Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Je li Pivnica blizu B.Palanke?

Ja gde zivim je opstina. Ranije sa.10.000 ljdui a sada manje zbog odkaska u inostranvo. Ali nikad vera nije bila.problem. nikad. Nastava se.odrzava kod nas i u srednoj i osnovnoj na srpskom i slovackom. Imamo dve crkve....pretezno slovacka varosica ali ima mnigi ljudi. Susedna sela rumuni,madjari.... multinacionalna opstina. 

Ovo za kumstvo mi je slobodno mogu reci glupo. Dok nasa crkva ne pravi problem neka druga pravi,jer sta drugaciji smo?! Ali ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 Analim, dobro me podseti za kolica. Slazem se sa tobom za velike tockove, sto veci to bolje. Kod kolica zavisi od licne potrebe, nama je najvaznije bilo da se lako I brzo spakuju, da ne moraju da se rasklapaju I da lako stanu u gepek. Mi smo uzeli neku nemacku marku, oko 500evra I zadovoljni smo. Nama je bilo bitno I da beba moze da se okrece da gleda ka nama ili od nas bez da mora da se podize citav gornji deo vec se samo okrenu rucke. Mi nismo uzeli da jaje moze da se montira na kolica, I generalno smo se trudili da bude sto manje u jajetu, samo u toku voznje posto jaje nije bas zdravo za bebinu kicmu. Tako da najvaznije je za sta vam kolica trebaju, I kako I koliko planirate da ih koristite. 

Mi smo operisani od tih stvari, imamo prijatelje razlicitih vera I nacija. Najbolji prijatelji su nam muslimanske veroispovesti I bolji su ljudi od nekih "nasih". Samo sto nam nece biti kumovi na vencanju posto pravoslavna crkva to ne dozvoljava.

Analim voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pivnice jucu blizu B. Palanke, kao I Silbas. Ima oko 10-ak sela sto pripadaju opstini B.P. 

Potpuno se slazem sa svima oko nacionalnosti I veroispovesti. Mene je recino krstila kuma koja je katolik, a ja sam pravoslavac. Nikada nisam imala predsrasude prema ljudima koji su u tom pogledu razliciti od mene. Vojvodina je stvarno jedna prava multikulturalna sredina, I to je cini bogatom. Cini mi se da danasnja omladina ima otvoreniji pogled na sve to, bar sto se zenske populacije tice.  Naravno, postoji neotesana manjina (vecinom tinejdzera I zakrzljalih adolescenata) koja kao u ime crkve pravda neka svoja dela I stavove, koji su pogresni.

k a m i leni volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa moi krsteni kum krstio eto brata i mene a moj tata nije mogao njegovu,pravoslavni popa nije dao,a katolickom nebitno samo da je kum\kuma krsten-a...mi pitali svestenika oreko puta mm da li moze da se vencamo crkveno,on u fazonu mozes dodjes u Busije kod me i platis...reko divno,sta bi bilo da nisu komsije.Ovde u Rumi znam da su svestenici hteli da prepuste vencanje ili krstenje ako se pita i dogovori

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao Totice :wub: i plave suknje mog detinjstva :) Samo zbog vase i madjarske nosnje su me moji upisali na folklor :D Precrkoh za onim trakama na glavi i zapeh da me upisu u neko slovacko ili madjarsko KUD :D A plava sam pa bih se uklopila :D Srecna vremena u Vojvodini...

Leni,bas si me nasmejala,folklor je jos uvek bitna stvar u selu ali sada je to nekako drugacije i samo krem drustvo je u folkloru,ne znam kako je to uspelo tako da se preokrene,svi moji su isli na folklor samo ja kao neki kontrabas sa dve leve noge :D i sestra i ja imamo te suknje koje se cuvaju kao oci u glavi mozda sam ih jednom obukla radi slikanja,naravno ona sarena traka na glavu i stotine perli oko vrata,skupo je to zadovoljstvo pa bolje da stoji tako

k a m i leni volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dosta toga ide i iz kuce,kad te roditelji uce tako..."Mi smo Veliko Srbi"...nisam nacionalista,otac mi radio u vojsci i stvarno sa svih strana imamo prijatelje,od Kosova do severa Srbije i svi smo se bolje slagali i danas se svi cujemo i vidimo zahvaljujuci internetu...a i ja sam iz mesovite porodice i volim sto imam dva bozica,uskrsa,nove godine :)

Analim i leni volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inace na uputu za porodiliste tj Front mi pise da idem bez pratioca i autobusom...boze kakvog li debilizma,a di BG imam samo oko 60km,a do Fronta jos koji km

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvrky,porasli ste,jos malo :) mislim da je malo previse da neko trazi da se odreknes svoje vere radi braka,pa valjda smo svi hriscani sto bi se jos naknadno krstili, Ja sam evangelista mm je pravoslavac i nikad nismo imali problema sa time,mi lepo slavimo 2 bozica,2 uskrsa,imendan i slavu i meni je to bas lepo. Za Vojvodinu je oduvek poznato da zivi mnogo manjina i svi su se manje vise slagali,sad se i to polako menja,

Analim,nisam znala da si iz BP, mozda smo se nekad i srele a mozda imamo i zajednickih prijatelja,ja sam iz selendre koja je ostala zatucana jer su to stvarno cudni ljudi,svako selo je slicno ali ovo je posebno,Srbi su tamo manjina i nisu bas omiljeni ali daleko od toga da ne zive svi ok,samo se ne mesaju,moji roditelji su nas uvek vodili na slavu kod prijatelja i mi smo odrasli tako da nam druga nacionalnost ne predstavlja problem dok velika vecina ne voli slave i nema postovanje prema tome.Npr moj zet je tipican primer svega toga,ne znam da li i sestra deli takvo misljenje jer nikad se nije izjasnila mqda i ne zelim da znam,ali on svojoj deci prica ako budu u vezi sa srbinom/srpkinjom da ih se odrice,mozda i ne misli tako pa prica gluposti,ne znam

Analim i leni volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvrky, divni ste, i ti i tvoja tiba. :wub:

Mi sutra na pregled i uz, jedva cekam. Skroz mi se neki nemir i strah uvukao pod kozu. Secam se da mi je u prvoj tr u ovom periodu lice bilo uzasno zbog hormona, a sada nista, sve cisto. Grudi su mi bile ogromne i bolne, sada nista. Mila sve isisala. :D Tako da cekam sutra, da ne bih razvijala filmove u glavi posto imam bujnu mastu.

Ne treba da brines,do sad je sve bilo ok pa nema razloga da strahujes,ali te razumem,ja sam panicar i cim nesto umislim odmah u glavi isceniram najgori scenarijo a nema potrebe,zato samo opusteno i pokazi nam slicicu :)

k a m i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inace na uputu za porodiliste tj Front mi pise da idem bez pratioca i autobusom...boze kakvog li debilizma,a di BG imam samo oko 60km,a do Fronta jos koji km

čekaj bre, ti putuješ 60km na porodjaj? Pa kako?:o kada odeš za Bg?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ja svaki pregled putujem za BG tj na Banovo Brdo i ako nije guzva u BG treba nam do tamo mozda manje od sat i po,do BG opustene voznje ima.45-60min,a ako jurcas autoputem mozes i za 20ak min stici do Arene :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ja svaki pregled putujem za BG tj na Banovo Brdo i ako nije guzva u BG treba nam do tamo mozda manje od sat i po,do BG opustene voznje ima.45-60min,a ako jurcas autoputem mozes i za 20ak min stici do Arene :)

a šta ako je gužva na autoputu? Je l ima put koji je sa hitne slučajeve ?

pa kada ćeš ti onda krenuti na porođaj?. Ja sam drugi put jedva stigla do bolnice, a ona je 5 minuta kolima bila od stana .  Na prvi i treći porođaj bi stigla, drugi put bi se u tvom slučaju porodila u autu. Još mi je zbog brzog porodjaja trebala hitna infuzija jer je sve bilo naglo, i pozlilo mi. Krenula da me hvata nesvestica i drhtvica. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ala ste se raspisale! :D

Analim, ja sam sa kontrolama zavrsila. Prosle nedelje hematolog, ogtt i UZ, juce ginekolog. Sad neko vreme odmaram. Jos da obidjem endokrinologa ali to nije hitno, sledeceg utorka cu. 

Sto se imena tice, ja volim konkretna imena, ne volim ona koja zvuce kao nadimci. Uvek mislim na to da ce to ime nositi i kad budu odrasle osobe, a ne samo bebe. Ovog puta sam prepustila mm da izabere, ja imam jos dva favorita ali nije vazno. Sva imena nase dece volim, nekako su su mi posebna. Decak kojeg smo izgubili je trebalo da bude slicno kao mm Aleksej - Aleksandar. Inace i mi slavimo imendane, iako to ovde nije obicaj uopste. Ali meni je lepo da dete zna ko mu je zastitnik i da taj dan obelezava. Inace, moj deda i njega majka su rodom iz Bele Crkve, a posle rata su presli u Suboticu, tako da je i moja mama kao dete slavila praznike duplo. A ovde kod nas u Sumadiji nije mesovita sredina, vecina su Srbi pravoslavci pa onda i ne razmisljam o tome nesto..ima Roma, npr.kod K u odeljenju od njih 17, cetvoro dece su romske nacionalnosti. 

Izmenjeno od strane k a m
Analim voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moji porodjaji se oduze, sporo se otvaram ali ipak bi mi bilo frka da toliko putujem. Cvrky, mozes li se dogovoriti sa dr da pratite situaciju pa ako ukaze da se blizi porodjaj da te primi ranije da legnes?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja spremila jutros kolac, odnesem decku na kasikicu u krevet da proba i dosli smo do savesenog imena za kolac - kolac inflacija ! :) 

https://postimg.cc/gallery/3e65uy88y/

Jel to neki sa orasima kolac,deluje mi ukusno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa sigurno ce je primiti i ranije ako bude nesto....ima uput. 

Kam,ti me ispali za imena starije dece :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ogladneh zbog ovih vasih kolaca. :rolleyes:

Mozza, daj recept ovaj tvoj mi deluje da je bas po mom ukusu,  jos ako je jednostavan za napraviti pa pun pogodak. 

 

mozza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi u Rumi imamo jos kad ikad sredjeno novo porodiliste,ali zene odavde salju u S.Mitrovicu ili Novi Sad,a iskreno ja pre stignem do BG nego NS-a zbog Venca,mada mm i ja idemo preko Rakovca,ali i tu znaju da zaguze..a neotvaram se bas tako brzo,treba mi par sati bez indukcije da se otvorim,sa U sam se od 3:00 do nekih pola 9,9 otvorila 4 prsta,sa proslom bebom skoro celu noc,od nekih 2 do 7 sam bila samo 3 prsta otvorena,a kad mi daju indukciju onda krene ocas posla

Imam ja sve za porodiliste spremno i uput danas overili tako da samo kazu krece:)

Inace na vadjnju krvi misle da mi treba sve to zbog intervencije,a dr i ja nismo ni pomenuli CR videcemo u ponedeljak kako i sta dalje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa sigurno ce je primiti i ranije ako bude nesto....ima uput. 

Kam,ti me ispali za imena starije dece :D

Poslala sam ti pp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moram da se pohvalim, danas mi je direktor dao buket jer odlazim na trudnicko,bas sam se obradovala a dobila sam i cokoladu

morala sam da slikam da vidite :D

https://postimg.cc/CB4j7xMc

prelepo iako ja nisam ljubitelj cveca -buketa-. U kuci imam 3 vrste u saksiji i to je to

mozza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.