Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Ma od svega neces ni osecati te praznike,proletece ti sve :)

Meni je u ovoj trudnoci nizi pritisak i mislim da sam ga aronijom resila,jer cim sam izasla iz bolnice pila sam aroniju svako jutro rakijsku casicu i to jos sa stevijom sladjena jer moj tata nije hteo secer zbog sebe da stavlja i malo sam godji grickala :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nizak pritisak u trudnoci uglavnom nije problem, odnosno moze da prestavlja problem trudnici ali generalno ne ugrozava plod, veci je problem visok pritisak i to se onda prati. Meni je u trudnoci nizi pritisak 90/60 inace je 110/70,80 e sada ja zbog toga imam nesvestice npr , ali se vremenom naviknem i bude mi ok. 

Mislim da sam i zvanicno ispratila mucnine, sada samo cekam uz sledece nedelje da vidimo bebicu pa da se opustim. :) Nesto mi sada ne da mira. 

mozza i Analim volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja uvek imam visok pritisak kad mi mere pre pregleda,a kad prodje pregled onda uvek bude normalan :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je pola trudnoce bio nizak I bas sam imala nesvestice, a sad u poslednje vreme je oko 130/80. Kaze dr da je ok. 

Cvrky87, ja cistu aroniju pijem svako jutro vec tri meseca. Uz nju pojedem kasiku meda, upravo zbog gorcine, ali navikla sam.

Miliccam, super za mucnine!

mozza i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj tata uzgaja i bas mi je pomogla sto se tice ukupnog imuniteta i pritiska posle trudnoce,a pijem i caj od aronije,tj tata je pravio sirup (sok) od nje pa kad je iscedio,osusio je i imamo i caj,pa i njega povremeno popijem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aronija gorka? A ja zamisljam mnogo slatko. :)

Ja imam apetit neverovatan.... doruckovala sam u 9h i vec 3.put jedem.  Aki nista bar sam jednu obavezu skinula sa vrata i toplo mi je....zanima me samo do kad cu moci da lozim ali ajde...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da,aronija ima neki bljaki ukus sveza bar i onda kad se sprema onda ide nesto sto je treba osladiti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 Cvrki ti bas sitno brojis :)

micki drago mi je da su prestale mucnine.

Meni je pritisak na proslom pregledu bio 100/80

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odvedoh K u skolu ranije jer imaju danas cirkusku predstavu pre casova pa na bus. I ode mi ispred nosa, pa sam cekala drugi tek za 25min. Posla sam na UZ kod moje dr. Naravno kao i uvek imam paniku da li je beba dobro. 

Ja pijem maticni sok divlje borovnice, pasterizovan, svako jutro po 0.3. Mislim da mi je pomogao kod Hgb. A i deci dajem samo im jos nakapkam i propolis i stavim po kasicicu meda. Meni je aronija malo opora, kao crna ribizla slicno. 

Ma M me nervira i pojma nemam sta cu sa njom. Nije faza, dete jednostavno takvo i neka mi je sledece godine Bog u pomoci. Ona u predskolsko, a imam bebu. Planiram do vaspitacice da odem da vidim kako da je spremim i sta da radim jer se bojim da ce biti problema. 

Sveg samo veje, bas zabelelo * * * * * * * 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zasto,sta je uradila? 

Koliko ima.ona 5? I meni V ima takve dane da razumem zasto nekenzivotinje pojedu svoje mladunce hahaha 

Neon voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E veruj mi bolje da ne pricam sta sam danas pomislila. Samo cu reci da nam eto Bog neko dete da na radost, a neko na trpljenje. Samo sto ja vise maltretiranje ne mogu da trpim. Trudna sam i treba da budem mirna, radosna..a ne ne na ivici zivaca po ceo dan. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A meni haos jer otac od U i ja smo razvedeni i ona ga vidja kad on ima vremena,veruj mi to je jos gore da ni vaspitacice nekad ne znaju sta ce sa njom,a svima je miljenica cak je i mm i njegovo glesaju kao da je njihova i svi smo da za nju mora biti i da ona ima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i da se ja javim :) moji imaju po tri meseca i vec se vidi ta razlika :) ona je beba da je pozeleti takvo dete... u svakom smislu! A njega sam par puta vec htela da bacim kroz prozor! :D bez sale, on je nemoguc, prosto da covek ne poveruje da su brat i sestra a kamoli blizanci! Cesto pomislim sta bih radila da sam dobila dve bebe kao sto je on! Ima srecu sto ga majka voli vise od svega, inace ... hehehe

Inace sve vas ljubim bas bas:wub:... citam vas redovno ali ne stizem da pisem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neon :wub:

ja ne znam sta da.ocekujem od bebe... V je 50:50. I kao beba i sad.... sve u svemu sve prihvatam vec kao faze i prosto dete se menja. Nekad razmisljam sta mi jemovo trebalo.pa cak i za trudnocu....strah me kako cu,da li cemo imati para,kakvo ce dte drugo biti,da li ce se V promentii na gore mnogo znig bebe,da li cu postati nervoznija i da li cu stizati sve....onda me strah sto tako razmisljam jer se.opet radujem bebi i tela sam je i strah.me da se nesto ne desi....nekad bih V dala na usvajanje(ne bukvalno) jer ne mogu sa njim na kraj i onda ooet razmisljam zasto tako.razmisljam.....onda nekad razmisljam kako ce mi biti mnogi dosadno kad V i beba odrastu jer ce mi se zivot svoditi na posao i kucu....i tako. Hormoni verovatno rade svoje. 

Jecika92, Neon i k a m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samim tim sto razmisljas o svemu tome mi govori da si ti jedna Super mama :) 

ja sam imala i imam  isto sve ze strahove, nisam imala nikakvo iskustvo i odjednom baaaam, dve bebe :) bilo je noci kad sam sedela, plakala i pitala se sto sam se toliko borila za bebu(e) i sto mi je sve to trebalo :) mislim da je sve to normalno i da svaku od nas negde na putu stignu ista pitanja :) 

mislim da je moj sin ona kletva moje mame, da bog da imala isto dete ko sto si ti... samo se ona malko zeznula, jer opet je ona nadrljala hahahaha

k a m , neca79 i mmaka volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Volela bih da tj nadam se da jesam. :wub:

Mada ja mislim da svako ko je dobar u necemu,ne bitno da li sportista,lekar,menadzer,roditelj da ako je dobar da uvek razmislja o.tome i razmisljan gde gresi ne bi li se ispravio i uradio kako valja. Vidim i po roditeljima. Tj po osobama koji su roditelji. Ti koji su u fazonu.moja dca su tako.odrasla i nista im ne fali i slicnog razmisljanja oni ni ne shavatju greske svoje i ne misle da.prave greske...da li u vezi hrane ili vaspitanja.... mozda gresim,mozda ne. 

Lupam glavu mnogo puta kad razmisljaam kako sam lise V hranila....nisam imala pojma o uvodjenu ch. O KM....ali onda se trgnen i razmisljam kako je bili-bilo je. Bitno je da mu sad usadim zdrave navike za hranu i da mu dajem donekle zdravu(kazem donekle jer nemizemo na sve uticati u smisku da nekad i nemozes da nabavis organsko jer kako znas da neko nije samo napisao organskomi digao hranu) . Govorim o hrani ali mislim na konkretno vaspitanje i sve. Trudim se. Ali nekad bih ga dala na usvajanje,da. 

Kako ste inace,Neon?

Ja sam.umorna mnogo danas. Mnogo. Jedva sam sredila V sobu....kuoatila nisam ni takla...ni posudje. Nisam ni kuvala. Nemam snage.cekam da dodje mm sa posla odoh da se tusiram i legnem....bukvalno me nista danas neninteresuje. Hteka sam da pravim snicle d pohujem oa dzigericu da przim oa palacinke oa bakin kolac ali jednistavno ne mogu. Ne mogu da se pokrenem. Ove dve nedelje je bio haos kod nas...orva to sto je oec puklani 4 dana bez grejanja oa smo garderiber pravili pa onaj kamen dekorativji a svuda haos...od ponedeljka stedjujem i mislim da me stiglo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo trudnice..:) dali netko.moze meni da objasni posto ja sam prvi put trudna i neznam o tome kako i sta pocela sam vec 2 dana da krvarim i 2 dana imam bolove a tek mi je 10 nedelji i 4 dana 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rumi, svako krvarenje i bolovi se tretiraju kao preteci spontani pobacaj i zahteva posetu lekaru. Da li si se javljala? S druge strane ja u svakoj trudnoci pocinjem da krvarim jos od implementacije, pa posle u par navrata ponovo po par dana, ali to ne bude jarko crveno krvarenje i ne obimno, nego braonkasto brljanje ili rozikasto, sa blagim grcevima. Ne znam koliko je to kod tebe obimno ali svejedno moras da se javis dr!

neca79 i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo trudnice ovaj prvi put sam trudna i imam 10 nedelja i 4 dana vec dva dana krvarim i imam bolove 5 minita i onda me pustaju svaki put tako ja neznam dali moze neko da mi objasni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo trudnice..:) dali netko.moze meni da objasni posto ja sam prvi put trudna i neznam o tome kako i sta pocela sam vec 2 dana da krvarim i 2 dana imam bolove a tek mi je 10 nedelji i 4 dana 

Rumi,ja ssm imala neko krvarenje u 10 nedelji,to je bilo vise braonkasto ali sam odmsh otisla kod lekara,nisam cekala da li ce da prestane,ne zelim da te plasim ali mislim da bi trebalo da se javis svom lekaru ili da odes u hitnu cisto da proveris o cemu se radi,u vecini slucajeva moze biti implementacijsko ali doktor ce najbolje znati

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kruela, odmori. Ja radim onoliko koliko mogu i ne forsiram se mnogo oko kuce.

Danas sam se izgnjavila od 11do 4 a kod dr dr provela 10-15min. Jos po ovom vremenu, sneg veje, sva sam bila mokra. Na UZ beba dobro, lezi koso, drzi ruke ispod glave, okrenuta ka unutra tj ja mojoj kicmi, posteljiza zadnji zid, po merama zuri oko 6dana. Rekla mi je da pijem redovno Mg svakoga dana. I da mogu 1vag Lomexina, videcu.. U ponedeljak mi stize KS, urin, ogtt..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

U 10.ned ne moze biti implementacijsko, to moze samo u 4.kad jos ni menstruacija ne kasni. A kasnije se moze javiti u onom periodu kada bi stigla menstruacija da nismo trudne. 

Izmenjeno od strane k a m

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sigurno se vise razumes u to,ja samo znam da se za svako krvarenje treba obratiti lekaru pa da potvrdi da li je bezazleno ili nije 

k a m , leni, miliccam i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

rumi,krvarenja u pocetku je normalno ali zavisi od kolicine. Tj desava se,ali svako krvarenje treba obavezno prijaviti svom ginekologu! Idi lekaruni javi se da vidi koliko je krvarenja i kakvo...mozda ce ti dati utrigestan ako ne koristis vec. Ili pojacati dozu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo trudnice..:) dali netko.moze meni da objasni posto ja sam prvi put trudna i neznam o tome kako i sta pocela sam vec 2 dana da krvarim i 2 dana imam bolove a tek mi je 10 nedelji i 4 dana 

Rumi ti si vec pisala cini mi se da beba kasni I da su slabi otkucaji, moras obavezno kod lekara, krvarenje I bolovi nisu nikako dobar znak I nisu normalna pojava.

Earl Grey, k a m i leni volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.