Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno (Izmenjeno)

@k a m ne brini dus, nisi rekla nista lose. :) ni meni nisu jasne neke stvari, ali je to najbolji doktor u mom gradu I okolini. A I do sad nije pogresio za sta god.

 

:babymommy: Mislim na vas dve i navijam. 

Milice, kako ste sada? 

Decembar, i meni su jako slabi stomačni mišići. Za te grčeve ne znam šta bi mogla sem Mg, pretpostavljam da to već piješ. Kako je muž, kako se snalazite?

Cvrky, hrabrice. Samo napred, vrati se na temu, a mi ćemo te hrabriti. Da sam samo malo mlađa i ja bih. Ali to bi mi bila peta trudnoća skoro u 40-tim. Jedino ako se bude desilo slučajno, u tom slučajno ću roditi pa kako mi bude.

Da se malo hvalim, ušla sam u farke od pre trudnoće i to baš uske. Još 2-3kg kaže vaga ali sve od garderobe mogu. 

Danas sam odradila kontrolu kod hematologa, pisala sam na temi o F. Dobri su mi svi rezultati, još mi je smanjila dozu, da koristim još 3ned i gotovo. Skoro sam se rasplakala kad sam izašla. Ne mogu još da verujem da je gotovo. Preponosna sam na sebe. I kad zagrlim moju bebu znam da je sve vredelo. 

Izmenjeno od strane k a m
mozza i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Milice,bas mi je zao sto ste Fasovale stomacni,brz oporavak vam želim!:babymommy:

kam,svaka čast zaista! Ja mogu samo u one kad sam bila u 6-om mesecu :( 

cvrky,bar znaš da nisi. 

Decembar,još malo. Izdrzaces. Uzivaj koliko mozes sad jer više nećeš biti trudna :baby:

Jao ja sex u odmakloj trudnoći nikako. Imala bih osecaj da udara dete u glavu....em se fizički nisam osećala lepo za sex,prevelika sam bila em to da znam da ne unutra beba,a-a! Ja ni j istoj sobi nikad ne buh mogla,makar beba imala dva dana i skroz ne zna šta radim. Volim privatnost za te stvari a tako sam se osećala i u trudnoći,kao da je nemam :D 

 

J sam merila kući i ima 4,8kg :o

sutra punimo 6nedelja. 

A sto se još jedne bebe tiče videćemo. AKo se desi slučajno naravno da ću roditi a planski ne znam... ne verujem ali nikad ne reci nikad. 

Izmenjeno od strane KruelaDeviL
k a m voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam,sreci nema kraja,vazno da ste zdrave i ti i tvoje devojcice.

Milice,zelim vam brz oporavak,sto vise odmora.

Decembar,ovo je tema i za kukanje i za sve,ja sam stalno kukala,ti imas jos malo do kraja i bebac  u narucju.

Ja sam se danas nesto bas razocarala,cula sam veoma blisku osobu kako govori ruzne reci o meni,ne samo o meni vec i o mm i T,posto sam ja jedina u familiji koja je udata za Srbina i to iz Bosne,ja sam na crnoj listi,izdala sam celu familiju<_< po meni to je glupost i seoska posla,uglavnom doticna osoba nije znala da mogu da cujem pa se raspricala kako cu T da posaljem u Bosnu da cuva ovce i tako neke nebuloze o siromastvu i tome da ce jednog dana da me posalje u pm zato sto nismo iste nacionalnosti,pa to je neverovatno glupo,razocarala sam se,pa mi smo zajedno prosli mnogo toga i dobrog i loseg i samo nas je to ojacalo i nikada mi nije prigovorio nesto oko vere ili necega,ja mislim da to samo ljudi u selu koji nikad niau nigde mrdnuli i koji misle kad imaju mnogo zemlje da su bitni a ustvari normalni ljudi se ne bave takvim glupostima jer svoje slobodno vreme posvete nekim drugim vrednostima. Skrenula sam sa teme,izvinjavam se,morala sam da podelim sa vama.

k a m i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozza razumem te skroz..ja sam katolkinja rodjena u Srbiji i govorili su mi cak moji ex "Veliki Srbi" da moram da menjam vru zbog njih,moj otac je radio citav zivot u vojsci Srbije iako je Hrvat po nacionalnosti,moj brat je zavrsio Vojnu Akademiju i to su ga rusili na zadnjem ispitu da ne bi ispred Skupstine dobio pistolj od tadasnjeg precednika Nikolica,jer neide da jedan Franja dobije pred tolikim srpskim narodom svoju nagradu od precednika Srbije za svoje zalaganje za Akademiju...Ima nepravde,ali izdigni se iznad toga,jer bitno je sta vas dvoje mislite,a ne drugi...sto bi moja mama rekla "Vi cete taj zivot zivet i niko drugi"

mozza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam da nije svejedno kad tako nešto čuješ od nekog bliskog ali vremenom ćeš otupeti i pustiti kroz jedno uđe kroz drugo izađe... Uvek se neko nađe da zna bolje i da pametuje. Najvažnije je da ste srećni i da ste zajedno. Ostalo, nevažno potpuno. :babymommy:

Samo da vam mahnem i upišemo se i mi sa stomačnim... Meni je bilo danas muka ceo dan, ja mislila od onih grčeva ali nije, najmađa se ispovraćala pošteno i izmučena zaspala. :( Pa smo nekako i ja i mm ribali i krevet i sto i stolicu jer se prvo ispovraćala za večerom a onda i čaj na kauču. Posle je popila gutljaj Pepsi jer Colu nemamo i sad spava. Nadam se da će biti mirna noć jer sam stvarno iscrpljena. Nadam se da će sutra biti bolje kad odspava. I svekrva je danas imala problema sa stomakom tako da je najverovatnije virus. Divota. Sve je ok ali kad sam i ja bolesna istovremeno sa decom od toga mi nema ničeg goreg. Idem i ja na spavanje sad, kuckamo se sutra.

mozza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvrky,ako je to cak na drzavnom nivou sta onda ja da ocekujem :huh: to mi je neshvatljivo koliko su ljudi ograniceni a to za tvog brata nemam reci,jos fali da nas nazivaju imenima..kao sto to neki i rade...

Decembar,mislila sam da sam vec otupela ali me ovo iznenadilo jer nisam ocekivala,ma gluposti,zelim vam brz oporavak.

Danas mi je vec bollje napolju se konacno malo smirio vetar pa idemo u setnju. Gde su ostale trudnice i mame,svi su negde pobegli da setaju ili rostiljaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stvarno ima svakakvih ljudi.Ljude sam oduvek gledala po tome kakav je ko covek a ne koje je religije ili nacionalnosti.

 

Mene ovih dana jako svrbi stomak,ali I ruke I noge.Mada se non stop mackam dzaba.Sad su mi krenuli I grcevi u listovima,najcasce dok spavam.Isto tako sam imala I sa  Milom.

Ostale mame,nadam se da je stanje sa stomacnim bolje. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao mozza verujem da nije lako kad svojim usima cujes , pa i  kad neko nesto preprica dovoljno bude razocarajuce, ima ljudi pa svasta lupetaju a ne razmisljaju a ima i onih sto sto stvarno iz zlobe svasta govore, kako god kad tako bebe i decu pominju je bas jadno, a kako je ta osoba glupa pitam se, pa nekad bih najradije otisla s decom u neko selo i cuvala ovce da se odmorim, ovde svaku zivotinju koju zelis da vidis moras dobro da platis , znas i sama vec kako je na zapadu. Opet budi sretna da si cula jer sad znas kakva je ta osoba, a svoju malu porodicu cuvaj:)

mozza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Imam jedno pitanje vezano za roditeljski...da li se isplacuje svaki mesec? Ja sam prosle nedelje podnela papire

Izmenjeno od strane *Cvrky87*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Venera,hvala na recima podrske,jeste jadno kad se deca spominju u ovakvim slucajevima,dobro je da smo daleko od.svih i ne sretnemo se cesto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvrky da, svakog meseca oko 20. se isplaćuje roditeljski i dečiji istovremeno. Ako si tek prošle nedelje podnela papire rešenje bi trebalo da stigne za oko mesec dana i onda sa njim i licnom kartom podižeš u pošti.

Mi smo bolje, tj dobro, samo mene i najmađu je bio zakačio. Planiram danas da prošetamo negde malo, samo oko kuće se motam i radim. Jeste mi teško da šetam ali prijaće mi malo promena. Posle ću da peglam bebeće stvari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja za prvo dete tj kad se U rodila nisam ni podnela za roditeljski pa ne znam kad ide

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas se sad to sve komplet završava u porodilištu, sva papirologija. Odmah jutro posle porođaja je došla žena da zakaže taj sastanak, mi smo imali odmah u 10h. Mm je došao sa ličnom, završila nam žena za izvod iz matične, prebivalište i roditeljski dodatak. Sutradan je stigle dve sms poruke, da je dete upisano u matičnu knjigu rođenih i za prebivalište. Za roditeljski se čeka, možda i više od dva, tri meseca. A onda kada legne biće ta prva uplata za sve zaostalo, a posle toga leže mesec za mesec 20-og u mesecu. Ja sam imala od ranije račun u poštanskoj štedionici, ali pošto ga nisam ponela, otvorila mi je žena novi. Svaka im čast stvarno što su ovo sad ovako smislili, a ne ono akanje po opštini i supu pre napunjenih mesec dana. 

December voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ide to tako lako kad ne moras da putujes preko 70km u jednom smeru :)

I u Frontu rade odma,ali mm bio sa u Vrdniku i nisu mogli da se pojave za sat u porodilistu,tako da smo mi sve radili po starom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvrky,za prvo dete ide 100.000din jednokratno. Drugo dete 10.000dinu 24 jednake rate,trece dete 12.000dinu 24 jednake rate i dalje ne znam koliko je... ja sam podnela maltene odmah i 30.aprila sam podigla 14.600din. Nije mi jasno odkud ta suma a radnik u banci nije znao takodje samo mi je rekao da toliko mogu da podignem. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvrky, zato se i zakazuje, možeš se dogovoriti sa njima kada ti odgovara. Mogla si reći za 2,3h ili sutradan prepodne. Mnogo znači da su ti oni sve završe. Da li si prošli put primala roditeljski? Da li ti se ovo računa kao treće dete? Ako da, onda primaš 12000 mesečno narednih 10godina. 

Kruela, umesto povraćaja PDV-a koji je ukinut sada svi primamo 5000 jednokratno i to se uplaćuje zajedno sa prvom ratom roditeljskog. To su ti te parice 10000+5000, neku proviziju uzima pošta. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

10godina? Super. Bar nešto pozitivno...mislila sam 2God.

inaceporodiljsko mi je obračunato na nekih 5000din. Sa 30.000din plate. Ja ni pelene za mesec dana nemam za te pare s gde je ostalo....ali dobro.

December voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama u Fronru nisu zakazivali,samo su rekli da dodje mm tad,ja sam rekla da nemoze da stigne i onda su mi rekli da moramo mi sve onda

Za U nisam primala roditeljski,jer nisam ni podnela papire,jer bilo je tatada sve komplikovano sa njenim tatom,a sto se tice ovog roditeljskog vodi se kao drugo dete,jer devojcica iako je rodjena nije bila ziva ni 1min,tako da nemam pravo na dodatak za trece dete i u decembru vec pocinjem raditi,jer nemam pravo ni na dve godine porodiljskog tj brige o detetu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni mirise da su je zadržali ili porodili.

KikaC96 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E Kam, tu sam. Nekako sam se zadubila u knjige. Kako sednem da dojim ili uveče kako legnem, samo knjige čitam, i totalno sam bebac zapostavila.

I u toku nedelje smo samo negde jurili , deca i ja. Milion obaveza, beba naravno sa nama. Pa me citanje psihicki odmara 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nadam se da jesve proslo u najboljem redu. Kika,cestitke,Emice dobrodošla!:wub:

KikaC96 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.