Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

I ja sam cula da nije nesto,mada mi je puno para za nesto sto mi mozda posle nece odgovarati

mmaka i mozza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo moj krevetac, samo da se prefarba ponovo u belo. A imamo i veci, onaj sto je 20cm duzi i 10cm siri od klasicnog, on je lakiran, svetlo drvo. U njemu je K spavala od druge godine kad se rodila M i kad joj je ustupila krevetac, do prosle godine. Prosle god smo im kupili velike krevete, lucne sofe. Sto se komode tice, rasturili smo je, pa cemo sad da pravimo drugu. Imala je tri fioke koje im sad stoje uspod kreveta za igracke, a kutija je isto prepravljena u kutiju za igracke. Kod nas uvek reciklaza, sve prilagodjavamo kako nam odgovara. Sad cu malo uzu komodu praviti, ona je bila bas velika. Ovu planiram da drzim u kupatilu, u njoj samo pelene, kozmetiku i tako to. Da posle pranja ne nosim bebu u sobu, nego je samo prebacim tu. A jedan uzi ormaric u nasoj sobi za garderobicu. Posto nam kreveti nisu na sprat nego stoje u G, dole cemo jos jednu fioku za trece dete. Ali to ne pre 2,3god, do tada ce spavati kod nas, prvo u manjem krevecu, pa u tom vecem. 

Analim i mozza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rezultati odlicni! :baby: toliko mi je olaksalo....da nije mm u pitanju ne bih toliko panicila.....

mozza,nemate tvoj ili id tvog muza krevetac? Mi imamo od mene,mog brata i mm. Ja ako bih kupovala lupivala bih polovan. Dusek avakako morate nova krevetac se prefarbe ili prelakira. V je spavao ali do 8 meseca. Meni prosto krevetac je bio investicija u koju nisam htela da ulazem. Ja sam htela kvalitetna kolica...doduse neke bebe ne vole ni kolica ali ja sam bila u fazonu da ce maksr soavati u njima ako odemo negde u slicno. Dok krevetac nekako ne. Uzmes posteljinu novu i dusek. 

Inace sto se tice opremanja ja sam garderobu svu kupila i danas patike male. Jos mi fali veliki peskir 100x100 i uzecu jednu jaknicu tj dux na rajfeslus 3-6 i jedan girnji deo 3-6 i to je to. Posle mi ostaje samo posteljina(ali to hoce baba mm da kupi oa cu sacekati fe,svakako ne znam jos ni kakvu. Te hocu.plavu te krem te sivu te sa nekim slonicima. Da cekam devojcicu tacno znam kakvu bih) i sapune pavlovucevu,pelene,maramice,cetku za kosu i grickalicu(razmisljam da li makazice ali V nisam znala sa njima da secem) i ostaje meni dve spavacice i stvari za bolnicu i to je to.  Ja sam imala takvu epiziotomiju da ovaj zelim biti spremna. Rekka sam do 15 feb buh volela da bude oprano i slozeno i torba spakovana. Mm spremljene majice za cepanje,V cokoloadice za vrtic da "casti" za bebu,kafa i sok za babice...sve da spremim.i nemislim.

Analim, mmaka, k a m i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam ovaj videla online,jos nismo isli nigde da gledamo konkretno a mozda kad budemo videli neki drugaciji pa cemo razmotriti sve mogucnosti,sve stvari za bebu su skupe,taj krevetac je 200 e sto nije malo a kolica su 500 e i to je neka srednja cena pa nama treba vise 1000e samo za pocetak, ja imam moj krevetac sto smo sestra,brat i ja delili i moja majka ga je sad ofarbala jos samo da kupi novi dusek i to ce nam biti u Srbiju kad odemo,ne znam sta da kupim za izlazak iz bolnice jer bice hladno u januaru,

Kruela,drago mi je da je sve ispalo dobro sad mozes da se opustis,svi znamo taj osecaj kad iscekujemo i strepimo za nekog bliskog,vazno da je sve ok

miliccam, Analim i k a m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozza,da ne pametujem jer nisam u Sk i nisam sigurna,ali par priatelja su kupovali kolica u Srbiji jer je u Sk bilo skuplje. Mi smo kolica platila 28.000din 3u1. A odlicna su. Lagana za kuranje,velika korpa ispod,torba za bebu,aito jaje i kolevka tj kolica imaju ram i imaju kolevku sa 4 stepena dizanja i.spotsko.sediste kad beba vec sedi i takodje imaju 4 polozaja. Lezei.polulezeci sedeci i.polusedecim znam da vam je ne izvodljivo.da.kupuhte u srbiji ako ne dolazite vise ali ako.dolazite ili.vam nije problem da vam neko drugi kupi ako znate kakva.zelite reko da znas. Mislim i u Srbiji.ima skupih daleko.od toga ali reko.ako nemozete.naci jeftinije  a zelite. :)

sto se tice izlaska,uzmi.skafamder i neki set.... ja da.mi je termin dec-feb uzema bih neki gornjo deo na zakopcavanje da mogu da.dam dvoje na dug rukav ako je minus. Ovako uzimam set obican. Ali imacu spremljeno isto tako nesto.jer je ove godine u martu 21 padao sneg i bio minus...bodi.kratal.rukav preko nesto na dug rukav trenerkice tj donji deo carapice,neke oatikice ili one sto se navlace samo,kapica i jakna ili skafander(ja imam jaknu) i spremicu taj dux plus 3-6meseci ako bude hladnije. Imam i skafander bas ako bude jakna mala.

mozza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

K, drago mi je da je sve ok!!! :)

Sta biste nama savetovali za iznosenje sredinom aprila? Imam skafander koji ima krzno iznutra ali ne znam da li mi je potreban. Pozajmila sam ga kumi, morala bih da ga trazim. Sta posle za maj kada krenemo da setamo, kakva mi jaknica treba, koje debljine? K mi je bila avgustovska beba, a M novembarska. Nemam nikakvog iskustva za prolecnim bebama. I uopste kakav mi je gardobica potrebna za prvo vreme, bodici sa dugim i kratkim rukavima, benkice, donji delovi, sve pamucno i tanje? Moze taj prelaz april/maj da bude nagao, a i ne mora, moze biti i hladno, pa posle brzo toplo, zato me i buni.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja deca imaju sve moje,tj krevetac je moj,U spava na fotelji koja kad se razvuce je kao singl krevet...sto se tice iznosenja imamo tetru,svedsku,bodic,carapice,zeku,kapicu i one meda skafandere iz carter's-a

Za U koja je rodjeba u martu je imala sve isto sem skafandera,samo je ususkala u cebence

k a m i mozza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni je Andrej spavao u krevetcu sto smo koristile nas tri ( isti je kao tvoj cvrky). Kolica smo imali i ta teska “uzasna su”, pa sam mu kupila u tempu za 5 hiljada kolica teska 7kg, i odlicna su mi. Stvari za Masu sam kupila samo do 6meseci i to sam potrosila 8 hiljada, jer sve imam od sestricine, i mirna sam do 2godine. Jer oni su bas imucni i kupuju samo original ( meni licno glupost) al eto dobro mi je doslo. Moja starija sestra je u fazonu, molim taj krevetac star 40godina??? Bozeee

ja to ne volim, to sto ti imas pare ne znaci da ces ih uvek imati pa se razbacujes. Ja nemam pare pa se uklapam sa stvarima koje imam, a znate kako je moja mama u ek govorila- neka deca nemaju pola ti imas- i tu recenicu ja danas izgovaram Andreju. Mene nije ni stid ni sramota, ja sam neko ko voli da se smeje i da uziva sa svojim malim mogucnostima. 

Kazem vam, mnogo je bolje kupiti krevet koji ce trajati nego krevetac pa opet moras da dajes pare za krevet, a taj krevetac ne mozes da prodas za vece pare..

mozza i k a m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam, mislim da ti je skafander u aprilu ipak malo previse, svakako beba nece provesti puno vremena napolju iz bolnice u auto pa kuci, a I ne verujem da ce biti toliko hladno u svakom slucaju. Pantalonice i neka jaknica i eto ga. Sto se tice garderobice, tu najmanju velicinu bolje uzmi vise dug rukav, cak I ako bude jako toplo bebici termoregulacija ne radi pa joj u kratkim rukavima moze biti hladno. Inace, uzmi sve tanje, pa slojevito oblaci ako bude potrebe, najlakse je skinuti. A za napolje I setnju, uvek mozes da prebacis cebence preko nje.  

k a m i mozza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi se ne razbacujemo i nismo od onih da sve mora biti novo i originalno ali smo u takvoj situaciji da ni sa moje ni njegove strane nije bilo male dece,moja sestra ima dvoje dece cerka zavrsava fakultet a sin srednju skolu i naravno da nema stvari koje cuva 20 godina,i sve moramo da kupimo novo a ako bog da drugo dete onda ce nam biti lakse jer cemo vec imati nesto.

Kruela,nije to pametovanje :)pretpostavljam da je sve u Srbiji jeftinije ali ne mozemo da idemo ove godine a ni moji ne mogu da dodju sada,i kad bih nasla online ipak bih volela da vidim i uzivo a nisam u mogucnosti da mrdam odavde,mozda ce biti sad nekih popusta pred bozic i novu godinu jer stvarno nije malo para sve ovo

miliccam i mmaka volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

kam,sve zavisi od vremenske prognoze kakve ce biti....ali ja bih uzela neku tanju jakjnu za prelazne periode....i spremis neki set takodje npr bodi kratak rukav i benkicu ili nesto dug rukav...svakako na nogucama mozes da prekrijes bebu i sa dva cebeta ako je hladnije. Kapica,carapice....

V je rodjen krajem septmebra i pocinjalo je hladnije ali nisam ga iznela u jakni. Doduse nije trebala jer smo isli kolima ioanko i morala sam da ga raskomotim u kolima. Ali samo set je imao onaj komplet za iznosenje. 

Ja neke stvari zelim nove. Ali tipa kolica(i to nove u smislu za prvo dete a drugo ce naslediti) i dusek isto tako. Posteljinu novu za svako a kreveteac kazem meni licno to je investicija u koju ne zelim da ulazem. Ali mi je i steta i jer imamo 3 kreveca. Dva potpuno ista....

sto se odece tice ne kupujem preskupu ali volim da uzmem hm,carters,primark,george,matalan...volim nase proizvode ariljske a kupujem i polovno i primam od tudje dece. Letos kod nss je bila akcija.kod ljudi sto prodaju polovno i ne da sam nakupovala. Decje stvari 10di  komad.  

Mozza,predpostavila sam  da necete dolaziti ili slicno. Nema veze,znas kako svakako mozes da iatavis za drugo dete(ako.planiras naravno) ili prodas kolica i onda od tog novca uzmes detetu nesto ponovo tipa krevet ili nesto....

ja cu tako ovaj put. Kako sta preraste.odmah poklanjanje ili da prodajem. I od tog novca uzimati potrebno. 

Izmenjeno od strane KruelaDeviL
mozza i k a m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Hvala vam zene. Svidja mi se kako razmisljate. Mmaka, moj covek. Ja se isto trudim da budem prakticna. I od opreme postoji puno toga sto se ispostavi kao nepotrebno, ustvari kako kome. Ali sve sto moze da se iskoristi, naravno da koristimo. Ja cu za ovu bebicu kupovati, ali ne nesto puno, jer vec imam od ove dve, a i znam da ce dobijati. Za iznosenje moja mama uvek deci kupi sve sto treba, i onda ih stavimo u onu perinu sa cipkom pa u jaje. Za K je kupila bodic sa kratkim rukavima, pa onda kompletic helankice, tunika i traka za kosu :) ali je toliko bilo prevruce 3.08. da joj tuniku nismo oblacili, samo helanke i bodi sa kratkim. I pored toga se bila jadnica zacrvenela u licu, iako nam je klinicki bio na 10 min od kuce. Za M je odelce bilo plisano isto helankice i tunika, ali tada je bio novembar. Mislim da ce sad biti ok jedno takvo pamucno odelce, a ispod bodi sa kratkim. Uzecu neku tanku jaknicu za posle za setnju. A sad se stih da imam divan nezno plavi mantilic 3m, od M, jbt ona je to 1x obukla, a i od K imam nesto na fazon mantilica, sa ukrasnim stepovima, a velicina za 3m, moja zaova voli da baca pare na fensi stvari koje nisu prakticne i koje deca obuku jednom. I sad kad im kupi ja kazem Tetka, opet visoka moda! Mislim cipka i karneri, sve neki krojevi ko za nas. Ja poludim, jer ja volim da deci bude udobno, kupi im trenerku koju ce iznositi, aman. Ima jedno dete i to musko, pa valjda ne moze da odoli. Al ja odlutah.. hahahahah

Izmenjeno od strane k a m
mmaka i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi se ne razbacujemo i nismo od onih da sve mora biti novo i originalno ali smo u takvoj situaciji da ni sa moje ni njegove strane nije bilo male dece,moja sestra ima dvoje dece cerka zavrsava fakultet a sin srednju skolu i naravno da nema stvari koje cuva 20 godina,i sve moramo da kupimo novo a ako bog da drugo dete onda ce nam biti lakse jer cemo vec imati nesto.

Kruela,nije to pametovanje :)pretpostavljam da je sve u Srbiji jeftinije ali ne mozemo da idemo ove godine a ni moji ne mogu da dodju sada,i kad bih nasla online ipak bih volela da vidim i uzivo a nisam u mogucnosti da mrdam odavde,mozda ce biti sad nekih popusta pred bozic i novu godinu jer stvarno nije malo para sve ovo

i ja sam se zbunila sa cenama kada sam videla kolike  su za kolica i decija sedista.. jesu kolica lepa al te pare su bas velike...

mozza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene, super vam je tema. Dale ste dosta korisnih informacija. :baby:

Moja beba stize za nekih mesec I po dana, po najvecoj hladnoci. I savet vam je da obavezno kupim neki skafander? To je velicina 0-3 meseca, je l'?

miliccam i mozza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E a kolica su nam stara cam, troje dece se vozalo u njima i nesto ne verujem da cu kupovati nova. Ma mi imamo sve od opreme i sve mi je ocivano, i jaje (iako smo ga pozajmljivali) i majcino krilo, i hranilica, gimnastika, ogradica.. ma mislim da mi nista od toga nece trebati. E jedino sto sam se primila da nosim bebu jer ce  mi biti lakse, pa planiram maramu. I treba mi babi alarm, u stanu od 50kvm mi nije trebalo, nema sanse da je ne cujem, a sada ce mi obavezno trebati.  

mozza i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Analim,ja bih uzela skafander. Mogu da budu i minusi u to vreme i hladnije...

Kam,ja bih,tako. Tanku jaknicu.koja ce kasnije biti i za setnje. 

Ja sam razmisljala.o.marami i za sad odustala...videcemo. ogradicu imam(ppzajmljenu)hranilicu od V,dubak imam ali sad bih volela da ne koristi ovo dete nekako ninsa V ni nije bilo.prakticno ali i to cemo videti....u sustini sve imam vec. Ili od V ili.od nekog. Da kupujem novo necu. Ovaj put ni dusek za krevetac. Opracemo ga dubinski. Smatram da sigurno nemoze biti toliko iskoristen posle bebe.....

mozza i Analim volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vi kada biste videle sta nemci rade, sva deca u sivom, zutom I plavom, posto je univerzalno pa moze ako slucajno imaju vise dece. Ja sa Milom na kursu I reko' iju sve decaci, onda kada su pocele da se predstavljaju mame vecina devojcice a sve u plavom I sivom, samo Mila strci. Oni sve kupuju veliko pa onda zavrnu rukave I nogavice, a to su sve ljudi koji imaju. A zato I imaju, oni bas ne bacaju novac. Ovde cesto ima decijih I bebi pijaca, pa tamo kupuju polovno. A mi smo neka zlatna sredina, namestaj smo kupili em nemamo nas em smo tako hteli, a garderobu smo pola uzeli od bratanice a pola kupili. Sada ako bude devojcica, trebace nam samo jos jedan krevet I par sitnica, sve drugo imamo. A za decaka ce nam vec trebati garderobe. 

Analim, 0-3 ce vam taman pokriti celu zimu, osim ako beba ne bude baas velika. Ovde su velicine malo drugacije, ja sam najvise uzimala 62 to je od 2-4. Ne znam gde uzimas ali u CA , HM itd su takve velicine, nema 0-3, vec 0-50, 1-56 pa 2-4 to je 62cm. Samo valjda Carter's ima tako 0-3.

mozza i Analim volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Mico, mm stalno putuje u Nemacku poslovno i kaze da Nemci idu ulicom skroz obicno obuceni. Njihov gazda, koji je bas big boss, dodje u restoran npr u nekoj smesnoj kosulji, kao havajka. Kaze mm neprijatno mu je bilo prvi put na veceri, on obukao odelo, a oni svi nesto zarozani dosli. I uobicajeno je da kupuju po rasprodajama, a imaju mnogo vece mogucnosti. Samo ovde u Srbiji vlada kompleks sirotinje, ljudi ce grcati, ali ima da nose firmirano, i nece da snize kriterijume. Uzasno me nervira sve to. 

Analim, da, vama ce skafander znaciti. Ne moras predebeo, jer necete bas odmah setati, a dok krenete da setate mozda nece biti bas tolika zima. A uvek mozes i cebence da dodas. 

Jao koliko sam ja sve pozaboravljala oko malih beba. Oko trudnoce i nisam, ali sto se tice nege bebe.. strasno. Mislim da sad ne bih umela nista oko bebe da radim. 

Izmenjeno od strane k a m
mozza i Analim volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ovde su vecinom te velicine po duzini bebe. U skolici nas savetuju da kupujemo stvari vec od br 62. A moja beba sigurno nece biti sitna, jer nema na koga. Tu velicinu 0-3m sam videla samo na jednom sajtu, gde mi je zapao za oko neki skafander. Ali verovatno cemo kupiti meda skafander ovde u nekoj prodavnici za bebe u Novom Sadu za 2400 din. 

miliccam i mozza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bahatost....imala sam lika iz srednje u razredu,mama mu da 12.000 da kupi patike i farke(a ja.isla na buvljak sa 5,6 hiljada za ceo soping hahaha) i on kupi samo patike(ja.licno volim markirane patike jer su lepse i kvalitetnije ali.do 5000 a uvek gledam da nadjem do 3 evetualni 3500) i kaze moracu da zovem mamu da mi da jos za farke i ona mu zena da jos 6000 za jedne farke! Ja u cudu jer sam u tom periodu kupovala farmerke(pritom lepe i.moderne)do 1200 evo nek su bile 1500 ali ni toliko) i jos zena cisti kuce za 2500din u to vreme. Mislim svakonzna koliko zeli da da detetu ali ovo je preterivanje po meni.  Cemu? 

Ja zelim da V i beba nose lepo i kvalitetno ali ne po svaku cenu i ne sve. Ovo markirano sto uzimam od ove sa fejsa,uzimam jer mi se svidja izgledom a pritom su cene iste kao na buvljaku neke stvari. Kod nas na pijaci trenerke 500din a ivde set od dvoje 1100.  A volim ove jer su jednobojne i bez nadpisa i sara mnogo....pritom odlican kvalitet. Ali kuci nosi sta ima. Kao i mi.... 

mmaka i mozza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovaj skafander smo kupili,a jaknicu ovu samo h&m pozajmili,U je imala istu i koeistili je svugde jer je postavljena,ali mi nase dali i ostali bez nase bebece odece

https://postimg.cc/VdxYtrTN

k a m i mozza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto se tice opreme krevetac je moj,sad mu 32 god,dusek smo uzeli nov jer smo nas pozajmili i ko zna gde je,posteljina stara,samo balfahin nov i svedska pod glavom,imam 2 fotelje kao single kreveti,kad se skupe mogu dvoje sedeti,to su od mog brata i mene i ima im stigurno 15ak godina,imam 2 ormara koji uradjeni ko komode i to mi je ujak pravio jednu za U i jedan za ex i meme,her kad smo dosli u ru nismo imali gde stvari da drzimo,posto je sa nama taj period bila moja baba,a sad je ona kod strica i mojih,ja joj nedam ovde da noci vise,jer nema gde i mnogo samozivo bice...kolica imam jos od U neutralna crna sa narandzastim hauck,kostala su priznajem tada 55000din,3 u 1,ali moram vam priznati da su stvarno posluzila,nema gde ih nisam nosila,vozala,bas su svasta prezivela...za porodiliste sam dokupila,za izlazak bebi novo uzela i eto,nisam se ja nesto sad trosila

mozza i mmaka volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro. Cvrky, ni ti ne spavas. Ja budna od 3. A treba da idem sad na ogtt. Ne znam dal moze nespavanje uticati na rezultate. Jos sam sinoc bila nesto svadljiva. A u 3 mi krvarili desni i boleo me zub pa sam ustajala. I ne mogoh se uspavati nikako. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mm otisao na posao pa se ja probudim uvek,popijem hrpu lekova i onda spremam U za vrtic...E pa mislim da ne bi trebalo da utice,ja u prosloj i sa U nisam mogla spavati i ogtt mi bio super,samo ponesi vode da se posle nazderes,bices zedna:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Popih ovo cudo. Neka mi je Bog u pomoci. Jos me mm istruskao jutros jer smo kasnili, bilo mi muka jos tad. E sad bih ja da spavam, ziva sam uspavana.  hahaha Sve naopako kod mene. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.