Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Mozza, super bebica! :wub:

Milice, vidi se vidi mrvica :wub:

Gotov je test, jela sam u pekari pa proskirala po gradu, kupila neke sitnice i sad cekam bus za kuci. Rezultati u ponedeljak na kontroli. Sutra idem samo na UZ, a u ponedeljak na sve redno.

Zamislite u Krsenkovic Parodontax pasta 299, a u Liliju 455. 

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam zene,i meni se cini da spava nekako je lenja ali dr kaze sve je ok pa drzim se toga :)

Ne mogu nistq da lajkujem jer mi ne dozvoljava ovo cudo,

Cvrky,ni ja nisam gadljiva ni malo ali dzaba kad se ne razumem u to i ne mogu nista da ti kazem,kao i svw ostale zene jedino da pratis

Analim i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nebrinite samo je slika sa neta skinuta,nisam jos toliko odlepila da slikam bas sve zivo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Skontala sam da je sa net-a, ali potpuno je nebitno da li je tvoje ili tudje. Ako je neko gadljiv, ne voli ni svoje da vidi, a ni da zamisli kako izgleda. :P

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hahaha pa i to sa neta je necije, nebitno jel tvoje da je gadno gadno je.

Otvorih na sopstvenu odgovornost i to je to, tako je meni bilo samo sa dosta braon krvi. Meni su tada kontrakcije vec bile u toku, a porodila se posle 2 dana. Ali to nista ne mora da znaci. Mozes ti tek za dve nedelje, a mozes i sutra.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma neljutim se ja,a bila bi fora da krene danas porodjaj mojoj mami rodjendan :)

ali bolje da izguramo jos malo

Analim voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma neljutim se ja,a bila bi fora da krene danas porodjaj mojoj mami rodjendan :)

ali bolje da izguramo jos malo

nzn ja nemam iskustva sa cepom, oba puta su mi ispala u porodilistu.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@miliccam dobro sam, hvala na pitanju. Umorna sam non stop, pa samo spavam :D 

udjem bacim pogled sta radite I nastavim.

@k a m jel si glukozni test radila?

Meni su rekli da treba da ga radim u 26 nedelji.

miliccam i k a m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@miliccam dobro sam, hvala na pitanju. Umorna sam non stop, pa samo spavam :D 

udjem bacim pogled sta radite I nastavim.

@k a m jel si glukozni test radila?

Meni su rekli da treba da ga radim u 26 nedelji.

Spavalice! ;)

Jeste , Ogtt se obicno u prvoj trudnoci I radi u 26. nedelji, ali u svakoj sledecoj ako je bilo nekih problema ili ima nekih naznaka da je secer povisen, se radi ranije, oko 20. nedelje ovde kazu, tako da ce ga I meni raditi ranije posto sam lose prosla na testu u prvoj tr. 

KikaC96 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@miliccam dobro sam, hvala na pitanju. Umorna sam non stop, pa samo spavam :D 

udjem bacim pogled sta radite I nastavim.

@k a m jel si glukozni test radila?

Meni su rekli da treba da ga radim u 26 nedelji.

 

Da Kika, ogtt. Meni je endokrinolog napisala da do 12ned pijem lek, pa onda da OD 20.ned uradim test i to sa 75gr glukoze. A moja gin kao ja dajem kasnije...i onda mi zakaza sad pred njenu kontrolu, tek sam usla danas u 22. Inace uvek sam pre radila sa 100gr u trudnoci a sa 75 van trudnoce. I sad sam imala samo 0,60,120min, a sa 100 se radi i 180min. Kako ti tvoja dr bude napisala tako radi i ne brigaj. 

KikaC96 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozza:wub:

 

Cvrky,gledala sam sliku ali ne znam. Meni je npr imao kao koncice crvene....nije bio krvav ali ni ovakav. Ne znam da li sam objasnila. 

 

 

 

mozza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam kandidu u brisu moram to da lecim,dobila sam canesten vaginalete 3x,rezultat na hepatitis negativan,dobili i uput za front,ali moram da nosim sutra na komisiju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milice, sto si lose prosla na testu? Jel si ga lose podnela ili je bio los rezultat?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto se tiče slike i sluznog cepa, bez obzira sto sam iskusna, nemam pojma kako izgleda.

Kod mene je jedini put kada je nešto izaslo napolje je u drugoj trudnoći , pukao mi je vodenjak u liftu, i na ct stolu sam se porodila. Nema ništa lepša od puklog vodenjaka u toku najgorih bolova, jer te to malo zagreje :lol: i bukvalno za par minuta od tada sam se porodila. Kod mene to sve izlazi na kraju , ništa pre, pa nemam iskustva. 

Kod nas se ogtt  uvek radi po pasošu od 25-28 nedelje ,  75gr glukoze i svi moraju da ga rade. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bio mi je los rezultat I zvanicno sam imala trudnicki dijabetes, pa sam morala mesec dana dva puta dnevno da se bockam u prst I merim I zapisujem rezulate, posto su svi rezultatI bili super onda sam kontrolisala svakih 3, 4 dana da bi mi na kraju ukinuli posto mi osim tog prvog testa nijedno drugo merenje nije pokazalo povisen secer. A bila sam kod specijaliste koji mi da rezim ishrane i ja pocnem da gubim kilazu koju nemam pa su se onda prepali i rekli da jedem sve punomasno i sto kaloricnije. Zatim su me prvi dan posle porodjaja bockali 6 ili 8 puta, a Milu jedno 3 puta da provere da nema dijabetes. Ovde sve po propisu I citava peripetija sa tim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

P mi je 85/41, 87/41, 83/40, 89/44,87/42 evo prepisala sam iz memorije aparata. I ne osecam se toliko lose koliko je nizak. A merila sam ga jer me nesto zabolelo kroz plecke dok sam mesila. 

Milice, ovde kog GD se dobije dijeta i isto se rade dnevni profili. A ako je mnogo lose, onda hospitalizacija da obuce trudnicu za davanje insulina. Moja sestra ga je primala. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Kam,nisam skontala sta.si.merila to? Ovo sto si zapisivala iz aparata. Po brojevima mi ne lici ni na swcer ni pritisak oa ne razumem.

Izmenjeno od strane KruelaDeviL

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam kandidu u brisu moram to da lecim,dobila sam canesten vaginalete 3x,rezultat na hepatitis negativan,dobili i uput za front,ali moram da nosim sutra na komisiju

mozda ti je sekret onda od kandide.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Videcu,mada nesto neverujem da je od toga,znacemo ako krene porodjaj ili na pregledu za 10ak dana :) 

Ja sam jedva legla i ustala od bola,sad cu uskoro polako u socialno da mi overe uput za porodjaj,jer sam trazila front

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imas neprijatan miris?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nikad ja nemam nikakvu reakciju na kandidu,samo sam od porodjaja sa U znala da cim mi padne imunitet eto i nje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Kam,nisam skontala sta.si.merila to? Ovo sto si zapisivala iz aparata. Po brojevima mi ne lici ni na swcer ni pritisak oa ne razumem.

Pritisak. Inace mi je takav od pocetka trudnoce. Kod dr bude 90/60. 

Inace, ovo malo dete me nervira od jutros. Lepo mi poceo dan, ali ona mora sve da upropasti. 

Izmenjeno od strane k a m

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zato i pitam,reko ako je pritisak amerila si na predpostavljam na digitalnom aparatu?

Ako jesi ne brini. Nije da nisu meridavni ali nisu bas. Pogotovo sto rade na baterije i cim popusti baterija odmah trokiraju. Zato se u domovima zdravlja meri i bolincama rzcno jer su najpouzdaniji. A i po tome sto si napisala da ti je toliko nizak ne znam ni da li je moguce. Mislim ovajj od 40 i nesto.... 

meni je takodje nizi oritisak. Ali nisam primetila nizi od 100 sa 70ili 60 a ni visi od 120 sa 80.samo nek se drzi. 

Koje dete te nervira i sto? :D 

Meni se soavaaa i sve me mrzi. A ostalo mi jis da sredim kupatila i V sobu tj tu gde su mu igracne u soajzbi da lozim jer mm danas radi...a moram i jelku da dovrsim.

juce smo bili u Avivu i reko da vidim odecu za bebe ova tri gornja dela sto mi fale i cene ne da su napicenee na nekim stvarim nego vrh. Isplativije mi je oreko neta jer sa ptt je jeftinije....

nasla sam samo za V neku majicu na dug rukav za 300din ali je 50%bio popust jer je ostalo svega par brojeva. Bilo je i za bebe isto za 300din ali nisam kupila a sad mi zaao jer mogla sam. Ali nije bio br 68 najmanji tek 80 a nisam htela da kupujem sad vec u tim brojevima jer takve akcije ce biti jos a bas da kupujem sad u tim brojevima u 26nedelji necu. 

 

Jos dve nedelje i sedmi.mesec....kad pre? 

A opet jos 3 meseca do kraja....ali mislim da ce proleteti. Idu praznici....ali.miskim da cu umirati tamo.od.15 januara do 25feb. 

Taj period.ne volim inace. Praznici iza nas,hladno....nekako posle praznicna atmosfera....sve nekako istroseno....a ja cu biti sa stomakom tako daaa....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.