Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Meni su brisevi sterilni bili zadnji put. A posle toga su me oko 20i nekog pregledali u bolnici ono kad sam se javljala i grlic je bio dug i cvrst. Znam da moraju da me pregledaju u devetom i briseve da radim ali ne bih sada. 

Kad rece aritmija, moram i kod interniste pred porodjaj da odem jos jednom. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Razumem zasto ne zelis,ali ne brini. Svakako je bolje prijaviti bilo kakav bol nego ne. 

Jao ja brinem sad nesto.....ceo dan me zateze stomak a sad posle kupanja sam primetila mokre gacice. Nisu one mokre mokre,kaomod semreta mokre ili malo od mokrace recimo ali ne bih jos da se poradjam pa sam sva ufonjanana da nije vodenjak. Nama je cela spavaca napolju. Majko moja. Nista nije sredjeno ni oprano....molim boga da je mokraca i da izdrzi ovo dete jos dve nedelje bar. Niti oreglede nisam odradila niti analize....nista.... :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Znas sta, i ja sam se juce uplasila da mi ne curka plodova voda jer su mi gacice bile bas mokre. Nije bio ni urin ni sekret, potpuno providno i mokro. Ali posle sam skontala da sam se verovatno oznojila jer mi je bilo pretoplo, a duga sam sedela. Mozes da se testiras, evo sad cu ti slikati kako.

Evo ga , tacka2

https://www.dodaj.rs/image/jqajE

Jao nije trebalo da veceram. Opet mi je muka i imam gorusicu. Pojela sam dva parceta pite sa sirom i jogurt .

Izmenjeno od strane k a m

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni do porodjaja bile mokre i to bas bas,a vodenjak bio ceo...

Ja sam noc pred porodjaj imala bolove,sutradan nista celo pre podne,tek tek me pocelo boleti kad su me rukom sirili dole pred porodjaj da se sto pre otvorim,tako da sam na porodjaj otisla skoro bez bolova

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su isto u poslednje vreme mokre gaće, bez mirisa, bez boje. A juče na kontroli bris dobra, grljic ceo, čvrst, sad je 3,98. Nije se smanji za 0,02 . Plodova voda u redu, sve perfektno a gaće opet mokre .

juce sam vadila krv, i po prvi put u mom životu mi je hemoglobin pao. Granica donja je 12, a sada 11,9. Znaci minimalno ali sam ja to osetila, po sebi , po umoru , i bila sam u pravu <_< ostalo sve super.

uzeli mi juče meru za one čarape za vene, gotove za 10ak dana tek. I oni mi zakazali testiranje vena, u kakvom su stanju za 6.3. Dobro mi je došlo to. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izgleda da j me bio znoj,urin ili sekret....stavila sam ulozak jer reko ako krene da curka kao kad sma se porodila bice.mokar. medjutim fleka na pidzami za kiju sam mislila da je mokro.je fleka jer je sad ista a nisam mokra....ja sam se preforsirala juce.setanjem po prodavnicama. Tu je nastao problem. Jos je kuhinja haos bila.... sreca mm nema mnogo za krecenje,druga ruka ni ne treba. Samo tapeti da dodju i zalepimo i spavaca je gotova. Gore je sve razvuceno,niko se ne bi snasao tamo...niti sam.spakovana. niti pregledi.... ali dobro. Valjda cu stici da sredim papire bar i analize da se spakujem. 

Sta se inace nosi u porodiliste kao obavezno? Uput od ginekologa,krvna grupa i rh faktor,ppslednji uzv,ctg i izvestaj sa.pregleda,kks,urin,koprokultura,hepatitis analiza,zdrvastvena,licna karta....jos nesto? 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam, nemoj zezati, nisi kao Rambo ali beba tiba jeste veeelika. :wub: A kg pa nije puno, obzirom na to kako si krenula, bice to u granicama normale do kraja.

I moj stomak preti da bude dosta veci nego u prvoj tr, cini mi se da je sada oko mesec ipo veci. Ovakav mi je bio u 7.mesecu. 

Nego, sta se tu desava ako krene porodjaj ranije a vi nemate svu neophodnu dokumentaciju I analize? 

k a m voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oh da, vidim da sam i ja zaboravila nešto. Kam bre, ovo ti je sada odlično , ja sam mislila da ću videti stvarno nekog debelog kada sam otvarala slike. A ono ništa nenormalno nego poptuno ok. Jeste stomak veliki, ali ti nisi bre.

Kod nas se svi papiri ti skupljaju kada se prijavljujemo u porodilište na početku trudnoće, i posle jedino sto skupljamo su redovne analize krvi i urina . I opet naravno vade krv kada krene porodjaj . A sve ovo, krvna grupa, hiv, hepatitis, zdravstvena, lična, sve mora na samom početku trudnoće. 

December i k a m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Da,Kam i ja zaboravila juce iako sam videla. Brinule me mokre gace :D

s obzirom da si 8.mesec i 4 trudnoca ni stomak ti nije vise veliki po meni vec u normali.... a kg se ne vide mada si svakako se ugojila normalno. :) Skroz super izgledas.

U Pancevu odrade analize u bolnici ako nesto krene a nemate....bilo bi glupo da neko u bolnici oravi uopste problem oko takvog kad je porodnan nesto sto realno moze da se desi bilo kad. Ja sam htela bas da postavim na fejsu na bebcu za pancevacko porodiliste,ali razmisljan sto uopste i da stavljam kad sam ja imala sve a nisu nesto ni gledali. Samo jad sam rekla da imam bakterije dr je gledao analizu cervikalnog i ukljucio terapiju u bolnici a posle su mi rekli da mad dodjem kuci uradim pregled ponovo. Tj ponovo da vadim bris. Ctg,uzv,izvestaje nista nisu gledali. Cak ni krvnu grupu,rh faktor ili nesto....nista. tj nisu mi trazili,njima to sigurno lise u kartonu ako su gledali tamo uopste. Ne znam kako to ide po bolnicama  da li treba da naznaci taj sto otvara karton ili kako ali dr nisu trazili nista. Merili pritisak i tempersturu svakodnevno i to je to....

Izmenjeno od strane KruelaDeviL

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam drage moje. Pa stomak mi je bas tezak i jeste porastao ali ali manje nego sto sam ocekivala. Pre mesec dana je bio slican, malo samo manji, bar se meni cini. Ma meni je samo da vidim u ponedeljak da li je sve u redu. Bebana mrda. 

Mene sve vise muci gorusica. To mi je bas cudno jer ja gorusicu skoro nikad nemam, imam slabiju zeludacnu kiselinu nego sto treba. Poskakali smo u 6:30 jer je dosao jedan prijatelj da nam ore za bastu. Sad cekamo svekra da dodje da mi neku struju jos namesti u kuhinji. M me iznervirala toliko da me vec 2h bole ovi cvorovi na stitnoj, samo sa desne strane, tacno gde su oni. Rekla sam joj da samo tako nastavi pa kad ne bude imala majku ima da je cuva zla maceha. Besna sam bila na nju jutros. Sad mi se spava, samo sto ne zaspim, iscrpela me..a samo sto deda nije naisao. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro zene.

Kruela,Meni su takodje bile mokre gacice svaki dan,brisevi ok a nije bila ni plodova voda,menjala sam dnevne uloske vise puta dnevno a nekad sam stavljala i ove redovne uloske i ispade da je sve bilo ok. Ti si vec pri kraju,jos malo i druzis se sa bebicom

Kam,nisi ti ogromna,sve je kako treba,stomak je fino narastao ali tako i treba,nemas jos mnogo.

Ja sam u bolnici i cekam da me dr pregleda da vidi sta cemo sa ovom ranom dalje,mm je kuci sa T pa sam opustena i ne stresujem se oko toga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U porodiliste se nosi krvna grupa, trudnicka karta, ultrazvucni karton, poslednji nalazi krvi, urina, briseva, virusi, ultrazvuk, ctg... Mislim da oni to nista ne gledaju. Samo je bitno da to tamo gurnu u istoriju bolesti da imaju, da se oni ograde. Ja nemam pojma da se ovde daje uput za porodiliste ili sam zaboravila. Mi smo obe puta isli pravo gore na ginekologiju, a znam da neke zene cekaju prvo dole u ambulanti da ih pregledaju i kazu im za gde su, dal za porodiliste, za odeljenje da legnu ili za kuci. Neko se prvo javi svom dr u dom zdravlja kada krenu neki znaci. Neko u hitnu ako je noc. Ma sve zavisi od situacije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Znam to sam se i uplasila :D jer sam punih 36nedelja od danas....usla u 37 a kuci kra i lom. Ma kraju sam pre soavanja od straha i nevroze da cu se poroditi a nista nije spremno osula paljbu po muzu sto nije jos okrecio a ioanko sam cekala isplati da bi kupila tapete ali ok....danas zavrsava tako da cu makar spremiti samo krs....

kam,ovde ni ne zadrzavaju to. Nista. Sve je kod mene celo vreme.

 

Izmenjeno od strane KruelaDeviL

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam divna sii, bas ti je lep stomak :wub:

Ja sam jutros bila kod dr, bebica lepo napreduje, 140gr. i 16cm :wub: Pokusala je da vidi pol, kaze ne vidi pisu, cini joj se da je devojcica ali nece da garantuje :D

 

miliccam, Analim, k a m i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bralac, fino napreduje bebica, bas je dugacka za tu nedelju, dosta iznad proseka ako je devojcica bice manekenka. ;)

Mojoj drugarici su isto oko 16.nedelje rekli da je devojcica ali se onda na sledecem UZ pisa iznenada pojavila. :D I ona sada ima Akija.

Hocu reci mozda kod vas jeste devojcica ali je definitivno jos uvek malo rano biti siguran. Bilo kako bilo, vazno da bebica bude dobro. 

 

k a m , Bralac i mozza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bralac, fino napreduje bebica, bas je dugacka za tu nedelju, dosta iznad proseka ako je devojcica bice manekenka. ;)

Mojoj drugarici su isto oko 16.nedelje rekli da je devojcica ali se onda na sledecem UZ pisa iznenada pojavila. :D I ona sada ima Akija.

Hocu reci mozda kod vas jeste devojcica ali je definitivno jos uvek malo rano biti siguran. Bilo kako bilo, vazno da bebica bude dobro. 

 

Da da, vidim da je za ovu nedelju 12cm duzina. Videcemo kakva ce biti:D

Hehehe, za 3 nedelje idem ponovo pa cemo videti hoce se pojaviti pisa, mada sam ja vise za devojcicu:wub: ali neka je zivo i zdravo sto je najbitnije.

miliccam i k a m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bralac,ja sam takodje htela devojcicu sa prvim detetom dok sam bila trudna. Od momenta kad sam saznala da je decak nisam.mogla ni da zamislim sebe sa devojcicom(u smislu da nemam njega da je in devojcica,ne umem ni da objasnim osim sto ga ne bih menjala za 5devojcica) :D

za drugo dete mi je bilo 50:50. Skroz svejedno....ali sam bila u fazonu bolje da je decak jer vec imam kuci jednog. E sad meni su vec dvoje potvrdili da je decak a za mesec dana cemo znati sigurno. :)

k a m , Bralac i mozza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kru, ja sam od uvek volela devojcice i uvek sam govorila samo da imam zensko dete, ali kad sam ostala trudna nekako se ta zelja smanjila, bitno mi je da je sve u redu sa bebicom, pol mi nije bitan.

Ja sam oduvek volela decu, i stalno sam cuvala tudju, tako da sad jedva cekam da stigne i moj bebac:wub:

Analim, k a m , miliccam i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam, nemoj zezati, nisi kao Rambo ali beba tiba jeste veeelika. :wub: A kg pa nije puno, obzirom na to kako si krenula, bice to u granicama normale do kraja.

I moj stomak preti da bude dosta veci nego u prvoj tr, cini mi se da je sada oko mesec ipo veci. Ovakav mi je bio u 7.mesecu. 

Nego, sta se tu desava ako krene porodjaj ranije a vi nemate svu neophodnu dokumentaciju I analize? 

Milice kad krene porodjaj npr ako si u devetom ili bilo kakve komplikacije vezane za trudnocu a nemas papire naravno moras imati LK i pozeljno je zdravstvenu... Uglavnom moraju te primiti u bolnicu svakako bez obzira na to... Ako ima vremena odma uzmu krv i krvnu grupu tamo znaci oni odrade sve sto stignu....

E sad vidim da dosta vas pise o mokrom vesu... I meni se to desi ali primetila sam uglavnom kad mi je vruce tako da mislim da su hormoni  znoj, a ponekad malo urin .. E sad ja sam dozivela da mi je u prosloj trudnoci oticala plodova voda svaki dan pomalo mesec dana to je bio 6 mesec i lezala sam u bolnici i na uz je uvek bilo dovoljno pl vode jer ona se obnavlja stalno.... A htela sam reci da to izgleda ovako da vas nebuni zamislite kao da npr uzmete u spric 2.5 ml vode i spricnete po gacicama znaci bas je uocljivo nije samo mokar ves nego bas mokar vidi se da je voda i moze i garderoba da se skvasi... Tako da je ovo nesto drugo sto pisete ali uvek treba raditi briseve naravno i obratiti se lekaru 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zeza me ovaj telefon, ima toliko očajno neosetljiv tač da kad treba nešto da kuckam kosa mi se diže. Milion puta prepravljam.

I ja imam mokre gaćice :lol: i sećam se da se isto dešavalo i u prošlim trudnoćama tako da je verovatno normalno. Važno da su brisevi sterilni i da nema popratnih tegoba. 

Ja od onomad kad sam imala stomačni nisam bila u wc. Stomak mi je ogroman i jedva dišem, tačno mi smeta nakupljen hrana. Jedem danas kuvane suve šljive, valjda će pogurati do kraja dana. Šta bi bilo da pijem još i gvožđe. Stoji mi samo zato što se plašim zatvora. Razmišljam da opet uzmem onaj Floradix sirup al toliko smo ostavili u apoteci novaca ove zime da mi se ne uzima više ništa. 

Kam znači mogu da očekujem i kod sebe takav stomak. Nije strašno, već sam se pitala kakva ću ja biti kad već sad imam stomačinu, svi misle da mi je još malo ostalo do kraja, kad im pomenem jun svi se zaprepaste. Ja se lično nadam da ću se poroditi u maju, ako dočekam jun mislim da ću se utepati. 

Mozza javljaj šta kažu dr za ranu. Ja se nadam da će konačno krenuti na bolje pa da se zaceli kako treba. 

Kruela samo polako, znaš kako to ide, cel trudnoće se pribojavamo da ne porani a na kraju dočekamo termin. Doduše sa prvom sam se porodila oko pet dana pre termina, sa drugom dve nedelje pa sam sa trećom planirala da kampujem ispred porodilišta, a na kraju rodila se na dan termina. Stomak mi je bio baš veliki i sav napred. Babica kaže da nikad nije videla od kako radi takav stomak, samo materica. 

Slikaću se da vidite koliki mi je stomak. Ja i nisam ogromna ali samo stomak strči napolje.

mozza i k a m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

IMG_20190221_171941.md.jpg

24+3 

Jaoo, pa bas ti je lep stomak:wub:

Samo stomak i imas, vidim da si mrsavica ovako. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja mislim da nisu pogresili,ali dok ne vidim nisam sigurna 100% :D mada em dva lekara em je mm cim je video uzv rekao decak(da nije medicina u struci i da nije radio na ginekologiji ne bih ga ubrajala) 

ako tri muskarca nisu dobro videla pisu,sramota! :D

 

Ja mislim da cu se poroditi do 21.03. Ne verujem da cu preci mnogo termin iz razloga jer smo imali jedan jedini odnos a ovulacija je bila tacno na dve nedelje,a tako sam i sa V jedan odnos tokom ovulacije. Ovulacija kad treba i da bude i porodila sam se 25 a po vtp je bio 27.09. Sad mi je i Parovic rekao da ce porodjaj najverivatnije biti od 17 do 21.03. Beba odgovara po mensttuaciji....e sad naravno da moze da predje termin sli sve mislim da nece. Da me strah da ne dodje ranije jeste ali zbig toga sto samo brinem da sve sredim. Videcemo sta ce biti. :)

mozza i k a m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.