Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Pa mislim da moze da napreduje,jer meni je beban bio na pregledu dva dana tezi to ti oko 50g bilo tad,sad verovatno i vise napreduje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam :wub: sada si prava trudnica! 

Uvek postoje odstupanja kod merenja, u pocetku to bude manje , da bi pred kraj trudnoce to odstupanje bilo +- 450gr. Mojoj driugarici su rekli da beba ima 3200 ona se porodila nedelju dana kasnije i beba je imala 2900gr. Tako da je to uglavnom okvirno a ne precizno merenje. 

Meni su doduse uboli skoro u gram, na dan termina rekli 3500 , Mila se rodila 3 dana kasnije 3560. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su na porodjaju omasili... tj na zadnjim pregledima. Rekli da ce imati 3000,3200 a V je imao 3680.

bitno je da napreduje kako treba. 

Inace,ako sam ja 25+3 zna i da sam usla u 26 a da sam punih 25? 

mozza i Analim volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da Kam :)

Ala leti vreme

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas obavezno u normalnoj trudnoći tri ultrazvuka, interni pregled i ogtt test, krvne  ( hiv, hepatitis , toksoplazma i antitela ), bez ovih pregleda ukidaju deo novca i trajanje porodiljskog , to pokriva sve osiguranje. U porodilistima se dodatno , sto isto pokriva osiguranje rade nt i posle još jedan skrining organa. Ct naravno negde na dan termina, negde ranije , meni su zakazali 20 dana pre termina  u porodilištu još jedan pregeld dodatno. Plus zakonski mora da se ide na predavanje o anestezijama, i sve to traže potvrde u majka-dete pasošu, pečate itd. 

Rizicne trudnoće se drugačije vode, ovo je kod normalnih, u mom slučaju šta sam sve morala do sada svaki put . 

Nisam zapamtila posle ovoliko čitanja kome je muz zamerio za prašinu ali to se radi ovako. Meni je jutros video malo paučine u jednom ćošku. Rekao ne zameram ti ali da znaš. Ja mu kažem ako nešto ne zameras onda lepo to sam uradiš i ćutiš. I onda je lepo uzeo usisavac i sam skinuo to malo. NIJE TO MOJA KUĆA SAMO, i on tu živi, tu su naša deca a ne moja. Znaci igrom slučaja jer sam kod kuće sada više radim kucne poslove, ali i on mnogo toga radi , i kuva, i sprema, i nema tu niakakve rasprave , tako se radi. 

Pre neki dan sam spremim rucak, ceka decu već sve spremljeno, a on mene zove da pita da li ima krompira da se spremi ćerki jer joj se jede . I on zuri na posao. Lepo ako želiš da ispunjavaš hirove, sam joj napravi. I tako je morao. I posle su naravno imali ocitanu bukvicu oboje. Jede se ono sto je spremljeno, kada si gladan. Ako nisi ne moraš. A ne fantazije. 

mozza, Lily0508, k a m i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svim zenama. Ja vas povremeno iscitavam, ali sam vikendom u gostima pa imam manje vremena da kuckam. 

Cvrky87, svaka cast za doteranu liniju! Verujem da ces I posle ovog porodjaja brzo doci na isto. :)

Kam, sad si lepo zaokruglila, prava trudnica! :wub:

Mozza, verujem da mozes uvek uraditi 4D, ali nama su na jednom predavanju rekli da je njega najbolje raditi do otprilike 26-27 nedelje, jer se najbolje vidi. Beba nije prevelika I ima vise mesta u materici, pa se lepse vidi.

KruelaDevil, bas vam je velika I lepa soba, a tek kad okitis, bice milina. Ja obozavam praznicnu atmosferu, kao I mm. Tako da ja kitim 1. decembra I drzim do 1. februara, da uzivamo sto duze. :angel:

A sto se tice decje sobice, mi smo u procesu sredjivanja. Mm je okrecio, a ja polepila stikere zvezdica. Uslikacu kad dodjem kuci da vidite. Treba da kupimo tepih, zavese I jos neke sitnice.

Ja vodim trudnocu privatno I idem na uz na 4-5 nedelja, a po potrebi i cesce ako treba. Imala sam 3 ekspertna uz. A u dz su tolike guzve da se ide po meni bas retko na uz. Znam jednu prijateljicu koja je na prvi uz isla u 10-oj nedelji, jer su joj tako zakazali. Navodno nema potrebe ranije. A kako nema? Jer ne daj Boze da je vanmatericna trudnoca ili da beba nema otkucaje srca, kiretazu je najbolje raditi sto ranije (zbog stresa po majku I brzeg oporavka). I ako je potrebna neka terapija, npr. utrogestanom, bolje je sto ranije da se primeni. A tek kad cujem da se u dva termina ide samo na pregled I samo na uz, tek mi to nije jasno. Pa zar nije bolje I lakse uraditi oboje u jednom terminu. Joj, samo se iznerviram kad o tome razmisljam. Znam da je najveci problem manjak dr I osoblja, ali ne vidim naziranje resavanja tog problema.

Lily0508, mozza i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Trudnjace, hvala vam. Stomak mi je bas porastao, sad kad nekad sedim potkoci me ispod grudi. Ja ne znam sta ce biti za 4 meseca koliko jos imamo do kraja. Malo me strah ogtt testa, u cetvrtak ga radim. U utorak kod hematologa. U petak na UZ. 

Sto se prasine tice, mm meni nikad nikad ne bi prebacio za tako nesto. On hoce sve da uradi po kuci ali uopste mu cistoca nije prioritet. On je lezeran tip a pored toga je i konformista. Po kuci najdrljaviju trenerku i majicu, ali zato da nesto fino spremimo, klopamo, gledamo nesto, izlezavamo se... Ja se uopste ne strecam sto se njega tice. Opusteno mogu da mu ostavim punu sudoperu npr i da me ne zanima. Nikad mi ne bi prebacio sto nesto nisam uradila. Cesce ja njega gnjavim ajde ovo ajde ono..

Izmenjeno od strane k a m
mozza, Analim, miliccam i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su one izjave "lako je pricati iz fotelje" i "mani telefon" cista smejurija. Dajte, zasto bi se toliko potresale oko toga. Kakvo plakanje Cvrky. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da je problem Balkan I mama I babe, pa musko ne mora nista da radi a naviklo da je sve cakum pakum I da je zena rob. Mm kod sveki nista zivo nije radio, kod mene radi sve osim kuvanja (probali ali to mu bas ne ide :D ). Sveki jos uvek ne veruje da njen sin usisava I brise prasinu, a moj brat npr I dan danas nista ne radi, cak ni tanjir ne sklanja za sobom. Ja od prvog dana zajednickog zivota sam ga ukljucila u sve kucne poslove, zivimo zajedno, nas je stan I porodica pa I obaveze.

December, mozza i k a m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su one izjave "lako je pricati iz fotelje" i "mani telefon" cista smejurija. Dajte, zasto bi se toliko potresale oko toga. Kakvo plakanje Cvrky. 

to je bio mm :D 

ali i ja sam se smejala....mene sad jedino nervira nered. Ali do srede je gotovo.

ne mogu sad ni sa se svadjam sa njim a nu da se ljutim zbog toga jer je umoran. A znam kako je kad si nervozan od umora ili zbimog neceg pa kazes i sta neces. To je brak. Krenuo sa plocicama.pa pukla pec i onda 4 dana je zezao oko toga. Taj dan kad su montirali pec bio je ceo dan napolju do u 22h. Posle opet isao da radi i sad sa plocicama i opet danas radi svoju smenu od 12h a sutra krece da kreci a ide u nocnu id 12h tako da verujem da bio umoran. Ja ovih dana nisam nista radila ali ni ne mogu .svuda je bio alat i ne vredi. Brisala sam po malo i to je to.

on i skuva ako treba i usisa i kupa V i oblaci i stvarnk ne mogu da se zalim. Prva ja kazem svasta kad se iznerviram. 

Imace je li imate odnose tokom trudnoce?:rolleyes:

 

Hvala Analim. Razmisljamo sad da li da uzmemo jos tabure jer je prazno....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@KruelaDeviL e pa kad videh da si pitala.za odnose resim da je vreme da se prikljucim ovde. Doduse nemam.bas puno vremena za pisanje ali iscitam sta se pise. Ja sam ovaj put (treca trudnoca) nekako sva uplasena. U prve dve trudnoce imali odnose od pocetka pa do kraja trudnoce. A sad tek od ulaska u 4ti mesec (trenutno 16ta nedelja).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam videla sobe, posle ću kada uhvatim vremena. Kod nas će biti poprilicna rekonstrukcija stana u toku ove trudnoće ali prezivecemo. 

Sto se odnosa tice, potpuno normlano osim sto nam je sada naređeno samo uz zaštitu da se ne igram sa infekcijama jer je četvrta trudnoća, brzo pada imunitet, lako bakterija napadne, skrati se grlic začas, tako da se pazimo . Safe sex :o:lol:

mmaka i mozza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mimiale,drsgo mi je da sam te podstakla na caskanje :)

 

Mi uopste. Mm bi,ali ne dam. Hahahaha...ne mogu.  Kazem mm: ijace dete rupicu na bradi,strpi se. A on men:ako bude imalo rupicu,pricacemo hahahha :babycrib:

MimiAle i mozza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni ne treba. Nemam volje. Ne isecam se lepo.... ha ne volim mnigo trudnocubkad he stomak veliki. Ne osecam se lepo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kakva tema :D

Meni je dr rekao da se suzdrzavamo od odnosa ili sve lagano i polako ali nije rekao da uopste ne moze ali mm je to shvatio bukvalno kao veliko ne i nece ni da mi pridje <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi u prvoj tr nismo ni cekali a ni prestajali, malo smo u 8.mesecu smanjili da ne bismo izazvali prevremeni porodjaj ali smo zato u 9.mesecu nadoknadili kako bi izazvali porodjaj :D medjutim to se kod nas nije pokazalo kao tacno.

Evo i sada sve normalno. dok dr ne kaze suprotno. 

 

 

mozza i Analim volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi ni u jednoj trudnoci nismo imali odnose, nemamo ni sad. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja jednostavno ne mogu dok sam trudna i u istoj sobi gde je beba. Nekako mi ne ide i ne ide. Kako god to zvucalo i delovalo. Znam da beba nije svesna toga ali ne znam...ne mogu.a izmedju istalog strah me je da cu poceti da krvarim ili nesto...kontrakcije ili nesto. I sve u svemu kad se izmesa dobijem 9meseci bez.sexa. plus 6nedelja.od porodjaja minimum. Zao mi mm ali sta mogu. Pogotovo sad kad sutira beba....

k a m voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi nismo imali do neke 12-e nedelje zbog povremenih bolova sto sam imala na pocetku, pa kad sam prestala koristiti utrogestan, mogli smo. Imamo povremeno, ali ne tako cesto kao pre. A jedan od razloga je I sto cesto imam kandidu, pa tada nemamo odnose. Ali iskreno, ja bih htela mnogo vise nego on, pa sam veci inicijator. On ima malu blokadu, plasi se da mi ne zgnjeci stomak, pa improvizujemo. :lol: Jednom je nakon odnosa rekao izvini bebo, a ja njemu nemoj tako, reci joj da mama i tata uzivaju i da se vole. :babymommy:

Naravno, ako bi nam dr zabranio, ne bismo ni mi, ali tesko bi mi bilo 10 I vise meseci bez toga, jer mi je to vazan aspekt veze.

mozza, mmaka, miliccam i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miliccam, da li si na kraju imala priliku da kazes sefu za trudnocu? Ne secam se da si napisala, a mozda nisam ni videla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Analim. Razumem tvog muza. Valjda bih se i ja izvinjavala detetu do 18 godina. Ne znam zasto...neka blokada sta li je. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Analim. Razumem tvog muza. Valjda bih se i ja izvinjavala detetu do 18 godina. Ne znam zasto...neka blokada sta li je. 

Razumem ga I ja donekle. Nisam ni ja potpuno opustena I nije mi uvek do odnosa. Ali nekako gledam, mazimo se I ljubimo, I to je kao u redu. To su lepe radnje I lepe emocije. Mislim da bebi mnogo vise smeta kada smo nervozne ilI tuzne, nego sam cin odnosa. 

U svakom slucaju, ne sudim onima koji rade drugacije od mene. Svako ce za sebe izabrati kako misli da je najbolje. ;)

miliccam, Mara98, mozza i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rekla sam mu u cetvrtak I bilo je to krajnje neprijatno iskustvo, covek je seo uvalio se u fotelju I uhvatio za glavu, a posle par minuta (meni delovalo kao vecnost) je poceo I da ufce I hukce na kraju je rekao "sta cemo sada da radimo". Niko nije nezamenljiv pa nisam ni ja, snacice se vec nekako ali mu je reakcija bila uzas. Sada cekam da prodje prvobitni sok pa da ga pitam da mi produze homeoffice do trudnickog, znaci jos nekih 5 meseci. 

mozza, KikaC96 i Analim volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.