Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Mozza, čestitam :babymommy: 

Milicam, ja spomenuh da je carski bezbolan, ali očigledno da je bolje prirodno. To bar ne boli posle. 

Cvrky, bez problema izvedes posle nedelju dana ako bas nije neko loše vreme, tipa jak vetar ili ogroman minus. S obzirom da ove godine naši krajevi ništa nisu imali od velikih minusa sigurno da već možete napolje . Prijace i tebi a o bepcu da ne pričam. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ja sve mislila da ga izvedem,da odemo do apoteke,nespava mi vec dve noci,ubi me psihicki i prijalo bi mi da izadjem,za 2 dana ce 14 dana,a U sam u martu posle 7 dana izvela u trzni centar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ja sve mislila da ga izvedem,da odemo do apoteke,nespava mi vec dve noci,ubi me psihicki i prijalo bi mi da izadjem,za 2 dana ce 14 dana,a U sam u martu posle 7 dana izvela u trzni centar

ne mogu da verujem da je već toliko dana proslo :huh: trčite napolje pod hitno. Bez razmišljanja , prijace vam oboma svež vazduh 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga Mozzo, cestitam!! :baby: Nek ste zive i zdrave sto godina. 

Kiko, pa gde si ti bas sam pitala za tebe. I ja sam isto toliko nabacila. 

Tu sam, muku mucim sa grcevima u listovima I gorusicom. 

@Analim veruj mi ubila bi za cokoladu sa visnjom :D

@miliccam verujem ti.. meni nije prijala do 4 meseca. Sad uzivam. :) 

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Žene, moj dan je sutra! :baby:

Otvorena sam 1-2 cm, grlić razmeksan i spreman. Dr je rekao da se javim sutra ujutru oko 8, i da će me primiti. Ići ću na indukciju i dobiti epidural (ako sve bude išlo ok). Joj, još uvek ne mogu da verujem. :rolleyes: Danas imam vremena da se pripremim psihički koliko je to moguće. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Analim, super! Dobar znak je to da si vec otvorena. Sutra samo hrabro i drzi se, a danas odmaraj, trebace ti energija sutra. 

Jupiii stize vasa Mila. :baby:

Kika, ne znam da li vec pijes magnezijum, meni je to dosta pomagalo kod grceva. 

KikaC96, k a m , Analim i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Analim, super! Dobar znak je to da si vec otvorena. Sutra samo hrabro i drzi se, a danas odmaraj, trebace ti energija sutra. 

Jupiii stize vasa Mila. :baby:

Kika, ne znam da li vec pijes magnezijum, meni je to dosta pomagalo kod grceva. 

 pijem magnezijum ali ne vidim neki boljitak.

a gorusicu imam od mleka I sira. 

 

@Analim bas lepo :) odmaraj danas <3

Analim voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozza, čestitke od :wub: Sve najbolje Teodori!!!

EG, nije bezbolan oporavak, ali trebalo bi da dobija neke lekove protiv bolova.

Analim, srećno:wub:

KruelaDeviL i Analim volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jupi Analim! Srecno sutra i sto brze da zavrsis i bezbolnije(koliko god je moguce). Javljaj se sutra cim mozes! :)

Cvrky,ako nije veliki minus i vetar nemas brige. Samo izbegavaj trzne centre i slicno zbog virusa! Moj savet. 

Eg,kako bezbolnije carski kad ti seku i matericu i stomak?! :huh:  ja bih pre epiziotomiju nego carski.... boli oboje jer je rana. :)

mozza,cestitke i brz oporavak! :)

 

Analim voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitke Mozza! Analim saljem talase pozitvne energije <3 

Kam, kraljice, probusi kasiku :D 

 

k a m i Analim volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma nisam mislila da ne boli ništa posle, ali na primer meni kada su dali prvi put epidural ja nisam imala uopšte one grčeve od dojenja tih prvih dana, tek kada sam se drugi put porodila bez njega sam osteila kako boli posle. Pa sam i mislila da anestezija  je malo produženog dejstva nakon carskog 

a svakako da ću se pre bojati epiziotomije jer carski ne rade bez ičega za bolove , a epiziotomiju vidim da 

broccoli i Analim volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma kakvi...meni davali epidural i nakon porodjaja zbig epiziotomije,ali je tokiko bolelo da sam imala.osecaj da je epidural trajao 5min. Posle sam pila febricet za bolove...pffff ako da nista nisam popila. Ali samo prvih 48h je najgore....posle samo orva nedelja a onda sve lakse i lakse. Meni je oporavak trajao 5nedelja ali ne znam nikog oko mene koga je toliko dugo bolela rana od epiziotomije.  Ali mogu reci da bez obzira na to,ne plasim se se prirodno poradjati pa makar opet imala epiziotomiju. 

Analim voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam kako to, da li ne znaju da podese količinu ili prosto neće da ništa ne boli otkud znam. Meni kada su dali epidural, trajao je dugo, ništa nisam osetila, samo onako blago u toku prodjjaja , kao da treba da dobijem, posle toga ništa, napetost, bol ne . I zato sam tek drugi put osetila čari porođaja 

Meni je to čudno da kažu da nešto boli a daju ti epidural. Ovde se carski radi sa epiduralnom anestezijom, zamisli da to ne deluje :huh:

Analim voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Earl Grey, nadam se da ću proći kao ti na prvom porodjaju. :lol:

Earl Grey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nazalost anestezija posle carskog ne traje danima, mozda ce u buducnosti i to da smisle ali jos uvek nisu. Ja sam posle spinalne anestezije bolove pocela da osecam 12 sati nakon porodjaja, tada su mi dali i tablete (ibuprofen cini mi se) i nesto intravenski protiv bolova, 20 sati nakon porodjaja to vise nista nije delovalo a nisu ni smeli da mi daju nista vise zbog dojenja. Tako da sam narednih 10 sati umirala a Milu su mi donosili na 3 sata da je dojim, tako da bol od rane plus kontrakcije zbog dojenja i mozete vec misliti. 

Svaka vrsta porodjaja ima svoje prednosti i mane, i nijedan nije bezbolan, neke zene prodju malo bolje i ne namuce se mnogo druge pak katastrofa, ali jedno je zajednicko sve to prodje, a ono najsladje ostane. :babycrib:

k a m , Analim, Earl Grey i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa meni tokom porodjaja bilo odlicno,nista nisam osecala od bolova. Milina je bila. Tokom sivenja me uspavali,takodje nista nisam osetila. Ali posle nek8u 5h od porodjaja,uzas. 

Ja mislim takodje da nije ne znanje anesteziologa da ne daju dobro ili da daju manju kolicinu vec prosto  verovatno ne deluje na neke zene. Da lj zbog kolicine(jrr se daje manje naspram spinala)ili neceg treceg ne znam.  Nije ni bitno.

to jeste,svaki porodjaj ima svoje. 

JednaHana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nazalost anestezija posle carskog ne traje danima, mozda ce u buducnosti i to da smisle ali jos uvek nisu. Ja sam posle spinalne anestezije bolove pocela da osecam 12 sati nakon porodjaja, tada su mi dali i tablete (ibuprofen cini mi se) i nesto intravenski protiv bolova, 20 sati nakon porodjaja to vise nista nije delovalo a nisu ni smeli da mi daju nista vise zbog dojenja. Tako da sam narednih 10 sati umirala a Milu su mi donosili na 3 sata da je dojim, tako da bol od rane plus kontrakcije zbog dojenja i mozete vec misliti. 

Svaka vrsta porodjaja ima svoje prednosti i mane, i nijedan nije bezbolan, neke zene prodju malo bolje i ne namuce se mnogo druge pak katastrofa, ali jedno je zajednicko sve to prodje, a ono najsladje ostane. :babycrib:

Takodje cr sa spinalnom.Nakon carkog dobila sam lek protiv bolova nakon 10h,onda sve kroz infuziju.Kod nas je baby frendly,cim te sa intezivne spuste odmah ti donesu bebu.Da boli,boli, ali izdrzi se i zaboravi sve.Opet bi na cr prirodnog se jako plasim,sve mislim da ne bi izdrzala i da nemam snage 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa meni tokom porodjaja bilo odlicno,nista nisam osecala od bolova. Milina je bila. Tokom sivenja me uspavali,takodje nista nisam osetila. Ali posle nek8u 5h od porodjaja,uzas. 

Ja mislim takodje da nije ne znanje anesteziologa da ne daju dobro ili da daju manju kolicinu vec prosto  verovatno ne deluje na neke zene. Da lj zbog kolicine(jrr se daje manje naspram spinala)ili neceg treceg ne znam.  Nije ni bitno.

to jeste,svaki porodjaj ima svoje. 

Pa meni tokom porodjaja bilo odlicno,nista nisam osecala od bolova. Milina je bila. Tokom sivenja me uspavali,takodje nista nisam osetila. Ali posle nek8u 5h od porodjaja,uzas. 

Ja mislim takodje da nije ne znanje anesteziologa da ne daju dobro ili da daju manju kolicinu vec prosto  verovatno ne deluje na neke zene. Da lj zbog kolicine(jrr se daje manje naspram spinala)ili neceg treceg ne znam.  Nije ni bitno.

to jeste,svaki porodjaj ima svoje. 

Ide po kilazi,a daju manje nego sto treba.Verovatno cuvaju za nekog svog,pogotovo u manjim mestima.Tu gde sam se ja porodila ima jedan takav sto daje manje pa mu se pacijenti bude u sred operacije ili one sto uzimaju spinalnu jos ih dr nije poceo da ih radi a osecaju rez i onda moraju da ih uspavaju.Imala sam ludu srecu pa je taj dan radio drugi anesteziolog inace bih sad imala traumu,a ionako me je strah prirodnog.Ma i carskog me bilo strah..

Earl Grey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene je strah cr zbog anestezije. Ovde rade u opstoj. Imam neki trip da se necu probuditi. Zbog iste stvari sam odustala od operacije dijastaze koja mi je predlagana posle prvog porodjaja. 

Kruela, neverovatno mi je da kod vas uspavljuju za usivanje. Ovde ni za reviziju materice ne daju apsolutno nikakvu anesteziju.

Posle prvog porodjaja je jos radila jedna babica koju sam poznavala pa sam "preko veze" dobila inekciju diklofena prvog dana. Ostale porodilje nisu. Posle drugog porodjaja nista. Kao ponesu porodilje Paracetamol koji naravno veze nema za takve bolove. Brufen navodno ne sme zbog dojenja. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mene strah i zbog toga cr i da cu se probuditi tokom cr a osecati bok a necu moci nista da kazem i svasta jos nesto :/

Kam,ne uspavljuju sve. Ne znam zasto su mene. Moju sestru(porodjena 5 dana posle mene)koja je prosla gore od mene nisu uspavali. Ja zaista ne znam zasto mene jesu...samo mi je ubrizgao u infuziju i istog momenta sam osetila gorak.ukus u grlu i posle se samo budim a babica ispred mene,sije.... 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Babica? Ovde dr sece i sije. Vrlo neobicno. 

Ja ceo ceo dan imam kontrakcije. Jos mi je beba tako namestena sad da kad mi se stegne stomak iskoci beba u jednoj polovini i bude sav deformisan. Bezbolne su, tj.ne bas sasvim ali nemaju veze sa pravim kontrakcijama. Ali nekako dugo traju, cini mi se po par minuta, mozda preuvelicavam. Sve mislim da ce mi ovaj porodjaj biti najtezi od svih. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.