Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Zenice da vam se javim nocas me boleo stomak tacnije u levu stranu..i jutros me belelo..bila sam kod lekara sad sam dosla dali mi da primam inekcije za odrzavanje trudnoce veceras idem u pola 7 na UZ pa cemo videti sta i kako..al ja se plasim jel ima neka zenica da prima inekcije za odrzavanje Prognesteron se zovu??

Kako da ne, danas je svaka druga trudnica na progesteronu. To je isto sto i Utrogestan, samo sto ti primas injekcije a neko drugi stavlja vaginalete. Da li krvaris? Sada bi trebalo da mirujes, da ne dizes tesko. Bice sve u redu

KruelaDeviL, Analim, mmaka i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zenice da vam se javim nocas me boleo stomak tacnije u levu stranu..i jutros me belelo..bila sam kod lekara sad sam dosla dali mi da primam inekcije za odrzavanje trudnoce veceras idem u pola 7 na UZ pa cemo videti sta i kako..al ja se plasim jel ima neka zenica da prima inekcije za odrzavanje Prognesteron se zovu??

Leni ti je vec odgovorila.Ja sam na Utrogestanu bila od pocetka,pa oko 13ned prestala,u 17ned je poceo stomak da me boli i da steze i dr mi je opet uveo utregestan 2×200 i tako do 7m a do 9m po potrebi.Presla sam termin,nisam se otcorila ni 0.5mm i porodila na cr.Opusti se,bice sve uredu,odmaraj sto vise,pazi da se ne prehladis 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koristim i utrogestan vaginalno stavljam sad i inekcije reko je da koristim i dalje utrogestan  veceras idem na Uz pa cu videti dal je beba ok

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koristim i utrogestan vaginalno stavljam sad i inekcije reko je da koristim i dalje utrogestan  veceras idem na Uz pa cu videti dal je beba ok

i ja sam stavljala vaginalete obe trudnoce. Bice sve ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maro,utrogestan sam ja primala i u ovoj i u prvoj trudnoci. Ne brini,sto Leni kaze svaka druga trudnica kaze. Samo miruj.

kam,sta bi? 

I ja.sad idem u 18h na uzv.

mozza,drago mi je da je sve ok. 

KikaC96, *Cvrky87* i mmaka volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maro,utrogestan sam ja primala i u ovoj i u prvoj trudnoci. Ne brini,sto Leni kaze svaka druga trudnica kaze. Samo miruj.

kam,sta bi? 

I ja.sad idem u 18h na uzv.

mozza,drago mi je da je sve ok. 

javljaj :) cekam kam da se javi, ja se unervozila. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svim trudnicama! Za vikend sam bila u gostima kod mojih I bila sam zauzeta, pa nisam kucala, ali sam propratila sta ste pisale. B)

Miliccam, drago mi je za bebca, samo neka napreduje!

Cvrky87,  miruj da bebac bude sto duze u stomaku.

KikaC96, vidim da lepo rastete!

Mara98, javi nam sta ti kaze ginekolog. Samo miruj sto vise I super je ako nemas nikakvo krvarenje. Ne bih da te plasim, ali meni su se javila oba simptoma I nije se dobro zavrsilo. A bolovi sami po sebi su u sustini normalni, jer dolazi do raznih promena u trudnoci. Kao sto su ti ostale clanice prethodno rekle, utrogestan I progesteron su ti jedan te isti lek=hormon. On samo pomaze da se trudnoca odrzi. Trudnicama je cesto on na niskom nivou, pa je potrebno dodatno ga uneti. I ja sam ga koristila do 12 nedelje u ovoj trudnoci.

Za koji dan cu I ja ici na uz, pa cu okaciti slicicu. :wub:

mozza, KikaC96 i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam pa divno :wub: a bas nekako I izgleda kao devojcica. Drago mi je da je sve super! 

k a m voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam,raznezih se :wub:

koliko je mocan 4d naspram obicnog. Jedva cekam 6.dec da odem na expertni valjda cuni ja tako lepo videti bebu. 

Ja sedim u ordinaciji a lekar prica na telefon....ncekam da zavrsi.

k a m , KikaC96 i December volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskreno? Se*em se u druavne ustanove. Nije cudo sto.ppstoje privatnici i deru ljude jer na ovaj nacin je mucenje. Poslao me kod interniste,ali maltene mi se smejao jer kao anwmija ne izaziva preskakanja i dao da odradim sutra i stitnu. Ali pukla sam. Prvi sam cekala 25min sama u ordinaciji jer je pricao telefonom a posle me na brzinunoregledao uzv i maltene me izbacio iz ordinacije skoro jer je dosla koleginica pa Boze moj......dao mi neki mg vitaminom b6. 

Ali on ne moze navodno da mi da uput za Pa jer eto. A ovaj kod nas ne vredi K!  Znaci nista. 

Iznervirana sam jer me nije saslusao nista. Znaci nista. Jos kao.retard retardini ja.govorim kako me ne probada i ne gusi i nemam vrtoglavice i nesvestice....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Analim kako si? 

Nije te bilo par dana. :*

Kazem, bila sam bas zauzeta ceo vikend. Sad sam se vratila svojoj rutini. Stomak mi je bas porastao, a bebica je bas aktivna. Nekad me udari tako jako da mi se celo telo trzne. Za tri dana ulazim u 8-I mesec, vreme brzo prolazi. Kad se samo setim pocetka trudnoce, mislila sam da nikad nece doci kraj, a sad se bas priblizilo. 

A osecam se dobro, osim sto me krsta stalno bole. A povremeno me boli i stidna kost, kao sto je rekla Cvrky. Ali to je sve normalno, sirim se. :D

mozza, KikaC96, miliccam i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskreno? Se*em se u druavne ustanove. Nije cudo sto.ppstoje privatnici i deru ljude jer na ovaj nacin je mucenje. Poslao me kod interniste,ali maltene mi se smejao jer kao anwmija ne izaziva preskakanja i dao da odradim sutra i stitnu. Ali pukla sam. Prvi sam cekala 25min sama u ordinaciji jer je pricao telefonom a posle me na brzinunoregledao uzv i maltene me izbacio iz ordinacije skoro jer je dosla koleginica pa Boze moj......dao mi neki mg vitaminom b6. 

Ali on ne moze navodno da mi da uput za Pa jer eto. A ovaj kod nas ne vredi K!  Znaci nista. 

Iznervirana sam jer me nije saslusao nista. Znaci nista. Jos kao.retard retardini ja.govorim kako me ne probada i ne gusi i nemam vrtoglavice i nesvestice....

strasno, svakakvih ljudi ima. 

sta kaze za bebca? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kazem, bila sam bas zauzeta ceo vikend. Sad sam se vratila svojoj rutini. Stomak mi je bas porastao, a bebica je bas aktivna. Nekad me udari tako jako da mi se celo telo trzne. Za tri dana ulazim u 8-I mesec, vreme brzo prolazi. Kad se samo setim pocetka trudnoce, mislila sam da nikad nece doci kraj, a sad se bas priblizilo. 

A osecam se dobro, osim sto me krsta stalno bole. A povremeno me boli i stidna kost, kao sto je rekla Cvrky. Ali to je sve normalno, sirim se. :D

sve je to normalno :) bitno je da je sve ok. :)

Analim voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

KruelaDevil, verujem ti sve. Zato ja idem privatno, I uzivam kad god odem na pregled. Nije da imamo novca za bacanje, ali smo odlucili da cemo za to da izdvojimo. I lepo uvek ide mm sa mnom na preglede, docekaju nas kao ljude. U drzavnoj sam jednom bila da pokupim neke rezultate krvi samo, I cekala sam trudna dva sata - poludela sam. Onda sam odlucila da I krv izvadim privatno, jer ako ne moram, necu trudna da se vucaram po cekaonicama. Drzavne ustanove te bukvalno teraju da ides privatno, jer se prema pacijentima ponasaju kao prema nekom objektu, a ne prema zivom bicu.

mozza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I za to sam popizdela. Stalno mi snima samo polni organ .....prvi je rekao i.pol i.kad sam pitala.da li je sigurno to poceo je da sw ismeva sta.bi ja htela.odmah u erekciji da vidim a sad ni ne putam vise a stalno mi.gleda samo.to. pokaze mi.on i srce i pusti srce ali sve nekako ne daj Boze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I za to sam popizdela. Stalno mi snima samo polni organ .....prvi je rekao i.pol i.kad sam pitala.da li je sigurno to poceo je da sw ismeva sta.bi ja htela.odmah u erekciji da vidim a sad ni ne putam vise a stalno mi.gleda samo.to. pokaze mi.on i srce i pusti srce ali sve nekako ne daj Boze.

strasno.. ovde kod nas su bOlji lekari u dz nego privatno. Privatnici su bezobrazni. 

bbitno da je bebac ok. Nemoj da se nerviras, pusti budale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kruela,nase drzavne ustanove su poznate po tome da samo otkace ljude,ne kazem da su svi doktori takvi ali vecina jeste i zato smo primorani da idemo privatno,sva sreca pa je sve ok sa tvojom bebicom a za ove druge probleme sto imas mozda je bolje da odes privatno i resis to brzo cisto da imas mirnu savest,sigurno je to samo trenutno zbog trudnoce jer pre nisi imala problema ali odes i proveris i mirno spavas

KikaC96 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.