Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Evo I mene da se javim, nemam net jos uvek u novoj kuci. I dalje sam u jednom komadu :D 

sutra punih 40 nedelja :) 

a ni naznaka da ce se desiti nesto.

Kako ste mi vi? ❤

Bralac i Katarina1983 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kika,ni ja nisam imala naznaka (osim bolova koji su tipični za 3.trimestar)i ćutimo vodenjak,možda će još i krenuti samo. Svakako na cilju si i uskoro se mazis sa bebom :baby:

decembar,uživajte sad zajedno ^_^

ja sam pravila mafine sa spanaćem i nisu uspeli...recept nije dobar. Iznutra sirovo kako god namestim rernu. 

Imate li dobar recept za mafine sa spanaćem i sirom neko?

KikaC96 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kika, da li si se dogovorila sa dr kako ćeš se porađati i koliko ćeš čekati posle termina? 

KikaC96 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao drage moje trudnice i mamice,

vidim da ste uglavnom dobro.Ja sam u nekoj minus fazi.Osetljiva sam,nezadovoljna i sve mi smeta.miliccam bas javi sta ti je rekao dr za te bolove.Ja sam isto nedto sva kilava i ledja me otkidaju.Imam kontrolu 8 maja pa cu bas da vidim situaciju kakva je i sta je. Kika,bebici je lepo u maminom stomaku

KikaC96 i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@k a m kaze doktor da imam sanse da se porodim prirodno, beba je odlicno namestena. Ali sa druge strane stoji opcija za carski posto se nista ne desava. Hoce da me pusti do 2 maja. Ako ne krene samo, onda ce carski.

 

Inace d dimer mi je visok, normalno je 230 a moj rezutat je skro 3000. Dali su mi da pijem aspirin od 100, jednom dnevno. 

Na ginekoloskom pregledu sve super, grlic nije mrdnuo, zatvoren. 

Videcemo sta ce biti.

Gegam se kao pingvin, a osecam se kao nilski konj. Krenule su noge da mi oticu, nije strasno. 

Danas smo punih 40 nedelja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Histos Vaskrse!!! Srećan praznik svima vama koje slavite, da ga proslavite u najradosnijem raspoloženju! :)

Moji su svi otišli na Liturgiju, samo smo beka i ja kod kuće. Manja se nada da opet ove godine pobedi u tucijadi :D Prošle godine je osvojila pehar za drugo mesto.

 

Kika, kako to da tek sad kontrolišeš d-dimer? Jesi li ga u toku trudnoće već kontrolisala? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vaistinu voskrese! Srećan Uskrs, svima koji ga danas slave :wub:

Ja sam juce malo preterala sa poslovima, da sve pripremim za danas, premorila sam se i nocas jako lose spavala, al dobro. Bice danas vremena i za odmaranje

Kako ste vi, drage mame i trudnice?

miliccam, Bralac i Katarina1983 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Vaistinu voskrese!

Kika nestto mi nije jasno oko tvog d-dimera.Ovo su ti referentne vrednosti:

Ref.vrednosti za D-Dimer za trudnice:
13-20 NEDELJE TRUDNOĆE: <1400 ngFEU/ml

21 -28 NEDELJE TRUDNOĆE: <1700 ngFEU/ml

29 -34 NEDELJE TRUDNOĆE: <3000 ngFEU/ml

35 -42 NEDELJE TRUDNOĆE: <3100 ngFEU/ml

A ti si 40. nedelja i d-dimer ti je kao sto kazes 3000,a po ovome treba ds bude manji od 3100.Tako da si po referentnim vrednostima laboratorije ok.Kod zena koje nisu trudne d-dimer je normalan do 500.Ne znam sta ti je sa tim d-dimerom.Jer je tvoj ok.Zasto moras na cr,zadto ti ne izazovu porodjaj da krene?Mozda nisam u toku.

Jos jednom srecan Uskrs svima.

 

Izmenjeno od strane Katarina1983
miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vaistinu voskrese.

Kaze doktor ako ne krene samo, onda ce carski. Ja sam jos danas na utrogestanu. Od sutra ne pijem vise.

Prvi put su mi kontrolisali sad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vaistinu voskrese! Srećan vam Uskrs! 

Meni je juče bilo malo bolje, pošto nisam bila toliko aktivna kao inače. Tako da je definitivno zbog toga. Mi smo još uvek kod sis u Ljubljani, sledeće nedelje idemo kod mojih. 

Katarina, i ja sam baš gledala referentne vrednosti za d dimer i pošto se to menja tj raste po nedeljama trudnoće rekoh Kiki da joj je d dimer nije loš ali je njoj verovatno tako rekao dr. 

Nas u petak čeka konačno UZ. :wub: zaboravila sam kako beba izgleda. 

Katarina1983 i Bralac volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste normalno da se povećava tokom trudnoće. Ali meni je dr alarmirala kada je bio oko 750 i odmah drastično povećala dozu leka. Ne bih da nikoga plašim ali da sam ja u pitanju insistirala bih da me što pre porode, nije bitno na koji način. D-dimer se zna šta znači ako je jako povišen. 

Kika, ima li načina da podstakneš da ti porođaj krene prirodno? Ja sam dan pred porođaj popila 1.5l svepsa, a kontrakcije su mi jako učestale penjanjem na osmi sprat kliničkog. Javljaj nam se. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne kontam baš najbolje tvog doktora, koju svrhu ima utrogestan u 40nedelji trudnoće? Čak i ako je neophodno da se koristi, njegova upotreba se završava do ulaska u 36.ned. Koristila sam ga u dve četiri trudnoće, imam debelog iskustva sa tim lekom. Zato mi nije jasno zašto u 40ned sprečavati kontrakcije, otvaranje? Materica je normalno da vežba, kontrakcije su normalne u tom periodu. Pisala sam, imala sam ih od 30ned...pa se porodih u 39. I to jedva. 

Katarina1983 i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kika, nemoj da zameris, sve što sam napisala je iz najbolje moguće namere. Još koji dan i kraj, grliš se sa svojom bebicom. Biće sve ok. 

Katarina1983 i KikaC96 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@k a m mozda ce zvucati glupo, kako sveps utice na kontrakcije? Prvi put cujem za to

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mačka,navodno kinin(ako sam pogrešila ispravite me)ili ako nije taj inda neki sastojak ili supstanca uz svepsa pokreće kontrakcije ali po meni je to ono...je želim da kažem glupost ali nemam druhu reč. 

Srecan Uskrs vama sto slavite.:)

Kika,ajde sto pre da se kažite sa bebom i javljaj nam se!:babymommy:

stos e utrogestana tiče,meni je dr rekao da nije ustina da se zacementira grlic,u prvoj sam dugo koristila u prirodno sam se sama otvorila. Drugo Kiki je dat zbog drugih stvari a uz to će možda na carski,nemojte da je plašite za utrogestan. Dr se zato školuju 6godina minimum,da bi mi ovde lečile....ipak.

 

 

KikaC96 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, šveps ima kinin koji može da izazove kontrakcije. Ja sam htela i ovaj put čaj od lista maline kao što sam na prvom porođaju. On je proveren. S tim što treba piti od ulaska u deveti mesec svakoga dana po jednu šolju a onda kada porođaj krene popiti slobodno litar jačeg čaja. Međutim sada sam se konsultovala sa jednom dr prirodne medicine i rekla mi je ipak ne jer primam F, a čaj ima uticaja, tj pojačao bi njegovo dejstvo. Ja pokušah šveps jer mi je dosadilo sve ono po bolnici, sećate se da sam kukala. Popila sam celu flašu od 1,5l dan pre, oko pola3 noću su me probudili bolovi. Imala sam ja danima kontrakcije bezbolne, ovo su bili pravi bolovi konačno. Ne znam ima li veze ili je slučajnost ali to je moje iskustvo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kru, u pravu si da se dr za to školuju 6 godina i više ali kao što ljudi ima raznih tako ima i dr. Njen dr konkretno joj je prvo rekao da mora cr zbog karlicnih mera,  zatim su joj rekli da ima GD pa su joj rekli da nema, pa su rekli da mora cr zbog GD, sada kaže može prirodno. Prošle nedelje zbog lošeg D Dimera joj je rekao da će je hospitalizovani i pratiti zatim ode on joj kaže pošto nema kontrakcija može kući (i D dimer više ne spominje). Ni karlicne mere više ne pominje, a utrogestan da ne komentarisem. Tako da meni nema druge nego da sumnjam u njegovu stručnost pošto čovek sam sa sobom ne može da se dogovori.

Kika, tebi želim najlakši i najbrži porođaj i da vam uskoro stigne Emica a dr jbg. 

I ja prvi put čujem za sveps. A čaj od lista maline ide od 35.nedelje a po ulasku u 9.mesec bi trebalo čak 3 šolje dnevno da bi imalo efekta. 

Katarina1983 i KikaC96 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

S obzirom da i dalje koristi Utrogestan nehumano bi i bilo da je sad pusti da pokušava prirodno. Nadam se da će uskoro odlučiti da joj radi CR. Koliko znam karlične mere jesu indikacija za CR, a prvi put čujem za GD. Ovde čak i žene sa jako visokim pritiskom ne porađaju na CR nego prirodno. Što je iskreno meni potpuno neshvatljivo. To mi je pre za CR. Jedna mi devojka sad u bolnici priča da kada se prvi put porađala  mislila je da je ugašeno svetlo, da je mrak u sali. Posle porođaja se iznenadila kad je shvatila da nije. Zamislite kako joj je loše bilo zbog pritiska. :( 

Sve, ali meni se jedino ne dopada toliko povišen d-dimer. Bilo bi dobro da se uskoro Kika porađa. Beka ti je Kika ionako odavno zrela, brige oko toga nemaš nikakve. 

KikaC96 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čula sam za caj od lista maline, al za sveps nisam. Bas dobro sto ste me podsetile za čaj, da sutra kupim i počnem da pijem.

Hvala na čestitkama za ovaj praznik, navratite na tortu, kad vec ja ne smem, moze neko umesto mene :lol:

k a m , Micili i December volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam,ali znate kako je pred porodjaj. Nervoza i strah da lice proći ako treba i sve i zamislite sad dr te jedno te drugo i onda još mi ovde kažemo nešto sto može da je zabrine i dodatno optereti. Sad je pri kraju i sigurno neće menjati ni dr ni drugo nešto. Pa da joj ne stajemo na žulj. Zato samo... 

Bralac voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se izvinjavam, nije mi bila to namera. Oprosti Kika. Imala sam najbolju nameru. 

KikaC96 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne sekiraj se Kika,ja sam jos juce htela da napisem da ces se 99% poroditi carskim rezom zbog utrogestana.

Nije istina da se ne zamentira grlic,ja sam ga do ulaska 9i mesec vag.koristila,presla sam termin,nisam imala nikakvih naznaka da je porodjaj blizu,niti su me bolela ledja,prepone i sve sto vi ovde pisete.Nista nisam osecala.Na poslednjem pregledu sondom u 40+2dana grlic je bio dug 4cm,a ja nisam bila otvorena ni za vrh prsta.Dr vise nije hteo da ceka i sutradan mi je rekao da dodjem na ctg u bolnicu i odlucio da me porodi na cr.I da smo cekali jos 7dana isto bi bilo verovatno ne bi beba sama krenula.A ma dan pregleda (dan pre cr) me je tako grupo rucno pregledao i rekao da spremim torbu za navece,al bebi je toliko bilo lepo unutra da nike hteo napolje.I danas me bole gin.pregledi,ne kazem da je zbog utrogestana to al moze biti.Odnose tokom trudnoce nismo imali,tek u 40ned mi reko mozete slobodno sad.

Ne brini se Kika,sve i da bude cr nije strasno,procice.Mozda je i bolje tako za oboje da se na cr porodis.Sretno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.