Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Bas cudno Maro, koliko znam za dabl mora da se istog dana radi i uz i krv. 

Super za mrvicu :wub:

Da, to mora isti dan, da bi rezultati bili precizni. Stvarno cudno. I radi se oko 12-e nedelje. 

Mara98, znaci sada su ti nana uz gledali nuhalnu translucencu, tj vratni nabor I nosnu kost?

 

Earl Grey i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da ali mi smo imali juce tek 8+6 a dabl test se radi oko 12 nedelje da tako zakazao mi opet da dodjem 23ceg  

Aha, pa to onda nije dabl, veca obican uz sto si bila. A bebica je stvarno mrvica. :baby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maro, bas mi je drago da je sve dobro sa bebicom.

Meni malo u tvom slucaju nista nije jasno, za dabl test je 8+6 prerano posto se na uz jos uvek nista ne vidi, a i ne znam kako si juce bila 8+6 ako ti je Termin 15.07 , meni je 11.07 i ja sam danas 9+1 ti bi danas trebalo da budes 8+4 a juce 8+3.:huh:

 

Mara98 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dijastaza i mlitav stomak nisu jedno te isto, dijastaza je vise ispupcen stomak koja ne mora biti mlitav ali moze. 

Najplasticnije objasnjeno, trbusni misici su kao dvokrilna vrata koja su u normalnim uslovima zatvorena. U toku trudnoce zbog rasta materice vrata pocinju da se otvaraju i nastavljaju do porodjaja, posle porodjaja kako se materica smanjuje tako se i vrata zatvaraju ali se moze desiti da se ne zatvore skroz i da su potrebne vezbe. E sada ta vrata su razdeljena pa se moze desiti da se jedni misici vrate a drugi ne, pa je i dijastaza i oblik stomaka drugaciji. Meni su se puno otvorili gornji misici posto mi je stomak bio jako visok, i na njima je trebalo raditi. Svaki vid fizicke aktivnosti je koristan ali za dijastazu se moraju raditi specificne vezbe.

k a m , Analim i mozza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 Hahaha leni,nisam mislila samo od plivanha nego uopsteno pored svega. 

Maro,super sto je sve ok. :)

Mara98 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni nekako drže mišići celu trudnoću, mali mi bude stomak uvek, ali mišić zna da me tako zaboli, pogotov gornji, jer je nekako pod pritiskom više i preseče kao nož. Inače mi ovde odmah radimo vežbe, drugi dan od porođaja u bolnici , tada već i za stomak lagane vežbe, pa za disanje, karlicu, leđa itd 

Mene posle porođaja stomacni mišići Znaju tako zaboleti povremeno , kao nožem da me neko bocka. Posle jedno dva meseca počnem sa vežbama pravim 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

EG jel istina da su kontrakcije svaki put sve gore prvih dana kad beba sisa i kad se materica skuplja. Kazu da je sa svakom trudnocom sve gore. I stvarno se secam da je za drugom bebom bolelo jace. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da,da nama se priblizava vreme,danas nisam toliko aktivni krecimo sobu za U i bebca :):wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

EG jel istina da su kontrakcije svaki put sve gore prvih dana kad beba sisa i kad se materica skuplja. Kazu da je sa svakom trudnocom sve gore. I stvarno se secam da je za drugom bebom bolelo jace. 

Prvi put mene zbog epidurala nije ni malo bolelo, čak ni posle par dana. Drugi put mi je taj bol bio novost za mene, i katastrofalno me je bolelo, pa su mi sestre i davale lekove za bolove, tj.nudile. Treći put sam lekove već tražila sama.

Sta da ti kažem, preživi se ali bez lekova nisam uspela. Umesto da uživamo, ja jedva ležim sa bebom jer se sva grcim od bolova. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaoj, pa mi smo danas punih 20 nedelja :wub: u mom slučaju prešli smo pola sigurno . Nikada ne dodjem do punih 39, sve je nešto 38+

Analim, mozza i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maro, bas mi je drago da je sve dobro sa bebicom.

Meni malo u tvom slucaju nista nije jasno, za dabl test je 8+6 prerano posto se na uz jos uvek nista ne vidi, a i ne znam kako si juce bila 8+6 ako ti je Termin 15.07 , meni je 11.07 i ja sam danas 9+1 ti bi danas trebalo da budes 8+4 a juce 8+3.:huh:

 

da zab sam da napomenem da su mi rekli prvo da mi je termin 15.07 pa 14.07 i sad je konacno 10.07 

Da tako nzm sta me zez i oni inace bilo mi zakazano kod doktora dabl test u KBCZ ja otisla ali kaze jos je rado samo mi uradio UZ i reko sve je dobro beba dobra vitalnos dobra i zakazao mi sad 23ceg da idem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvi put mene zbog epidurala nije ni malo bolelo, čak ni posle par dana. Drugi put mi je taj bol bio novost za mene, i katastrofalno me je bolelo, pa su mi sestre i davale lekove za bolove, tj.nudile. Treći put sam lekove već tražila sama.

Sta da ti kažem, preživi se ali bez lekova nisam uspela. Umesto da uživamo, ja jedva ležim sa bebom jer se sva grcim od bolova. 

 

Ja sam bas zapamtila da me je drugi put bas bolelo. Beba sisa, ja umirem. Kontrakcije npr ko na skali 80. Prvi put manje. Kazu svaki put je sve gore. Sta ti daju za bolove? Meni posle prvog porodjaja inekciju Diklofena. Ali to nije praksa uopste nego sam poznavala babicu pa preko veze dobih. Inace kazu samo Panadol a od njega nema vajde, meni to ne deluje. Inace sa prvim detetom sam imala T 39 zbog grla i cak mi u hitnoj rekla da ne smem da dojim budem li popila Brufen. A sad citam da trudnice i porodilje opusteno piju Brufen. Kako se sve tako brzo promenilo . A za Paracetamol se bas svasta pise, da uopste nijr naivan i da ga treba izbegavati u trudnoci. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaoj, pa mi smo danas punih 20 nedelja :wub: u mom slučaju prešli smo pola sigurno . Nikada ne dodjem do punih 39, sve je nešto 38+

E isto sam pomislila! I ja nikad ne doguram preko 38. Prvi put 11 dana pre termina, drugi put 17 dana pre. Bas mi brzo prolaze nedelje.. U neku ruku sam i tuzna, ovo mi je mozda poslednja trudnoca. 

Earl Grey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam bas zapamtila da me je drugi put bas bolelo. Beba sisa, ja umirem. Kontrakcije npr ko na skali 80. Prvi put manje. Kazu svaki put je sve gore. Sta ti daju za bolove? Meni posle prvog porodjaja inekciju Diklofena. Ali to nije praksa uopste nego sam poznavala babicu pa preko veze dobih. Inace kazu samo Panadol a od njega nema vajde, meni to ne deluje. Inace sa prvim detetom sam imala T 39 zbog grla i cak mi u hitnoj rekla da ne smem da dojim budem li popila Brufen. A sad citam da trudnice i porodilje opusteno piju Brufen. Kako se sve tako brzo promenilo . A za Paracetamol se bas svasta pise, da uopste nijr naivan i da ga treba izbegavati u trudnoci. 

kod nas je i dalje za trudnice paracetamol zakon. Brufen ne smem

Ne znam šta su mi dale, nisam ni pitala , dale mi malu čašicu sa lekom u tečnom stanju i pomoglo je neko vreme . Posle sam za kući uzela neke čepice, ali sam samo jedan iskoristila 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam osecaj da je bebanu glavica meni na levoj karlicnoj kosti i da me stiska,a da ostatkom tela mi stiska dole stidne kosti,jer tako me nekako boli i stiska

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meninje juce rekao za termi  da ce mi biti od 17 do 21 marta. Sa V sam se porodila dva dana pre termina. 25 a termin je bio 27. 

Posto sam ibtada znala dan oolodnje i sad mislim da necu ni ja ici preko 40 nedelja,ali necu da dajem sebi.laznu.nadu. da.ne ocekujem.previse. sto se datuma tice volela bih da bude 17 ili 21. Svidjaju mi se ta dva datuma. Ali.kako.bude. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gde ste zenice kako ste??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi dovrsavamo radove....hocu da sredim do utorka pa da kitimo jelku. 

Vi?

Mara98 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam nasla neki posao od kuce pa se zanimam malo i nije mi dosadno a dobro ce nam doci jos malo novca. Bila sam na kontroli kod mog dr i pregledao mi stomak i grlic i kaze to je sve ok i kao uradicemo jedan uz u januaru da vidimo koliko je beba napredovala znaci prvi uz na drzavno <_< ali ja nesto razmisljam da li da odradim 4d jer na proslom morfoloskom uz se nije videlo lice jer je okrenuta nekako nezgodno pa se pitam da li ce se uopste i videti na 4d  kad se nije ni tamo videlo da ne idem bezveze.

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozza,zezas da prvi uzv ce ti raditi tek u januaru ked ces biti 8 ili 9 meseci??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozza,zezas da prvi uzv ce ti raditi tek u januaru ked ces biti 8 ili 9 meseci??

U pocetku sam isla privatno i onda u 18 nedelji mi dr rekao da je bolje da idem drzavno jer imam mnogo dijagnoza a to je ipak bolnica i tako od 18 nedelje trudnocu vodim u drzavnoj bolnici bez ijednog uz pregleda svaki uz sam radila privatno jer mi je receno da oni to ne rade i da nema potrebe  jer se uz radi svega 3 puta za 9 meseci,ma samo su me otkacili a ja nisam htela da se raspravljam i isla sam privatno,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam danas pukla i skontala da sam veliki idiot...sta god treba idi uradi ovo,ja odem,uradi ono idem...a onda mm pocne da vice danas na mene kako je prasina,a jebeno  pola godine ni kantu smeca nije bacio...trebala sam ja na pocetku trudnoce dici sve cetri u vis i nek se svi j... i da oni trce oko mene,a ne ja oko njih svi i jos nezahvalni...ribam podove od krecenja,prozore i sve zivo radim dva dana pod bolovima...popila dijazepan pred spavanje i molila boga da kontrakcije i bolovi prestanu,toliko me karlica bolela da nisam mogla na bok leci,nego sam sedeci lezala i pokusavala se smirit i zaspati...isplakala sam se ko kisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.