Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Majko mila, 20h, gde to putujete toliko? I ja se bunim kada idemo autom u Srbiju:lol:

kafu pijem par puta nedeljno ali samo jednu , ne zbog bas trudnoće nego i inače ne pijem više od toga. S tim da ja pijem samo late, to je mala kafica , ona najmanja , sa puno mleka i penom od mleka 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno da ne putujem u trudnoci, ali i nije tema u trudnoci. Nego inace van trudnoce, zbog ovih mutacija navodno nikakvo duze sedenje/lezanje ne dolazi u obzir. To me malo s*enjalo, mislila sam da posle trudnoce ove inekcije vise necu videti nikad...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u obe trudnoce pila kafu, a u drugoj mi se trazio samo espreso i njega sam sipala u grlo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam pila prva tri meseca zbog mucnina, I uopste mi se nije pila. A nakon toga sam kao krenula, iako ni tad nisam imala zelju, pa se zelja stvorila I sad pijem 1-2 dnevno. Kako kad. Inace, ne pijem crnu obicnu, vec nes ili 2u1 muckalicu. ^_^

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mmmm kafa, ja se nadam da cu uskoro moci da je pijem, u prvoj tr nisam pila citavu tr, nisam mogla a sada nesto mislim da cu mozda moci. Bas mi fali, ja inace pijem dve dnevno, ali sa puno mleka tako da je dosta blaga. A meni i mm-u je to neki ritual i bas mi nedostaje da zajedno pijemo kaficu uz par kockica cokolade. :D  Inace, kafa u trudnoci je ok, 1 do 2 dnevno. 

 

Analim voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam,mogu ti reci da je bila odlicna. Kivi i nar su bili bas lepi. Banan mi nije legla...tj nije mi prijala kao ovo dvoje i mandarina. 

Przila sam dzigericu i supu sam kuvala,sad bih.mogla da spavam. 

Ja pijem.kafu. u pocetku nisamimala.voljenza.kafom a posto mm i ja pijemo svako jutro i posle rucka.kuvala sam kapucino ili caj. Inace volim kafu ali.pijem kako.kad koju. Volim i produzeni sa mlekom i hladni i topli nes i domacu i 3u1. Samo da su slatke.  Produzeni sa mlekom mi je valjda jedna od omiljenih...valjda jer kuci ne pijem pa mi ne dosadi. Sad pijem dve dnevno. 

Inace,izgleda da su mi hemorodidi izasli....sreca,sreca,radost. Sa.desne strane kao zilet da je izlazio.

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni vene posle stolice uzasno iskoce i dole mi bude sve oteceno. Ja uopste ne znam sta cu na porodjaju ako ovo ovako ostane, kako cu se napinjati. Hematolog mi kaze da se spremim, da ce vene biti sve gore. A ginekolog da mogu da budu debele kao prst i toliko rasirene da nema gde da se napravi epiziotomija. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja dok nisam bila trudna mi smo bas dosta putovali sto kolima sto nekim drugim prevozom a nisam ni znala za ove mutacije.

Sto se tice kafe ja ne mogu nikako,ne ide mi a pre trudnoce sam bila zavisnik od kafe,volim domacu i late ma samo da je kafa,mozda kad se porodim mi se vrati zelja za kafom

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mm ima tvrdu stolicu i kaze.pre neki dan da ima krv i  da je toliko gurao da su mu vene iskocile na gkavi inja sam pocela da se smejem(znam da nije smesno.ali zamisljam kako se drzi za zidove i gura i ne znam sta.mimje bilo smesno i sto.mi.jento.uopste jso uvek smesno ali jb*)i kaze on meni nemij da se smejes.mozw da pukne u glavi nesto id napinjanja i ja njemu jazem pa ja idem na porodjaj znaci da moze i meni da oukne i umrem i kaze da alu porodjaj je jednom;dva,tri eventualno 4 puta a ovo svaki dan. :D hahahha muskaci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne valja se napinjati, nije to isto , definitvno, posle porodjaja većinom i dosta žena ima par dana šuljeve , a on zbog te tvrde stolice i napinjanja umire 100%. Bolje mu je da jede samo kašasto nego da prolazi kroz to.

 Mi imamo prijatelja koji se već dugo tako muci, i dobio je šuljeve neneormalne, sada ide na operaciju istih.

znam da je bol porodjaja nemerljiv sa drugim bolovima, ali to je jedini bol iz kog se dobije nešto dobro, sve ostalo je mučenje i psihički i fizički, čovek propada od toga 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nzn al meni su ostali od prve trudnoce....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Razumem na sve to i razumem da nije isto prooaziti svaki dan kroz nesto i jednom. Kao.i za porodjaj bolje brz i bolniji nego mucenje manje.bolnije. 

nego je meni smesna bio ovako. :D

ja.sam.imala.posle.prvog i to dugo ali su nestali....sad evo danas sam orimetla nakon duzeg vremena. Nadam se da ce otici posle.porodjaja...

Earl Grey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam suljeve imala ni jednom i tu sam imala bas srece...

U ovoj trudnoci sam ukupno mozda popila 10 crnih kafi i do mozda 5 nes kafi

Inace ceo dan me boli stomak koliko me gura i sutira,ledja me ubise,a ja izgleda vise ne mogu da podnesem taj umor od bola da mi suze same idu,a pritom scekar krecio kupatilo nama i mm me morao sam sve da riba i bas mi ga je zao jer celu nedelju radi trecu i stalno mi pomaze oko kuce,on riba,ja samo rasklonim i prebrisem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A od koliko sad primas, 0.4 ili vise? Hoces li jos do porodjaja ici kod njega? Da li ti je objasnio kako kad krene porodjaj? 

Ovde se isto prima 6 nedelja posle porodjaja i onda dr objasni kako dkako da se vladamo dalje. Npr. cujem da je pricala da npr ako putujemo vise od 20 h ( a meni se desava), da je potrebno da primimo inekciju isl. 

Da li jedes kivi, kikiriki, zelenise i ostalo sto moze uticati na zgrusavanje,?

Ma kakve bre injekcije, popijes andol od 75 ako planiras u kontinuitetu da sedis 10h, na primer kod prekookeanskih letova, ili do mora bez pauze(sto je nerealno, moras bar piskiti). Prvi put kad sam isla u Usa popila sam andol a vec drugi put nista, cesce ustajes, svakih sat i po, dva, prosetas, protegnes noge i to je to.

I sama vidis koliko zena je otkrilo ove mutacije, samo prenesi ovaj uzorak u populaciju i dobices procene da od 20 do 40 posto ljudi ima ove mutacije a da ne zna za njih. 

Probaj da se opustis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svaki covek ima hemoroide jer oni imaju i svoju funkciju a u odredjenim situacijama se uvecavaju i prave probleme , ishrana i kretanje su najznacajni u tome.

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene koje se poradjaju u aprilu. Jeste li razmisljale kako obuci bebu tad? S obzirom da je to najzeznutiji period u godini.

Bilo koji savet je dobro dosao.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam U u martu obukla bidic,zekicu,kapicu i umotala u cebence

k a m voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene koje se poradjaju u aprilu. Jeste li razmisljale kako obuci bebu tad? S obzirom da je to najzeznutiji period u godini.

Bilo koji savet je dobro dosao.

 

 

ja sam se porodila sada u Aprilu, bodic, i kompletic sa dugim rukavima i cebence do kola. 

k a m voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam posle drugog i treceg porodjaja imala sve po jedan dan šuljeve , i radije bih se još jednom poradjala nego kroz taj bol ponovo 

Sto se tiče oblačenja bebe svakako većina kompletica je viseslojna, pa prilagodis , a cebence je uvek tu za prebaciti ili skinuti sa bebe. Svoje sam uvek oblacila kako je meni tako i njima. 

 

mmaka, mozza i k a m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro zene,kako ste? :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Sto se hemorodia tice,ne znam koji.funkciji imaju,ali znam da ako bole ili krvare moraju da se rese. Bez obzira da li su spoljasnji ili unutrasnji. A sto se resavanja istih mogu reci da sam sve probrala....izbegavanje.ljute,kisele mnogi slane i slatke hrane,pranje nakon nuzde,vezbe tj kretanje(joga,trcanje),kreme sto.skupe sto jeftine sto prirodne sto hemija sama. Dok se nisu sami uvukli nista. Bas,bas.nista.... nadam se da ce mi.ovaj put biti problem manji i brze se resiti. 

Kika,bodi kratak.rukav,strample ili donji i gornji deo neki,kapica..ja bih sigurno uzela i neku jaknicu.prolecnu.jer svakako ce mi trebati za setnje posle jer do kuna moze biti vreme varljivo i.hladnjikavo.....i umotas u cebe. U kolima ces svakako raskomotiti. 

Meni je termin kraj marta. Tada moze trebati tanja jaknica a moze i zimaka ako bude mart kao ove godine. Padao sneg i bio minus 17 marta. Tako da ja spremam i zimski jaknu.  Bolje da.obucem bebu i da imammspremno makar i da je raskomotim nego da razmisljam. Ja sam tako i V oblacila j sad za vrtic ga oblacim u slojeve i on skine ako mu je.toplo ili navuce ako mu je hladno. 

Ja danas perem,peglam i malo da usisam. U ponedeljak imam  komisiju i da spremam kolace 25.nam je Bozic. Posle mm imendan pa Nova godina i posle mogu polako i torbu da spremam. 

Kako izgledaju.pripremne kontrakcije? 

Je li se oseti zatezanje i neka bol slabija u razmacima ili se javlja kao menstraualba bol kad se javi? Neko mi rece da imam pripremne. Sa V nisam osetila pa ne znam. Sad razmisljam da ovo moze da bude da su pripremne. 

Izmenjeno od strane KruelaDeviL

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ti si bome vredna:)

Moji spavaju,mm dosao iz trece,a U nisam vodila u vrtic jer je jaka poledica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Nisam jos:rolleyes: jos uvek sam u pidzami,lezim....tek cu da ustanem i popijem kafu a onda tek krecem.  :babycrib: 

mm isto dosao iz nocne,spava. Ja V nisam vodila cele nedelje jer kaslje. Samo juce.jer su imali predstavu i delili su paketice.(nije mi bilo zbog.paketice,iako.roditelji placaju nego zbog predstave j slikanja. Da ima neku uspomenu na praznike prve iz vrtica)

 

Izmenjeno od strane KruelaDeviL
mmaka i mozza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja gledam da U svake godine ne propusti zbog Deda Mraza i slikanja,a paketici manje vise,jer mi damo novac i onda oni kupe sta misle da deci treba u ucionici,niko nema svoj paketic,vec svi zajedno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro zene, 

ja od 7 za lap topom da sto pre zavrsim pa na put. Mila samo ide po kuci i vice baba, deda. i ja se radujem posto 10 dana na klopu ,sredjivanje i posao necu misliti. :) Taman cemo reci prijateljima uzivo, do sada smo rekli samo mojima i sis, Ja obozavam reakcije ljudi da posmatram i mnogo volim praznike, svi na okupu, ma milina. 

A dr ne zove jos, rekli su da ce zvati da nam kazu rezultate testa. 

mmaka, k a m , December i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.