Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Meni nije problem trudnoća ko trudnoća....nekako uživam,ležim,koristim priliku....iako mi je smor za medalju svako jutro,ali nije mi to toliki problem već iščekivanje. Kad će,kad će? Više me to ubija psihicki nego sto sam fizički loše recimo. 

Decembar me podsetila na ananas. Ići ću da kupim danas.:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Te udarce dole već uveliko imam, i to su mi najneprijatniji udarci od svih svaki put u trudnoći. Tako da to bar kod mene nije znak za kraj. Tako gura dole da imam osecaj da izlazi ali bukvalno. 

Meni je inače pritisak školski 120/80 uvek. U trudnoćama mi se penje na 130,135/90,95. Ali sada jedva stiže do 120/80. Uvek je manji. Neka normala mi je 110/70. Ali mi je čudno jer me tako smorenom drži. I ništa ga ne diže. Vodu pijem bas dosta. Jedino  bas sa soli ne bih da se igram pa neću tako ni da ga dizem.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Te udarce dole već uveliko imam, i to su mi najneprijatniji udarci od svih svaki put u trudnoći. Tako da to bar kod mene nije znak za kraj. Tako gura dole da imam osecaj da izlazi ali bukvalno. 

Meni je inače pritisak školski 120/80 uvek. U trudnoćama mi se penje na 130,135/90,95. Ali sada jedva stiže do 120/80. Uvek je manji. Neka normala mi je 110/70. Ali mi je čudno jer me tako smorenom drži. I ništa ga ne diže. Vodu pijem bas dosta. Jedino  bas sa soli ne bih da se igram pa neću tako ni da ga dizem.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto se tog guranja dole tice, ja sam mogla da se zakunem da ce mi danas poceti porodjaj. Ona se tolikoo nisko nabila dole u karlicu da nisam mogla ni dva metra da hodam. Stavila pojas i lezim. A oko podne povela malecku i otisle peske do skole da vidimo za upis za predskolsko i usput pokupimo K. Nisam stigla ni do trece kuce u ulici vec sam se raspadala. Ne znam kako sam se dovukla do skole, trebalo mi je pola sata. Sutra idem kod endokrinologa ujutru pa cekam K u gradu da je vodim kod fizijatra na kontrolu. Uvece planiram farbanje, a u cetvrtak internista i frizer. Pojma nemam kako cu to izdrzati ako se ovo nastavi. A ove vene dole me toliko jako bole, kao da me neko sece, ja pojma nemam kako cu se poradjati, kako ce ona tu proci...:(

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pritisak mi je celu trudnocu 100/60 kod dr, a kod kuce mnogo nizi. Ako bih skocio na 120/80 ja bih osecala kao da mi nije ok..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gde ste zene, jel ste ok?

Radila sam danas poluprofil i ok su mi rezultati. 4.6, 6.0, 5.4 i 4.8. Ostalo da izmerim jos ujutru pre jela i nosim sutra doktorki. Ali iskreno da vam kazem da sam gladna. Bas pazim i sta jedem i na kolicinu i budem gladna, nije mi to dovoljno hrane. Mozda cu malo te uzine pojacati. Sad one budu samo jabuka ili pomorandza. Ne znam ni koliko ova moja dijeta ima kalorija ali nema puno. Onda se mislim da li beba dobija dovoljno onoga sto treba, cini mi se da sam i ja smrsala..Popricacu sutra sa dr. I prijavicu da mi je onog dana bio secer 7.6 posle krompira. 

Analim, KikaC96 i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam, gladna moraš biti na početku promene ishrane i kada jedeš manje kalorija nego sto bi inače , a i na kolicinski. Želudac se širi svaki put kada mi jedemo određenu količinu hranu više nego pre, i onda se smanjenjem količine i kalorija on ne može zadovoljiti . I to uopšte ne znaci da tvoj organizam pa ni bebin ne dobijate dovoljno nego da tvoj želudac nije popunjen kao pre.

i to tako mora biti. Drugo, beba uzima sve od tebe, čak da imaš svega minimum ona će sa sebe uzeti a tebi šta ostane. Kada beba odlično napreduju bez daan zaostatka kod nas sa dijagnozom hipermesis gravidarum, koja traje mesecima , veći deo trudnoće nema šta da se brineš za sebe, koja i te kako unosi normalnu količinu hrane 

k a m i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutric svima ima li sta novo kod vas? Juce sam bila na ctg-u i bio je los to jest beba se uspavala , sutra idem ponovo nadam se da ce biti malo razigranija sutra :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

IMG-20190305-183845.jpg

Dobro jutro evo i nas u 24.ned i daaa bili smo na 4d dva decaka 100% i sve je ok  treba da ponovim u 30ned opet 4d i tako kontrole i uz na dve nedelje i dalje.... Odoh da procitam sta ste pisale :wub:

Izmenjeno od strane racic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro, 

mi se uspavali, Mila pravila zurku od 1 do 4, cak je i pevala pa jutros koma. Meni je mama ove nedelje tu pa sam malo opustenija. Od sutra 24.nedelja,cini mi se da je beba dosta veca, mnogo je vise i jace osecam nego Milu u ovom periodu, kada lezim tacno znam gde i kako lezi. Mi na kontrolu sledece nedelje, ali mi tada rade samo OGTT, a uz tek za mesec dana. :(

KikaC, divna tiba! :wub:

Micili, meni je kod uspavane bebe uvek pomagala casa hladne vode ili nesto slatko, to ih bas razmrda.

Racic, bas ste fino napupeli. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kika,Racic divne :wub:

ja u komadu....spavam ok iako mi nekad smeta sti moram na levoj jer se ukocim a na desnu ako legnem ležim minut i beba se već buni pa nekad odosavam na ledjima i hrvem kao motorna testera ali kad zaspim zasita spavam odlično! :)

juce sam se izdepilira...nige,ruke,lice...prekjuče brazilka. Spremna sam. Analize tu(kopro mi nije stigla ne znam zašto treba da zovem)iZdepilirana,spakovana....8dana do termina,čekam ili da krene ili šta će reci dr. 

Osecam se odlično,nema zatezanja stomaka,osim blazih povremenih bolova menstrualnih ponekad nema nikakvih bolova. I da u preponama ali funckionisem.... 

danas idem na uzv,ctg i majuelni pregled.  Od sutra 39nedelja .

inace jedino stk me brine je sto opet imam preskakanja. Nisam pila mg par dana i kao ajde neću da kupujem jer sam potrošila i rek’o neću da kupujem ako nebude problema Merkurom juče se jave preskakanja i danas sam uzela opet onaj Mg sto se piju dve kapsule. Ako ne prodje uzimam verapamil ukoliko se jave više od 3preskaknja ali ne znam da li mi treba uopšte lek jer me ne ometa to preskakanje jedino brinem zbog porodjaja. Zato bih i uzela. Videću šta dr kaže na to danas....zabrinula sam se jer kao da me strecne samo ore nego sto preskoči. Neki osecaj imam kao napad panike a posle udari jače srce. Samo ti je neprijatno i zato bih uzela lek.

eg ti kažeš imaš u svakoj aritmije?

Bralac, KikaC96 i Earl Grey volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvrky, ti si imala dve trudnoce jednu za drugom, pa tvom telu treba 2 puta vise vremena da se vrati u normalu. Uzivaj sada sa bebcem dok je jos malen, kasnije ces zdrava hrana , teretana i bices macka ipo. ;)

Mi izgleda sve cetvrtkom menjamo nedelju. 

k a m , Bralac i Analim volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo me.... ctg bez kontrakcija,srčani tonovi su se dizali i padali ali kaže da j me verovatno od ležanja na ledjima....posteljica zrela ||| stepen....beba 3100gr. Za aritmije kaže da kako opisujem da nije ništa strasno a to mi je rekao i anesteziolog oa možda bi zaista trebalo da prestanem da paničnim oko toga iako mi nije svejedno. Kaže da pijem verapamil ali sam rekla da ja nemam otkucajw veće od 90 i kaže onda nije potreba,ali videćemo. U petak ponovo ctg jer kaže da je posteljica bas zrela pa da vidimo. 

Cvrky,nemoj da se opterećujem kilazom. Rano ti je.... imaćeš vremena :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ja sam se vratila u 90% stvari,ali stomak i zmigavci plivaju na sve strane,a ne smem jos vezbati,jos me bole stidne kosti 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvrky,uzivaj. Sad ti je prilika da uzivas pa inu hrani i u ne radenju ništa....ček život ćeš biti na poslu i brinuti o liniji. Kad deca odrastu pogotovo :)

ako si ušla u većinu boli te uvo ako imaš malo stomak.... em nije proslo mnogo od porodjaja em dve trudnoće za redom. 

k a m voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Divni stomacici :babymommy::wub:

Kreala da, imam, ali meni je 90 otkucaja minimala. Meni je išao puls i do 140. I nisu mi dali ništa. U jednoj trudnoći mi je kardiolog dao i napomenuo da popijem lek samo ako se bas bas loše osećam a inače ne, zbog bebe. I nisam ga nikada ni popila. Meni je sada normala pulsa oko 100. Ja se ne plašim toliko zbog toga. Jer znam mnogo trudnica koje imaju i gore stanje pa je sve super. Još je većinom kod nižeg pritiska veći puls, i tako i kod Mene sada. Najniži pritisak do sada u trudnoćama a najviši puls.

 

 

KikaC96 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvrky,milica ti je napisala sve sto mislim i ja.18m meseci si bila trudna,izgledas i vise nego odlicno.Ja sam se u svoje vratila tek nakon 4-5m,nosim 34/36,nije mi bilo lako da skinem 17kg imam jos 2-3kg viska,sa 48 na 68 sam otisla,mogu samo jos da crknem od gladi a bas pazim sta kako i koliko kolicinski pojedem al ova 2 3kg nikako da odu.Stajem u sve sada al nije to to.Moja zaova je rekoder izgleda 25kg je dobila a sve je otislo za manje od 45dana.Kako?Ne znam...

k a m voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inace zaboravih da napisem trudnice divne dte i stomacici vam lepi :)

k a m i KikaC96 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

eg,meni je puks uvek oko 90. 100ne prelazi.... 

zato i ne želim da pijem lek. Dve kutije sam dobila ali još su pune. Ne bih dok ne moram.  Kako ti osećaš preskok srca? Koliko često? Ja ne brinem mnogo jer ja osetim ako i više puta ali ne u minuti nego recimo juče 6x za ceo dan..., 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kika,Racic divne :wub:

ja u komadu....spavam ok iako mi nekad smeta sti moram na levoj jer se ukocim a na desnu ako legnem ležim minut i beba se već buni pa nekad odosavam na ledjima i hrvem kao motorna testera ali kad zaspim zasita spavam odlično! :)

juce sam se izdepilira...nige,ruke,lice...prekjuče brazilka. Spremna sam. Analize tu(kopro mi nije stigla ne znam zašto treba da zovem)iZdepilirana,spakovana....8dana do termina,čekam ili da krene ili šta će reci dr. 

Osecam se odlično,nema zatezanja stomaka,osim blazih povremenih bolova menstrualnih ponekad nema nikakvih bolova. I da u preponama ali funckionisem.... 

danas idem na uzv,ctg i majuelni pregled.  Od sutra 39nedelja .

inace jedino stk me brine je sto opet imam preskakanja. Nisam pila mg par dana i kao ajde neću da kupujem jer sam potrošila i rek’o neću da kupujem ako nebude problema Merkurom juče se jave preskakanja i danas sam uzela opet onaj Mg sto se piju dve kapsule. Ako ne prodje uzimam verapamil ukoliko se jave više od 3preskaknja ali ne znam da li mi treba uopšte lek jer me ne ometa to preskakanje jedino brinem zbog porodjaja. Zato bih i uzela. Videću šta dr kaže na to danas....zabrinula sam se jer kao da me strecne samo ore nego sto preskoči. Neki osecaj imam kao napad panike a posle udari jače srce. Samo ti je neprijatno i zato bih uzela lek.

eg ti kažeš imaš u svakoj aritmije?

I ja imam ta preskakanja ali identican osecaj i uplasim se hoce li kucnuti opet i bude onako jaci otkucaj pa preskoci.... Nekad mislim da mi beba nesto pritisne pa dodje do toga.... U tom momentu kad merim imam oko 47 otkucaja sto je malo.... I onda opet normalno a inace imam aritmije al to nije ovo preskakanje.... Pijem 2x magnezijum direkt....

Cvrky divna si... Procice stomacic nebrini treba vremena samo se opusti i sto vise setnjica :) 

k a m voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam tako juče osećala a danas opet sve normalno samo lupi jave jednom i tako 7x već danas... mada opet ne bi možda trebalo ji da me cudi kad beba ima 3kg vec....više me brine kako će porodjaj proteći da li će biti problema i da se nešto ne izjalovi nego sto imam problema sa aritmijom. 

A ledja sto me bole danas....izmedju lopatica.

zvala me mama da mi donese hranu za pse i mačku rek’o doći ću sutra ležim....bukvalno nemam snagu sa rodjenom majkom da pričam. Osećam se kao stoka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.