežila... :rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

qrk-396220.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh mile moje,kakve sam bolove malopre imala u stomaku,10ak min se fino isplakah,mislila sam da je porodjaj poceo,a onda su bolovi odjednom nestali. Bebana je samo udarala dok me je stomak boleo,a sada je vise nema da se udara :unsure: Sad imam jake mucnine kao da mi neko vuce organe u stomaku pa nikako ne mogu da lezim. Namestila sam se da udobno sedim u krevetu i tako cu nocas sedeci spavati :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh mile moje,kakve sam bolove malopre imala u stomaku,10ak min se fino isplakah,mislila sam da je porodjaj poceo,a onda su bolovi odjednom nestali. Bebana je samo udarala dok me je stomak boleo,a sada je vise nema da se udara :unsure: Sad imam jake mucnine kao da mi neko vuce organe u stomaku pa nikako ne mogu da lezim. Namestila sam se da udobno sedim u krevetu i tako cu nocas sedeci spavati :(

A da ti se bebica nije nekako nezgodno okrenula pa pošto je sve manje mesta možda te zato boli,a možda ti je nekako pretisla želudac pa otud mučnina.

Pada mi napamet još jedna stvar,jel imaš možda zatvor,gasove ili neki sličan problem sa probavom (izvinjavam se ako je škakljivo)? Zna i od toga da boli stomak i da bude muka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A da ti se bebica nije nekako nezgodno okrenula pa pošto je sve manje mesta možda te zato boli,a možda ti je nekako pretisla želudac pa otud mučnina.

Pada mi napamet još jedna stvar,jel imaš možda zatvor,gasove ili neki sličan problem sa probavom (izvinjavam se ako je škakljivo)? Zna i od toga da boli stomak i da bude muka.

Sta god da je bilo,mnooogo je bolelo. To sa zatvorom i probavom nije sigurno,nijednom nisam imala s tim. Taj bol sto se javio je krenuo od sredine stomaka da se spusta nanize. A jos je ona udarala tako da sam sve zvezde prebrojala dok se bol sirio,i posle 10-15min kao da nista nije bilo,nista ne boli. Samo je mucnina pocela :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta god da je bilo,mnooogo je bolelo. To sa zatvorom i probavom nije sigurno,nijednom nisam imala s tim. Taj bol sto se javio je krenuo od sredine stomaka da se spusta nanize. A jos je ona udarala tako da sam sve zvezde prebrojala dok se bol sirio,i posle 10-15min kao da nista nije bilo,nista ne boli. Samo je mucnina pocela :unsure:

Moguće je da se bebana onda istumbala po stomaku. Bitno je da ne boli više,a mučnina mora da prođe. Udahni malo svežeg vazduha, možda će te to poterati da povratiš,ali će ti posle toga biti bolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milankaa dobro je da je proslo...Nadam se da nije bilo nista strasno ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

milena026 Svaka cast za slicicu...I ja sam se bas raznezila kad sam je videla :)

Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

milena026 Svaka cast za slicicu...I ja sam se bas raznezila kad sam je videla :)

Pozz

Ne znam, kada sam je videla,odma sam poželela da je postavim ovde. Baš je cakano bebeče :rolleyes:

Evo još jedne

u6g-402314.jpg

Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: :lol: :lol: :lol: Joj kako je divna bebica :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro zenske :)

Ustala sam da idem na vezbe,ali s obzirom na sinocne bolove odustala sam. Druzicu se danas sa vama ovde :rolleyes: Spavala sam sedeci,pa me sam rep i guza bole,al bolje i tako nego da uopste nisam spavala ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro i od mene.Ja sam jako loše spavala zbog ružnih snova. Mrzim ih. :(

Bebica mi od sinoć miruje. Imam osećaj da je sada više pod prstima osetim nego što me udara. t8740.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema nam nikog od jutros. Maja se uspavala,mm88 je verovatno kasno legla, Dragana spava...nema Jele Jele ovih dana :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mene :rolleyes: Dobro jutrooooooo

Isla sam u dz da izvadim nalaze ( imam kontrolu u srijedu )...jao Boze dragi pa u onom dz rade svakakvi ...Jedva mi je nasla venu da izvadi krv. Nikad prije nisam imala problema s tim ... a sad mi je ruka vec plava i bas me boli ...uh :angry:

Milancice kako si ti jutros, jel te ne boli stomak ? I mene je znao da boli stomak u prvoj trudnoci i to pred kraj . Nemoj mnogo da se brines...bitno je da te jutros ne boli.

Dea :wub: ti si dobra , ako sanjas to znači da spavas nocu :lol:

Gdje su ove nocne ptice jutros Milena026, Dragana :wub: One spavaju jutros :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema nam nikog od jutros. Maja se uspavala,mm88 je verovatno kasno legla, Dragana spava...nema Jele Jele ovih dana :unsure:

A sto mislis kasno legla? :) Tu sam, nego sam planirala da ustanem ranije al naravno to nije bilo moguce pa sam iz kreveta direktno u kuhinju skocila da stavim rucak da se sprema da imam mm sta da jede posto ranije krece danas, ide do moje skole da vidi da mi sredi za ovaj zadnji ispit....

Kako ste vi od jutros?

Ja iskreno nikako boli me stomak opet... E kad ne mogu da izdrzim post, ovo ce mi bude za nauk....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne boli jutros,boli me rep i guza jer sam spavala sedeci,ali najvaznije je da sam spavala. Meni uvek vade krv na isto mesto iz iste vene,jedino se ona vidi. Kad mi vide vene oni samo prevrnu oci :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hej...mm88 o kakvom ti postu govoris :lol: mene boli kad postim, onda nikako nisam dobro :lol::lol:

Ja sam juce citav dan gledala sport ...lezala, jela ...danas se osijecam ko leptiric :lol:

Jedva cekam srijedu da vidim kako moj mali vragolan napreduje :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa kako koji?! Jel dr rekla da moram da pazim zbog bebice posto je nisko....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro i od mene.Ja sam jako loše spavala zbog ružnih snova. Mrzim ih. :(

I sam imala kosmare nocas, sanjala sam kako me bivsi decko juri sa nekim slikama, kako se prepiremo jer ne mogu nikako da mu objasnim da ja imam drugog...kad sam se probudila sva sam malaksala :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa kako koji?! Jel dr rekla da moram da pazim zbog bebice posto je nisko....

A ti nisi postila :blink:

Bravo za tebe :lol::P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa kako koji?! Jel dr rekla da moram da pazim zbog bebice posto je nisko....

:lol: Jaoooo opasnice jedna :P

Mene boli sve kad postim a kad ne postim odlično sam :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A ti nisi postila :blink:

Bravo za tebe :lol::P

Hehehe, e bre bravo za mene, kako bre bravo kad sad boli stomak???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.